horská žačka

Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2006 09:04

horská žačka

Příspěvekod umacku » 30 lis 2006 09:52

Máme část luk a pastvin v 1. pásmu CHKO (hodně svažitý terén), s traktorem se do některých nedá vůbec, zvažujeme horskou žačku MT8-046, máte s tím někdo zkušenosti - výhody, nevýhody, rizika, popř. cena ojetiny? Díky.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 30 lis 2006 23:54

S MTčkem jezdil jednu dobu můj otec a já sem ho občas přišel hlavně po práci vystřídat. mněli sme na tom protiběžnou žačku,obraceč a knotový dotykový aplikátor vlastní výroby na pálení šťovíku ( měli sme ho aji na Živitelce v Burze nápadů). Jako prácu to dělalo slušnou,ale ty pracovní podmínky strašný. Měli sme jeden z prvních typů, který měl jenom čelní sklo a tak šel veškerý prach pěkně do rypáku a nejlepší bylo obracení, to ste mněli seno aji za krkem :lol: . Strašná mela( přece jenom Slavia vzduchem chlazená) není zrovna nic příjemnýho když vám to celý den řve za zádama. Taky se mi nelíbila hodně nízká světlost mašiny, protože to ste v močálech břicho furt tahali po zemi. Když sme vysíkali močály tak sem stál na kraju se Zetorkem, gumákama a dlouhým řetězem jako technická pomoc :) . Hodně tomu odcházely brzdy a převodovka, taky řízení nám pořád teklo. No když to bylo nový tak to byl takový malý kombajn a po třech letech to byl velký šrák. Mimo to sme v podniku mněli o hodně starší REFORM Metrac a to bylo dělo (někdy v letech 78 až 86) pak to ztroskotalo na cenách ND a hlavně dostupnosti. :cry:

Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2006 09:04

horská žačka

Příspěvekod umacku » 01 pro 2006 08:55

Díky, s pozemkama by to u nás mělo být v pohodě, protože jsme bez močálů, a většina svahů je suchých, nejvíc mokro míváme u baráku.. Horší s tou technikou. Máme se jet na nějakou ojetinu podívat, co se dá zjistit "na první pohled", když opomenu to, co vidím? Vzpomínáš ND, u tohoto typu to bude taky pěkná pakárna něco sehnat?
Fascinují mě rozdíly v cenách mt - liší se až o sto litrů, přitom se všichni tváří, že ta jejich mašina je funkční..

Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2007 21:47
Bydliště: Východní pohraniční hvozdy

Příspěvekod AZ » 28 led 2007 22:06

Cena je hodně relativní - závisí na tom, jak moc je to odrovnané)na Slovensku tyto zázraky ještě pořád generálkují (výměnným způsobem). Je možné do toho nacpat i výkonnější motor a něco málo dodělat. Mám pocit, že ale spíš berou jen "vyšší řadu" s označením MT 08-222 (?).

Jinak je to mašina pro zručné kutily a nadšence, kteří dokáží improvizovat na poli a udržet ji tak v pracovním nasazení. Na druhou stranu, je to celkem jednoduchá mašina (kromě "spešl" převodovky poskládaná s Š 1203 a jiných typů škodovek), ale s kur....ým přístupem k čemukoliv. Snese i hodně nešetrné zacházení, ale je limitována už svojí koncepcí - až na vyjímky bez uzávěrky, slabý motor, velmi nízká světlá výška, díky sedačce naprsto nevhodná pro lidi většího vzrůstu (nad 165 cm :lol: ), bez jakéhokoliv komfortu pro obsluhu, atd...

Příspěvky: 31
Registrován: 17 črc 2007 09:49
Bydliště: Třinec

Příspěvekod reform » 17 črc 2007 21:08

ja bych sel do reform metrac 3000 my mame dva a a do svahu je to supr stroj ted sme koupili druhy za 70000 v dobrem stavu ale celkem tezko se to schani tady v cr mame to z bejvaleho statku hanusovice 8)

Příspěvky: 19
Registrován: 24 dub 2007 11:59

Re: horská žačka

Příspěvekod VH » 25 bře 2008 08:53

reform za 70000 v dobrom stave? tak to je nemozne, za tolko nekupis ani MT-cko ( asi ani TK-cmo :D ) nechces ho predat dam ti zanho dvakrat tolko :D

Zpět na Mačkače (vyžínače) pro traktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků