jaky lis

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 01 zář 2007 10:34

tech lisu je docela dost na trhu,ja lisuju s polskou Sipmou,rocne kolem 5tis. baliku,jsem max. spokojeny a kdyz jsme jeli spolecne ve sluzbach s Krone,tak jsme baliky vazili a moje byly tezsi,takze o urovni bych moc nediskutoval,je to vzdy o obsluze a serizeni stroje

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 01 zář 2007 13:29

a co opravy? Ja jak vidim neco z polakova tak se mi otevira kudla v kapse! Problem je ze polaci neudelaji kvalitni ocel, kvalitni gumu, kvalitni konstrukci zkratka nic! ja je mam kluky rad, ale... Jak je to s tim lisem?
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 03 zář 2007 17:21

No já tedy nevim jak vy, ale polskou Sipmu máme od roku 1996 tenkrat jako nova typ 279/1...za celou dobu se jen dvakrat menily plechy a prsty ve sberaci, vymenilo par lozisek na tycich v komore a jednou do roka ty tyce rovnam...kvalita prace, jednoduchost stroje a jeho spolehlivost je uzasna, nahradni dily za kačku a dobře dostupne... a to jsme ročne natočily i 3000 baliku ve sluzbach ...seno, slamu i senaž, posledni leta jsou na služby už slabší.Nemužu si ho vynachvalit, neni to špatny stroj jen proto, že nema jelena ve znaku :) jak už bylo napsano vyše, vetsina zalezi na obsluze a na dobry nebo spatny "kus" se narazi u kazde znacky a to nejen u lisu...za sebe rikam, že to jsou jen predsudky vzhledem k zemi puvodu :roll: :wink:

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 03 zář 2007 22:37

neznalek píše:No já tedy nevim jak vy, ale polskou Sipmu máme od roku 1996 tenkrat jako nova typ 279/1...za celou dobu se jen dvakrat menily plechy a prsty ve sberaci, vymenilo par lozisek na tycich v komore a jednou do roka ty tyce rovnam...kvalita prace, jednoduchost stroje a jeho spolehlivost je uzasna, nahradni dily za kačku a dobře dostupne... a to jsme ročne natočily i 3000 baliku ve sluzbach ...seno, slamu i senaž, posledni leta jsou na služby už slabší.Nemužu si ho vynachvalit, neni to špatny stroj jen proto, že nema jelena ve znaku :) jak už bylo napsano vyše, vetsina zalezi na obsluze a na dobry nebo spatny "kus" se narazi u kazde znacky a to nejen u lisu...za sebe rikam, že to jsou jen predsudky vzhledem k zemi puvodu :roll: :wink:

Spis bych veril ze jsi vyhradni dovozce sipmy a delas si tu reklamu nez ze by polaci neco poradnyho zkonstruovali. Polak je prevlecenej cinan a to bych rekl ze proti polakovi jeste cinan sem tam nekdy dokaze mile prekvapit. At jsem koupil co jsem koupil, jak tam bylo made in polad, horsi cinana. Potraviny maji polaci vynikajici, ale strojni vyroba je tam mizerna. Jedinne co je na polacich chvalyhodne, ze te kvalite jakz takz prizpusobujou i ceny. A jelena bych si taky nekoupil. Nejakou dobu jsem delal v americe a americani taky nemaji tak vysokou kvalitu. Tam jde zase o byznys a jedine o byznys. Maji trosku technologie tak ty masiny vydrzej vic, aby vylozene nekazily povest, ale za ty penize (a hlavne za penize za servis)to neni zadny terno. Americani, a to fakt nekecam, kdyz chteji neco kvalitniho, kupujou veci z evropy. A my se pordad v nich hrozne vidime. JA v americe o iluze prisel. A jelen je jen dobry obchod.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 03 zář 2007 22:55

no dealer určitě nejsem :lol: to me docela pobavilo :lol: jen jsem se podělil o svoje zkušenosti...třeba jsem mel stesti na povedeny kus...proste vim a mam zkusenosti, že to co je z ruska, polska nebo italie nemusi byt automaticky špatné :wink:

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 03 zář 2007 23:07

Jestli je to pravda tak mi brouk pekne vrta mozek. Mozek rika vole neber to, je to polak a brouk rika mrkni na tu cenu. Je tu nekdo dalsi kdo ma Sipmu? Neznalek musel vyhrat loterii jedna ku miliarde s timhle lisem, nebo Sipme sefuje cech nebo nemec? Safra! Ja taky budu shanet lis a vy me tu takhle kladete brouky do palice! Cert aby do toho!
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 04 zář 2007 18:53

lneno a kolik tech masin s jelenem ve znaku se vyrobi v americe a priveze do evropy?bych rek ze jich moc neni,tak jako case-krome magnumu je vyroba v evrope,pekne podle modelu-italie,rakousko a nevim kde jeste,new holand dela lisy v polsku na jedne lince se sipmou,rozmetadla amazone v te same fabrice ze stejneho materialu akurat se striknou jinou barvou-byl jsem tam a videl jsem to,a tak bych mohl pokracovat s kazdou znackou,tak o jake kvalite tu povidas?
a at mi tu nikdo netvrdi ze turek,ital nebo nevim kdo dalsi kde vsude si ty vehlasne znacky nechavaji stroje delat udela tu praci hur nez polak,cech,rus,nemec,american
sam jsem v usa nekolik let byl a od amika bych si urcite nic udelat nenechal,protoze to jsou troubove kteri neumi nic,na veskerou praci tam jsou cizinci a na velmoc si hrajou jen proto ze je drzi penize zidaku kteri tam zdrhli pred,behem a nebo po valce
ja sipmu muzu jenom chvalit,uz jsem to tu nekde psal kolik s ni delam,jaky konkurencni lis se mnou ve sluzbach jezdil a taky jsem tech lisu hodne prosel a vyzkousel,nejvic profi sipma bez rezani v plne vybave se da koupit za 370tis.,srovnatelny lis od konkurence s lepsim jmenem nepujde pod 600tis.,takze skoro jednou tolik-a at me nekdo presvedci ze vydrzi jednou tolik a denni vykon bude mit taky jednou tolik vetsi,trosku nesmysl,ne?to uz nemluvim o tom,ze na sipmu koupim loziska za par korun a skoro vsude,narozdil od vehlasnych znacek kde vsechno stoji silene penize a jeste se na to musi cekat,nechci se tu s nikym hadat,ale kdyby ten lis stal za hovno,tak pri dnesni konkurenci ve sluzbach si s tim lisem neskrtnu,a to si teda bohudik skrtam docela dobre

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 04 zář 2007 19:03

ted se samozrejme nezastavam polaku,ale davam k dobru svuj nazor na lisy sipma ,to same plati o balicce stejne znacky,vim ze warfama je hodne horsi kvalita,to same bych rekl i o nekterych polskych vyrobcich sekacek,jine masiny neznam a ani nemam v planu koupit,pristi rok kupuju novy lis a jdu do nejmodernejsiho lisu od sipmy,nebudu prece kupovat srovnatelny lis jako df,vicon,pottinger a ja nevim co jeste,a krone,welger nebo claas o kterych si myslim ze jsou spicka mezi lisy se mi za ty penize nevyplati kupovat
tot muj nazor a at si otom mysli kdo chce co chce,ale nebudu tu hanit polske stroje jako nekdo kdo s nima sice nedelal ale slysel ze stoji za hovno,to je jako kdyz se podivam na diskusi o traktorech a 90% lidi tvrdi ze zetor nestoji za nic a pritom malokdo ho doma mam nebo s nim jezdi

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 04 zář 2007 21:12

Souhlasim s eretradkem. JSem rad ze slysim aspon na nejakou polskou masinu chvalu. Ja mel od polaku drtic nate, kde se loziska vytrhla z konstrukce a cele se to naprosto rozsekalo, polska rotacka na tom byla jen o trochu lip, zatimco s ceskou delam psi kusy a nic s ni nehne, taky jsem si koupil polsky vrtaky, klice, pneu a par nahradnich dilu, hlavne na zetor. Uprimne... Staly polovinu a vydrzely polovinu. Akorat ze kdyz ma clovek dvakrat casteji pulit traktor kvuli spojce, dvakrat casteji kvuli prevodovce, dvakrat casteji sundavat portaly kvuli brzdam tak abych zmenil povolani ze zemedelce na opravare a to mi neni zapotrebi. A v dnesni dobe uz ani tak nejde o cenu nahradnich dilu jako spis o cas straveny s opravama, nehlede na to ze se se neco vysype kdyz je to zrovna potreba a terminy bezi, pocasi se meni... Jo a taky jsem si koupil polsky vyfuk na auto. Za pul roku jsem kupoval novy a to uz jsem vazne penil! Tam trochu vys jsem si spis delal legraci s tim broukem do hlavy, vazne jsem rad ze tu chvalu slysim a myslim ze jste me presvedcili. Ale taky se nedivte, ze jsem k polakum tolik skepticky!
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 04 zář 2007 21:26

Co člověk, to jiny nazor a zkušenost, ale o tom to tady přece je :wink: a je dobře, že to tak je...

Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2007 03:10

Polská ocel

Příspěvekod Hugozhor » 09 zář 2007 11:00

Jediný v čem je problém, tak v materiálu ze kterého je stroj vyroben (a o to právě jde nejvíc). Taky můžu mluvit z vlastní zkušenosti, neboť mám polskou rotačku a už sem na ní měnil skoro všechno (ložiska náhonu, celý spodní tác, ozubená kolečka na hřídeli bubnu, držáky na kudly) a musel sem již několikrát zavařovat hlavní táhlo pro sekání.
Jinak by byla sekačka dobrá, jenom kdyby nebyla z "měkké" oceli. Což je škoda
Balit balíky pro radost :)

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 10 zář 2007 22:38

hugo tam napis znacku te kosy,at vime co nemame kupovat
jak jsem uz psal,v polsku hodne zalezi od jakeho vyrobce se kupuje,podle toho pak vypada kvalita

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 11 zář 2007 06:49

Hele, ja myslim ze bohate postaci, kdyz se sem bude psat od jakeho vyrobce kupovat mame:o). Pokud v cechach clovek narazi na desetinu mizernych vyrobcu, tak v polsku je to naopak.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 15 zář 2007 22:14

Chceš sice novej, ale hoď oko na http://www.lainka.cz , tam si je trochu prohlídni a třeba by ti stačil i jetej, kdyby byl slušnej a levnej.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2008 16:11

Příspěvekod crystalista 8011 » 30 led 2008 21:55

Ja bych ti doporucil krone s retezovou komorou. Tyhle lisy nepotrebujou silnej traktor a vsude vsechno krasne vyzbiraji a balik taky pekne utahujou a retez by se nemel skubat protoze je tam pretezovaci spojka. A mel by ses s nim vejit do 200 000 kc, my koupili KR 155za 159 000 kc a tahame ho za 3011 a nema s nim problemy

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků