Lis John- Deere 550

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Lis John- Deere 550

Příspěvekod karelk » 03 zář 2009 06:42

Koukal sem na forum, jestli už se tady o těchto lisech někdo zmiňoval, ale asi ne. Cena okolo 130 000- 180 000 Kč, stáří cca 10 let. Variabilní pásová komora, vázání do sítě. Přijde mi to jako dobrá volba za Unibaly atd. Má ho někdo doma ? Kolik potřebuje koní za sebe. Karel.
karel

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 25 led 2010 21:49

Zdravicko, tak 550 neni spatna, urcite lepsi nez unibal a podobny provazkovy varianty.Letos s nim pojedem druhou sezonu. Loni nam trvalo nez se s tim clovek nauci ale jinak to nema chybu je to takova stredni trida takova pro vsechny hospodare, pokud teda nechcete delat senaz.Bohuzel zatim nemame na lepsi traktor tak ho tahame 5611,da se to ale v kopcich nebo na velkejch radach to zvlada na redukce.Macka to docela dost ale neda se to rovnat s balikem po nejakym silnym traktoru.Loni sme odkroutili 295 baliku a letos nas to ceka zas.

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod karelk » 26 led 2010 07:16

Tak to je paráda. Čekal jsem k tomu větší příkon. Ještě by mě zajimalo jak je ten lis starý, jestli byly před uvedením do chodu nějaký opravy či seřizování, cena náhradních dílů. Je to přeci jen John Deere a tam jsou ceny trochu našponovaný. A jestli se u tohoto lisu musí při vyklápění vypínat kardan aby se netočily pásy a nebo se pásy točí a balík s toho vypadne. Karel.
karel

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 27 led 2010 23:45

Tak kdyz neni treba lisovat 200 baliku denne tak se to da s tou 5611 sem lisoval 4 hektary ve strasnym svahu za odpoledne a bylo to asi 50 baliku sena.samozrejme cim vikonejsi traktor tim vetsi vikony sou ale s tim zaroven vetsi zpotreba, vetsi opotrebeni lisu atd. Kamarad mel newholanda 650 a tahali ho 4 roky 6911 a lis bez problemu letos zaprahli case 130 koni a uz menili 3 pasy a komplet loziska a jednou roztrhli komoru.Tak na tom nasem sem nenasel zadnej stitek s rokem vyroby ale typuju to na 95 rok. Koupil sem ho od prekupnika za 150 bez DPH komplet pripravenej a proslej, vypada jak novej dal mi i katalog nahr dilu.loni sme udelali necelejch 300 baliku a bez poruchy.

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 28 led 2010 20:48

A jeste sem zapomel ohledne toho vysejpani baliku, tak ja musim nahon vipinat, jakmile uvolnim komoru tak se pasy preztanou tocit a jak se toci ty valce tak se tam ty pasy tak nepekne mrskaj. A hlavne je treba by zavirani komory taky zavyrat tlakem a na vic plinu jinak se nepredsponujou pasy a privrou se vespod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 20 lis 2007 21:37
Bydliště: Havlovice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod Drak » 28 úno 2010 17:33

Ahoj, nemáte někdo manuál k tomuto lisu, nebo nevíte kde bych ho mohl sehnat?

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 02 bře 2010 22:49

zdravim katalog dilu se sehnat da, ale ten manual sem taky schanel a nepodarilo se

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 20 lis 2007 21:37
Bydliště: Havlovice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod Drak » 02 bře 2010 22:55

já bych spíš ten manuál, protože sem s tímhle lisem niky nedělal, tak abych hned něco nerozbil. A katalog dílů, se dá sehnat kde?

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 03 bře 2010 21:08

Tak ja sem ten lis koupil a taky sem to zvlad bez manualu, v podstate je to jednoduchy.Koupil sem ho od jeednohó prekupnika a ten mi ten katalog ofotil na www.zemedelskatechnika.eu tam by mel mit nejakej kontak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 20 lis 2007 21:37
Bydliště: Havlovice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod Drak » 03 bře 2010 22:03

díky, v sobotu lis přivezu domů, tak sem zvědav. kdybych měl ještě nějaký dotaz, tak se ozvu.

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 04 bře 2010 20:02

Jasne neni problem ja uz s nim mam sezonu odjetou tak uz taky neco vim :D a cim ho budete tahat?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 20 lis 2007 21:37
Bydliště: Havlovice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod Drak » 05 bře 2010 10:09

Nejspíš to vyhraje Z 8045, 6748 se mi v tom trápit nechce

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 05 bře 2010 11:36

Tak to jo ja trapim 5611 :( a prave porad premejslim ze bych koupil 8045 a nebo 7745 turbo ale na toho asi nebudou penize

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 20 lis 2007 21:37
Bydliště: Havlovice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod Drak » 05 bře 2010 22:18

třeba by ta 6748 stačila, ale do teď sem měl Unibal, a to kolikrát traktor brečel. pak sme si udělali příčen do ramen aby sme lis mohli tahat s Crystalem a byl pokoj, ten si s tím jen hrál. kolik máš záběr sbírání?

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 07 bře 2010 21:16

Presne nevim bud neco kolem 180 nebo dvou metru. Tak kdyz lisuju doma tak nahrabujem detz-fahrem o zaberu 3,5m tak to jde rada celkem z 5 metru ale jak sem lisoval kamosovi ten ma 6,5 krone tak mi to musel odhrabovat jen z jedny strany jak vzal radu tam a zpatky tak to redukovana 4 mela dost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 36
Registrován: 15 bře 2010 19:04

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod šemík » 12 dub 2010 20:03

Zdrtavim,taky plánuji koupit lis JD 550.Potřebuji poradit.Je uplně v super stavu.Byl jsem se podívat a ted se rozhoduju.Fakt se musí pokaždé vypnout kardan když se vyndavá balík? to se mi nezdá,to by traktor dostal docela záběr.Jinak tady ho prodává pán,je za 150 000kč bez DPH a je i ze sítí.Chci letos udělat nějakou tu službu a příští rok až budu mít zaplacený stroje,tak dělat jen pro sebe a pár známích,Žádnej stres.Jo a co na to stojí pás nebo spojika.?Díky za radu

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 17 dub 2010 19:12

Tak sem si jeste vzpomel kdo by to moch vedet o tom otvirani komory zkuste zavolat tohohle chlapka Zdenek Pitel 603 531 614 odtoho ten lis mam on je vozi z nemec a prej s nim zacinal ve sluzbach.a jeho webky sou zemedelskatechnika.eu

Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2010 18:41

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod angus » 28 zář 2010 19:29

Dobrý den, tento lis mám taky, jsem s ním moc spokojenej, při otvírání komory se nechává náhon běžet a pásy začnou prokluzovat na hnacích válcích a při zavírání se opět našponují. Jak již tady bylo psaný je ale potřeba aby traktor dával dost oleje do pístnic skrze zavírání, aby se neskříply pásy. Jinak jsem s ním letos dělal i senáže. Dělá moc pěkný balíky, díky budíkům kde si hlídám tvar jsou pěkně rovnoměrný a dobře se balí do folie. Tahám ho za 6911 (je to výkonově na hraně, nebo spíš mírně za), porovině na 2 a plný plyn, i senáž zvládne na třičtvrtě tlaku i víc v lisu ( balík je jak kameň).Dostává ale hodně zabrat. Zvažuji koupit 8145 jestli budou peníze. Jinak tento lis vřele doporučuji. Pošlu nějaký fotky až příjdu na to jak :roll: . Zatím naschle.

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 28 zář 2010 20:47

Zdravím, to sme na tom naprosto stejně.Jak se spokojeností,tak i s tím traktorem. Taky sem zvažoval 8145 ale nevím jak ten na tom bude se spotřebou.

Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2010 18:41

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod angus » 28 zář 2010 21:33

Ta spotřeba by mě taky zajímala, kamoš má 8045 a není to zase tak strašný. Podle mě jde o to v jakým je stavu, jak se s tím jezdí a kdo stím jezdí. Ja mám jenom TTP a proto nejtěžší práce je asi jenom ten lis (senáž) a něco v lese a dopravě. Jinak bych si nechal i tu 6911 na lehčí práce a na 8145 bych chtěl i čelák, ale ten bych si k nemu dokoupil časem asi něco novějšího a lehčího.

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod turi » 06 říj 2010 17:22

Nevim no ten crystal je celkem velkej a tezkej ale vikonove se moc nelisi od 7745 turbo ale zas se to to projevi v cene ale u crystalu je zas vihoda nasobice a zapinani nahonu,tak nevim.

Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2011 13:29

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod skoda.vlado » 01 dub 2011 13:40

Zdravím, mám tento lis a je naprosto dostačující na mou farmu. Mám s ním jen jeden problém a to že po vykulení balíku z lisu musím velmi pomalu začít najíždět a nabírat nový řádek, protože když jedu rychle tak se mi ucpe podavač sena ze země a musím to zastavit a vyházet všechnu trochu sena co to nabralo. Dělá to jen při začátku balení nového balíku pak už můžu přejíždět kolik chci a neucpe se. Prosím nevíte někdo co tam může být za problém?

Příspěvky: 1
Registrován: 23 srp 2011 13:06

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod bursik » 23 srp 2011 13:19

skoda.vlado píše:Zdravím, mám tento lis a je naprosto dostačující na mou farmu. Mám s ním jen jeden problém a to že po vykulení balíku z lisu musím velmi pomalu začít najíždět a nabírat nový řádek, protože když jedu rychle tak se mi ucpe podavač sena ze země a musím to zastavit a vyházet všechnu trochu sena co to nabralo. Dělá to jen při začátku balení nového balíku pak už můžu přejíždět kolik chci a neucpe se. Prosím nevíte někdo co tam může být za problém?


Dobry den, navod se da sehnat v nemcine, anglictine aj., v cestine tehdy jeste nebyl, stejne je to s katalogem nahradnich dilu. Objednal jsem ho a koupil u STROM CZ oba za cca 1000Kc, jsou to originaly John Deere, zadne kopie. Je potreba zadat v.c. lisu.
Problem s najizdenim mame take, misto toho aby se smotek otocil, tak leze po pasech nahoru. Problem je zrejme s pritlakem horniho pasu. Protoze jsme lis koupili letos a je dost rozhaseny, zatim s tim bojujem a moc nam to nejde.

Příspěvky: 279
Registrován: 02 črc 2011 11:02
Bydliště: Damětice 3

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod frturek1 » 01 zář 2011 15:15

taky mi to obcas udela (jsem turi jen sem si musel udelat novej profil) vetsinou kdyz zacnu delat balik a nejvic hmoty jede od jedne strany zberace, obcas staci pomalu dal najizdet do radku nes se jadro roztoci a pritom dotlakovavat komoru aby na tom budiku bylo co nejvic. a nechyby vam ty dlouhe prohnute draty nad zberacem?

Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2011 21:38

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod bartl » 23 zář 2011 22:33

Zdravím, mám tento lis od r. 2003, tahám ho Z-8011, je to do něj ideální traktor. Popisované problémy se startem balíku se občas vyskytnou, zvláště na začátku sezony, kdy komora ještě není vyleštěná od sena a balík má větší odpor. Velký vliv mají vlastnosti lisované hmoty, nejhorší je drobná přeschlá hmota, nejlíp jde sláma a senáž z dlouhé hmoty. U senáže je třeba mít dobře seřízený nůž pod startovacím válcem (válec nad sběračem který točí jádrem balíku než se chytí pásy). Nůž musí seřezávat materiál, který se namotává na válec. Namotaný startovací válec bývá též příčinou potíží se startem balíku, může se namotat až tak, že způsobí přetržení pásu. Při startu balíku jedu asi 5m pomalu (2 red.), jak se začne točit balík přeřadím z red. na normální 2, podle řádku střídám zajíc-želva. Při vypouštění balíku z komory vypínám náhon, když jsem to nedělal, stalo se mi, že při zavírání komory se překroutil pás. U krystala není s vypínáním náhonu problém, horší je to u majorů. Vodící dráty nad sběračem používám pouze, když je málo hmoty, zabraňují "hrnutí hmoty" před sběračem. Při větším řádku naopak velmi ztěžují start balíku, protože částečně překrývají startovací válec a ten pak hůře otáčí jádrem balíku. Demontáž trvá 1 min., stačí vytočit jeden šroub. Občas je třeba spojit pás, používám drátěné spony, jeden spoj vyjde asi na 80 Kč, prodává Agrozet. Je nutný přípravek na zalisování spon ve svěráku, cenu už si přesně nepamatuji, ale bylo to tuším kolem 5000,-Kč. S lisem jsem celkem spokojen, je to jednoduchý a celkem spolehlivý stroj, za celou dobu jsem měnil 2 ložiska a jednu hydraulickou hadici, jiná porucha nebyla. Problém jsou pouze pásy, které mají už hodně spojů a ve spojích je zdroj potíží. Takže při koupi doporučuji vyhnout se strojům, kde je hodně spojek na pásech. Také je lepší stroj se širším sběračem, já mám základní verzi s úzkým sběračem, při širším řádku jsou občas trochu ztráty. Dělám ročně asi 1000 balíků a pro moji potřebu je to dostačující stroj.

Příspěvky: 279
Registrován: 02 črc 2011 11:02
Bydliště: Damětice 3

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod frturek1 » 27 zář 2011 20:50

A jakou tak mate s tim crystalem zpotrebu? to ja pouzivam na spoje sponky aligator rivet, dva kompletní spoje vyjdou na cca 1000 kc a prípravek na lisování spise nytovani jsem si udelal a daji se spojovat i na poli je treba jen nuz a kladivo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 20 lis 2007 21:37
Bydliště: Havlovice

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod Drak » 30 zář 2011 22:11

Ahoj, tak s lism jsem velmi spokojený. Jednu sezonu sem ho tahal s Z8045, a řekl bych že to bylo dostačující. Letos byl první sezonu za ZT323 a musím říct že to bylo mnohem lepší, proto si myslím že optimální je do něj 10045 a jeho modifikace. Spotřebu sem neměřil, ale od oka byla u ZT323 tak o třetinu lepší. Hlavně i při lisování docela mokré senáže šel traktor lehounce. U 8045 v senáží, a při hodně utaženém lise se mi parkrát podařilo traktor udusit. Problémy na začátku balíku nemám, nebo zatím sem nikdy neměl. Přítlačné dráty lisovaného materiálu mám pořád přidělané ať lisuji seno, slámu i senáž. Používám sponky Alligator Staple RS187, cena jednoho spoje je okolo 300kč. Nabízí ho www.flexco.cz, Akorát je dost drahý přípravek pro spojování, údajně cca 10000kč. Ale to mě tvrdil předchozí majitel lisu, ten ho kupoval. Mě ho dal k lisu jako příslušenství v ceně lisu. Co se týče poruch tak sem měnil pár drátů ve sbírání, vysypalo se mi ložisko na kovovém válci na vrchu lisu. A kupoval sem jeden pás, ne že bych potřeboval, ale spíš sme ho koupili kvůli možným opravám, a nastavování dalších pásů. Takže nejhořší pás bude do foroty, a nový bude na lise. Jediné co bych bral jako minus jsou ceny náhradních dílů, myslím tím přímo od JD, a ještě jedna nevýhoda v katalogu náhradních dílů není možné vyčíst např. označení ložiska, ale pouze objednací číslo. A ani autorizovaný prodejce nezná nic jiného, nebo nechce znát, aby si zákazník nesehnal to samé od výrobce. Takže z vlastní zkušenosti, něž vyčíst obj. číslo z katalogu, lepší nejdřív stroj rozdělat a potom shánět. Kolikrát je rozdíl v cenách dost velký. Pás sem také nebral od JD, a vyšel na skoro na polovinu ceny.

Příspěvky: 11
Registrován: 24 dub 2012 17:35
Bydliště: Klatovsko

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod norek » 25 dub 2012 10:38

Chtel bych se optat dalo by se pak prikoupit zarizeni na baleni do site? kdyz ted bych mel jen provazek? :)

Příspěvky: 279
Registrován: 02 črc 2011 11:02
Bydliště: Damětice 3

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod frturek1 » 25 dub 2012 16:55

no mozna asi jo ale myslim si ze se to nevyplati se s tim predelavat je tam pomerne slozite mechanicke ovladani spousteni vazani site, a to zarizeni taky nebude nic levnyho a kdyz se podari sehnat lis s provazkem kolem 100 000 a s orygos vazanim na sit za 160 000 tak si myslim ze to za to schaneni vymysleni a predelavani nestoji navic ti to nemusi okamzite 100% fungovat nez se to doladi a pak kdyz mas nasuseno zene se bourka a ty potrebujes mrskat baliky a misto toho se hrabes v lisu to by se pak clovek zblaznil ale myslim ze by to urcite mohlo jit, myslim ze do unybalu to delaj

Příspěvky: 11
Registrován: 24 dub 2012 17:35
Bydliště: Klatovsko

Re: Lis John- Deere 550

Příspěvekod norek » 25 dub 2012 20:30

Mno je asi pravda ze lepsi to koupit origos do site nez si nicit nervy

Další

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků