Návod Welger RP 12S

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Návod Welger RP 12S

Příspěvekod Tomas6 » 06 čer 2011 18:54

dobrý den.Nemáte někdo z vás tento svinovací lis?Nebo soused nebo někdo?Předchozí majitel co jsem ho od něj koupil ho někde prod*bal příručku a mi se teď nějak začíná mrvit střihání sítě a nevím jak to seřídit.Na netu jsem zkoušel hledat pomalu celé odpoloedne ale nic kloudného jsem nenašel.
Za každý postřeh nebo tak budu moc vděčný.

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Návod Welger RP 12S

Příspěvekod Deutz-Fahr » 08 čer 2011 14:07

Ahoj. No moja odpoveď ti veľmi nepomôže. Mám ten istý problém. Predávajúci nasľubuje všetko možné ale len kým si stroj neodvezieš. Tiež som mal sľúbené komplet papiere k tomu môjmu. Je to sice rp 15S ale viazanie tam bude to isté. Nôž mám ako britvu, tiahlo nastavené a aj tak neodreže. Hral som sa aj s brzdou siete ako mi tu bolo poradené ale keď to zabrzdím že to už reže tak je problém že si to pri začiatku viazania nevládze vziať sieť alebo ked ručne trochu povolím sieť tak mi ju aj roztrhlo pár krát. No a to pri skúšaní u dotyčného odrezalo pekne. To ma najviac štve. Sranda je že ked by bolo seno kde sa to dá skúšať tak nikdy nie je čas lebo sa stale musí rychlo zberať. Este mi sľúbil strýko (šikovný mechanik) že sa na to pozrie. Ale to už iba až v slame. Ak by si na niečo prišiel daj už info prosím. Vďaka
Deutz-Fahr

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Návod Welger RP 12S

Příspěvekod Tomas6 » 08 čer 2011 19:46

Tak mi už to funguje.Dva nebo tři balíky si to dělalo co chtělo a pak to zase začalo fungovat.Jediné s čím jsem trošku podrbkal bylo množství sítě.
Ještě se zeptám na jednu věc.Čím to je že se mi síť nenatahne až k okraji balíku?Zkoušel jsem i loni maturovat s brzdou ale výsledek pražádný.Jelikož za rok udělám tak 150 balíků,tak nějak kombinovat sítě se mi moc nepovede.Používám už 5 let co ho mám jutu.Ale ze začátku co jsem ho koupil byly balíky jedna radost.

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Návod Welger RP 12S

Příspěvekod Deutz-Fahr » 09 čer 2011 06:49

Tak to je dobre že to už ide. Aj ja budem musieť na ten môj niečo vymyslieť. S tým zabalením neviem ale najskôr to bude tou sieťou. My sme vlani vzali 2 role od JD Edge to Edge a viaže krásne. Sice bola drahá ale nemôžem na ňu povedať jediné krivé slovo. Pozerali sme aj Jutu ale čo sme pochodili aj predajcov tak niektorí ju ani nemajú (vraj sa im nepredávala) a ostatní ju neodporúčajú. Sám som ju neskúšal tak nemám vlastnú skúsenosť. Teraz mám este v lise asi polovicu role tak sme začali zháňať novú. Neviem na isto ale JD, Claas, Fendt, MF a ešte niekto by mali byť tie siete úplne rovnaké len farba je iná. Potom este od NH (aspoň podľa slov známeho) je vraj dobrá. Takže budeme vyberať z týchto záleží kto dá lacnejšie.
Deutz-Fahr

Uživatelský avatar
Příspěvky: 51
Registrován: 18 črc 2009 22:51

Re: Návod Welger RP 12S

Příspěvekod monty100 » 12 zář 2012 22:56

Zdravím, máme lis Welger rp 12 a také nám blbne stříhání sítě. Máte někdo skušenost jak to seřídit? Na sekacím noži má být ostří nebo ne. Díky za rady.

Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2013 20:27

Re: Návod Welger RP 12S

Příspěvekod walsh » 08 čer 2014 20:28

Zdarvím. Neviem, či mi k tejto téme ešte niekto odpovie, kedže je založená už dávno, ale mám pár otázok na tento lis. Tiež ho máme doma a prvá a zakladná chyba na ňom je tá, že mu chýba tá guma na brzde s ktorou sa upevňuje cievka so sieťkou. Z toho usudzujeme, že preto nám sieťku nestrihá, kedže sa vlastne na držiakoch točí voľne, takže musím vyskočiť z traktora a brzdiť ju ručne :( . Predpokladám, že násjť náhradnú gumu origoš sa nedá, musíme tam niečo dopasovať. Ďalej by ma zaujímali nejaké rady k lisovaniu od tých, ktorí majú skúsenosti. Lisovali sme seno, ale stred balíka je mäkký, slabo zlisovaný. Čiže, ako lisovať, poprípade, nejaké nastavenie tlaku alebo pod. Pýtať sa na to, či má od lisu niekto návod na použitie alebo kde ho zohnať asi nemá zmysel, kedže nikto tu z diskutujúcich v tejto téme ho asi nemá. No, ale niekedy aj motyka vysterlí :D. Tak ďakujem a snáď ešte niekto odpovie.

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Návod Welger RP 12S

Příspěvekod Tomas6 » 09 zář 2014 17:35

Ahoj.Ta guma co tam je se dá určitě koupit.Já letos sháněl nějaké díly a nebyl jediný problém. Musíš si u vás najit nějaké servisní středisko welger lely.Tam možná doptáš i návod. Jinak střed budeš mít vždy měkký. Je to dáno pevnou komorou.Ještě záleží jak moc balík slisuješ kolik do něj dostaneš hmoty.To ale musíš poznat sám. Osobně jezdím co výkon traktoru zvládne.Mám 7011 jezdím redukci 345 podle toho kolik je hmoty v řádku.Důležité je jezdit cikcak.Aby jsi měl seno i v kraji komory.
Hele sem moc nechodím Teda vubec tak kdyby jsi měl nějaký dotaz tak se regni a piš sem.
www.nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=52&t=38464

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků