Výroba českých kombajnů

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Výroba českých kombajnů

Příspěvekod Zetor 4011 » 13 srp 2007 08:37

Proč nějaký český výrobce nevyrábí taky kombajny na brambory? Mě osobně se líbý polké kombajny na brambory, ale v životě by mě nenapadlo si je koupit!!!! Já bych chtěl něco podobného, ale od českého výrobce!! Předem dík za odpovědi. :roll:

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 15 zář 2007 21:58

Za Rudého bratra to bylo rozdělené jako v té písničce " Ten dělá to a ten zas tohle". Naše strojírenství bramborové kombajny nevyrábělo, to měli přidělené soudruzi z NDR a vyráběly se ve Weimaru jednom z podniků koncernu Fortschritt v sérii E 6xx, dokonce se tam vyrobilo i několik kusů samojízdných sklízečů. U nás se v Agrostroji Jičín vyráběli dvouřádkové vyoravače VBX aj., ty co se jim do dnes říká TEK, částečně se dodávaly i Teky z Polska a když se zvyšoval zájem o techniku na sklizeň cukrovky, výroba teků se v Jičíně zastavila a pokračoval dovoz z Polska. Bramborový kombajn, který splňoval možnost nasazení převážně u menších farmářů se začal nabízet po roce 90 a vyráběla ho firma Agrozet Pelhřimov, momentálně nevím přesné označení , SK 1-xxx. Taky nevím jestli se ještě vyrábí, ale vzhledem k tlaku dovozu strojů značek Samro, Grimme, Wuhlmaus aj. a vzhledem k velkému snížení pěstebních ploch brambor by se to ani nevyplatilo a kolik jich vyrobili to taky nevím.

Zpět na Vyorávače brambor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků