lis s pevnou komorou nebo variabilní

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Příspěvekod skype » 02 srp 2007 21:07

to má každej rád jinak já dávam přednost pevnej

Příspěvky: 25
Registrován: 10 črc 2007 17:48
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvekod Doška » 01 zář 2007 20:32

Já jsem pro obojí ale myslím si že lepší je variabilní protože balík hned od začátku skuluje a umačkává a že se do něj vejde více hmoty a že dneska už se na nich pásy netrhaj jako na unibaloj.
Jsem malej zemědělec s 4ha polí a obdělávám to Zetorem 4611 a Škodou 30 z r.1947.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 04 zář 2007 23:04

eretradek píše:no a zase lae naky lisi s vario komorou nemuzou delat senaz ne??teda newim..nekdo mi to tvrdil..a muj lis treba nemuze delat senaz! a je to retezovej lis(variabilni)...a jedinou vyhodu u vario.vidim v tom ze muzu delat velky baliky a ze to macka hned od stredu no... ale zase se s vario lisem da udelat horsi(sisatej) balik nez s pevnou komorou...si myslim teda..


Tak máš velmi zlý obraz o vario komore......už len to že balík utláča hneď od strebu má na svedomý že sa do neho zmestí viac hmoty čiže stejný objem ale väčšia váha, ďalej menej vzduchových bublín v strede balíka (čiže sa neschová kyslík a tým pádom nehnije senáž) potom rôzna veľkosť balíkov a v nesoslednom rade jednoduchosť lisu a taká perlička s vario sa dá lisovať slama v lete aj okolo obedu keď pečie slnko a nie len skoro ráno a pozde večer......teraz máme pevnú ale už sme naisto rozhodnutý že ideme do vario.....a vidím samú výhodu ako v slame tak aj v senáži...... :wink:

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků