pluh Agronom Roto

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

pluh Agronom Roto

Příspěvekod neznalek » 17 srp 2007 12:22

Máte nekdo zkušenosti s tímto obracecím pluhem z roudnice? Vídam je casto v inzeratech a stoji 20-60 tisic a přitom vypadaji docela dobře, tak by mne zajimalo proc? jak pracuji? víte někdo?

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Příspěvekod accuphase » 17 srp 2007 21:44

ja ho mam.. :? agronom roto 5,35

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 17 srp 2007 23:21

A? jak funguje? taham 5-35 jednostranny a chtel bych obraceci a mam tedka moznost koupit agronoma za 25000...nač si dat pozor? s obracecima nemam zkušenosti :oops:

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Příspěvekod accuphase » 18 srp 2007 04:00

to je na cely trojzväzkovy roman.. :roll: aky mas traktor? ak mate lahke,piescite pôdy,tak je to ok..

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 18 srp 2007 12:24

accuphase píše:to je na cely trojzväzkovy roman.. :roll: aky mas traktor? ak mate lahke,piescite pôdy,tak je to ok..


pis roman take me to zajima... uz jsem jednou nad nim stal nakonec jsem zvolil 6 radlicnej B201 s telesama z PHX
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 18 srp 2007 13:23

me by to taky moc zajimalo, B201 jsme taky taavali za ZT303 vybornej pluh, tedka mám PHX 5-35...al lakal by me ten obracecí, půdy máme piscito hlinite-hlinito piscite, pozemka jsou kolem Berounky tažke se vyskutujou často kameny

Příspěvky: 56
Registrován: 29 srp 2006 16:43

Příspěvekod Jirka.st180 » 18 srp 2007 13:46

Já být tebou tak ten obracák nekupuju. Je to dost těžké monstrum a na toho tvýho Landiniho by to bylo asi moc. A jestli je to ten co si myslím od Hatana tak nedoporučuju.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 18 srp 2007 14:28

Jirka.st180 píše:Já být tebou tak ten obracák nekupuju. Je to dost těžké monstrum a na toho tvýho Landiniho by to bylo asi moc. A jestli je to ten co si myslím od Hatana tak nedoporučuju.
jojo je to ten od Hatana,ale viděl jsem ho zatim jen na fotce, tak pravě nevim. S tim jednostranym co mam, běha Landini jako nic, temer o něm neví, a to jedu na plny zaběr. Navic po sezone chci nechat preladit jednotku na motoru na 145 koní a pridat celni nakladac, takže ani s dotizenim ohledne tahu by nemel byt sebemensi problem. Jen ma zarazi ta podezrela cena za obraceci agronom...vseobecne, ne je ten od Hatana :?:

Příspěvky: 56
Registrován: 29 srp 2006 16:43

Příspěvekod Jirka.st180 » 18 srp 2007 18:22

Jestli ho chceš vidět na vlastní oči tak se zajeď podívat do Obory u Kaznějova a tam stojí ještě s mnoha traktory na prodej. Ale je už svařovaný a byl i přetržený ale chtělo by to vidět. Já bych spíš volil nesený obracák je sním lepší manipulace na pár hektarů stačí. Tyhle roudnický jsou dost těžký a na dýlku to taky neni nic pěknýho.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 18 srp 2007 19:31

On je na Oboře? tak to mam vcelku za rohem :). Ja nevim, ale na manevry na souvrati to nebude asi o moc horsi než petiradlicky PHX co mam...nesenej by se me libil, ale od toho me tata vzdycky odrazoval, protoze máme pole vcelku na svazich kolem řeky..ohledne stability pri otaceni na souvrati prave.. :roll: tedka jsem an to sam, tak se snazim najit nejaky idealni kompromis aby me to nezrujnovalo, ale jestli byl přetrženej...tak ho nechcu

Příspěvky: 56
Registrován: 29 srp 2006 16:43

Příspěvekod Jirka.st180 » 18 srp 2007 19:39

jj na Oboře. No na tý souvrati to je asi nejhorší než uděláš nějakou smyčku a nebo při větší souvrati než se otočíš tak ze stranovým roudničákem jsi pryč. Já vim kde máš pole takže takovýdle obracák to asi neni ideální řešení stějně jako u nás. Kdyby bylo pořádný pole a ne takový malý patvary a ještě vše na kopci.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 18 srp 2007 20:28

na maly patvary mam nesenyho 4 radličnýho Privata za 77čku, ale za posledni leta tech malejch kousku hodne ubylo, tak to letos asi necham byt a pristi rok pujdu do nesenyho Jupitera petiradličnyho.. ten se mi libi jako nesenej

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 18 srp 2007 20:40

Jirka: pořád shanis toho Gajara?

Příspěvky: 56
Registrován: 29 srp 2006 16:43

Příspěvekod Jirka.st180 » 19 srp 2007 08:46

Jo s Jupiterem už skušenosti nemam ale určitě bude lepší jak ten roudnickej obracák.
Smyk už jsme koupili jinej ale kdyby byli ty Gajáry tak je asi ještě taky vemu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 19 srp 2007 08:59

no, kladrudsky jich mely plno, vim, že je prodat nechteli, ale taky vim, že nez by je prodali, tak je radsi daji do srotu, takhle u nich zmizelo uz plno stroju, v hlohovicich leželi dva, 6a 8 m, na podmoklech jeden a ve lhotce mely taky dva 6 a dole pod kravinem lezel jeden 10 nebo 11 m tedka nevim, ale ten prej uz dali pryc, pac ho nemeli s cim tahat....ja kdyz od nich neco chtel, tak nic nemeli, ale kdyz jsem u nich sekal, tak na revanž lecos pustily, dva pluhy od nich mam, rusky BDTčka velky (vse od Balaka z Mlecic) a z hlohovic smyk i kdyz ne teda Gajar ten jsem nechtel, dela sice moc hezky, casto nam ho pujcovali, ale je moc tezkej a ohybaji se na nich pisty co jsou na te oji za kkterou se to taha na poli, chtelo by tam dat silnejsi..a pokud seješ kombinaci, gajar asi nema opodstatneni dneska už...nicmene, pokud by ho neprodali, určite by se dalo domluvit pujčení :P

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Příspěvekod accuphase » 19 srp 2007 21:53

no takze, agronom roto orie vcelku pekne..ale je fakt urceny na lahsie pody.v tazkych praskaju desky,patky atd.s manevrovatelnostou je to biedne,neda sa porovnat s phx s otocnym kolieskom vzadu.toto je pevne a tak na malych plochach je to o drzku.ked mas vela studni a stlpov, je problem.ja mam 200 konoveho ferdu.slabsi jak 180 konovy traktor by som neodporucal.pri otacani musis davat pozor,aby si ho nezapichol do gumy..

Příspěvky: 1
Registrován: 20 srp 2007 20:05

Příspěvekod Staník » 20 srp 2007 20:17

Prostě řečeno, ty pluhy byly vyráběny tak před 10-17 lety a to nikdo v tu dobu neřešil,jak a kde dát kolo. U PHX bylo kolo taky dost bokem, tak se to možná bralo podle toho. Podívejme se na pluh Kverneland PB, kol vzadu a oni ho pořád vyrábějí a neřeší problém studní. U této varianty je spíše obrovská výhoda toho zatěžování zadní nápravy a prokluzu což je pro traktor ta nejlepší varianta.
Pluhy GIGANT Vogel Noot - jednostranný 7 radličný kolo vzadu a řeší oni tento problém, že je bokem? Oni to neřeší žádní výrobci, prostě je to tak dané.
Tak to zhrneme, ROSS Rodnice nad Labem už nefunguje a ani fungovat nebude. Je to velká škoda, že se tato fabrika zavřela, ale i přes velké investice od státu se tato neudržela, což je velká škoda, ale někdo věděl proč .....
Tak je o tom zbytečné se už bavit. Podívej se, buď ten pluh koupíš nebo ne. Když to tak zkloubím dohromady, tak teńto pluh může mít 3000-3500kg,ve sběrně dostaneš cca 3Kč za kg, tak to máme cca 10 000 Kč. Někdo to koupí a říká si, já to zkusím prodat za 25 000.

Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2009 15:52

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod capitol » 03 úno 2009 16:00

Ahoj, já nechápu jak někdo může hanět roudnický pluhy! At se ti umělci kouknou na Lemkeny, Kvernelandy a jestli pro někoho hmotnost pluhu je nějaký měřítko, tak je to blb, páč čím těžký pluh tím je dostatečně nadimenzovaný a nepamatuju že se roztrhl roudnický pluh, narozdíl od značek kdy dealeři narychlo zadarmo přivezli zesílený rám z Rakouska.
Nehledě na to vývoj v Roudnici se zastavil a porovnáváme neporovnatelné.

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 02 pro 2009 22:08

už som ho prerobil, agronoma.už nie je roto, polonesený,ale nesený, jednostranný.nechal som ľavý.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 03 pro 2009 11:43

accuphase píše:už som ho prerobil, agronoma.už nie je roto, polonesený,ale nesený, jednostranný.nechal som ľavý.

Tak nevím zdali je to výhra. ale je to tvoje věc. Znám člověka který předělal škodu 130 na obyčejnou 120. To je nejspíš i tvůj případ.Všichni jdou s vývojem dopředu, nekdo to musí otočit :-) To neber jako kritiku to ber jako fakt- určitě by jsi našel někoho kdo ti ten polonesený obracák vymění za svůj nesený jednostraný. Jinak s tímto pluhem jsem oral jednu sezónu. a maximální spokojenost. Za cenu za kterou se dají tyto pluhy koupit jsou super.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 14 pro 2009 18:52

Řekl bych, že je to velká škoda, takhle zničit pěkný pluh. Větší machrovina by bylo z něj udělat nesený otočný :wink:
Že jsi neřekl dřív,vzal bych ho,poohlýžím se po nějakém otočném s hydraulickým nebo pružinovým jištěním, mnohé pozemky tu máme kamenité a ten můj privát na šroub to nemá moc rád :oops: Pětiradličného agronoma bych ve střední orbě utáhl, holt se asi budu muset spokojit s nějakým PHXem. Neví někdo o nějakém v kopřivách?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod neznalek » 14 pro 2009 19:11


Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 14 pro 2009 19:48

No, pěkný kousek, bohužel jsem teď před vánoci jako každý vycinkaný, hrábl bych i po nějakém orezlém z kopřiv za 10-15tis :oops: Ale jina dík za ochotu.
Člověku je do pláče, když si představím kolik těch pluhů jenom u nás skončilo ve šrotě, hlavně z různých zemědělských podniků, družstev, JZD apod., všechno lidi, kteří to raději rozpálí na kousky než by to prodali nějakému soukromníkovi.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod neznalek » 14 pro 2009 20:13

sám budu mít na prodej 5x35 hydraulický PHXko, ale počítam až v létě, musim do ty doby dát do kupy obracák, co sem koupil tedka na podzim...PHX sem koupil z kopřiv za 13tis. a ora bezproblemu 90ha ročně

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 14 pro 2009 20:54

Tak to by se mi akorát hodilo, dej mi pak info jak ho budeš chtít dát pryč. Jinak jsou hezké pluhy i v bazaru v : http://www.agrotrnava.cz/agrobazar.PLUHY.0.html
Zrovna tam jsem si kupoval své ZTéčko
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 14 pro 2009 21:26

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 15 pro 2009 12:51

nuž, ja viem, je to výhra. asi dva roky som s ním neoral, nedalo sa. teraz sa správa oveľa lepšie, za prvých 70 ha iba jedna oprava. to v polonesenej origo verzii nedokázal.trebalo ho vyvárať každý deň. neviete,o čom píšete.nemôžem porovnávať ako ten pluh fungoval, keď bol nový, po rokoch sa na ráme čapy a vidlice vymačkajú do jednej strany, koleso stojí šikmo,tak hĺbka orby jednej a druhej strany nesedia.musel som doraz na pieste vzadu nastaviť na väčšiu hĺbku, ľavú stranu nastaviť viac na špice, aby sa akotak obe brázdy zrovnali.pluh tak v pravej brázde pridržoval piest. toto (celý koncept agronomu roto) bol krok mimo,tak sa nesnažte zo mňa robiť blbca.

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 15 pro 2009 13:26

poulm píše:Řekl bych, že je to velká škoda, takhle zničit pěkný pluh. Větší machrovina by bylo z něj udělat nesený otočný :wink:
Že jsi neřekl dřív,vzal bych ho,poohlýžím se po nějakém otočném s hydraulickým nebo pružinovým jištěním, mnohé pozemky tu máme kamenité a ten můj privát na šroub to nemá moc rád :oops: Pětiradličného agronoma bych ve střední orbě utáhl, holt se asi budu muset spokojit s nějakým PHXem. Neví někdo o nějakém v kopřivách?

ahoj, asi ho veľmi nemáš rád, ten tvoj traktor :lol: keď ho chceš mordovať za týmto pluhom.. aj po osekaní a prerábke,ked šla z neho tretina dole,šla moja 120-tka po zadných, keď som ho vynášal von z dielne.ani sa nedalo zatočiť :) ... ferguson sa dnu nezmestí.jak už bolo písané predomnou, je to ťažký pluh, na svoj záber 5krát 35cm, na štítku vyše 2600 kg.má zlú manévrovateľnosť, nevhodný na malé parcely,príp. prekážky.môj má istenie skrutkami, používam 16x110, tvrdosť 8,8. prerobil som ho na nesený ľavý preto,že som mal urobené kvalitné lemeše na ľavú stranu. posuv do záberu a na transport ovláda piest so zámkom, piest som dal aj na hĺbkové koleso. ešte by som chcel šiestu hlavu, ak by niekto vedel o nejakej v šrote, dajte prosím info.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 15 pro 2009 19:51

no nevím udělat z poloneseného nesený z obracecího jednostranný-nechci z nikoho dělat blbce-to opravdu není můj styl,ale když se nad tím zamyslím tak bylo asi lepší polonesený obracecí prodat a koupit jednostranný nesený. za ušetřené peníze bys ten nově koupený zgenerálkoval.
Já osobně tahám za 16145 6ti radličný AGRONOM aby se traktor postavil tak to musí být uježděná cesta.Normálně ořu cca20cm hluboko na rychlou 1 což je nějakých 8km/h takže ideální rychlost. Měl jsem strach z těch šesti radlic ale bere to bez problémů. Ano váží pomalu 3 tuny ale je to aspoň robustní konstrukce a jde narvat do země i při suchu. Musím podotknout že záběr je 6x30 Takže nějakých 180cm. Tento pluh je na větší celky, to s tebou souhlasím,ale kvůli tomu že jsou vybité čepy ho "upravit"..... Osobně kdybych měl vymlácené čepy tak nechám udělat druhé, i s převrtáním si myslím že by to byla záležitost 10-15 tis.Pokud tvrdíš že ti to na jednu stranu jde hloub tak to jde snad poštelovat na táhle nebo ne??
Pokud někdo shání tak jsem nedávno někde viděl AGRONOMA PL-5 za nějakých 20 000,- bylo to někde u Plzně ale ten bude asi už v prachu
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 15 pro 2009 20:07

Řekl bych,že každý otočný pluh má relativně dost pohyblivých částí, čepů, kloubů, pístnic a ty se vždy časem vychodí, opotřebí a pak ten pluh začně všemožně špatně orat,to je snad všem jasné. Takže si myslím, že je úplně jedno jestli se jedná o starého Agronoma, Ostroje, Lemkena apod.Ony se už ty ceny u těch starých pluhů co se prodávají mezi různýma značkama moc neliší, jde spíš o to, kolik stojí náhradní a opotřebitelné díly. U nás v prodejně dílů jsem viděl ostří na agronoma za 250kč, na PHX 150kč atp. Na jiné značky už ty ceny mnohonásobně rostou. Aspoň tak to vidím, chci si koupit to, na co mám dostatek levných dílů.
Samozřejmě je třeba vzít v úvahu, že se starými pluhy se už nedá orat tisíce hektarů, ale jsou určeny pro soukromnické účely řádově v desítkách až pár stovek hektarů.
Myslím si, že ty PHXy ještě budou dlouho drncat, bohužel jsou použitelné pro traktory do 200koní, k silnějším traktorům už ty pluhy a ostatní nářadí stojí ranec.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Další

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník