SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvky: 6
Registrován: 21 říj 2012 11:58

SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod maxb3 » 06 dub 2014 08:16

Zdravím všechny,
pořídil jsem si starší lis značky SIPMA, typ 279/1. Je to zcela můj první lis, takže zkušenosti nulové.
Je patrné, že stroj je poměrně jednoduchý a i tomu by měly odpovídat opravy. Proto jsem si ho koupil.
Rád bych se někoho zeptal, jaká je nejvhodnější síť do tohoto typu, a to sice druhu, případně výrobce a dále metráže. Někde jsem na fóru četl, že někdo objednával síť z Číny.
Kupoval jsem ho přes prodejce zem. techniky a ten měl znalosti nulové. Proto ty pro někoho zdánlivě jednoduché dotazy.
Zevrubně jsem ho prozkoumal. Lis je na první pohled udržovaný, ale kolik má ve skutečnosti odpracovaných balíků ( počítadlo nejde, navíc se nechá nulovat ), to nevím. Největší obavy mám z vázání. Může mi někdo odpovědět, jestli je nutné broušení odřezávací desky? Podle návodu je vázání nastaveno podle počtu závitů na hřídeli tak asi na 3 otáčky, potom pákový mechanismus spadne a uvolní se deska k řezání.
Může mi někdo také poradit, kde nejlépe pořizovat ND ? Jsem od Českých Budějovic. Samozřejmě beru i internetové obchody.
Pro začátek bych si chtěl koupit nové počítadlo a zajištění balíku se sítí. Já tam nemám žádné a v návodu je uvedené. Pokud půjde vyrobit, koupě odpadá.
Předem děkuji za jakoukoli radu.
maxb3

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod AGportal.cz » 06 dub 2014 12:50

Zdravím,
jak jsem psal v předchozím tématu na lisy Sipma jsem s ním spokojen až na elektrické vázání které se podle mě moc nepovedlo, ale k tvé otázce.
Při nákupu lisu jsem dostal sítě dvě, 2 polské - vázala dobře až na okraje které byly celkem otřepené, ale v lisu to žádnou neplechu nedělalo takže pouze na pohled balíky nebyly moc pěkné a jednu:
http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/sit-do-lisu-magic-blue-123-x-2060-m/d-70444/
nebyla z tohoto eshopu, takže se dá sehnat asi i za méně peněz, ale s touto sítí jsem byl spokojen více, vázala pěkně do konců. Letos ještě budeme dojíždět druhou polskou a jelikož s balíkama nehodlám jet na výstavu a mám je uskladněné pod střechou to příště u mě polská síť vyhraje - záleží jaký cenový rozdíl tam bude. Pokud by si chtěl může ti poslat přesně typ té polské sítě.
PS.: mám sipmu 1211 FARMA PLUS
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod neznalek » 06 dub 2014 19:14

maxb3 píše:Zdravím všechny,
pořídil jsem si starší lis značky SIPMA, typ 279/1. Je to zcela můj první lis, takže zkušenosti nulové.
Je patrné, že stroj je poměrně jednoduchý a i tomu by měly odpovídat opravy. Proto jsem si ho koupil.
Rád bych se někoho zeptal, jaká je nejvhodnější síť do tohoto typu, a to sice druhu, případně výrobce a dále metráže. Někde jsem na fóru četl, že někdo objednával síť z Číny.
Kupoval jsem ho přes prodejce zem. techniky a ten měl znalosti nulové. Proto ty pro někoho zdánlivě jednoduché dotazy.
Zevrubně jsem ho prozkoumal. Lis je na první pohled udržovaný, ale kolik má ve skutečnosti odpracovaných balíků ( počítadlo nejde, navíc se nechá nulovat ), to nevím. Největší obavy mám z vázání. Může mi někdo odpovědět, jestli je nutné broušení odřezávací desky? Podle návodu je vázání nastaveno podle počtu závitů na hřídeli tak asi na 3 otáčky, potom pákový mechanismus spadne a uvolní se deska k řezání.
Může mi někdo také poradit, kde nejlépe pořizovat ND ? Jsem od Českých Budějovic. Samozřejmě beru i internetové obchody.
Pro začátek bych si chtěl koupit nové počítadlo a zajištění balíku se sítí. Já tam nemám žádné a v návodu je uvedené. Pokud půjde vyrobit, koupě odpadá.
Předem děkuji za jakoukoli radu.
maxb3



zdravím, na koupi nového počítadla bych se vyprdnul, pokud je to to klasické mechanické vzadu na komoře, tak vydrží opravdu málo a není na něj ani spoleh. Náhradní díly jsme objednávali v POLAGRU, do dvou dnu byl díl doma poštou (speciálky jako tlakomer komory a pod.), ostatní díly mívali skladem v agrowestu (agrozetu), ale už je to x let co jsme tento lis provozovali, tak už je možná vše jinak .

Příspěvky: 6
Registrován: 21 říj 2012 11:58

Re: SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod maxb3 » 08 dub 2014 07:43

Děkuji za odpovědi,
jen bych prosil o doplnění dotazu s broušením odřezávací desky a ještě bych se chtěl zeptat, zda máte na lisech namontovaný trubkový rám nad podávacími válci k lepšímu rozprostření sítě. Včera jsem to viděl u jednoho člověka, co má 279/1 jako já.
Říkal, že si to dokupoval, ale u novějších strojů je to standartně.
Prosím kolegu, co mi nabízel, že by mi zaslal typ polské sítě o jeho zaslání.
Děkuji.
maxb3

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod neznalek » 08 dub 2014 21:36

s vázáním do sítě neporadím, vázali jsme do provázku. Třeba bude mít zkušenost někdo další :wink:

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod miso243 » 09 dub 2014 08:11

Sieť som použil CLAAS - len núdzovo lebo je príšerne drahá, potom som kupol v BISO, značka bola Ecobull ale neviem výrobcu. Naposledy som používal New Holland. Ani s jednou nebol problém. Lacnejšie siete som neskúšal. DO zásobníka na náhradnú sieť sa balík s návinom viac ako 3000 m sprace len s ťažkosťami. Jeden český predajca mi povedal, že max. odporúčaný návin siete je 2500 m. Mne bez problémov utiahlo aj 3600. Viazanie išlo vzásade bez problémov. Niekedy je problém so zachytením siete hlavne pri krátkej slame ktorá ťažšie vstupuje do komory. Další problém - keď fúkal vietor voľný koniec siete vyfukovalo medrerou medzi rámom a valbom podávača siete. Sieť sa potom pri spustení viazania namotala na podávací valec. Lepšie ako odrezať ju je pokúsiť sa ju navinúť na rolku otáčaním rolky ručne späť. Potom som prekryl medzeru clonou z plechu a problém takmer zmizol.
Nôž hrdzavie a potom niektoré vlákna neodreže a je problém. Celé viazanie je špatne prístupné a pre demontáž noža je treba asi vybrať celé. Zatiaľ za 3 roky však stačilo preleštením reznej hrany kusom brúsneho kameňa odstrániť hrdzu a nôž potom rezal bez problémov.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod AGportal.cz » 11 dub 2014 20:56

Zasílám foto slíbené sítě, ale není na tom moc k vyčtení...
můžu zaslat popřípadě kontakt na prodejce.
Přílohy
sit.jpg
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: SIPMA 279/1 - síť, ND, údržba

Příspěvekod Michael Hille » 09 kvě 2014 21:03

Kolega kupoval loni novou PS 1210 Classic. Kupovalo se to přes zvargo.cz...
Sítě se buď kupovali přes Some,nebo přímo u prodejce zvagro,maj dokonce levnější sítě jak přímo výrobce sítí.
Do lisu se kupovala vždy síť 3000m,dokonce při dodání tam byla síť 3600m a balilo to v pohodě.
Továrně je počet ovinů nastaven snad na 3,ale stahovalo se to,pač balíky byli moc zavázaný. Teď je to na 2 nebo 2.5 otáčky a je to perfektní.

Jinak lis jako takový je jednoduchý a i člověk který neni opravář zem.techniky si s případnou opravou lehce poradí. Opravdu stačí kladivo,13.klíč a maká :) :)

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků