Lis JD 590

Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2015 20:08

Lis JD 590

Příspěvekod adam: » 04 srp 2015 18:59

Zdarec chlapi, letos sem si koupil lis JD 590 s řezaním. Řezání nepoužívám protože nedělám senáž a mám nato slabý traktor(7745). Mam ale problém s lisovánim slámy. Při začínaní nového balíku těžko zakládám jádro. Sláma se drti a jádro se nechce začít točit někdy to trvá až do 70-80cm průměru balíku a traktor to horko těžko rozdejchává :( . Je pravda že ale záleží na slámě, sou případy že jádro založím velkou 1 a z toho sem rád že to dám na red 3 :| . tak nevím. Jestli někdo tušíte v čem je problém nebo ste se s podobnou situaci setkali, poradte. Předem děkuji.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Lis JD 590

Příspěvekod citrusek » 12 srp 2015 19:29

Mám JD 582, ale bez řezání a místo vkládacího válce co mají lisy s řezáním mám jenom takový kasač. Problémy se zakládáním jádra mám občas taky. U senáže a sena je to v pohodě, u slámy z ječmene docela taky, ale nejhorší je to u pšeničné slámy. Co jsem měl ranou pšenici, tak ta má tvrdou a drobivou slámu a tam to jádro jde blbě roztočit, občas se ucpe sběrač a musím to rukama vytahat. U druhé pšenice se to dalo. Vždycky najedu do řádku a dívám se jestli jde sláma dovnitř a když se začne hromadit, tak zastavím nebo couvnu a chvilku počkám popřípadě zase kousek pojede a až sběrač slámu vtáhne, tak už to jede bez problémů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Lis JD 590

Příspěvekod fortschritt » 08 črc 2017 18:07

Pánové, všiml jsem si na různých forech na FB, či i jinde, že teď poslední dobou hoří lisy JD... Kdyby to byl 1-2, neřeknu, ale 4 za týden a ještě u jednoho zemědělce se jedná o druhý případ! Chci se pro optati kde je chyba? Jedná se o Varia i pevné...

Je to problém stroje, problém údržby, špatná obsluha??

Můj postřeh... Všiml jsem si, že čím dál více hospodaří lidé, tzv:"dámské přirození"omlouvám se, jestli se někoho dotknu... Ale prostě udělaj si základku, 3 roky na kuchaře a naberou si 60 ha a jedou.... nemají ornou, nemají peníze, jen pasou v horách, kde je dotace na Ha astronomická. a kšeftujou s pozemkama. U většiny strojů zanedbaná údržba, namažou to akorát v záruce, na podzim jim to odpadne z agroháku a na jaro zapínají a jedou.... Takže si myslím, že to může býti a tato vina.

Jinak to samozřejmě nikomu nepřeju, já osobně vždy na lisu jednou za hoďku zkontroluji ložiska rukou, je to má noční můra....
co se plazí neuteče

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Lis JD 590

Příspěvekod vik » 10 črc 2017 12:09

Vyzkoušej najet do řádku buď rychle a nebo pomálu už nevím,jednou jsem se o tom bavil se servisem od JD.
To hoření lisu je povětšinou od ložisek a tím že se prostě lis nevyfouká a taky kdo čím maže.
Docela bych chtěl vidět jak každou hodinu vyskakuješ z traktoru a ošaháváš všechny ložiska(hlavně u varia na zadní komoře nahoře?Si sebou vozíš žebřík? nebo skáčeš po lisu? Když je na sluníčku 40 stupňů v ječný slámě to musí být slast teda :-)
Pokud je lis pojištěn je to v pohodě a proto to potom tolik nebolí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Lis JD 590

Příspěvekod fortschritt » 11 črc 2017 08:24

Já na Unibalu opravdu ta ložiska zkouším... I v ječné slámě. Z traktoru skáču poměrně častěji, než jen na ložiska :D
co se plazí neuteče

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků