Sklizeň brambor službami

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 31 pro 2017 11:41

Zdravím. Začínám uvažovat o sklizni brambor službami. Momentálně to děláme TEKem,ale lidí na sběr ubývá a zákazníků na brambory přibývá,takže z 1 ha,na kterém jsem začínali jsme letos dělali brambory už na 1,75 ha a to je na TEKování v pár lidech dost. Sázíme klasicky sazečem SA2-074,takže rozteč 75 cm. Dá se to sklidit dnešními kombajny,nebo jsou pouze na velké řádky 1 metr? Kolik případně stojí sklizeň za ha? koukla jsem zběžně po internetu a na nic jsem dohromady nenarazil.Když už,tak střední čechy. Jsem z okresu Svitavy,Pardubický kraj. Třídičku bych koupil,ale investice 250 tis. do malého kombajnu se při naší výměře bude dlouho vracet.Budu rád za jakoukoliv informaci.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod tomous » 31 pro 2017 13:30

Kdysi dávno asi 20let z5 jsem jezdil u jednoho pána s naším kombajnem Grimme europa standart. Tenkrát jsme se domluvili na 6tis.za Ha+ naftu. Okolo hektaru jsem dělal denně 8-16hod.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 31 pro 2017 17:17

A jak by jsi ten kombajn zhodnotil? Myslím funkčnost,poruchovost,dostupnost dílů. Dají se na Bazoši sehnat okolo 60-90 000,-

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod bold » 31 pro 2017 19:16

Taky jsem o tom uvažoval. Nakonec koupil pás na teka a jedu dál tuhle technologii (sehnal jsem brigádníky- dám myslivcům nějaké obilí pro zvířátka a dojdou na brigádu) U kombajnu musíš mít taky hromadu lidí, nebo posléze třídící linku. Za tekem to posbíráš do pytlů dáš do komory a pak jenom dovážíš. Kolega co to dělá kombajnem, tak pak sedí a přebírá ručně- už nechci zažít tu hromadu brambor na dvoře, zmrzlé prsty a ruční třídění.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 31 pro 2017 19:47

Jde o to,že letos jsme to skoro nesklidili kvůli počasí,pozdě se pak sela pšenice a měli jsme skluz v zelí,kterej jsme před sebou hrnuli až do konce listopadu. Je lepší mít za 2 dny hromadu a přebírat,než čekat až přestane pršet,aby do toho šlo nějak vjet. Letos to byla šílenost a na teku musím na jaře udělat generálku,první pás to dost odnesl.

Třídičku bych nějakou koupil,dá se sehnat nějakej starej krám za dejme tomu 20 tis. Spíš řeším kam to případně naskladnit,aby se tam ještě vešla třídící linka a hromada navážených brambor na prodej.Prodáme za den cca 50q,což je vcelku velká hromádka pytlů. Mám k dispozici starej družstevní sklep,kde bývala bramborárna,tam se ale nevejdu vlečkou a pásová linka na naskladnění už je dávno ve Vítkovicích. Do stodoly se zase vejdu,ale zavalím tím celej prostor,protože z 1,75 ha je dejme tomu 40 t brambor. Navíc máme 3 odrůdy,což jsou 3 hromady.

Začal jsem přemýšlet nad vakováním místo škatulí,nebo hromady. Uříznout u vaku horní část,do toho to nasypat a pak naskladnit.Případně koupit přímo vaky na brambory. Ruku na vaky mám,je s tím vcelku dobrá manipulace a dobře by se to z toho případně i sypalo do třídičky.

Pokud by se pořídil kombajn,dala by se výměra případně zvednout,protože máme odbyt do skladu,kam vozíme zelí. Nedodáváme tam,protože celou produkci udáme mezi lidi.
Navíc by se s kombajnem dalo vrátit k cibuli,kterou jsme kvůli nedostatku brigádníků přestali dělat asi před 7 lety.

Děláme to primárně v 5 lidech + pár brigádníků,když občas někdo může a chce se mu,většinou ale sbírá 6-7 lidí. Pracovní soboty s rodinou a známými už taky nejsou,co bývávali. Starší pomalu odpadají a děcka někam dostat není reálný.
Na inzerát na brigádu za 120 kč se taky nikdo neozve.

Nevím,jací myslivci jsou u vás,ale tady je průměrný věk tak 60 let a jsou rádi,když vůbec někam dojdou.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod tomous » 31 pro 2017 21:39

skacel99 píše:A jak by jsi ten kombajn zhodnotil? Myslím funkčnost,poruchovost,dostupnost dílů. Dají se na Bazoši sehnat okolo 60-90 000,-


Maximálně,ale už ho asi 15let nemáme. Brambory nechcu ani vidět. Sem tam kladka na pás a nějaký ložisko jinak jel jak ďas.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod miki » 01 led 2018 00:20

Nevím, ale brambory musí trošku dýchat než je uskladníš. Mě se líbí z kombajnu na paletu a potom následné přebírání. Nevím jak ty vaky, ale myslím že u toho brambory moc trpí (nedýchají, mačkají se). Důležité je s bramborou co nejméně manipulovat.
Jinak jsem kdysi viděl u Kvernelandu nádherný návěsný jednořádkový kombajn https://www.google.cz/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fst.mascus.com%2Fimagetilewm%2Fproduct%2F59d68f90%2Fkverneland-underhaug-1700-supe%2C00bb1b21.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.mascus.com%2Fagriculture%2Fused-potato-harvesters-and-diggers%2Fkverneland-underhaug-1700-superfaun%2F8oglbucf.html&docid=BKe6qfVArGTmKM&tbnid=6nXGApB2AFm9WM%3A&vet=10ahUKEwiTuryApLXYAhXjbZoKHUKEBr0QMwhKKBkwGQ..i&w=1024&h=768&client=firefox-b&bih=864&biw=1440&q=kverneland%20potato%20harvester&ved=0ahUKEwiTuryApLXYAhXjbZoKHUKEBr0QMwhKKBkwGQ&iact=mrc&uact=8
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod citrusek » 01 led 2018 08:59

Děláme stejnou výměru co vy. Začínalo se na hektaru a postupně se zvyšovalo až na 1,7 ha. Kdysi dávno se to dělalo čertem, pak se koupil tek a sype se z kýblů do velkých vleček a doma se pak v klidu ručně přebírá. Lidí na sběr bylo dost, až loni to začal být problém a letos už tragédie. Jeden den příslo skoro dvacet lidí, ale od rána pršelo na záda, tak se za dvě hodiny končilo. Pak už se lidi nesešli a všechno se dělalo v osmi až deseti lidech a to neubývá. Ještě do toho to letošní počasí, kdy bylo pořád mokro.
Už od loňska co jsem viděl, že s lidma začíná být problém jsem sháněl starší kombajn, ale pořád nikde nic slušnyho nebylo. Letos na podzim se objevil v inzerátu jednořádkový Grimme SL 800, tak jsem se byl na něj dívat, ale byl dost velký, docela složitý a už tam byla i nějaká elektronika a pak se pán nemohl rozhodnout komu ho prodat a asi čekal, kdo mu dá víc, tak to nedopadlo. Pak jsem se byl dívat u Boskovic na jednořádkový středový Grimme SL 750, ale to byl šrot a cena úplně mimo. Pak se objevil na stránkách Stromu malý jednořádkový Grimme LK 650, tak jsem se na něj jel hned podívat a bylo rozhodnuto. Hned jsem sehnal dopravu a za dva dny byl doma. Koupil jsem ho za 105 tisíc, rok 1989, ale je jak nový, před dvěma lety dovezený z Německa. Když jsme ho nakládali, tak pán říkal, že už mu volalo dalších asi pět lidí. Bylo to docela štěstí, že to dopadlo, protože jeho syn pak dával ještě inzerát na bazos a chtěl za to o 15 tisíc víc, ale to už jsem byl s pánem domluvený, že ho beru za tu cenu. Je to hodně jednoduchý kombajn, ovládaný hydraulickým rozvaděčem.
Dovezl jsem ho ale až když jsem měl brambory ze země venku. Zkoušel jsem ho akorát na pár řádcích u kámoše a na to jak bylo hodně mokro to makalo suprově.
Chci ještě sehnat velké bedny a sypat to z kombajnu nejdřív na vlečky a pak do beden a nechat brambory týden, dva vyvětrat. Když se to dělalo tekem, tak se vždycky nadělaly o víkendu vlečky a v týdnu se hned přebíralo aby bylo o víkendu zase kam dávat. Zatím přebíráme všechno ručně na zemi, ale kdybych měl třídičku, tak bych to do ní z vleček ani z beden nedostal.
Kupte taky nějaký takový malý kombajn a máte po starostech. Lidi na práci nejsou a nebudou a dělat 1,7 ha v 7 lidech nejde. Já jsem byl rozhodnutý, že když do jara neseženu kombajn, tak brambory přestanu dělat i když by to byla škoda. Nemám problém prodat 450 metráků.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 01 led 2018 10:48

Přemýšlel jsem nad vaky,protože by se dobře nakládaly na vlečku i skládaly. Dalo by se to z nich i sypat do třídičky. Bedny by taky šly,ale ty už stojí vcelku dost peněz a je s nimi složitější manipulace. Ještěrku sice máme,ale je před smrtí,nevyjela asi 10 let. Sypat to navolno je asi nejhorší,jak to pak dostat do třídičky. Házet to bramborovejma vidlema není optimální.
Další věc kdyby se to sypalo navolno je,jak vysoko může určitý kombajn vysypat. Máme návěs s výškou cca 3 metry,8t vlečku stejně vysokou a 9t vlečku,kde se dá sundat náplatek. Z vlečky to do stodoly nějak vysypu,ale z návěsu ne.
Manipulace s bramborami by byla z kombajnu na odvoz,z odvozu vysypat do stodoly,pak do třídičky,pytle navážit na 25 kg a pak prodej. Z vaků by se eliminovalo sypání na zem,šlo by to zrovna do třídičky.

Brambory neskladujeme. Necháme je týden ve stodole "vyvětrat" a jdou na prodej. Když je normální počet lidí a normální počasí,je za 14 dní vybráno i prodáno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod bold » 01 led 2018 12:50

Chlapi sorry, já nějak nepobral že toho děláte skoro 2ha, Já dělám kolem 0,5ha, letos myslivci naběhli a za jeden den to bylo doma. Víc brambor dělat nebudu, dokud se nenajde zákazník. Už mně nebavilo poslouchat že v Kaufu jsou za 3kč. :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 01 led 2018 13:04

Hele s prodejem nemáme problém. Za těch x let co to děláme se klientela ustálila a každý rok přibyde někdo další. Prodáváme o 1 kč levněji,než jezdí trhovci,takže letos třeba 6 kč. 8 kč je psychologická hranice,kterou jsou lidi ochotni za brambory dát. Pod 4 kč neprodáváme ať je jak je.Pokud se cena nebo odrůda někomu nelíbí,může jít jinam. Nikomu to nevnucuju. Stejně vždycky je někdo naštvanej,že na něho nezbylo :D
Vždycky jsem objel autem okolní dědiny do 15 km,nalepil na nástěnky leták že prodáváme brambory a cenu a lidi příjdou. Letos jsme začali využívat místní a okolní rozhlasy,nechaly se udělat 1,5x1 m banery z plachty,který se daly tak různě po známých na ploty u hlavních silnic a zas zákazníci přibyli. Třeba letos jsme v půlce srpna už měli na objednávkách cca 20 tun.Navíc máme možnost dodávat brambory kalibrace 80+ do zpracovny,kde je loupou a rozváží po jídelnách.
Proto když vidím,že je možnost toho udat víc,zajímám se o zefektivnění a zjednodušení sklizně při stejné personální náročnosti.
Navíc jak jsem psal,stále je poptávka po cibuli,kterou x let neděláme a ta by tím nějak šla přehrknout asi taky.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod tomous » 01 led 2018 13:37

Nechcu vám kazit iluze o zákazníkách. Pozor na to co a hlavně KOMU prodáte. Ve finále se to může pěkně prodražit. A lepší to 4 roky určitě nebude.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod bold » 01 led 2018 15:04

No já měl letos brambory za 10. Jelikož jsou okrajová záležitost (živí mně obiloviny) tak nějak občas není čas na chemii, a jsou skoro bio :lol: :lol: Zjistil jsem že když jsem to hnojil a stříkal, tak byla super úroda, teď jsou menší, hutnější, a chutnější. Před rokem jsem "půjčil" brambory kolegovi a on mně vrátil pak metrák svých. Stejná odrůda, stejná sadba, jen technologie odlišná- on intenzita, já styl "ještě je to dobré" Na talíři nesrovnatelné. Je mně jasné, že takhle bych nemohl dělat 2ha, ale vy to kluci zvládnete a k nám na Hanou ty brambory dovezete za relativně solidní cenu. Já prodávám vyloženě už jen "fajnšmekrům" kteří těch 10 prostě dají (letos) Jo a jen tak pro zajímavost, doteď mám ve sklepě brambory ze sklizně 2016 (jeden pytlík) na ukázku kvality, sice půlmetrové klíčky, brambor je už seschlý ale ještě v létě byly tvrdé. :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 01 led 2018 15:26

Jo,každej rok se najde zákazník, kterýmu se něco nelíbí. Vezmu pytel zpět,vem si jinej,podle tebe lepší. Peníze nevracíme,měním případně poškozený brambory za stejný množství "dobrých". Už jsem měl totiž případ,že si zákazník koupil brambory za 6 kč a druhý den je někde viděl za 5 a chtěl vrátit asi 3q.
A jelikož víme,že i v ručně sbíraných bramborách se občas najde nějaká zelená,nebo naseklá,prodáváme prostě o korunu levněji,než "konkurence",aby lidi neměli důvod brblat. Je lepší prodat 50 tun za 2 týdny po 6 korunách bez reklamací,než to přebírat do února za 8 kč a neustále obírat kle. Navíc moc manipulace,převážení a zavazí to.
Velkosklad není problém,obchodujeme spolu 20 let. Firma se přejmenovala asi 3x a jsme jedni z mála,co fungují s nimi nadále a nepozbyli tam peníze. Ťuk,ťuk :lol:
Brambory nás taky neživí,ale je to velice zajímavá "bokovka",kde vidíme na peníze hned bez nějaké splatnosti.

Známý ekolog taky prodává za 10. Prodá průměrně tak 10 kg za den 3 zákazníkům Ale on má pár prasat,tak to neřeší :D

Jinak nepřipadá vám zvláštní,že půlka světa se probírá z kocoviny a my tu řešíme sklizeň brambor v nadcházející sezóně?? :lol: Tady jsou vidět priority :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod fortschritt » 01 led 2018 18:55

Kdyby někdo chtěl díly na Teka.. jsem k dispozici.
co se plazí neuteče

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod Baziliska1 » 01 led 2018 23:39

skacel99 píše:
Jinak nepřipadá vám zvláštní,že půlka světa se probírá z kocoviny a my tu řešíme sklizeň brambor v nadcházející sezóně?? :lol: Tady jsou vidět priority :D


Tý, aní né. Tchán říká:"vypi kolik chceš, ale zůstaň člověkem."

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod citrusek » 02 led 2018 08:19

Abys měl brambory z 1,7 ha vybrány a prodány za dva týdny, tak na sběr potřebuješ aspoň dvacet lidí a minimálně půlku na přebírání a dva týdny budeš dělat od rána do večera. Brambory děláme hromadu let, tak vím co času to zabere. Dřív když bylo dost lidí, tak jsme toho 1,7 ha vybrali za dvě soboty a jednu neděli, ale ta doba už je pryč. Proto jsem koupil kombajn, abych byl schopný brambory dostat z pole za dva, tři dny v pár lidech a na přebírání už je času dost a babky mi na přebírání do stodoly přijdou, na pole už nemůžou.
S těma vakama by byla asi nejlepší manipulace, ale nevím jestli se v nich brambory nebudou zapařovat. Zatím jak jsem psal to přebíráme ručně na zemi, tak to mám na volno, ale časem bych chtěl pořídit i třídičku a to už budu muset vyřešit nějak jinak. Určitě ne házet brambory vidlema ze země do třídičky. Ten pán od kterého jsem kupoval kombajn to tak dělal.
Jinak brambory jsem prodával a ještě prodávám za 7. Většina se prodá hned na podzim a co zůstane, se dá do sklepa a prodá se přes zimu. Teď už mám jenom asi 15 metráků. Hnojím je jenom hnojem, žádná hnojiva a pak tři až čtyři postřiky na plíseň.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 02 led 2018 08:52

Pokud bylo počasí,tak to na ty 2 týdny vybírání zhruba vycházelo. Byly 2 pracovní soboty,kdy se vybíralo třeba ve 20 lidech jak píšeš.Přes týden tak v 6 průměrně.Většinou začínáme 2. týden v září a do konce září je prodáno s tím,že týden se čeká,abychom si udělali zásobu a brambory vydýchaly.
Když máš brambory na hromadě,tak v jaké vrstvě? Viděl jsem nějaká vide z Polska a tam to valí třeba na 2 metry na sebe. To bude snad ještě horší,než ty vaky. Kouknu se po škatulích,kolik by stály.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod bold » 02 led 2018 13:09

fortschritt píše:Kdyby někdo chtěl díly na Teka.. jsem k dispozici.

Můžu doporučit, většina dílů skladem. Dřív bylo peklo něco sehnat a když tak by firmy nevěděli co za to chtít, tady je to za rozumnou cenu a hned. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 02 led 2018 16:05

Pokud je to s dokladem,budu mít na jaře o pár věcí zájem. Jakmile se oteplí,chci TEKa zgenerálkovat,loni dost dost na frak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod bold » 02 led 2018 16:31

skacel99 píše:Pokud je to s dokladem,budu mít na jaře o pár věcí zájem. Jakmile se oteplí,chci TEKa zgenerálkovat,loni dost dost na frak.

Klasika s dokladem- POLAGRO. Pásy, kladky,radlice a vesměs vše kromě rámu je ve skladu- Jsem hleděl. A za solidní cenu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 02 led 2018 16:38

Tak to je paráda :)

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod citrusek » 03 led 2018 07:04

Na hromadu je nesypu. Mám dvě 9t vlečky s náplatkama, jednu 7 t s náplatkama a pak když je potřeba, tak si půjčím ještě 7t a 5t bez náplatek. Nadělají se vlečky a pak vždycky jednu vysypu na zem do stodoly, nebo před stodolu kde je víc světla a přebírá se. Až se přebere, vysype se další. Přebírá většinou 8 až 10 lidí a tři odnáší a váží. Začínáme taky většinou druhý týden v září.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 03 led 2018 10:54

Co máš za kombajn a jak vysoko to vysype,že to zvládne 9t s náplatkama?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod tomous » 03 led 2018 21:53

skacel99 píše:Jo,každej rok se najde zákazník, kterýmu se něco nelíbí. Vezmu pytel zpět,vem si jinej,podle tebe lepší. Peníze nevracíme,měním případně poškozený brambory za stejný množství "dobrých". Už jsem měl totiž případ,že si zákazník koupil brambory za 6 kč a druhý den je někde viděl za 5 a chtěl vrátit asi 3q.
A jelikož víme,že i v ručně sbíraných bramborách se občas najde nějaká zelená,nebo naseklá,prodáváme prostě o korunu levněji,než "konkurence",aby lidi neměli důvod brblat. Je lepší prodat 50 tun za 2 týdny po 6 korunách bez reklamací,než to přebírat do února za 8 kč a neustále obírat kle. Navíc moc manipulace,převážení a zavazí to.
Velkosklad není problém,obchodujeme spolu 20 let. Firma se přejmenovala asi 3x a jsme jedni z mála,co fungují s nimi nadále a nepozbyli tam peníze. Ťuk,ťuk :lol:
Brambory nás taky neživí,ale je to velice zajímavá "bokovka",kde vidíme na peníze hned bez nějaké splatnosti.

Známý ekolog taky prodává za 10. Prodá průměrně tak 10 kg za den 3 zákazníkům Ale on má pár prasat,tak to neřeší :D

Jinak nepřipadá vám zvláštní,že půlka světa se probírá z kocoviny a my tu řešíme sklizeň brambor v nadcházející sezóně?? :lol: Tady jsou vidět priority :D




Já nemyslel takový zákazníky co remcej a vymejšlí,ale ty z Fú a Finanční policie. Jeden kolega z okolí by mohl povídat. Za 50kg brambor chtěl 400kč a pak dostal tuším 30tis.flastr za nevystavení dokladu. Tak bacha na "bokovky"

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod fortschritt » 05 led 2018 11:45

Pane Skácel, zkuste se mrknout na tento inzerát. Dle mě velmi solidní poměr cena/výkon/popř. Náhradní díly, které vedeme stále. https://stroje.bazos.cz/inzerat/8318168 ... ombajn.php
co se plazí neuteče

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 05 led 2018 13:03

Na ten inzerát jsem už koukal. Na nákup je ale ještě brzo. Momentálně schromažďuju informace a jsou momentálně jiné výdaje. Pokud se pro nákup kombajn rozhodneme,budeme to řešit až někdy na jaře.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod fortschritt » 07 led 2018 11:51

Pak je ještě možnost vyorávání službou - také někdo praktikuje, ovšem nevím, zda-li je to takhle "v malém" ekonomicky výhodné
co se plazí neuteče

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod skacel99 » 07 led 2018 13:02

To jsem měl v prvotní fázi na začátku tématu na mysli a zvrhlo se to v koupi kombajnu :) V okolí nevím o nikom,kdo by tyto služby nabízel a nikdo mi nepojede na 1,5 ha 150 km

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Sklizeň brambor službami

Příspěvekod tozer » 07 led 2018 21:14

skacel99 píše:To jsem měl v prvotní fázi na začátku tématu na mysli a zvrhlo se to v koupi kombajnu :) V okolí nevím o nikom,kdo by tyto služby nabízel a nikdo mi nepojede na 1,5 ha 150 km

že se pletu do diskuse, pokud víš o někom v okolí kdo dělá brambory věřím že ho ukecáš aby ti tuto výměru vyoral(klidně bych se nabídl ale jsem ze žďárska)...jinak jestli uvažuješ o kombajnu a chceš jak píšeš sypat do vlečky cca 3 metry vysoko zapomeň na kombajny typu grimme europa...já koupil grimme SL750 ten už takovou výšku zvládně :lol:

Další

Zpět na Vyorávače brambor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků