České lisy na kulaté balíky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

České lisy na kulaté balíky

Příspěvekod John2 » 31 črc 2007 08:29

Pokračování diskuze z viewtopic.php?t=1446&start=30 . Pročpak tu asi nikdo lisy nevyrábí? Mě osobně to zajímá z hlediska, co by česká veřejnost žádala. Na rovinu v čechách vyrobit kvalitní lis za 200 tisíc je absurdní. Náklady na výrobu jsou zde daleko vyšší, než například v Polsku a nechtějte české stroje vyrábět z polského, nebo ukrajinského materiálu.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 31 črc 2007 08:57

Ja si myslím, že s cenou by sa mohlo ísť kľudne až ku hranici 500 tisíc v plnej výbave....Keďže značky ako JD,CLAAS,WELGER alebo VICON idú v pohode ku hranici jeden milión....tak si myslím ak by bol ten český výrobok aspoň z kvalitného materiálu (nie ako sipma a spol.) tak by sa časom uchytil....ale také technológie ako sieťka, rezanie, palubný počítač by tam chýbať nemali :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 31 črc 2007 09:06

Síť je pohoda - to už máme vyřešený, chodí nám několik unibalů s naším vázáním do sítě a perfektní. Řezání pokud není patentovaný jinými značkami, což nepředpokládám, tak systémy jsou dneska jednoduchý, při zachování výrobní technologie. Palubní počítač bychom v podstatě převzali z baliček - jsou jednoduchý, grafický displej, řízený mikroprocesory, proporcionální řízení hydrauliky. Jenže to jsou pořád věci, ze kterých se lis nepostaví.
CZECH MADE

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 31 črc 2007 09:39

Jasné to sú len čerešničky na torte....treba ten základ....a čo je z hľadiska jednoduchosti jednoduchšie vyrobiť...pevná alebo vario???
Ďalej podvozok...niekedy ma zaráža že na lisoch je nálepka max 20 km/h....prečo, keď teraz ide (skoro) každý traktor 40km/h...a potom vynikajúca vec sú brzdy, hlavne v kopcovitom teréne nieje sranda s lisom+balík čo váži skoro 40q lisovať...predsa každý zato kvačká traktor okolo 90 koní a ten málo kedy má takú váhu ako ten lis.
samozrejme nejaký pútavý dizajn...niečo ako WELGER alebo CLAAS....oblé tvary, dobrá farebná kombinácia atď, atď.....
Áno ľahko sa vraví ale je úplne niečo iné sa do toho pustiť....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 31 črc 2007 09:50

S tou rychlostí je to složitější, také záleží na legislativě jednotlivých zemí. Ono jde o to, jak se to přihlásí. Pokud jako pracovní stroj, je tam rychlost do 20km/h, ale není omezen šířkou a dalšími věcmi. Tayk je to o ceně přihlášení, i když u velkých značek to nemůže hrát roli. Asi nejdůležitější kriterium je šířka. U prostředků, kde je třeba dosáhnout vyšší rychlosti musí jít šířka pod 2,55m, což je dost veliký problém. Lisy mají nezřídkakdy až 2,8m. Tam se nic nenažene a brzdy nepomůžou, ty jsou píš kvůli váze. Jinak brzdy bych taky na lisu samozřejmě rád viděl, z bezpečnostních důvodů. Co se týká komory, tak nejjednodušší je stočit kus plechu a na řetěz hodit pár tyček a voalá, máme pevnou komoru - jenže patentovanou, takže docela potíž. Stejně tak válcová, kombinovaná, veškeré vedení pasů, dokonce i vkládání do komory je patentováno. Dokonce si některé značky nechali patentovat věci, které nikdo nevyrábí, jenom proto, aby se do toho nikdo další nepustil. Přitom celoevropský patent vyjde cirka na 30 tisíc eur.

Ale neříkám, že je vše straceno - také se dá vyrábět v licenci, ale to je zas spíš pro větší firmu, jako např. Pelhřimov apod...
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 31 črc 2007 09:52

Tak dejme tomu že i za 500 litrů, ale bez nějakýho počítače by to šlo! Je jasný že když vemu např. Pottinger za nějakejch 500-600 litrů je to komfort, ale to tak pro soukromníka kterej má 150-200 ha a néli víc. Pro soukromníka kterej má lis na 50- 100 stačí jen bez počítače a aby si na tom mohl něco opravit sám. Líbí se mi že Sipma má k lisu traktor o výkonu jen min. 30kw. Kdyby to bylo nejlíp do vrchního tak bych to mohl tahat i za Zetorem 4011 proč ne? Dnes i spousta zemědělců má 4011 nebo 4611 a jiné starší. Bylo by to perfekt i pro menší zemědělce. Zemědělská družstva a jiné podniky služeb si můžou lis za 600 litrů dovolit bez problémů. Chce to lis pro všechny jak pro drobný soukromníky tak i pro velké podniky. Já osobně věřím českým strojům, vždiť si vemte např. Zetor 25 jek je starý a ja chodí. Elektronika nejni špatná,to bezesporu!!!!! Já osobně mám jen Zetor 25k a Zetor 4011, vim že to nejni nic světobornýho, ale stačí to pročne. Já mám kamaráda, který sklízí jen seno ze 100 ha má starší traktor MF ale taky Zetor 4011. Na něj nedá dopustit a jezdí sním pořád. Poseče obrátí asi 2 shrne a sběracím vozem odveze, ale rád by si taky koupil lis ale novej traktor je prej pro něj moc velkej přepich. Traktor kde jsou kopce by byl určitě lepší, ale na rovince nebo mírnym kopci by snad ta 4011 stačila. Na Slovensku je krapet jinak teď jsme v ČR. Když se začíná s výrobou nikdo nemůže čekat zázraky, lisy se výrobou zlepšujou jako např. UNHZ 500, vždiť ho vyráběli takovou dobu a sklidili nějakou krytyku a hned to vylepšili. Nějaké zlepšení ti řekne jedině nějakej provoz. Tak zatim. :wink: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 31 črc 2007 10:02

nemyslím si, že bychom se museli nutně dostat na hranici půl mega. I v baličkách máme obrovskou výhodu, že dokážeme udělat relativně vyspělý stroj s inteligentním manuálním ovládáním a tím za nízkou cenu. Neříkám, že mám všechno vymyšlený, ale když budem něco vymýšlet, budeme se držet nějaké ceny a tu bych viděl někde kolem cca 350-400 tisíc korun. S manuálním ovládáním, vázáním do sítě. Nejsem si jist, jak moc je požadováno řezání pro tyto menší soukromníky, ale je pravda, že to nám cenu zvedne(cirka 50 tisíc).
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 31 črc 2007 10:24

To je moje řeč! Ovíječky, které vyrábíš jsou dost vyspělé za dobrou cenu. Stejně tak bych to viděl u těch lisů. Jak si psal ty pravidla to je všechno možný, ale hned bych asi nepomýšlel na vývoz nejdřív bych asi začal jen v rámci ČR a pomalu bych zvětšoval okruch okolních zemí.
Co je hlavní se vůbec do něčeho pustit. Je taky možný že se můžu v ledasčem mejlit, je mi taky jen (asi to bude sranda) 17, ale zhruba vim očem se mluví. Mí kamarádi jsou dost soukromí zemědělci, tak mám trochu přehled. Já jsem z Vysočiny né z jiný planety!!!! 8) :lol:
Naposledy upravil Zetor 4011 dne 31 črc 2007 16:12, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 31 črc 2007 11:05

na 17 máš dobrej přehled :) , s tím vývozem je to zas tak, že se musíme trochu postavit na nohy, abychom zvládli dlouhodoběji neziskové činnosti, jakými např. vývoj lisu bezesporu je.
Ono to je svým způsobem vymlouvání, a i to tak vypadá, ale řeknu ti , kde sou ty časy, kdy jsme ze dne na den něco vymysleli a třetí den jsme na to hned měli kupce :lol:
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 31 črc 2007 13:35

Jak teda myslíš že to bude dál? Já bych rád viděl brzo na loukách a polích v mém okolí lis tvé výroby a jednou bych ho rád viděl i ve své stodole. Já jsem možná trochu staromódní, ale rád vídám starou techniku na polích, proč ne? Vždiť kde by jsme všichni byli bez tokové 25 ne i 4011. Vždiť tyhle mašiny daly vývoji zelenou. Já prosazuji lis to je dobrý, ale nebylo by špatný aby i tenhle lis jako ty ze SIPMY se dal bezproblémů agregovat se Zetorem 4011. Myslím si že by to hodně lidem ulechčilo situaci s koupí nového traktoru. :wink:
PS: Nebylo by špatný kdybys dal na svý stránky nějaké to video, jako např. Pottinger, na kterém by bylo vidět práci ovíječky tvé výroby.
Naposledy upravil Zetor 4011 dne 31 črc 2007 16:14, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 31 črc 2007 13:50

Nemůžu psát nic bližšího, a ani nevím, jestli se náš nový systém osvědčí v praxi, ale to co bychom chtěli udělat je přesně o čem píšeš - cca 25Kw potřebného výkonu.
CZECH MADE

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 31 črc 2007 13:59

Tak se drž!!!! Až budeš vědět něco bližšího tak napiš. Zatim čau. 8) :lol:

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 18 lis 2007 20:07

Ahoj zdrovna sem mluvil s jedním známím a ten prý od vás má ovíječku. Prohlížel tu u mě unibala, kterýho sem letos koupil. Říkal mi že prej je umíte předělat do vázání na sít a ted to tu čtu tak se chci zeptat na kolik to vijde a jesi to děláte i na místě,nebo jenom u vás ve Vimperku. Jinak s tou českou výrobou a vývojem vám taky na plno fandim, protože českej člověk je dost schopnej a šikovnej a dokáže vyrobit hodně kvalitní věci. a mi potřebujem svoje český výrobky,který nejsou předražený díky známé značce a sou i tak dost kvalitní jako sůl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 04 led 2007 13:42
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod John2 » 18 lis 2007 20:42

Dělá to náš konstrukter na vlastní triko a je třeba se domluvit s nim. Ale počítej určitě 25 tisíc. Lis možná ani vozit nemusíš, prostě si to namontuješ, ale radši se ho zeptám...
CZECH MADE

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 18 lis 2007 20:57

To budeš moc hodnej dík. Spíš s tím počítám až na příští rok. kdyžtak mi na něj pošli nějakej kontakt. kordl@seznam.cz

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Příspěvekod skype » 02 pro 2007 23:05

John2 píše:nemyslím si, že bychom se museli nutně dostat na hranici půl mega. I v baličkách máme obrovskou výhodu, že dokážeme udělat relativně vyspělý stroj s inteligentním manuálním ovládáním a tím za nízkou cenu. Neříkám, že mám všechno vymyšlený, ale když budem něco vymýšlet, budeme se držet nějaké ceny a tu bych viděl někde kolem cca 350-400 tisíc korun. S manuálním ovládáním, vázáním do sítě. Nejsem si jist, jak moc je požadováno řezání pro tyto menší soukromníky, ale je pravda, že to nám cenu zvedne(cirka 50 tisíc).


Tento problem s řezáním sem nedavno řešil.Potřeboval jsem lis s vháněcím rotorem bez řezání.Pro mne je řezání zbytečné ale nakonec jsem koupil pottingra s řezánim.Soukromníci kteří mají okolo 120ha jako ja potřebují mít rychle sklizeno (slisováno),aby se mohli věnovat jiným věcem.

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků