Olej do centrálního mazání

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Olej do centrálního mazání

Příspěvekod AGportal.cz » 02 úno 2015 18:15

Zdravím, mám dotaz jaký typ oleje používáte do centrálního mazání v lisu.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod vik » 02 úno 2015 19:14

jelikož mám řetězák tak tam leju hydraulický olej třídy HLPD,ale jestli to je dobře či ne netuším ale dostal ase ke mě sud za hodně dobrou cenu tak to tam leju,ale co mi řikal servisák tak je to prý jedno co se tam leje klidně i vyjetý olej když je čistý

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod AGportal.cz » 03 úno 2015 18:13

No já mám řetězák a liju nový převodový olej, ale všiml jsem si, že ty vzdálenější řetězy to moc nemaže, tak jsem myslel jestli není moc hustý.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod bold » 03 úno 2015 20:07

na centrální mazání asi jo. Já bych volil zlatý střed- motorák levnější varianta
Ale první bych řešil návod a doporučené specifikace
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod roman7711 » 03 úno 2015 20:31

Na řetěz je jedno co se dá. Určitě bych tam nelil vyjetý olej(myslím motorový), použitého převodového z traktoru bych se nebál, ale to by záleželo jak by vypadal vizuálně. Já na mazání řetězů používám převodový olej shell, stejný co dáváme do převodovek v traktoru

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod zemědělec » 03 úno 2015 20:54

Používám řepkový olej a maže krásně. Je to ztrátový mazání a tak má být rostlinný. Když ho seženete v akci v marketu nebo makru tak je i cena velice dobrá. Kdo má laťkový lis např. krone, tak to kontaminuje balík a potom určitě bio olej.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod medulin » 03 úno 2015 21:11

Já už ze zkušenosti vyjetý olej ani náhodou i když byl na pohled čistý, zanesl trysky na mazacích kartáčích a to tam byl filtr. Ted motorák a zatím dobrý.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod roman7711 » 03 úno 2015 21:21

Samozřejmě že když používám použitý ojel, tak ho přeliji přes silonku, Nikdy nebyl problém. Na mazání vázání u lisu používám hustší olej, aby tam déle vydržel, což se mi osvědčilo a nemám s tím problém. Rostliný olej nepoužívám ani na pánvičku v kuchyni. Vše kam se dostane olej se zalepí(hadičky, čerpadlo,...)

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod zemědělec » 03 úno 2015 22:13

"Normální lisy" mají nádobku a hadičky z plastu kvůli rostl. olejům, takže ti nic nezalepí a čerpadlo tam ani žádný nemám jenom píst. V mrazu se taky moc nelisuje takže několik sezon a žádný problém, ale klidně si to zase..te karbonem z vyjetého oleje. To se ten lis pak musí krásně umejvat. U kroneho táková senáž dochucená vyjetým M6AD :roll:

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod roman7711 » 03 úno 2015 22:46

Já už právě viděl zalapený mazací system rostliným olejem, do motorovek je to taky super dávat řepkový lepidlo...Tomu kdo neumí číst napíši ještě jednou, že vyjetej motorák bych na mazání řetězů nedal! Lisy zásadně nemeju, tam kde jsou převody a řetězy, meju ho pouze povenku, jinak pouze foukám, abych do toho zbytečně nelil vodu a navíc krone naštěstí nemám, takže klidně budu dál používat použitý převoďák, protože do lisovaný hmoty se to nedostane.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod tomous » 03 úno 2015 23:40

zemědělec píše:"Normální lisy" mají nádobku a hadičky z plastu kvůli rostl. olejům, takže ti nic nezalepí a čerpadlo tam ani žádný nemám jenom píst. V mrazu se taky moc nelisuje takže několik sezon a žádný problém, ale klidně si to zase..te karbonem z vyjetého oleje. To se ten lis pak musí krásně umejvat. U kroneho táková senáž dochucená vyjetým M6AD :roll:


No já mám Krone a nějakej dobrák ekolog předemnou tam nalil asi řepkovou bio sračku. Trvalo to celou sezonu než jsem to z toho lisu dostal. Pořád dokola čistit trisky!!! Ještě jsem do oleje přidával aditiva co jsou do nafty. Jinak olej dávám motorák 15w40 za nějakejch 30kč/l. A jestli si někdo myslí,že jsou balíky cejtit olejem,když tam neleju tu posranou řepku,ať se staví čuchnout.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod AGportal.cz » 05 úno 2015 19:31

Všem děkuji za odpovědi, ale ještě se zeptám jaké množství spotřebujete, jestli to máte spočítané bu´d na počet balíku nebo na výměru.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod Jarda X » 06 úno 2015 00:41

Já používám převoďák co dávám do Valtry a spotřeba oleje je cca 2l na 1500 balíků.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod AGportal.cz » 06 úno 2015 18:20

A já myslel, že mi to málo maže moje spotřeba je cca 1l na 500 balíků.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Olej do centrálního mazání

Příspěvekod Adam » 05 dub 2015 14:48

Kúpili sme nový lis Metal-Fach a v návode píšu že do mazania má ísť mineralny motorový olej SAE 30 a pri vyšších teplotách SAE 90. Nádobka na olej obsahuje vymeniteľnu filtračnu vložku. Páči sa mi to riešenie.
Aj traktor je len stroj....

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků