Co je lepší lisování do vaků nebo do balíků

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Co je lepší lisování do vaků nebo do balíků

Příspěvekod Zetor 4011 » 04 črc 2008 21:34

Zdarec, zajímalo bymě, co je lepší, jestli lisování siláže nebo senáže do vaků nebo lisování senáže do balíků? Co je levnější a lepší na časové stíhání plnění vaků a celkově lepší a hlavně, jaká je kvalita?
Předem dík za odpovědi.

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Co je lepší lisování do vaků nebo do balíků

Příspěvekod skype » 04 črc 2008 21:36

hledej už se to tady řešilo :wink:

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Re: Co je lepší lisování do vaků nebo do balíků

Příspěvekod Zetor 4011 » 04 črc 2008 21:40

Já jsem to tady, taky už někde četl, ale třeba někdo má nové poznatky, tak proč se raději nezeptat a možná by to mohlo bejt i pro mě přehlednější.

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Re: Co je lepší lisování do vaků nebo do balíků

Příspěvekod Libor Jungvirt » 09 črc 2008 21:07

Každý podnik má jiné požadavky, vybavení, množství hmoty kterou sklízí ... - odpověď na výše uvedenou otázku je diskuze v konkrétním podniku na několik hodin + pěčlivé počítání. Obecně se dá říct, že pro menší podniky jsou vhodné kulaté balíky balené do stretch folie, a pro větší buď jámy, nebo vaky. Ale praxe tuto poučku úspěšně vyvrací a tak v podniku, který má 2000 ha balíme do kulatých balíků, v podniku který má jámy děláme vaky a u malého soukromníka lisujeme do hranatých balíků. A vždy to má svůj důvod, svůj smysl a pro daný podnik je to ekonomické. Takže si z toho vyberte co chcete, ale faktem je, že je každý je jiný a každý musí hodně přemýšlet a počítat ... :D
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků