Krone Comprima F 125

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Krone Comprima F 125

Příspěvekod martin144 » 02 srp 2016 20:21

Zdravím letos prvním rokem lisuji lisem Comprima 125 od Krone. Začal jsem senem a byl sem s lisem naprosto spokojený. Ted ale lisuji slámu a mám jeden takový problém. Třeba z 50 balíků je 10 balíků poškozených. Balík je pěkný ale ve středu balíku se udělá taková boule(pupek :D ) a když to nasledně zabalím do sítě tak se sit protrhne a balík už není pěkný, sit se pak trhá dál, do balíku prší ........... každý to asi zná . Jedinou zahadou pro mě je proč to todle dělá, ze začatku jsem myslel že je to kvůli řádkům které jsou po E512 opravdu mizerné, uzké ale i když jezdím chvíli vlevo a pak zas napravo-jednou vyleze balík krasný pak zas "pupkáč". Pak jsme myslel že je to uspěchaným vázáním ale i když jsem čekal dýl tak to nepomohlo, sítě dávám 2,5 ovinutí zkoušel sem i 3. Jediné co jsem nezkusil je že krone dodáva k těmto lisům takové příčky ktere se dají na lisovací válce do lisu, je to přímo určené na slámu protože se smeká. Tak nevím asi to tam zkusím dát . Má tu prosim Vás s tímto někdo zkušenosti nebo přímo vlastní tento lis? Za případné reakce velmi děkuji :)

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod tomous » 02 srp 2016 21:07

Mám variopaka a sem tam mi to udělá taky. Já myslím,že to dělá to,že jsi špatně plnil komoru-moc materiálu v prostřed a málo na kraje.

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod martin144 » 02 srp 2016 21:09

tomous píše:Mám variopaka a sem tam mi to udělá taky. Já myslím,že to dělá to,že jsi špatně plnil komoru-moc materiálu v prostřed a málo na kraje.

Nevím je to možné ale každý balík se snažím dělat stejně chvíli jedu napravo chvili vlevo a jednou je balik krasnej a podruhý má bouli

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod neznalek » 02 srp 2016 21:17

martin144 píše:
tomous píše:Mám variopaka a sem tam mi to udělá taky. Já myslím,že to dělá to,že jsi špatně plnil komoru-moc materiálu v prostřed a málo na kraje.

Nevím je to možné ale každý balík se snažím dělat stejně chvíli jedu napravo chvili vlevo a jednou je balik krasnej a podruhý má bouli


muže to dělat málo pevná síť resp. málo sítě... na slámu a senáž dávám minimálně 3.5 otáčky (ale nemám KRONE - mám vario McHale). Jelikož se sláma v porovnání se senem hodně mačká, sít ji někdy neudrží....

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod martin144 » 02 srp 2016 21:23

neznalek píše:
martin144 píše:
tomous píše:Mám variopaka a sem tam mi to udělá taky. Já myslím,že to dělá to,že jsi špatně plnil komoru-moc materiálu v prostřed a málo na kraje.

Nevím je to možné ale každý balík se snažím dělat stejně chvíli jedu napravo chvili vlevo a jednou je balik krasnej a podruhý má bouli


muže to dělat málo pevná síť resp. málo sítě... na slámu a senáž dávám minimálně 3.5 otáčky (ale nemám KRONE - mám vario McHale). Jelikož se sláma v porovnání se senem hodně mačká, sít ji někdy neudrží....

Možná by více sítě taky pomohlo ale na těch balíkách je vyloženě vidět že tam je nalisován ten "pupek" co používate za sít ? Já mám zatím originál od krone

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod Dark » 02 srp 2016 21:35

Bude to moc slámy uprostřed, já mám na E 512 sundané ty plechy na formování řádku a balíky pohoda. Lis Vicon vario, na slámu 2,2 otáčky, senáž 1,5 sít new holland , (TAMA, jestli mám správné informace)

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod martin144 » 02 srp 2016 21:57

Dark píše:Bude to moc slámy uprostřed, já mám na E 512 sundané ty plechy na formování řádku a balíky pohoda. Lis Vicon vario, na slámu 2,2 otáčky, senáž 1,5 sít new holland , (TAMA, jestli mám správné informace)

to není špatný napad no. ale třeba po pšenici jsou řádky docela fajn i široký a stejně nějakej šmejd vyleze

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod Dark » 02 srp 2016 22:25

Comprima má ten řetěz s ložisky , nebo ten gumovej pás s příčkami?

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod provit » 03 srp 2016 11:58

Taky to může dělat přeschlá sláma a nemůže se roztočit normální jádro a udělá to takový ,, pupek,,.Možná si pohrát s tlakem nebo nelisovat v největším pařáku přeschlou slámu :)

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod martin144 » 03 srp 2016 21:42

Dark píše:Comprima má ten řetěz s ložisky , nebo ten gumovej pás s příčkami?

my už máme ten gumovej pás

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod martin144 » 03 srp 2016 21:43

provit píše:Taky to může dělat přeschlá sláma a nemůže se roztočit normální jádro a udělá to takový ,, pupek,,.Možná si pohrát s tlakem nebo nelisovat v největším pařáku přeschlou slámu :)

přeschlá sláma si nemyslím naposled sem lisoval slámu i dost vlhkou až sem se bál aby to nesplesnivělo, ani to neprášilo

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod jardys451 » 07 srp 2016 00:09

Taky máme Vario packa, nikdy nám to nedělalo. Podle předchozích informací bych se už přiklonil jedině ke špatnému plnění komory, jinde už asi být problém nemůže.

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Krone Comprima F 125

Příspěvekod martin144 » 14 srp 2016 11:58

Zdar chlapi, tak jsme včera lisoval vojtěšku(na seno) chlap nahrabal uzký řádky že ani E512 takový nedělá :D myslel jsem že zase budou lízt z lisu "šišky" ale náhodou ne balík jako balík, ta sláma dělá neplechu že se to prostě asi smeká, za rok tam zkusím dát ty příčky ale i ty poslední hektary slámy byly lepší. Opravdu to je asi čistě o tom plnění komory, ale ta sláma jak se smeká tak prostě občas vyleze "zmetek". No vojtěška šla lisovat krásně ale zas to nechtělo vázat :D nevím asi z 20 balíku to 7 nechtělo zavázat. Vždycky jsem vylez a jak je ten "stůl" s tou sítovinou tak jsem musel ty konce potahat aby byly delší a pak se to zabalilo. Nevím proč to zlobilo napadlo mě jestli ten vojteškovej balík tu sít nechce vtahnout a ten konec site se utrhne.Protože ty vojtěškový balíky jsou dost hladký. Ale nevim to je asi kravina. Spíš jestli seřídit tu brzdu ale nevím od začátku to makalo s ničím jsem nehejbal a najednou se tomu nechce :D

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků