Nejlepši pluh

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 10 bře 2006 14:55

Já mám zkušenosti s lemkenem ten líp zaklápí ale na tah je horší. Pak kluci maji ostroj a s ostrojem za stejnou dobu na stejném poli a stejný traktor zoral ostroj 10 ha 25 l/ha a s kvernelandem PB 100 15 ha 18 l/ha byly stoho nasraní že maji ostroje a ne kverneland a teď tahám PL 100 dělený a jede pěkně jak ořou další typy značek nevým nemohu soudit ale stěch 3 co jsem tahal je kverneland nejlepší na stejné ůrovni je lemken a to v našich podminkách tvrdí hodně traktorystů ale pokud ořem lepší pole tak oře i ten ostroj je starý 10 let dnes to bude asi jiné

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 10 bře 2006 18:44

Mám taky PB 100 již čtvrtou sezonu a nemohu si na něj stěžovat,jenom bývá trochu problém po kukuřici pokud není podrcená se zachytáváním. Většinou se to umí zachytit o ty listové pružiny které tam dosti omezují průchodnost ale jinak je skvělý. Nyní mi k němu dokoupili i pěch ale ještě jsem s ním nejel,o kolik je to poznat vůči samotnému pluhu?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 10 bře 2006 19:14

O to jištění se to rádo zachytává ta zrnovka S tím pěchem myslí pěch tažený samostatně ten můj váží 1600 kg 1 rychlost v měké půde kdy se pěch moc boří v tvrdší jede po vrchu a není to tak poznat horší je že se za pár let ojede a zacne se ostřit a bořit hluboko do půdy a pak to dělá i 2 kvalty pak je potřeba koupit nová kola a to stojí peníze. Pak si dávej pozor pokud budeš dělat ovrati tap tahnout pěcha do zatáčky aby sis ho zatahl na kolmou brázdu rádo se skřiví táhla a pak za mokra pokud je vlhko nebo prší a ty se nezvládneš vrátit včas tak ti pole navlhne zacpeš ho a pak tě čeká odpřihnout pluh nasadit pěcha a obýt ho po polničce no někdy je sním hrozná práce To vše u taženého pěchu pokud bys měl přímo nesený na pluhu tak je to něco jiného U toho myho pěch já jsem ho cely předělával protože ten jejich systém byl strašnej Napiš co máš za pěcha a značku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 11 bře 2006 21:00

Mám tažený pěch Kverneland,záběr je tam asi 3m a váhově mám dojem 1900kg ale nejsem si ůplně jistý,jenom jsem to dovezl a pak jsem šel marodit tak jsem to nějak moc nestudoval ..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 11 bře 2006 22:08

Tak to máš asi to co já SILOVOLF bez těch ůprav to moc nešlo až budeš orat a bude se ti zdát že je to na h......:lol: tak napiš já ti pošlu foto jak to předělat není to nic složitýho :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 12 bře 2006 13:34

V čem tam byl problém,jenom tak na hrubo. Vzhledově je to totožné jako ten MF a s tím problémy nebyly.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 12 bře 2006 13:46

V těch táhlech ale možná je máš už nově řešeny nebo jiný typ pak to vyřešíme a uvidíš sám třeba to bude dobry
Naposledy upravil libor dne 12 bře 2006 13:59, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 12 bře 2006 13:59

To Ti neřeknu poněvadž nevím jak to na těch starších bylo řešeno ale tady je toho poměrně dost,Na tom MF bylo táhlo na čepu ovládané tím lankem ale tady jsou ještě vzpěry a možnosti nastavení. Nevím jak to bude vypadat až se to poskládá,zatím je to ještě vše rozložené nesestavené a manuál jsem k tomu taky neviděl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 12 bře 2006 14:02

No tak to máš ten co já ty táhla boční na štelováni jsem po chvíli udělal pokud jezdíš jen rovně bez ovrati a nejezdiš za všech podminek tak ti to vydrží ale mě se tam dostalo blato a pak to neklozalo a zvohlo se

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 12 bře 2006 14:21

To je možné,vůči tomu MF se mě to zdá zbytečně komplikované. Až to na podzim zaháknu tak Ti dám pak vědět jak to chodí.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 12 bře 2006 22:09

Začnu tím který pluh je pro mně nejhorší. Jsou to prakticky všechny nesené typu trubkáč a ty novější z Roudnice( hákáč ). Na tyhle jsem si nikdy nedokázal zvyknout jak v seřizování tak ve vlastní jízdě. A naorávání špic, doorávání klínů a souvratí, u toho jsem se vždycky orosil protože mi nikdy nebylo jedno jak to za mnou vypadá. Podotýkám že jsem s těmito typy oral jen vyjímečně a nevím jak se chovají pluhy nové a od kapitalistů. Mně vždycky živily pluhy tažené (polonesené). S těma je to už veselejší :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 12 bře 2006 22:18

Tak tak s polonesenyma se dají dělat divy i rohy hravě ještě když jsem oral s kvernelandem PB 100 tak i 0,36 ha

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 12 bře 2006 22:30

Právě polonesený pluh si postupně zahlubuješ a vyhlubuješ přesně tam kde je to potřeba, takže ani neuděláš za sebou zuby. U nesenýho pluhu jsem zjistil že čím víc jsem si s tím hrál tím to bylo horší, ale uznávám že jsou mistři co to s něma umí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 12 bře 2006 22:39

Jo já si dělám cáru kolem ovrati a postupně zahlubuji i s tim nápravovim co mám teď a k tomu nesenymu od secí mašiny mi zůstal hydrailicky 3 bod a to bi se dalo vikonpenzovat ten nedostatek toho nesenyho hlavne zahrnutí poslední brázdy do stracena tak jak s polonesenym

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 12 bře 2006 23:00

Tomuhle efektu dneska pomáhá (šnapr) , ta podlouhlá díra na třetím bodu. Hlavně to mají ty nový nesený obracáky :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 12 bře 2006 23:42

OŤAS píše:Tomuhle efektu dneska pomáhá (šnapr) , ta podlouhlá díra na třetím bodu. Hlavně to mají ty nový nesený obracáky :idea:


Hele Oťas,nic proti Tobě ale tou podlouhlou dírou jsi si teďkom trochu zavalil .. I kdyby snad tak to pomůže maximálně při vyhlubování ale potom?

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 12 bře 2006 23:51

Víš co,když máš opěrný kolo vzadu , tak se s tím dají dělat docela divy. Je to na první pohled takový nicmoc ale pomáhá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 12 bře 2006 23:57

Já ho měl sice v prostředu ale i tak se mi to moc nezdá protože při zahlubování Ti tam vždycky rýpne ale dejme tomu ..

pepík

Příspěvekod pepík » 17 bře 2006 14:51

Martine ty píšeš, že se u vás neorá a co ty fotky TG z ruchadlem nebo 16245(karel) Nebo to není u vás?

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 17 bře 2006 15:19

Je to u nas ,ora se tu asi 50-80 ha na mak po kukuřici jinak nic . z tech 2500ha co se tu obdělavají to je jen malinko .

Příspěvky: 24
Registrován: 05 črc 2006 19:52
Bydliště: Jindřichohradecko

Příspěvekod Jirka12145 » 05 črc 2006 20:54

: :lol: Nejlepší je PHX lanák

Příspěvky: 9
Registrován: 25 kvě 2006 11:18
Bydliště: jindřichohradecko

Příspěvekod Mery » 09 črc 2006 13:05

pístovej PHx je dobrej,sice s obracákama můžeš orat z jedný strany pole na druhou ale s poloneseným plouhem zavřeš jakou koli šlajsu nebo nudli s nesenýma moc dobrý skušenosti nemám,ale vim že sou chlapi co s nima uměj dost dobře
mery

Příspěvky: 24
Registrován: 05 črc 2006 19:52
Bydliště: Jindřichohradecko

Příspěvekod Jirka12145 » 06 srp 2006 18:21

S obracákem zkušenost zatím žádnou nemám. V podniku ho máme 6r tahá ho Fendt. Nesenej jsem tahal 6r za ŠT 180 a 4r za 8045.Je to horší na seřízení. Teť tahám 5r laňák za 12145. Chodí vtom dobře i vměku víc ujedu než s neseným. Písták jsem taky tahal ale ten laňák mi sedí líp, protože musím často měnit tlak a u laňáku je to jednoduší a rychlejší.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 18 říj 2006 21:18

Docela dobře se mi orávalo s B 201, ale je pravda že než sem se s ním naučil dělat kvalitní orbu tak to trvalo skoro tři sezony :oops: . Dřív to u nás tahávaly ZT 300 a 303 a staří pamětníci tvrdí že za těma šli nejlíp ( však byly z jednoho chovu ne :) ) . Když jsem dostal do zkoušek Z 9540 tak jsme na podzim koumali co za něj a nakonec mně mechanizátor poslal do kopřiv, a taky to podle toho ten první podzim vypadalo, všechno sedrané , vybouchané a zteřelé. Přes zimu jsem tomu udělal skoro generálku , ale ten další podzim to taky nebylo ono. v kopci to uhýbalo, na tvrdým vyjíždělo atd.. Další zimu po těch zkušenostech, další opravy a úpravy a až ten třetí podzim jsem to na poli vychytal že bych se s tím nebál ani na mistrovství , kdyby taková kategorie byla. I když kdysi takové soutěže taky bývaly, že se třeba oralo na soutěžní parcele s ŠT 180 a PHX, ne moc ale někde mám založený článek z Mechanizace zemědělství 8)

Příspěvky: 24
Registrován: 05 črc 2006 19:52
Bydliště: Jindřichohradecko

Příspěvekod Jirka12145 » 24 říj 2006 18:02

B 201 jsem taky tahal a ještě ho mám jako zálohu za PHX. Máš pravdu že to chce dost trpělivosti v těžších podmínkách a všelijaké ůpravy. Když to ale vychytáš tak běhá dobře. Měl jsem na něm přidanou i 6. radlici. Hlavně to jištění se jim docela povedlo.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 10 pro 2006 18:03

Další z pluhů, které jsem měl možnost používat byly nejvíce rozšířené PHX. Vynikající , jednoduchý na seřízení i údržbu a přesto že byl vyvinutý na popud začátku výroby ŠT 180 nebylo zas tak jednoduché udržet si za Škodovkou rovnou brázdu. Jezdil jsem pouze s verzemi hydraulikou a nejhorší byl 7 PHX 30, ten se ucpával jako prase. Později když byl na dvoře větší výběr, tak sem ho používal jen k zaorávání hnoje pod řepu. Nej byl 6 PHX 35 se zaklápěči zbytků a krojidlem, na rozbíjení hrud jsem občas tahal traverzu. Tenhle pluh byl výborný i do kamení, ale musel se častěji seřizovat tlak v jištění. Je ale pravda že vzhledem ke své váze jich dokázal vytahat víc než B 201, který byl do podmínek Vysočiny lepší. Po PHX to vypadalo někdy jak v kamenolomu. Jinak docela slušně zvládal svahy a zaorávání zbytků slámy, horčici, plevel a taky hnůj. Cením si ho jako velmi povedený pluh a i vzhledem k cenám výměnných dílů se divím že se jich mechanizátoři poslední dobou tolik zbavovali :evil: . Docela mně potěšilo že jsem viděl jeho comeback na nějaké výstavě, jenže to už tak 3 roky zpátky. Rád bych slyšel jestli je tady nějaký znalec co se týká produkce Roudnických sléváren, aby sem dal příspěvek zdali ještě tato továrna produkuje zemědělské stroje a jaké.

Příspěvky: 9
Registrován: 08 črc 2006 19:27
Bydliště: Kalna

Příspěvekod Pepino » 21 pro 2006 17:55

Chlape musim tě sklamat ale roudnické strojírny a slevarny jsou zavřeny už par let :x

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 21 pro 2006 19:29

Tak to mne mrzí, protože tahle firma uměla udělat stroje, které byly šité takřka na míru pro naše podmínky. Já sem právě na předposledním Techagru viděl u vystavovatelů STROM možnou spolupráci s John Deerem v oblasti návěsných otočných pluhů a taky znovuobjevený PHX, ale ten byl v jiném pavilonu. A to už v té fabrice nefunguje nic :?: , ani jiná výroba pro jiná odvětví? Je to škoda vždyť která firma se dneska může chlubit 1.5 hodinovou reklamou :wink: , viz. film MAREČKU PODEJTE MI PERO.

Příspěvky: 9
Registrován: 08 črc 2006 19:27
Bydliště: Kalna

Příspěvekod Pepino » 21 pro 2006 21:43

Je to velka škoda že už se tam nic nevyráby a všechno skončilo a stromáci co prodaj tak je k ničemu unas v podniku toho maji plno od nich
a každou chvilku je tam nato servis z roudnice to byly dobry stroje a teť nevim co se tam vyraby

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 23 pro 2006 17:24

OŤAS píše:Další z pluhů, které jsem měl možnost používat byly nejvíce rozšířené PHX. Vynikající , jednoduchý na seřízení i údržbu a přesto že byl vyvinutý na popud začátku výroby ŠT 180 nebylo zas tak jednoduché udržet si za Škodovkou rovnou brázdu. Jezdil jsem pouze s verzemi hydraulikou a nejhorší byl 7 PHX 30, ten se ucpával jako prase. Později když byl na dvoře větší výběr, tak sem ho používal jen k zaorávání hnoje pod řepu. Nej byl 6 PHX 35 se zaklápěči zbytků a krojidlem, na rozbíjení hrud jsem občas tahal traverzu. Tenhle pluh byl výborný i do kamení, ale musel se častěji seřizovat tlak v jištění. Je ale pravda že vzhledem ke své váze jich dokázal vytahat víc než B 201, který byl do podmínek Vysočiny lepší. Po PHX to vypadalo někdy jak v kamenolomu. Jinak docela slušně zvládal svahy a zaorávání zbytků slámy, horčici, plevel a taky hnůj. Cením si ho jako velmi povedený pluh a i vzhledem k cenám výměnných dílů se divím že se jich mechanizátoři poslední dobou tolik zbavovali :evil: . Docela mně potěšilo že jsem viděl jeho comeback na nějaké výstavě, jenže to už tak 3 roky zpátky. Rád bych slyšel jestli je tady nějaký znalec co se týká produkce Roudnických sléváren, aby sem dal příspěvek zdali ještě tato továrna produkuje zemědělské stroje a jaké.

U nás v okolí ještě tak před 3 lety koupila jedna firmy 7 phx 35 a byl za hubičku tenkrát měli nějakou akci ve slevě byl asi za 120-150 tisíc a to je na dnešní dobu nic. Tahají to Johanem, ale nevím co s ním bude přešli na minimalizaci.

PředchozíDalší

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků