Ruské lisy

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Ruské lisy

Příspěvekod Zetor 4011 » 15 led 2008 17:57

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na ruské lisy.
Odkazy na tyto lisy jsou: http://www.agrospektrum.com
http://www.ibc-praha.cz
Já ososbně si myslím, že tyto lisy nejsou asi tak špatné, podle toho, co jsem aspoň slišel. No uvažuju, že bych časem něco pořídil a možná, když mi vyjde dotace pro začínající zemědělce. Za dotaci, prý asi 1mil a 100 litrů. Rád bych za to pořídil lis nevím, jestli Sipma nebo právě nějaký ruský, ale nejspíš s pevnou komorou, na lepší mi to asi nevýjde. No zajímá mě, jestli se s těma ruskejma dá lisovat i senáž, jestli nejni nějak špatná a jak to lisuje? No a potom bych si představoval asi nějakýho bělorusa traktor, maj je levný a prej nejsou zas až tak špatný, jen ten komfort nic moc, ale ten oželím. Možná by to vyšlo i na čelák, ale to bych asi musel něco doplatit. Ovíječku bych plánoval do budoucna. Co si myslíte????? :lol:

Příspěvky: 11
Registrován: 09 led 2008 21:51
Bydliště: ROKYCANY

Příspěvekod tom8145 » 15 led 2008 18:20

ahoj, já si myslim že lepší určitě lepší bude ta sipma nám s ní dřív lisovali a nebylo to nejhorší, stačila do toho 3011 nebo 5211, ale kamarád měl toho rusáka a za rok ho dal pryč protože nebylo vykony a musel do toho dát krystala aby trochu lisovalo balíky zas tak špatný nebyli, já jsem si koupil na podzim welgera tak jsem zvědav jak to bude makat. jo chtel bych se zeptat na tu dotaci pro ty mlady potreboval bych se na něco zeptat napište prosim kdy tady býváte a můžem pokecat zatim se mějte tomáš

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 15 led 2008 18:32

Jsem na netu vždy okolo 5 až 7 hodiny večer. Když budeš něco potřebovat vědět, tak mi napiš na mail. No a s tim lise to okolo té výkonosti si osobně myslím taky, ale právě, že bych do toho měl toho novýho bělorusa, ale asi ta Sipma bude nejlepší. Chtěl bych si taky sem tam s tím i přivydělat ve službách, tak asi ta Sipma vyhraje. :lol:

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Příspěvekod svec » 15 led 2008 19:59

zdravim tak s tou dotací to něni tak růžový jak všichni řikáte jestli nemáš ten 1 100 000kč tak máš smůlu protože ty to nejdřív musíš zaplatit a pak až žádat o proplacení a to samý je i u leasingu.jinak sem o tej dotaci taky přemýšlel dokonce i o tom bělorusovy a 110k.ale takhle sem přestal když mi to na ministerstvu řekli ale pokud je máš tak ti to přeju.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 15 led 2008 20:27

tady v okoli si dva kolegove koupily rusky lis...asi před dvěma nebo třemi lety a myslim, že už ho nema ani jeden z nich, baliky neutažene a vecne jim odchazely loziska na hlavni prevodovce...no ta prvni vada mohla byt zpusobena obsluhou...nerikam že rusky stroje jsou špatne, to určitě ne, ale konkretne u lisu mi pripada, že to šili roztavenou jehlou :). A jeste k te dotaci, jak je uvedeno vyse, proplaci se zpetne...čili napred musis koupit to co chceš, abys penize od Eu dostal zpatky, což nikdy nebudes mit zarucene, že je dostanes...takže radim kupuj jen to co si jsi scopny sam zaplatit (leasing uvěr) a s dotaci pocitej spis jako s bonusem "kdyby vyšla"...radeji nez na dotaci pro zacinajici se poolidni po datacích z nějakeho z programu Rozvoje venkova, tech titulu na ktere jsou vypsany je moc, tak by nejaky mohl sednout víc než tahle :wink:

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 15 led 2008 20:47

K těm lisům asi tolik. jesi chceš nějakej levnější novej lis tak určitě tu SIPMU. na ten ruskej ti poradím úplně zapomen. Známej si ho před 2 lety koupil ve slevě novej za 140000. byl nadšenej že má novej a že mu to na to jeho bude stačit, až do chvíle kdy vyjel lisovat. první vada byla že to má pera na zbírání silný a dlouhý jak na hrabačce, takže drobnější hmotu vůbec nemáš šanci sebrat. druhej problém byl že nevidíš jak ti to váže a ani ti to nic neukáže, takže věčnej problém spadlího provázku po stranách. a v neposlední řadě křivě svařený sváry. Oni ty ukrajinci to snad neměří, ale dělají každej kus od oka. takže plno svárů převařovala vařil znova. to je vidět i na jejich traktorech. Jeden kus se povede a ten dotyčnej je s ním tak nějak spokojeneja druhej ne a pak je to sázka do loterie. on ten lis loni prodal za 30000 a byl rád že se ho zbavil. a na to koupil KRONE za 250000 s pevnou komorou a plně si chválí akorád že prodělal 110000. zato co sem mluvil s pár lidma co si koupili sipmu tak sou spokojeni.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 15 led 2008 20:58

Jasne ruskej lis to je fakt zoufalost ma ho soused baliky pripominaj kupky sena zamotany provazkama. A kdyz lisuje tak ty rany co z toho vychazej sou slyset na celou ves. A jak tu nekdo psal nesbira to musi to pak jeste prehrabovat a sbirat znovu. Jestli chces lis na tech tvejch par hektaru ti bude bohate stacit unibal. A senaz si nech udelat usetris tak spoustu penez.

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 15 led 2008 21:08

Má pravdu já ho mam taky 8)

Příspěvky: 19
Registrován: 24 dub 2007 11:59

Příspěvekod VH » 16 led 2008 09:30

kordl píše:Má pravdu já ho mam taky 8)


cim nahrabujes pre unibal?

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Příspěvekod Zetor 4011 » 16 led 2008 18:49

neznalek píše:tady v okoli si dva kolegove koupily rusky lis...asi před dvěma nebo třemi lety a myslim, že už ho nema ani jeden z nich, baliky neutažene a vecne jim odchazely loziska na hlavni prevodovce...no ta prvni vada mohla byt zpusobena obsluhou...nerikam že rusky stroje jsou špatne, to určitě ne, ale konkretne u lisu mi pripada, že to šili roztavenou jehlou :). A jeste k te dotaci, jak je uvedeno vyse, proplaci se zpetne...čili napred musis koupit to co chceš, abys penize od Eu dostal zpatky, což nikdy nebudes mit zarucene, že je dostanes...takže radim kupuj jen to co si jsi scopny sam zaplatit (leasing uvěr) a s dotaci pocitej spis jako s bonusem "kdyby vyšla"...radeji nez na dotaci pro zacinajici se poolidni po datacích z nějakeho z programu Rozvoje venkova, tech titulu na ktere jsou vypsany je moc, tak by nejaky mohl sednout víc než tahle :wink:

Zdravím, no o tom lisu, teda zatim asi nic. Možná tak do roka nebo dvou let pořídim UNIBAL a prej se taky nechá předělat a dá se s nim lisovat i senáž. Jediný, co bych si nechal udělat, tak je předělání na síť. No a s tou dotací, co jsem se dozvěděl, že musíš ročně jim zaplatit 150 000 po dobu 5 let, tak to je fakt pro začínající zemědělce. No po jiný dotaci jsem se taky pomalu koukal, ale nevim. Nevíš o nějaký? Ty seš o nějakej rok dýl v zemědělství, než já, kterej teprve začíná, jen tak při škole. Já prakticky začínám skoro z ničeho a tak by mi nějaký stroje píchly. Uvažoval jsem, že bych jezdil případně na služby občas na lisování senáže. No tak jsem si představoval něco v tomhle směru za stroje. No a z vydělanejch peněz bych se pomalu rozrůstal, nový stroje, nějakej kravín, pole, dobytek apod. Tak nahoď nějaký informace o nějakejch dotacích, prosím. 8)

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 16 led 2008 22:07

Nahrabuju stejně jako pro muj starej zběrák mengele. ten má zbírání stejně široký. 1 rotorovej nahrabovač FELA. 2.50m širokej. a tahám ho 3011. S tím unibalem. Bystron to dělá, ale myslím když si to uděláš sám tak ti ty pásy pošle a možná po domluvě i vodítka. on jich dává ze sedmi 10cm široký. dá 5 a 15cm široký a už je to prej lepší. ale dává se jich prej i 6 a s tím by pak měla jít i senáž. tam hlavně de o mezery mezi pásama, aby tě nepropadávala hmota. a taky aby to tu trávu utočilo, přeci jen sirový má váhu. to blení do sítě prej dělá jeden člověk od Tvrdka z Vimperka. a prej jim to chodí dobře. Já s timadle inovacema počítam tak na příští rok. pčítal sem to. za lis sem dal 40000 je v obstojnym stavu. letos povyměnuju ložiska na válcích a dam dohromady zbírání, a udělam na něj rampu,abych nemusel couvat. a pžíští rok chci vyměnit pásy za širší a nechat na něj dát vázání do sítě. A měl bych se vejít i s cenou lisu do 100000. a myslím si že potom bude skoro srovnatelný s mnohen novějšími lisy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 16 led 2008 22:41

Zetor 4011: ja hospodarim ted teprve třetim rokem jak se řika "naostro", a jeden rok sam po tom co mi zemřel tata... nase rodina hospodari od 91 roku co se navracel majetek, snazim se v tom pokracovat a zatim to jde...o zadne extra dotace jsem zatim nezadal, ale chci to zkusit do tri let na nejakou stavbu..jde o to, že na dotaci nemas zadny pravni narok a ani zaruku ze ji skutecne dostanes....

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků