pluhy z Opavy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod bold » 02 led 2017 08:31

to nic není, já včera viděl 3011 za 100 000,- To je už mazec.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod zdeni » 02 led 2017 23:42

tonik píše:Nebuďte blázni, to je pluh tak z roku 1980, prostě z dob Krále Klacka.
Nechápu že jsou dnes ještě lidi tak blbí, ža na to skočí, cena v Německu u sedláka tak 25-30tisíc.
http://www.agriaffaires.cz/inzeraty/1/4 ... eland.html

http://www.agriaffaires.cz/pouzite-zari ... vario.html

Vždy když jsem něco repasoval tak jsem to dělal pořádně a když se něco dělalo barvou tak až naposledy, ale většina lidí začínají barvou a na další nedojde a uvádí že stroj je po GO.
Moje nevýhoda je, že jsem nikdy nedělal nic na kšeft. a pak když se to prodává třeba z důvodu technologie tak to nikdo nechce zaplatit, raději koupí šrot s 20kg barvy. Jen pro porovnání cena pískování 2004- BSS 78SH 2500kč, 2007- BSS1010 8000kč a 2011 BSS 78SH 10000kč bez dph.


nějak mně nepřijde levnějši Německo možna Francie ale ta dalka ,,co jsem se dival ceny co jsem koupil stroje tady ,,,hodně jsem ušetřil asi jsem mněl štěstí ,někdy potřeba koupit hned dobrej kup někdy počkat i par let než se něco oběví
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod konicek » 03 led 2017 10:45

No, co jsem koukal, tak to musím potvrdit. Jsou to taky obchodníci a jistě si jsou vědomi svých východních sousedů...

Jinak toto na mě dneska vyskočilo.
Možná jde jen o štětkogeneralku, ale jinak peknej. Jenže na to je potřeba aspoň 140 koníků...

https://stroje.bazos.cz/inzerat/6955851 ... to-535.php
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 03 led 2017 15:55

Nebál bych se toho ani 80kou.
Je tam přídavný díl,resp. základ jsou 4 radlice,jednu ještě sklopíš a 3radlice už v pohodě utáhneš,při plytké orbě možná i ty 4 a aspoň budeš mít zálohu pro případ,že si časem pořídíš silnější traktor.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod bold » 03 led 2017 17:37

¨To je agronom. Těch 5 radlic tak 150 koní. Celkem dost peněz, páč to není jištěné, ale zas je to kus poctivého železa. I kdyby to byl jen 4 tak to za 80 nebude, možná tak max 18cm v dobré půdě. A dělat z pateráka troják je podle mně trochu "zhovadilost" 8) Koupě stroje s tím, že mám zálohu na silnější stroj, se mně osobně nevyplatila. Vždy to byl stroj na který byl původní traktor slabý a nový traktor silný. Nyní už každému radím, kupte adekvátní nářadí za svůj traktor.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 03 led 2017 20:26

Tak je to věcí názoru a na úhlu pohledu.
Já tahám Agronoma 6radlic a 150koní nemám,spíš tak 120-130k a to tu tahám i v kopečkách.
Je lepší na velkém pluhu ubírat radlic,než na malém pluhu radlice přidávat :lol:
Nyní se už tomu směji,vždyť ty malé nesené otočné pluhy jsou defakto za stejnou cenu jako velké polonesené :lol:
Toho Agronoma ještě není problém za třetí radlicí říznout a přivařit tam přírubu a přidávat sekce podle potřeby traktoru.
Dokonce jsem viděl některé Agronomy origo co začínaly od 3 radlice.
On už i těžší jištěný otočný troják bude mít okolo tuny,možná víc a to už bude i s tou 80kou slušně cvičit a hydraulika dostane opět hodně zabrat. Je mi jasné,že to může vypadat dost blbě mít polonesený troják,ale na druhou stranu proč ne,líp se seřizuje,líp dotíží traktor,méně namáhá hydrauliku atd,jen se s tím prostě občas musí někam couvnout do rohu.
Ale zase cenově ty Agronomy jsou pořád výhodné a dají se sehnat řádově již od 30tis, co k tomu víc dodat,finance rozhodují nejvíc.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod konicek » 03 led 2017 21:58

Ten inzerovaný se mi moc libí. Pokud je v dobrem stavu tak OK.
Tyto pluhy neznam. Z fotek odhaduji, že radlice má záběr 40cm a zmenšit asi nejde. Jedine co to umižňuje je sundat posledni radlici a kus rámu. Zkracovat na 3 asi smysl nemá.
Teď mám Roudničak 4x30, tj 120cm. Kdyby byl záběr radlice 35cm, tak ty 4 bych asi dal. Mám pole v rovině a lehkou půdu. Ale 4x40 bych asi už nedal... nevím. Ale Pokud vezmu v potaz důvod jiného pluhu, jde mi právě o záber radlice a to ideálně 40cm. Proto jsem uvažoval nad neseným 3x40.

Další věc je, že bych si musel nejlepe na pluhu dodělat rozdělovač na hydro. Na traktoru mám jen jeden okruh...
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod konicek » 03 led 2017 22:41

BTW: v manuálu se uvádí.
Tažný prostředek ŠT 180, Z18345
V lehčích podmínkách Z16045.

ASi to pro mě bude ztráta času. Jiný traktor vidím reálně tak za 6-8 let...

Co jsem nevěděl... stačí jen jeden hydraulický okruh. Asi to není ono, ale asi to stačí.
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 04 led 2017 07:53

To jsou doporučené tažné prostředky.
Samozřejmě záleží na konkrétních polních podmínkách,ale toho pateráka zvládne v pohodě i 12045ka, v lehčích podmínkách i 10145.
https://www.youtube.com/watch?v=HsbgdhUfutQ

Ten jeden hydraulikcý okruh měli vyřešený právě pro ty Zetory,vpředu na otoči byla pístnice,která se při otáčení pluhu stlačovala a tlačila olej do zadního kola,které zvedá pluh,já to měl na pluhu původně taky,ale už to mám předělané na dva okruhy,je to tak lepší,když si můžu korigovat výšku zvlášť vpředu a vzadu.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 13
Registrován: 24 bře 2016 14:25

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod Langoš » 04 led 2017 20:33

Zdravím, sleduji diskusi. Jsem z bramborářské oblasti cca 500 m nad mořem. za 8011 jsme používali nejdříve 4 radličný nesený pluh a později čtyřradličný PHX. Je to velký rozdíl a kvalita orání ve prospěch polonesených. Ta 8045 musí 4 radličný pluh utáhnout. později jsme používali 10145 tam už byla rezerva při orání s 4 radličným pluhem. Také fandím poloneseným pluhům. Nyní oráme new holandem 8560 a pluhem 6radličnou Evropou. Takže za mě polonesený pluh :D :D :D

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod tonik » 05 led 2017 00:05

Když půjdu do extrému, tak jsem tahal s Zetorem 7245 Lemken opál 140 3x40. Krásně zvorané pole, ale výkon v pérdeli.
Teď když mám vorat 150-200ha tak koukám ať to trochu uprašuje. Docela provoz sleduju, a třeba prokluz a prcovní rychlost dělá spotřebu.
Jak začne traktor hrabat, hoří pneu. Měřil třeba někdo hodinovej výkon.
Třeba ta 116 na videu jede tak 5km a záběr tak o 20cm větší jak já s 117 s obracákem 4x40 při pracovní rychlosti 9km.
To co jsem s nesenym projel s polonesenym neprojedu.
Upozorňuji, že nejsem odpůrcem polonesenejch.

Já jsem začínal s IFOu 303 a přestavbou B200 na nesenej 4r. a ve své době to udělalo vcelku kvalitní práci. ( 20ha ročně )

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 05 led 2017 12:30

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod konicek » 05 led 2017 23:51

teda, má toho plný trenky, ale práce je to pěkná... Když vidím toto, na ty 4x40 bych si asi taky troufl. Snad se tam na něj v sobotu pojedu podívat (viz. inzerát výše).

2 tonik: jak si spokojeny s 11741? Líbí se mi že to je 6ti válec. Dokázal by si jí porovnat s 11441 a 12441? První v čem má tvůj navrch je asi kroutící moment.

2 plum: jak rychle stím ořeš? 5-6 Km/h?
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod tonik » 06 led 2017 00:32

S 11741 jsem spokojenej, není to žádnej kočár a neočekávám už od ní žádnej zázrak. JD Premium a R je jiná liga.
Když jsem kupoval 11741, tak Nezbeda zapůjčil na vyzkoušení svoji 11741 a s Kvernelandem EM-85 4x40 při řazení redukce a pracovní rychlosti 6km ( jinak jezdím tak 9km ) konstatoval Nezbeda, že by takové pole neobdělával a nedokázal pochopit, že jsem se narodil tady a ne v Polabí.
Je silnější jak 161 a pohodlnější jak 124. 114 a 124 se musí pořád točit a celkově jsou slabší tak o 15-20% jak 11741.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod citrusek » 06 led 2017 08:16

Zkracovat Agronoma na tři radlice je nesmysl. Sám uvidíš jak je ten pluh dlouhý a mohutný jestli se na něho jedeš podívat. Když z něho sundáš dvě radlice, tak se nebudeš doorávat do kraje pole. A motat se po poli s tříradličným poloneseným pluhem, to se víc najezdíš po souvratích než toho zoráš. Čtyři radlice zas budou na 80ku moc, jestli máš težší půdy.
Nevím kolik do toho chceš dát peněz, ale koukni třeba sem http://vseprozemedelce.cz/pluhy.php Jsou to novy pluhy a dá se na nich nastavit záběr i sundat poslední radlice. Sám mám tříradličný Sukov, ale ještě starší modrou verzi. Tahám to se 7745. Mám to nastaveny na 35 cm a je to tak akorát. Loni když jsem sháněl pluh za JD, tak jsem se byl u toho prodejce podívat. Hodně jsem o tom uvažoval, ale nakonec jsem koupil pružinou jišteného Jupitera.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 06 led 2017 09:39

Holt každá liška chválí svůj ocas,co k tomu víc dodat.
Já bych už polonesený pluh neměnil za nesený, i kdybych měl tahat jenom 3radlice. :lol: :lol: :lol:
Proč by Agronom neuměl doorat až do kraje? Mám už s ním naoráno několik set hektarů na parcelkách od 0,5-9ha a nikdy jsem si nevšiml,že by mi chybělo někde něco doorat :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod tomous » 06 led 2017 11:19

No a jsme zase u toho. Já sháněl pluh aby kolo bylo co nejvíc schovaný a pluh ho zaoral. Pluhy typu agronom jsem hned vypustil. Sehnal jsem evropu 7r. jištěnou pružinou,tak jsu zvědavej jestli pluh zaorá kolo,ale asi bude kousek chybět. Teď už ho jenom utáhnout.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod bold » 06 led 2017 12:01

no, mám pocit že jste se moc nepochopili. S agronomem není problém cokoliv doorat, ale nastane problém u nějaké překážky (plot, skruž a pod) To kolo musí jít prostě bokem od poslední radlice, takže musím uznat, že v těhle případech agronom opravdu nedokáže to, co pluh , který má kolo "schované". Ovšem nevím nakolik kdo riskuje možnou poruchu dooráváním až ke skruži či plotu. Je ale pravdou že s agronomem si člověk musí nechat většího "fóra" :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 06 led 2017 12:52

Už se to tu několikrát probíralo,k čemu je poorat pole až 1cm k plotu a riskovat vytahování betonů a jiných překážek a bordelů,když to stejně kombajn vymlátí min 0,5m a víc od plotu,sloupu či skruži, běžně tam zůstává skoro až metr nesklizeného a to mi na pluh se zadním kolem stačí na oborání.
Pokud to někdo nemůže přežít a má potřebu mít zoráno úplně na těsno,tak ho upřímně lituji, je to trápení se a na ekonomickém výsledku to stejně není vidět. :roll: :roll:
Samozřejmě někdo může namítat že na krajích a místech co nejsou oborány na těsno roste plevel a bordel,bohužel ten tam poroste ať je tam 30cm nebo 1m :|
Aspoň tak to vidím já.
Když si chce člověk vyhrát,hlavně na svém pozemku,tak si vezmu nějakého majorce s 2-3radličákem nebo malým podmítačem a sloupy a ploty si nejdřív objedu a zbytek velkým pluhem. Bohužel na službách vám nikdo tyto více práce nezaplatí,tak se dělá jak se dělá,resp. co nejrychleji a co nejefektivněji,bohužel,aneb jak se říká,ze peníze v Praze dům. :?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod citrusek » 06 led 2017 15:07

Nemyslel jsem to tak, že Agronom není schopný doorat pole do kraje. Ale by to myšleno tak, že když sundá ty zádní dvě radlice, tak nedoorá do kraje. Podívej se třeba na první obrázek v tom inzerátu. Teď si vem, že tam nejsou ty zadní dvě radlice. Při záběru radlice 40 cm, k tomu kolo a něco místa vedle kola abys něco nenebral, tak už jsi na metru a půl. Budu mít pole dlouhé třeba kilometr a vedle bude potok, mez nebo plot. Metr a půl x kilometr už mi udělá docela dost. V tomhle mi přijde nesmysl dělat z pětiradličného Agronoma tříradličného.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 06 led 2017 15:45

To máš samozřejmě pravdu,ale taky jsem psal,že Agronomy mají za čtvrtou a některé už za třetí radlicí přírubu,takže jde ubrat celé sekce.
Krystaly běžně tahávají 4radličné pluhy i bez předku,takže Agronoma,který ho ještě dotíží by měl 4x40 zvládnout ve střední orbě, ale to si musí rozmyslet sám,podle podmínek co má.
Každý si svoji soupravu musí složit podle svého rozumu a priorit.

to konicek:
Já s tím svým šestiradličákem nejezdím rychle,po rovině do 7km/h a do kopce tak 5km/h.
U nás je dost kamení, tak mi tato rychlost vyhovuje a radlice zaklápí optimálně,kdybych jezdil rychleji,tak bych něco urval,takhle mi to ty střižné šrouby včas poberou a to používám šrouby 10/10 bez zápichu.
Takže pro zvýšení výkonnsti jsem přidal radlici a jsem spokojený.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod konicek » 06 led 2017 16:51

Ahoj všici,
já nemám rozhodně úmysl agronoma zkracovat na 3 radlice, to je blbost. Jen jsem psal, že za 8045 je dle mého názoru optimální 3x40. Teď mám 4x30.
Ty doorávky do krajů bych nějak zvládl a hold v jednom případě u plotu bude remízek... zelení by jásali :D .
Já teď jezdím na dvojku na cca 1800 ot/min, což je rychlost asi 6km/h. To považuji za minimum. Optimum je tak 7.
Jinak Z11741 je asi favorit, z tří jmenovaných (114, 117 a 124) je dle mě nejvhodnější na orbu. Cenově jsou nastejno. Provozně je ta 117 asi dražší. O JD a jiných ani neuvažuji, to se mi proste nevyplatí. Ale kdyby mi ho někdo dal... to bych si pískal :).
Na ten odkaz pro zemědělce se podívám.
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Příspěvky: 13
Registrován: 24 bře 2016 14:25

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod Langoš » 06 led 2017 17:07

Zdravím. Taky si myslím,že polonesené pluhy lépe dotěžují traktor.když jsme začali používat za 8011 4radličný PHX,nechali jsme si jako rezervu ještě 3 radličný nesený. No už 10 let ten nesený nepoužíváme. pak jsme pořídily 8045 a koupily jsme druhý 4 radličný PHX. Je tam větší rozestup radlic a lépe to zaorává také poskliznové zbytky. žádné složité štelování a i když je sucho pluh zajede okamžitě do země. Takže další následný pluh byl jasně obracecí polonesený aje to super. Ale je to věc názoru. Jak bylo v černých baronech" každý soudruh si může vybrat soudružku podle svého gusta".

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 06 led 2017 22:36

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod Rolník74 » 06 led 2017 22:49

Super souprava!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 06 led 2017 23:35

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod bold » 07 led 2017 10:54

No už chápu proč tady řešíte paterák za crystala 80. Pokud má někdo takové půdy tak to půjde. U nás ani náhodou. zhruba 1cm záběru 0,8koně výkonu. 7045 záběr 90cm, 16145 záběr 180cm ( a má toho plné kecky) 200koní claas zhruba těch 220cm záběru (vario pluh- takže se pohybuju 45-55cm ve 4 tělesech) řeším tady orbu na zimu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod konicek » 08 led 2017 15:00

Byl jsem tam... pluh moc pěknej. Z fleku bych ho bral.
Jenže... má připojení kategorie 3. Musel bych koupil nové koncovky do remen (mám kategorii 2). A pak utáhnout 4x40... mám z toho strach.
Ještě se optám zda se nějak elegantně necha dodělat dryhý okruch, ideálně jako mají nativně řady 16245 a tomu podobné.

Babo raď.
Doprava kamionem 150 km asi takový problém nebude.

konicek píše:teda, má toho plný trenky, ale práce je to pěkná... Když vidím toto, na ty 4x40 bych si asi taky troufl. Snad se tam na něj v sobotu pojedu podívat (viz. inzerát výše).

2 tonik: jak si spokojeny s 11741? Líbí se mi že to je 6ti válec. Dokázal by si jí porovnat s 11441 a 12441? První v čem má tvůj navrch je asi kroutící moment.

2 plum: jak rychle stím ořeš? 5-6 Km/h?
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod bold » 08 led 2017 17:35

Teoreticky by měli jít vyměnit čepy v pluhu. Navíc nevím jestli je to opravdu kat.3 (měřil jsi to?) Mám totiž pocit že mělo RVHP trošku jiné standarty, mám pocit že se to o nějaké 2mm rozcházelo. Další okruh bych neřešil, stačí sehnat origoš pístnici která to přizvedávala. (pomalu uvažuju že to zas vrátím na jeden okruh i když mám okruhů dost.)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluhy z Opavy

Příspěvekod poulm » 09 led 2017 13:58

Je to tak, ty čepy na Agronomu nejsou přesně Cat3, mám tam nasazené trojkové koule a je tam vůle tak 2-3mm. Výhledově to chci upravit,ať je to na přesno.

Pokud je třeba mít na Zetoru více vnějších okruhů,tak se musí vložit další vícesekční rozvaděč a připojit ho na vývody z hydrauliky,už jsem to viděl mnohokrát udělané a také to funguje dobře. Ono je dobré pluh zahlubovat postupně,resp. mít možnost ovládat výšku zvlášť vpředu a zvlášť vzadu,mně se to jeví jako praktické,ikdyž při otáčení na souvratích zase musíš tahat za více páček :-(

to bold: jakou váhu má ten tvůj Claas? Ono sílu traktoru dělá jeho váha a výkon motoru je zase do rychlosti práce,ale to neříkám nic nového :lol: Ono na ty dnešní minimalize je opravdu 200k minimu,aby ta hlína trochu lítala,bohužel. Když jsem to tu někde před pár lety psal,že traktor 200k je už velice zajímavý i pro malého soukromníka,tak se mi většina smála,že na 50ha stačí 7211, no a máme to tady de fakto nařízené z Bruselu,resp. orat co nejméně a raději jenom podrývat,ale to se už s traktory Zetor UŘ1 atp. dělá trochu blbě, že. :roll:
Jinak ty nároky na výkon při orbě jsou diametrálně rozdílné při rychlosti okolo 5-7km/h a při 8-10km/h při stejném záběru, takže i tohle je na zvážení.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Předchozí

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník