Válcové lisy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2008 10:46

Válcové lisy

Příspěvekod Martius » 25 čer 2008 13:43

U lisu Claas Rollant 66 se mi vyskytl problém, že se balík v komoře zastaví, válce prokluzují a balík tudíž nejde ani zavázat. Nevíte někdo, co je příčinou? Válce ojeté nejsou, lis je také v pořádku. Domnívám se, že to druhem lisovaného materiálu, možná přílišným vyschnutím, nevím. Problém se vyskytne na jednom poli, na dalším už jede normálně. Mělo by význam válce zdrsnit např. napříč navařenými kulatinami nebo jsou na to nějaké nátěry?

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Válcové lisy

Příspěvekod skype » 25 čer 2008 14:51

Ahoj , měl jsem stejný problem nic s tim neuděláš :D , prostě nic zkoušeli jsme všechno a stejně se ten balík v tej komoře zastaví.Je to hlavně materiálem(např.: zkřenčelá pšeničná sláma s tou sem ani nehnul) na tuto slámu jsem jezdil v noci , když byla vlhká,pak to docela šlo :D. Teď při koupi nového lisu už sem volil kombi komoru půl válce,půl řetězy - funguje to parádně ještě se mi v tom nezastavil . Můžeš je zkusit něčím potřít ,ale tak po 50 balících se tě stejně zase zastaví.... Také jsme zkoušeli navařovat příčně kulaťinu bohužel ani toto nepomohlo . Kombi komoru dělají např.: Pottinger,John Deere,Krone (to je celej řetězák)

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Válcové lisy

Příspěvekod maclos » 26 čer 2008 08:35

JJ na toto sa dá poradiť len to lisovanie v noci, kým je slama vlhká od rosy, alebo vario komora, tam sa ti to nestane :roll:

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Re: Válcové lisy

Příspěvekod Pavel3545 » 26 čer 2008 23:12

A nebo Pottinger tam se to nestane.

Příspěvky: 13
Registrován: 11 led 2009 01:46

Re: Válcové lisy

Příspěvekod Hary » 19 srp 2012 23:02

Zdravím pánové.
Nemáte k tomuto tématu nějaké nové poznatky. Chtěl jsem lisovat otavy (taková vata) a po třetím balíku co jsem vykutal z komory tak jsem to vzdal. Pokud jste někdo na něco přišel tak bych byl vděčný za pomoc. Claas 66

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Válcové lisy

Příspěvekod Deutz-Fahr » 28 srp 2012 21:44

ahoj mam welgra a tam sa mi to este nestalo a to lisujem seno slamu aj druhu kosbu. kludne aj v 35°C. s claasom nemam skusenosti ale podla obrazkov usudzujem ze ma podstatne vacsie valce ako ten moj a podla mna to bude vas problem. cim mensie valce tym ich je viac a tym vacsia plocha ktorou sa dotykaju balika. ten claas ma komoru 160 cm? a kolko mate valcov??
Deutz-Fahr

Příspěvky: 279
Registrován: 02 črc 2011 11:02
Bydliště: Damětice 3

Re: Válcové lisy

Příspěvekod frturek1 » 20 lis 2012 21:40

ja ma jd 550 vario pasy, a toto se mi zas stane jedine pri lisovani cerstvyho jetelu nebo hodne vlkyho. ale ze vam to netoci suchej balik je divny dyt u valcovejch lisu je vic valcu stale hnanejch neo ne? u miho jsou stale hnany 3 ktery toci pasy, pokud se pasy namoci, nalepi se ty valce a je konec

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků