Aký lis na senážovanie.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Aký lis na senážovanie.

Příspěvekod maclos » 19 čer 2007 08:28

Dobrý deň Vám prajem.
Chcel by som si dať poradiť aký lis by ste odporučili na robenie senáže....teraz máme lis Deutz-Fahr s pevnou komorou.
No zdá sa nám že na senáž by bol lepší asi s tou variabilnou....lebo lepšie to utláča od stredu a nenechá tam žiaden vzduch, čiže nemá dôvod začať plesnivieť.
S lisom sa bude robiť približne 2000 balíkov ročne (v tom je započítaných aj pár balíkov slamy)
Rozmýšľali sme aj nad kombináciou lis+balička ale zdá sa nám to dosť drahé (aj keď presnú cenu nevieme)
Preto by som rád vedel váš názor....agregovať to chceme s traktorom o výkone 169 koní čiže nech to vládze aj rezať....ale neriešte prosím to, že to je do lisa velký traktor, my máme odskúšané že spotrebu má nižsiu ako 100 koňový.
Dik za odpovede. :roll:

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 19 čer 2007 21:20

Mame lis john deere 582 mame ho pět let a dělá tak 1200 balíku ročně není žadná stížnost pokud se něco vysipalo tak jedíně hydraulika ale to bylo kvuli traktoru pač to tahame v zetoru 9540 a ta jeho hydraulika už něco pamatuje jediny vyčitky mam k těm ložiskum co na tom sou sou tam samomazný ložiska vubec žadná maznice ale kupodivu jsme měnily za těch pět let jen jedno

Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2007 09:23

Příspěvekod františek berka » 22 čer 2007 09:58

Já mám deutz fahr vário a jsem sním velmi spokojený akorát to potřebuje silnější traktor

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 22 čer 2007 10:21

františek berka píše:Já mám deutz fahr vário a jsem sním velmi spokojený akorát to potřebuje silnější traktor


Koľko to znamená koní ten silnejší traktor??? a aj režeš?? a čo všetko režeš???

Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2007 09:23

Příspěvekod františek berka » 22 čer 2007 10:38

Mám 23 nožů řežu jen senáž po rovinách to 95-ka deutz utáhne i když trochu je pomalejší měl jsem na zkoušku 150-ku a ta to zvládla na ekonom a ještě měla rezervu vykonu jiný by to už bylo v kopci ale tam děláme seno a to se neřeže i když má co dělat 95-ka on ten lis váží 3tuny tak a s balíkem pak uz je co tahat a nemít brzdy tak by mě ten lis při zatáčení snad i převratil , ale to už jsou kopce extrem taky mi jich už pár uteklo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 34
Registrován: 04 čer 2007 21:11
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod ekrazitx » 22 čer 2007 10:49

To chces len okrúhly ci moze byt aj hranatý? Ak hranatý ja by som vybral NH Crop cutter velkostí je tam dosť da sa vybrať aj pre 170 koňoví traktor. K tej baličke. . . my sme to mali a nebolo to bohviečo, tie baliky plesneli a bolo treba dost vela folie. Lepsie sa ukazuje balička taka čo kladie baliky do radu - robí také "rukávy" ak vieš čo myslím. Vedľa to majú a sú spokojný, aj nám balili a v pohode aj hranaté balíky. Akurát, že je oveľa drahšia. . .

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 22 čer 2007 11:02

Jednoznačne len nad guľatými rozmýšľam....a ja si tiež myslím že ta 95ka musí mať s tým čo robiť...a ešte 23 nožov...vario chceme preto lebo má krajšie zhutnený ten stred a vieš si spraviť aj vačšie balíky čo je tiež nejaké to ušetrenie či na nafte, či na sieťke, či na folii.

Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2007 09:23

Příspěvekod františek berka » 22 čer 2007 11:24

to vário je určitě lepší a hlavně oproti pevné komoře zanedbatelně náročné na údržbu. Taky jsem váhal jestli pevnou nebo proměnlivou a když jsem viděl co je pod krytem vária tak jsem si řek že tam se nemá co porouchat a zatim jezdím bez jedinýho problemu akorát jsem si musel lis doladit než je standartně seřízen. jinak kdybych nekoupil deutze tak welgra možná krone ale tam bych se bál toho řetězovýho dopravníku a jakej typ máš toho deutze a jak ti maká

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 22 čer 2007 12:57

No teraz máme Deutz-Fahr MP130 má 14 nožov no málo ich používame respektíve vôbec....Spokojnosť úplná poruchy nič len to treba udržovať v čistote a pravidelne mazať tie ložiská....veď ich tam je habadej :(
Ja som dosť rozmýšlal o KRONE no zdajú sa mi dosť drahé....a viac sa mi páči tá reťaz než tie gumové pásy...no ozaj sám neviem do akej značky sa pustiť

Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2007 09:23

Příspěvekod františek berka » 22 čer 2007 13:43

Ty řetězy na tyčích musejí mít taky náký ložiska a ta údržba to ty pásy mi připadají lepší a je i tišší chod toho stroje. Co já vím tak na lisech pottinger s těmito řetězovými dopravníky to moc dobře nemaká hlavně na senáž a hroznej rámus. A ta cena je srovnatelná rozdíl 1.000-2.000EUR mezi lisy krone,deutz-fahr,welger v lepších výbavách. ten můj stál 910.000,- bez DPH a to už je se slevou, byl loni na techagru. ono je těžký se rozhodnout nejlepší to vidět při práci ale ne na předváděčkách tam se každej jen předvádí a výsledek hrůza loni v kostomlatech snad dojeli jen dva bez zastavení kvůli porůše ten john se úplně rozpad -zbírání,pottingery taky stály a jakej to má dojem na lidi když se tomu johnovi všichni smáli jakej to je sráč , pak bych takovej stroj nekoupil,ale ono je to hlavně tou obsluhou.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 22 čer 2007 15:22

No veď to je jasné.....aj u nás na nejakých dňoch polí to vyzerá asi tak že zapnú nový traktor a nový lis ktory nikdy neurobil ani jeden balík a posadia do traktora mechanika ktorý nikdy v živote nelisoval a má urobiť ukážkový dojem a prvotriedny balík...no jednoducho vždy to skončí zle....
A má ten tvoj lis reverz na vkladacom ústrojenstve???? lebo keď to zvykne nám zabiť tak to koniec....to je tam tak napevno že to vyťahujeme po maličkých kúsočkoch a keď to mám potočiť naspäť tým metrovým kľúčom tak si myslím že skončím na vozíku že mi popraskajú kríže....Neviem či to ponúka nejaký lis z kverneland group...
Ale ja by som už bez toho nechcel.

Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2007 09:23

Příspěvekod františek berka » 22 čer 2007 21:49

má to reverz ,stalo se mi to jednou na seně řádek byl moc zahnutý a hodně hustej vtom místě, ale stalo se to jen proto ,že to seno šlo od půli zběráku do boku při tom zatáčení a nemít reverz tak to z toho sápu celej den , ale jinak je to žrout spíš mít hustší řady kvůli přejezdům na louce ,já shrnuji z 14 metru jeden řádek a vzal by i víc.

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 22 čer 2007 23:50

zdravim. unás se na senážování vojtešek, jetelů, trav apod- všech senáží velice moc osvědčuje lis Case 453, variabilní komora, řezání apod...
je to lis co má vyraženo na štítku přímo mase in USA...
lis jde velice lehko- ve srovnání s variantem 280 od claasu...
tahá ho 105 konovev traktor bez problémů...s všema kudlama...
baliky udělá fakt skvělé...
nikdy bych nevěřil že Case umí tak dobrý lisy na kulatý...
(new holland dělá vlastně hodně podobný- a ty se spíš prodávaj no...než v barvě Case ih...)

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 23 čer 2007 08:31

to františek berka: a aký typ toho lisu DF to máte?? RV 1901??
A ste písali hore v prvších príspevkoch niečo o brzdách...maáte ten lis brzdený??

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Příspěvekod zemědělec » 26 pro 2007 13:21

mě se zdají docela výkonné a spolehlivé lisy claas,třeba 380 Variant :D

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 26 pro 2007 18:16

zemědělec píše:mě se zdají docela výkonné a spolehlivé lisy claas,třeba 380 Variant :D


Takže novinka spoľahlivá a výkonná :lol:
Tak to je super hneď beriem, to už určite vychytali všetky muchy :wink:

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 25 led 2008 01:45

Enguma píše:zdravim. unás se na senážování vojtešek, jetelů, trav apod- všech senáží velice moc osvědčuje lis Case 453, variabilní komora, řezání apod...
je to lis co má vyraženo na štítku přímo mase in USA...
lis jde velice lehko- ve srovnání s variantem 280 od claasu...
tahá ho 105 konovev traktor bez problémů...s všema kudlama...
baliky udělá fakt skvělé...
nikdy bych nevěřil že Case umí tak dobrý lisy na kulatý...
(new holland dělá vlastně hodně podobný- a ty se spíš prodávaj no...než v barvě Case ih...)


oni jsou to lisy NH! case je zacal vyrabet pod svejma barvama az po slouceni a opravdu se vsechny vyrabej v USA a jsou hodne dobre co jsem slysel!
zetor rulezzzzzzz

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků