Výběr baličky

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Výběr baličky

Příspěvekod cendar » 24 lis 2017 10:54

Dobrý den,

prosím o radu od zkušenějších - po dlouhém uvažování jsme přikročili ke změně technologie senážování. Letos poprvé jsme veškerou senáž v balících balili do folie - lis máme vlastní, balení prováděla služba. Pro nadcházející sezonu bychom rádi pořídili taktéž ovíječku vlastní.
Ročně doma uděláme cca 450 - 500 balíků senáže. Balíky svážíme z polí a balíme do folie až přímo v místě uskladnění. Poohlížím se tedy po stacionární baličce s dálkovým ovládáním, aby veškerou manipulaci s balíkem (složení z vozu, položení na baličku, zabalení do folie a uskladnění zabaleného balíku zvládnul jeden člověk).

Zatím vybírám z těchto možností:
1) Temak T02 - cena 185 tis - ale na balícím stole nejsou gumové pásy. Když je nekvalitně a nerovnoměrně slisovaný balík, mají prý baličky bez pásů problém jej zabalit. Válce se protáčí a balík stojí, popř vypadne ze stolu. Výrobce mne zamozřejmě ubezpečuje, že se to nikdy nestane :)
http://www.temak.cz/cs/balicka-pice-model-t-02/

2) Kuhn RW 1110C - cena 280 tis - líbí se mi, zpracováním vypadá kvalitně, ale nikdy jsem ji neviděl naživo při práci
http://www.kuhncenter.cz/cz/range/balic ... -1100.html

3) McHale 991LBER - 330 tis - taženou McHale nám balí službař a nemůže si ji vynachválit, ale ta cena se mi zdá dost vysoká.
http://www.mchale.net/czech/products/99 ... e-wrapper/

4) Göweil G3010 - 15 tis EUR včetně elektropohonu - jíný způsob balení
http://www.zemspoltabor.cz/stroje-gowei ... p?stroj=41

5) UNIA Fala E - na cenovou nabídku teprve čekám - polská alternativa k výše zmíněným, nemám absolutně žádné reference, ale požadovaný počet balíků by mohla stačit, kvalitou zpracování by to taktéž snad nemuselo být úplně nejhorší.
http://www.uniamachines.com/pl/produkty ... 9-fala-h-e

Také se mi líbí Pronar, jenže ten neumí stacionární (nesenou) verzi s dálkovým ovládáním stroje.

Nemáte prosím z některým z těchto strojů zkušenosti, popřípadě byste volili jiný stroj? Uvítám každý názor a radu. Už se mi to hlavou honí delší dobou a letošní rok mne jen utvrdil v tom, že je potřeba mít stroj vlastní. Takže to musím přes zimu definitvně rozseknout, abych byl na sezonu plně připraven :D

Děkuji za pomoc.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Výběr baličky

Příspěvekod medulin » 24 lis 2017 19:10

Zdravím,

několik let jsem používal mc-hale 991bc pak asi 3sezony tanco-autowrap 1300eh, okolnosti nás donutili balit senáž doma kde není moc prostor tak jsem na zkoušku zvolil Temak t02 s dálkovým ovládáním. Balíky svážím samonakladacím vozem, doma je vysypu a čelnákem dávám na baličku a potom stohuju. Letos jsme udělali slabých 400kusů. Při výkonu cca 32balíků za hodinu. Oproti předchozím strojům je předpětí folie o něco nižší z jedné role na 21otáček zabalí cca o 3-4kusy balíků méně. S otáčením balíků nenastal žádný problém i v případě že byl balík pomuchlaný. Odstřih folie nefungoval jak bych očekával i když musím uznat že při zaškolování výrobcem fungoval bezchybně.
Se strojem je prozatím spokojenost za rozumné peníze solidní výkon a kvalitní senáž možná nejkvalitnějši jaká se nám kdy povedla.

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: Výběr baličky

Příspěvekod cendar » 24 lis 2017 20:39

medulin píše:Zdravím,

několik let jsem používal mc-hale 991bc pak asi 3sezony tanco-autowrap 1300eh, okolnosti nás donutili balit senáž doma kde není moc prostor tak jsem na zkoušku zvolil Temak t02 s dálkovým ovládáním. Balíky svážím samonakladacím vozem, doma je vysypu a čelnákem dávám na baličku a potom stohuju. Letos jsme udělali slabých 400kusů. Při výkonu cca 32balíků za hodinu. Oproti předchozím strojům je předpětí folie o něco nižší z jedné role na 21otáček zabalí cca o 3-4kusy balíků méně. S otáčením balíků nenastal žádný problém i v případě že byl balík pomuchlaný. Odstřih folie nefungoval jak bych očekával i když musím uznat že při zaškolování výrobcem fungoval bezchybně.
Se strojem je prozatím spokojenost za rozumné peníze solidní výkon a kvalitní senáž možná nejkvalitnějši jaká se nám kdy povedla.


Děkuji za názor.
Při letošních posledních senážích lis zazlobil a balíky vypadaly opravdu příšerně. S McHale 991BE se naštěstí podařilo vše beze ztrát zabalit. Dle slov obsluhy by měly samotné válce problémy.
Krásný balík zabalí jakákoliv balička. Když bys srovnal baličku s pásy versus pouze válce, co je podle Tebe (při balení špatných balíků) lepší?

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Výběr baličky

Příspěvekod citrusek » 25 lis 2017 06:50

Mám předchůdce Temaku, vyráběl to Tvrdek. Je to jako ta v odkazu, jen s nakládacím ramenem. Ta co dnes dělá Temak je už dost vylepšená a je úplně někde jinde než ta co mám, ale princip je stejný. Co můžu říct, tak bez problému zabalí i hodně šišaté balíky když se mi občas nějaký nepovede. Balil jsem i balíky co mohly mít k tuně a taky v pohodě. Osobně bych šel do Temaku, už kvůli ceně. Přece jenom toho neděláte až tak moc a cena oproti Mchale je skoro poloviční. Určitě bych nešel do Poláka. Co vím, tak tenhle Temak s dálkovým ovládáním má i Neználek, tak se ho zkus poptat.

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: Výběr baličky

Příspěvekod cendar » 25 lis 2017 13:43

Cena UNIA FALA E je 175 tis bez DPH, takže ještě levnější než TEMAK. A teď babo raď... :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Výběr baličky

Příspěvekod Adam » 25 lis 2017 19:06

Ja robim rocne 400 so zakladnou baličkou poľskej vyroby čo nič nevie iba vyklopiť balik :D Za mňa Unia...tie peniaze navyše v inej značke sa nikdy nevratia :wink:
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: Výběr baličky

Příspěvekod cendar » 14 pro 2017 14:57

Je rozhodnuto - na dvoře přibyde Temak T02 s dálkovým ovládáním. Tak snad splní očekávání :)
Děkuji všem zúčastněným za rady.

Zpět na Siláž a senáž

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník