Jaký lis utáhne Zetor 5611 - modrý

Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2007 03:10

Jaký lis utáhne Zetor 5611 - modrý

Příspěvekod Hugozhor » 08 srp 2007 03:30

Je zde spoustu odborníků, doufám že dostanu dobrou radu. Mám v plánu pořídit lis na kulaté balíky, nejlépe s vázáním do sítě, stačila by pevná komora o průměru 120 cm. Těch balíků bych dělal za sezonu tak 200. Jenom seno a slámu.

Vtip je v tom, že investice by se měla vejít do 100 000 tisíc a největší překvapení skýtá skutečnost, že lis bych měl tahat Zetorem 5611. Žádný velký kopce, akorát jeden malý.

Nejsem ani soukromý zemědělec, ani nepobírám žádné dotace. Pouze sekám jeden park pro "zábavu" o celkové rozloze 32 ha, (rozloha i se stromy :) A do toho tak 9 - 15 ha slámy. Balíky sena i slámy bych měl na prodej.

Bohužel tato diskuse se točí kolem velkých peněz a já bych potřeboval drobnou radu pro drobného, leč zkušeného "zemědělce". Park již sekám 8 sezonu a chtěl bych změnit technologii sklízení píce. Vození horalem má taky své kouzlo, ale k úklidu sena je třeba mnoho lidí a jde to pomalu. To nemluvím o prašnosti prostředí a problémů s věčně ucpaným fukarem.

Co se týče výkonu traktoru 5611, netuším kolik má koní:) Jenom vím, že otáčky náhonu mi na lis stačí.

Budu vděčen za každou dobrou radu. Díkaz Hugozhor
Balit balíky pro radost :)

Příspěvky: 2
Registrován: 07 srp 2007 16:28

Příspěvekod Vláďa » 09 srp 2007 22:46

Já už používám repasovaný unibal 6. sezónu a vcelku si na něj nemůžu stěžovat, pasy drží skvěle, balíky, když se na to přijde taky dobře drží... Ročně dělám okolo 400 bal. sena a 100 slámy a myslím si, že na tak malou plochu s "malou" investicí je unibal v pohodě, a naprosto na rovinkách... P.S.: taky jen má zkušennost...

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 11 srp 2007 21:25

Máš na něm taky ty širší pásy? Slyšel sem že s nima je balík víc utaženej. Já ho ted chci kupovat a kdyby tam byli horší pasy tak bych tam asi dal ty širší.

Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2007 03:10

Unibal..nebrat

Příspěvekod Hugozhor » 15 srp 2007 23:00

Unibal "skoro" znám:) Právě letošní sklizeň slámy sem si původně nechal svázat jedním známým, který brouzdal po poli s Unibalem (červeným) a s traktorem 7011. Náhon šel velmi klidně a připadalo mi že dosti v pohodě. Jenže ten výsledek!

Nevím čím to bylo, ale práce mu vůbec nešla od ruky. Balíky byly měkký a asi dával málo provázku neboť se docela snadno rozvazovaly. Hlavně každý byl jiný. Což by ani tak nevadilo, jako to když ten lis pořád stál! Jakmile se sláma na začátku špatně dostala do pásů, začala se u sběrače hromadit a lis přestal balíky vyrábět.

Obsluhou mi bylo sděleno, že je prý sláma vlhká a proto to nejde. Tak jako nevím. Čtyři dny to leželo na poli, jednou se to otočilo a lehce zmoklo. Po hmatu byla sláma suchá.
Bohužel, vím že se dá Unibal sehnat i za 60 tisíc, ale na to jaká je s tím práce mi to přijde sakra hodně.

Bohužel Unibala sem viděl v akci, slyšel o něm "ledasjaké" vyprávění a právě proto mne nepřesvědčil.

Ještě podotknu, že ten frajer co mi lisoval tu slámu měl zbrusu nový řemeny, takže tady chyba nebude.

Tady na diskusi taky příliš ovací nesklízí. Škoda.

Ale přeci musí existovat nějaký menší lis pro slabší traktory které jezdí po kopcovitých loukách někde po horách a za rozumnou cenu.

Kdybyste o něčem věděli, tak dejte vědět. Rád si poslechnu slova zkušených.
Balit balíky pro radost :)

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků