cena za lisováníb kulatých balíků

Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2007 09:38

cena za lisováníb kulatých balíků

Příspěvekod agriteam » 30 črc 2007 09:43

Za kolik se u Vás lisují kulaté balíky, průměr 180 cm, síť.
Počet na stovky? Děkuji za odpověď.

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Příspěvekod skype » 02 srp 2007 21:06

nikdo nedělá 180cm,maximálně 150cm. nejde s nimi manipulovat

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 03 srp 2007 21:21

To je pravda 180 snad nikdo neděla? jinak u nas se pohybujecena kolem 100 Kč/ balik

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: cena za lisováníb kulatých balíků

Příspěvekod maclos » 04 srp 2007 12:17

agriteam píše:Za kolik se u Vás lisují kulaté balíky, průměr 180 cm, síť.
Počet na stovky? Děkuji za odpověď.


My máme penvú komoru 120cm priemer a cena 120sk/balík....viažeme sieť 2 otočky :wink:

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 04 srp 2007 20:59

Zajímalo by mne jak jste došli k té ceně 90 - 100 Kč/balík?

Je to cena s naftou nebo bez ní?

Při 2 -násobném obalení můžete mít u balíku o průměru 1,5 m docela problémy s výdrží (prasknutí balíku) a dobou skladování.

Asi před 14 dny jsem byl nucen dělat kalkulaci na službu s naším předváděcím lisem. Mohl by mi někdo z Vás kolegové popsat (třeba i soukromně) s jakým počtem balíků ročně počítáte, že musíte udělat a jak dlouho musíte s lisem dělat aby to za tu cenu bylo ve službě výhodné pracovat?

Děkuju Martin Hruška

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 05 srp 2007 11:26

Martin Hruška píše:Zajímalo by mne jak jste došli k té ceně 90 - 100 Kč/balík?

Je to cena s naftou nebo bez ní?

Při 2 -násobném obalení můžete mít u balíku o průměru 1,5 m docela problémy s výdrží (prasknutí balíku) a dobou skladování.

Asi před 14 dny jsem byl nucen dělat kalkulaci na službu s naším předváděcím lisem. Mohl by mi někdo z Vás kolegové popsat (třeba i soukromně) s jakým počtem balíků ročně počítáte, že musíte udělat a jak dlouho musíte s lisem dělat aby to za tu cenu bylo ve službě výhodné pracovat?

Děkuju Martin Hruška


By ma zaujímalo či je to podľa Vás vysoká cena alebo naopak.....ale z kontextu som vycítil že asi nízka....ale kto by si Vás potom zavolal keby ste dali vyššiu??? My robíme v priemere do 1000 balíkov ročne slamy dávame 2 otočky sieťky na priemer balíku 1.2m...to je zhruba 3.8m sieťky na balík x 1000= 3800m jedna sieťka (JUTA-3000m) stojí u nás zhruba 5000,-Sk čiže náklady na sieťku na 1000 balíkov je 6333.33,-Sk

Ďalej neviem ale nikdy by sme nerobili služby s ich naftou...vždy tú cenu máme už aj s cenou nafty....a rátajme približne 3deci nafty na balík (+/- deci podľa toho aká je slama a aké veľké sú riadky)

Ceny lisu a traktora do kalkulácie nedávam....to nech si dá každý sám....ale jednoducho robíme za takú cenu a nezdá sa mi že ju budeme v budúcnosti meniť :idea:
Naposledy upravil maclos dne 05 srp 2007 13:15, celkově upraveno 1

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 05 srp 2007 16:51

Náklad na síťovinu je mi jasný. Trochu nechápu jak můžete s Jutou dělat jen 2 x obalení u 1,5 m-1,8 m průměru balíku ale to je asi jedno.

Je síťovina zakrýtá od kraje do kraje nebo máte na krajích 10 cm nezakryto?

Ohledně nákladů se snažím dojít k nákladům na jeden balík. Jak někdo došel ekonomicky na cenu 90-100 Kč/balík.

Nechce se mi věřit, že většina soukromníků nebo službařů to nemá spočítaný. Nebo zde nehraje ekonomika žádnou roli.

Poznánka k 600 kusům balíků a efektivitě investice. Nevím, zda se dá při tomto počtu a cenách dobrých značek lisů odepsat lis za 5-6 let?

Jeden balík pak stojí hodně peněz nebo né?

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 05 srp 2007 17:30

Martin Hruška píše:Náklad na síťovinu je mi jasný. Trochu nechápu jak můžete s Jutou dělat jen 2 x obalení u 1,5 m-1,8 m průměru balíku ale to je asi jedno.

Je síťovina zakrýtá od kraje do kraje nebo máte na krajích 10 cm nezakryto?

Ohledně nákladů se snažím dojít k nákladům na jeden balík. Jak někdo došel ekonomicky na cenu 90-100 Kč/balík.

Nechce se mi věřit, že většina soukromníků nebo službařů to nemá spočítaný. Nebo zde nehraje ekonomika žádnou roli.

Poznánka k 600 kusům balíků a efektivitě investice. Nevím, zda se dá při tomto počtu a cenách dobrých značek lisů odepsat lis za 5-6 let?

Jeden balík pak stojí hodně peněz nebo né?



Takže asi takto.....neviem či ste niekedy robili so sieťoviou JUTA (ja som zas nikdy nevidel v praxi RONDOTEX) ale náš tohtoročný stoh vyzerá asi takto:

http://www.imagehosting.com/out.php/i99 ... mka020.jpg

http://www.imagehosting.com/out.php/i99 ... mka022.jpg

A môžem pravdivo povedať, že aj balíky vyzerajú po roku tak isto len sú kus tmavšie :D
Sieťovinu stiahne (asi alebo viac menej určite v dôsledku striedania počasia) možno tak o max 2 cm z okraja jedného či druhého....
Premočenie balíkov sme mali do max 10cm vrstvy aj to len na vonkajších stranách.....
Jasné že je lepšie stohovať balíky kántom a niekde pod strechou ale my tú možnosť nemáme a sme nútený takto....v dôsledku toho že nemáme toľko krytých priestorov....a tam si myslím že je v podstate úplne jedno či máte kraj prekrytý alebo máte 5cm neprekrytý....

Veľký význam by som dával prekrývaniu hrán pri senáži, hlavne keď sa už robí senáž s trochou viac sušiny.....(nie vždy sa to dá stihnúť ako si človek naplánuje a počasie nik nevie ovládať)....vtedy zvykne hlavne na hranách tú fóliu steblami trhať alebo len jemne napichnúť, že si to človek ani nevšimne a už je problém.....

A verte mi, že nový lis sa nemá šancu uživiť len v lisovaní slami.....to by ste museli robiť každoročne približne 5000 balíkov minimálne a to by ste si museli podchytiť trošku väčšie podniky......ale tie si väčšinou robia hranaté balíky (z môjho pohľadu lepšia manévrovatelnosť, ľahšie stohovanie nižšie náklady samozrejme vo veľkom počte)
čiže k tejto téme asi toľko :roll:
Záverom......lis na okrúhle balíky treba využívať na všetky tri jeho možnosti.....lisovanie slamy, sena a senážovanie.....toť môj názor :idea:

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Příspěvekod Martin Hruška » 05 srp 2007 17:57

Pro Maclose:

Balíky s se síťí Juta jsem nikdy nevázal protože dovážíme do ČR síťě firmy RKW ,tedy Rondotex. Znám dobře parametry našich sítí a i konkurenčních. Je to podobné jako u strojů, ale trochu jednodušší. Vždy je na trhu prémiový produkt, který může mít lepší parametry a pak je běžný produkt.

Když se podíváš na fotku se stohem balíků, tak vidíš na každé straně balíku 5 cm nepřekryté hrany balíků. Při styku této hmoty s vodou dochází k znehodnocení.

Počet ovinování síťě na balíku nemá vliv jen na pevnost balíku, ale také na to, aby se tam nedostávala voda.

Protože máte pevnou komoru 1,2 m vypadají balíky tak jak vypadají při 2 x obalení. S Rondotexem to jde taky.

Pokud dělám služby, měl bych garantovat kvalitu a taky to, aby balík dobře vypadal. V letošním roce jsme "netlačili na pilu" a udělali jsme s naším lisem 2000 balíků slámy. Když viděli lidi okolo nás naše balíky zabalené 3x od kraje do kraje tak si nás objednali.

Když se podíváš do mojí galérie ,kde je první lisování s lisem Krone uvidíš jak vypadá Rondotex síť.

Normální Rondotex 1,23 m kryje na každém lisu balík od hrany do hrany.Tak poznáš Rondotex. Vedle toho máme na některé typy lisů tzv. CE síť s překrytím hran. Například u našeho lisu Krone šla již 1,23 m přes hrany. je to dáno 53 nosnými vláky oproti konkurenci, která mnohdy používá menší pošet. Je to konstrukční záležitost.

Když máš zakrytý balík od hrany do hrany a položíš ho do stohu, tak nemáš nikde prostor pro zatékání vody.

Balíky skladat na hranu je největší hloupost co můžeš udělat. To to tam bude zatékat voda.

Ještě jednu poznámku k ceně služby. Zatím jsem se nedozvěděl kolik Kč činí náklad na lis a na naftu na 1 balík. Všichni dělají za 90-100 Kč /balík a ročně slisují (Farmáři) 500-1000 balíků, službaři 3000 - 8000 Ks/sezonu.

Vydělá si průměrný farmář, který dělá vlastním lisem do 2000 balíků/sezonu při sazbě 100 Kč/balík nějaké penize?

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 06 srp 2007 13:07

to Martin Hruška: ak to nieje tajné napíšte mi vašu kalkuláciu z ktorej ste vychádzali a vchádzali do segmentu služieb v oblasti balíkovania do guľatých balíkov........poprípade SZ :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 52
Registrován: 02 led 2007 13:42
Bydliště: Třinec

Příspěvekod CVX » 07 srp 2007 17:05

Jakou máte spotřebu nafty na jeden balík a s jakým traktorem jezdíte?

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 10 srp 2007 20:43

nám dělá jeden službař roky už senáž za 380kč+dph (150cm, řezání), seno/sláma 100kč + dph...(160cm)... do sítě všecko 2,5x otočený... za senáž je to dost.. ale dělá to kvalitně hodně a nikdo taky unás v okolí není schopen udělat a zabalit 150cm senáž balik...

Příspěvky: 273
Registrován: 13 lis 2005 09:00

Příspěvekod Fugas » 19 srp 2007 21:40

180 cm balík za 100 ve slámě a seně. Kdybych šel nad 100 nikde bych nejezdil. Uděláme okolo 3000 balíků ročně. Používáme síť JUTA. ovíjíme jí max. 2.5 x. Nejlepší na senáž je průměr 1,25 m. Kvůli další manipulaci. S čelňákem do stohu. Slámu jedině 1,6 - 1,8 menší se u nás nedělá. Ve službách děláme hodně balíků o průměru 1,8 m. Okolo 1000 bal./roč.

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků