Likvidace folií

Příspěvky: 47
Registrován: 12 led 2007 22:26
Bydliště: Jižní Čechy

Likvidace folií

Příspěvekod Vaclav01 » 05 bře 2007 22:08

Zajímalo by mě jak likvidujete fólie ze senážních balíků, jestli je někdo od odebírá, příp. vykupuje. A to samé se sítěmi.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 05 bře 2007 22:11

noooooooo nechci vediet 8) palime ked je zabijacka aby sa rychlejsie voda zovrela :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 264
Registrován: 28 lis 2006 21:47
Bydliště: českobudějovicko

Příspěvekod václav » 06 bře 2007 11:29

Některý jsou povolený pálit a ty co nejsou si odveze ten co je prodal zase pěkně zpátky.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 06 bře 2007 12:10

tak to neviem...my pouzivame silotite....alebo tak nejak a sietky to neviem...asi ekobal ci ako to je

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 06 bře 2007 20:13

Mno u nás folie a pneumatiky z jam "vykupuje" (nevim jestli je to to spravne slovo prostě to berou a družstvo jim za to plati) firma kerá se zabyva likvidaci odpadu
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 21 bře 2007 08:22

Likvidace fóliií obecně bude do budoucna velmi důležitá při rozhodování kde koupit novou.
Dobrý prodejce tohoto zboží by se měl o starou postarat. Má to ale několik problémů.
Naše firma bere v současnosti zpátky starou fólii z vaků AG-Bag, pokud
zákazník bere naše vaky. podobné je to i u silážních fólií Polydress.

Podmínkou je, že fólie bude vyčištěná(vyklepaná od zbytků krmiva). Max.příměsy jsou povoleny do 5-10%. Nejde to udělat tak, že obsluha nahrne fólii nakladačem na stranu v poměru 50% fólie a 50% zbytek krmiva.
Navíc máme mobilní lis na přívěsu, kdy si může fólii každý prodejce(zákazník) sám slisovat. Pak se ušetří na dopravě.

U sítí a strečové fólie bude v budoucnosti taky problém, zde je ale již dnes takový tlak na cenu sítí a fólie, že se za recyklaci asi bude muset něco platit.

Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2006 01:39

Příspěvekod Martin 82 » 25 bře 2007 23:53

Martin Hruška píše:U sítí a strečové fólie bude v budoucnosti taky problém, zde je ale již dnes takový tlak na cenu sítí a fólie, že se za recyklaci asi bude muset něco platit.

jak jsem pochopil, tak v současnosti také likvidujete sítě. za jakých podmínek je berete zpět? kromě toho že je třeba síť brát od vás, což mi přijde samozřejmost ;-)

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 26 bře 2007 23:35

zdravim, pánové jak se v dnešní době mám legálně zbavit folie z balíku senážních? je to kvanta folie...co nemám už kam dávat ani...a co s tím...
já nevím o žádným, že by to někdo vykoupil zpět... -prodejci...
když si to spočítám, tak za rok vyprodukuju 5 našlapanejch sejtáků 9t...a co stím mám dělat??
v zimě něco ztopím v dilně...ale to je tak pár folii z 10balíků...
mám to na kupě za barákem tu folii všechnu...a už se musim rozdnout ka s tím...pálit se mě to nechce... a platit za recyklaci-to taky ne...a vlastně kde nějaká pověřená recykolvatelna vůbec?
díky za raduu...
:wink:

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 27 bře 2007 15:48

Síťovina není nic jiného než fólie. K výrobě síťoviny se používá fólie, která se nařeže na vlákna a z těch se plete síť.

Je třeba ze sítě odstranic co nejvíce nečistot a tu pak uložit do sucha.
Do budoucna uvažujeme, že bychom od zákazníků (prodejců) brali nazpět starší (pokud možno čistou ) folii.
Vše se musí odzkoušet a domluvit s naším odběratelem. U fóliií z vaků a plachet není problém, protože je to kvalitní fólie, kterou recyklační firmy berou rády.

Náš partner má myčku, proto může dělat i zemědělské folie.

Nutno říci, že do budoucna bude otázka odběru staré fólie při dodržení určitých pravidel velmi důležitá.

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 27 bře 2007 15:53

Ještě jsem zapoměl .Fólie by se neměla zásadně pálit. Druhá věc je, že
naše firma platí Ekokomu za obal, tedy za recyklaci papírového obalu nebo palety. Použitím síťě nebo strečové fólie nebo vaku vzniká obal zemědělci, který by si měl s odpadem poradit.

V rámci ekologie a dotací existuje určitá směrnice ,která se v EU nazývá Cross Complinec . Ta pojednává, jak by se měl zemědělec chovat šetrně k životnímu prostředí.

Pokud by tě někdo nahláil ,že pálíš starou fólii, můžeš přijít o dotace na plochu. Podobné věci platí pro skladování postřiků, hnojiv, olejů atd a řada framářů o nich ani neví. Jen do okamžiku, kdy příjde úředník ....

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 31 bře 2007 16:07

Nejaktuálnější zpráva ohledně recyklace síťoviny a strečové fólie. Měl jsem tento týden návštěvu od firmy, která dělá síťovinu Rondotex.
V Německu se veškerá síťovina a streč recykluje tak(pokud se tomu dá říct recyklace), že se odveze do cementárny, kde se při vysoké teplotě spálí. Cementárny tuto látku mají rády, protože slouží k "přitopení" v peci.

Pokud to budě nějak fungovat, tak sami nebo přes prodejce dáte starou fólii zpátky -do cementárny a něco za to zaplatíte.

U fólie z vaků a z plachet, která je kvalitnější se dá mluvit o zpětném odběru. Alespoň u naší firmy to tak chodí.

Příspěvky: 47
Registrován: 12 led 2007 22:26
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod Vaclav01 » 25 dub 2007 21:13

U nás odebírají fólie z balíků v druhotných surovinách zdarma, na jednu stranu jsem rád, že nemusím platit za likvidaci a fólie se mi nikde nehromadí a na druhou stranu si řikám, že když za ní zaplatím několik desítek tisíc ročně a nechá se to "zrecyklovat", že by se mi mohla nějaká ta koruna vrátit zpátky.
Moc EKOLOGICKÝ mi to stejně nepřipadá, tím spíš u ekozemědělců, když vyprodukují takový kvanta odpadu. :shock:

Příspěvky: 9
Registrován: 15 bře 2007 12:18

Příspěvekod Téesák » 28 kvě 2007 18:16

my si je sušíme a v zimě s nima topíme a když zbydou spálí se o čarodejnicích

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků