Krone Vario Pack MC

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod roman7711 » 23 led 2017 21:56

Kolik balíku máte na lisu a jak je lis starý? Funguje dobře ta reverzace rotoru u Krone?

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod tonik » 23 led 2017 22:03

Jak děláte velké , já když od nich chci 130cm, nevím čím to je, ale dost balíků má rozměr od 120 do 140 a když to prodávám, tak to vypadá dost blbě. Třeba u JD byl problém v řídící jednotce, že nedokázala zaznamenat nastavrnej průměr.

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod jardys451 » 23 led 2017 22:20

Tak to by jsi asi neuhodl, na tom vario packu máme zhruba 45000 balíků a není to žádný otloukánek :) Co se týče té reverzace, tak je to neskutečná pomoc. Kdo ví o čem mluvím, tak když se hodně zahltí sběrač, tak máš klidně půl hodiny co trhat. Myslím si ale, že padací dno, je lepší. Tu krone dělá ale až u Comprimy.

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod jardys451 » 23 led 2017 22:26

120 / 140? :D jaký si nastavím průměr takový tam mám, plus minus třeba 2 cm když budu střílet. Kontroloval jsem to jen jednou a mělo to přesně to, co jsem chtěl. já můžu nastavit na automatice od průměru 100 do 150 po 5 cm, ručně dokážu udělat samozřejmě i menší. Myslím si že bude problém spíš v nastavení, tudíž v obsluze... Třeba u Vario packu v případě odlišnosti skutečnosti a počítače nastavuje korekční hodnota a tím se to dá do pořádku. Rovnoměrnost plnění se nastavuje na úhlových snímačích na napínání předního pásu.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod roman7711 » 23 led 2017 22:36

To je uctyhodný počet balíku. To máte původní řetěz s laťkami? Já myslel jak se ti líbí to provedení té reverzace. V práci máme na JD 854 spouštěcí dno a zatím jsem ani jednou nemusel trhat za 10000 balíku. Když je to mokré a dlouhé a zarvu to, tak bych na tom nechál ruce. U JD se dá vybrat mezi reverzací a spouštěcím dnem, ale netuším jak je u JD provedena reverzace. Mě u Krone zradilo to, že už už jsem na dvou lisech viděl doslova vytržený rotor, a to ten jeden lisuje pouze seno a slámu, žádnou senáž, ten druhý nevim co lisuje, to jsem viděl pouze na fotkách. Jeden soukromník tady má Fortimu, a tomu tam zase upadnul čep na kterém drží píst, který šponuje řetěz s laťkami, takže třetí zklamání u Krone, ale možná by to bylo lepší, než ten JD 854 vyrobený Froncouzi co máme v práci......

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod roman7711 » 23 led 2017 22:40

Mě na JD funguje nastavení průměru dobře. Myslím si, že všechny balíky jsou stejný, protože když se sváží tak kdyby byly každý jiný tak by se nevešli na vůz. Průměr nastavuju po 1 cm od 70-155 model 864 umí až 180cm.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod neznalek » 23 led 2017 22:42

Jen malá vsuvka, kamarád teď kupuje Comprimu V 180, kromě vysoké ceny mne hodně zarazila konfigurace stroje, kde v základu není skoro nic - a to je lis hodně přes milion Kč. Když to porovnám s mým McHalle, tak tam mám vše, co jde vymyslet (nebo šlovvy myslet před 5ti lety)a vyšel mne o 300 tis levněji a jediný rozdíl je v maximálním průměru balíku kde končím na 1,68 metru. Jsem hodně zvědav jak to bude vypadat v reále na poli, až to porovnáme, včetně váhy balíku

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod roman7711 » 23 led 2017 22:48

neznalek píše:Jen malá vsuvka, kamarád teď kupuje Comprimu V 180, kromě vysoké ceny mne hodně zarazila konfigurace stroje, kde v základu není skoro nic - a to je lis hodně přes milion Kč. Když to porovnám s mým McHalle, tak tam mám vše, co jde vymyslet (nebo šlovvy myslet před 5ti lety)a vyšel mne o 300 tis levněji a jediný rozdíl je v maximálním průměru balíku kde končím na 1,68 metru. Jsem hodně zvědav jak to bude vypadat v reále na poli, až to porovnáme, včetně váhy balíku

Ta váha by mne potom docela zajímala. Kamarád má také McHale a zatím co já vím měl dvě opravy. Jednou z oprav byla výměna natrženého pásu. Docela pakárna na celý den. Ovládání se mi také docela líbí, ale ten zvuk když to váže je trašnej :D Já tomu říkám barevná hudba :D

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod jardys451 » 23 led 2017 22:53

To nemáme. ten příčkový pás vydrží 25000 balíků zhruba, záleží jak to kdo morduje, na jaký a tlak a tak... Zrovna se to chystáme měnit. Původní majtel už to také měnil. Každopádně je to bomba ty příčky. V životě jsem nezažil takové ty problémy, o kterých mluví snad každý druhý, že se netočí jádro a kdesi cosi. Lisuju co chcu, kdy chcu a jak chcu... Ty fotky poruch by mě zajímaly. To provedení reverzace je fajn, oproti padacímu dnu je to složitější a pomalejší. Na druhou stranu padací dno dá se říct oslabuje konstrukci toho lisu. Každopádně se určitě vyplatí si za jednu z těchto možností připlatit. Šup šup a jede se dál. Bez toho by mě někdy urvalo. Když nahrabuje mamlas, tak už s tím pak člověk nic moc nenadělá....

MC-Halle je podle mě taky docela zajímavá značka. Celkem se mi to líbí ty lisy. Rozdíl bude určitě v servisu. V ČR jich je malinko a třeba tady u nás v Moravskoslezském kraji to snad ani není. Krone mám blízko, ikdyž draho to je fakt. Větší množství dílů nebo nové stroje objednáváme kousek za hranicemi v Německu. Hodně se to oplatí i s dopravou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod neznalek » 23 led 2017 23:25

roman7711 píše:Ta váha by mne potom docela zajímala. Kamarád má také McHale a zatím co já vím měl dvě opravy. Jednou z oprav byla výměna natrženého pásu. Docela pakárna na celý den. Ovládání se mi také docela líbí, ale ten zvuk když to váže je trašnej :D Já tomu říkám barevná hudba :D


No je pravda, že to vázání hodně "hraje" :lol: . Za těch 5 sezon a 15000 balíků jsem urazil dva nože, vyměnil 5 ulomených prstů ve sběrači, dal jsem jednu sadu těsnění do válce (povolilo se víčko a střihly se manžety), dal jsem měnil jeden silonovej kruh mezi válec komory a komoru a na příští sezonu jsem dal nové pružiny zadní komory...celkem mi to vychází v ND na 1kč na balík dohromady. Pásy drží, nařezané jsou všechny, děravý jeden, ale nic, co by omezovalo funkci - vady jsou cca ve středu nikdy z kraje pásu- tohle je výhoda proti vícepásovým lisům myslím si - silnější pás víc vydrží. ale zas je dražší na výměnu.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod roman7711 » 24 led 2017 19:30

jardys451 píše:To nemáme. ten příčkový pás vydrží 25000 balíků zhruba, záleží jak to kdo morduje, na jaký a tlak a tak... Zrovna se to chystáme měnit. Původní majtel už to také měnil. Každopádně je to bomba ty příčky. V životě jsem nezažil takové ty problémy, o kterých mluví snad každý druhý, že se netočí jádro a kdesi cosi. Lisuju co chcu, kdy chcu a jak chcu... Ty fotky poruch by mě zajímaly. To provedení reverzace je fajn, oproti padacímu dnu je to složitější a pomalejší. Na druhou stranu padací dno dá se říct oslabuje konstrukci toho lisu. Každopádně se určitě vyplatí si za jednu z těchto možností připlatit. Šup šup a jede se dál. Bez toho by mě někdy urvalo. Když nahrabuje mamlas, tak už s tím pak člověk nic moc nenadělá....

MC-Halle je podle mě taky docela zajímavá značka. Celkem se mi to líbí ty lisy. Rozdíl bude určitě v servisu. V ČR jich je malinko a třeba tady u nás v Moravskoslezském kraji to snad ani není. Krone mám blízko, ikdyž draho to je fakt. Větší množství dílů nebo nové stroje objednáváme kousek za hranicemi v Německu. Hodně se to oplatí i s dopravou.

Bohužel ty fotky nemám. Ukazoval mi je kámoš.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod roman7711 » 24 led 2017 19:35

neznalek píše:
roman7711 píše:Ta váha by mne potom docela zajímala. Kamarád má také McHale a zatím co já vím měl dvě opravy. Jednou z oprav byla výměna natrženého pásu. Docela pakárna na celý den. Ovládání se mi také docela líbí, ale ten zvuk když to váže je trašnej :D Já tomu říkám barevná hudba :D


No je pravda, že to vázání hodně "hraje" :lol: . Za těch 5 sezon a 15000 balíků jsem urazil dva nože, vyměnil 5 ulomených prstů ve sběrači, dal jsem jednu sadu těsnění do válce (povolilo se víčko a střihly se manžety), dal jsem měnil jeden silonovej kruh mezi válec komory a komoru a na příští sezonu jsem dal nové pružiny zadní komory...celkem mi to vychází v ND na 1kč na balík dohromady. Pásy drží, nařezané jsou všechny, děravý jeden, ale nic, co by omezovalo funkci - vady jsou cca ve středu nikdy z kraje pásu- tohle je výhoda proti vícepásovým lisům myslím si - silnější pás víc vydrží. ale zas je dražší na výměnu.


Kámoš měl natrženej pás od kraje a pořád to pokračovalo tak ho musel vyměnit. 40000 je poměrně moc za pás, výměnu si dělal sám. Také měnil jeden válec ze kterého se ulomila hřídel, ten nevim kolik stál.

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod jardys451 » 24 led 2017 20:08

Kolik zhruba vydrží ty pásy? Třeba u MC Halle.

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod martin144 » 16 bře 2017 20:16

Já mám Krone Comprimu 125, zatím 600 balíků ale zároveň naprostá spokojenost. Mám také ten příčkový dopravník ale už s těmi gumovými pásy (okraje) dříve tam dávali klasickej válečkovej řetěz to si myslím že mohlo být lepší, přeci jen gumě nevěřím :D a taky když prdnul dal se vyměnit článek a jel si . Koupil jsem si ale levnej ovládací terminál pouze signalizuje balení, otevření komory atd. ale jak mám rozložený balík neukazuje. Na to tam jsou ukazatele na předním boku lisu. Přeci jen z toho ohlížení za krkem bolelo ale dá se tam koukat přes zrcátko :D JInak spokojenost. Občas v krátké slámě mně vyleze zmetek že se v jednom místě trochu vyvalí ale to je asi o plnění komory.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod roman7711 » 16 bře 2017 21:49

Proč jsi teda nevzal Fortimu, když nevěříš gumovýmu pásu? Fortima má řetězy.

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod jardys451 » 27 kvě 2017 21:57

Zdravím pánové. Řeším teďka takový problém, že se mi nedaří seřídit průměr lisovaného balíku. Ať to v počítači nastavuji jak chci, tak nedokážu srovnat průměr na displeji a ve skutečnosti. Dokázal jsem se dostat jen do stavu, že při nastaveném průměru 140 cm lisuji ve skutečnosti průměr 130. Dokáže mi někdo poradit jak přesně se to v počítači přenastavuje?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod neznalek » 28 kvě 2017 23:21

jardys451 píše:Zdravím pánové. Řeším teďka takový problém, že se mi nedaří seřídit průměr lisovaného balíku. Ať to v počítači nastavuji jak chci, tak nedokážu srovnat průměr na displeji a ve skutečnosti. Dokázal jsem se dostat jen do stavu, že při nastaveném průměru 140 cm lisuji ve skutečnosti průměr 130. Dokáže mi někdo poradit jak přesně se to v počítači přenastavuje?


Nevím, jak to ma v "PC" řešení KRONE, ale hledal bych položku "nulový průměr balíku" nebo "počátek plnění". Při prázdné a zavřené komoře tam musí být hodnota "0" - zkalibrovat a mělo by to být v klidu

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Krone Vario Pack MC

Příspěvekod jardys451 » 29 kvě 2017 08:43

neznalek píše:
jardys451 píše:Zdravím pánové. Řeším teďka takový problém, že se mi nedaří seřídit průměr lisovaného balíku. Ať to v počítači nastavuji jak chci, tak nedokážu srovnat průměr na displeji a ve skutečnosti. Dokázal jsem se dostat jen do stavu, že při nastaveném průměru 140 cm lisuji ve skutečnosti průměr 130. Dokáže mi někdo poradit jak přesně se to v počítači přenastavuje?


Nevím, jak to ma v "PC" řešení KRONE, ale hledal bych položku "nulový průměr balíku" nebo "počátek plnění". Při prázdné a zavřené komoře tam musí být hodnota "0" - zkalibrovat a mělo by to být v klidu


No toho Variopacku se nastavuje nějaká korekční hodnota. Aspoň tak jsem to pochopil z návodu. Ale ať tam dávám co tam dávám, tak se to moc nechce zlepšit...

Předchozí

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků