pluh Agronom Roto

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 15 pro 2009 20:51

bold píše:no nevím udělat z poloneseného nesený z obracecího jednostranný-nechci z nikoho dělat blbce-to opravdu není můj styl,ale když se nad tím zamyslím tak bylo asi lepší polonesený obracecí prodat a koupit jednostranný nesený. za ušetřené peníze bys ten nově koupený zgenerálkoval.
Já osobně tahám za 16145 6ti radličný AGRONOM aby se traktor postavil tak to musí být uježděná cesta.Normálně ořu cca20cm hluboko na rychlou 1 což je nějakých 8km/h takže ideální rychlost. Měl jsem strach z těch šesti radlic ale bere to bez problémů. Ano váží pomalu 3 tuny ale je to aspoň robustní konstrukce a jde narvat do země i při suchu. Musím podotknout že záběr je 6x30 Takže nějakých 180cm. Tento pluh je na větší celky, to s tebou souhlasím,ale kvůli tomu že jsou vybité čepy ho "upravit"..... Osobně kdybych měl vymlácené čepy tak nechám udělat druhé, i s převrtáním si myslím že by to byla záležitost 10-15 tis.Pokud tvrdíš že ti to na jednu stranu jde hloub tak to jde snad poštelovat na táhle nebo ne??
Pokud někdo shání tak jsem nedávno někde viděl AGRONOMA PL-5 za nějakých 20 000,- bylo to někde u Plzně ale ten bude asi už v prachu

to by sa musel nájsť niekto, kto by ho kúpil... píšeš,že orieš rýchlosťou 8km/h. to musíte mať ľahké pôdy..ja mám MF 8250 a s týmto pluhom, s ohľadom na podmienky aké máme málokedy oriem rýchlejšie než 9-9,5 km/h.pri vyšších rýchlostiach hlina lieta ako z frézy.teraz má záber okolo 2metrov,neporovnateľne ľahšie nastavovanie a obracanie som s radosťou oželel.takto oriem záhony, presun mi trvá len tretinu toho čo predtým. po namontovaní šiestej hlavy bude mať záber okolo 2,5 metra, čo sa polonesenému ani neprisnilo, či už päťke alebo šestke.

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 15 pro 2009 21:05

poulm píše:Řekl bych,že každý otočný pluh má relativně dost pohyblivých částí, čepů, kloubů, pístnic a ty se vždy časem vychodí, opotřebí a pak ten pluh začně všemožně špatně orat,to je snad všem jasné. Takže si myslím, že je úplně jedno jestli se jedná o starého Agronoma, Ostroje, Lemkena apod.Ony se už ty ceny u těch starých pluhů co se prodávají mezi různýma značkama moc neliší, jde spíš o to, kolik stojí náhradní a opotřebitelné díly. U nás v prodejně dílů jsem viděl ostří na agronoma za 250kč, na PHX 150kč atp. Na jiné značky už ty ceny mnohonásobně rostou. Aspoň tak to vidím, chci si koupit to, na co mám dostatek levných dílů.
Samozřejmě je třeba vzít v úvahu, že se starými pluhy se už nedá orat tisíce hektarů, ale jsou určeny pro soukromnické účely řádově v desítkách až pár stovek hektarů.
Myslím si, že ty PHXy ještě budou dlouho drncat, bohužel jsou použitelné pro traktory do 200koní, k silnějším traktorům už ty pluhy a ostatní nářadí stojí ranec.

len nech ho ZT 303 zvládne..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod neznalek » 15 pro 2009 21:21

pětiradličný PHX musi 303ka vzít jako malinu :) oproti B 201 je tam rozdil 5cm na radlici. Pokud ma na ZTčku kopirovaci kolečka/lyžiny pro hydrauliku, tak bych se vubec nebál. Ostatně daji se sehnat i zkracene PHXka se čtyřmi radlicemi, jeden takovy sem prodaval před dvěma lety, kdyz sem zjistil, že 4 jsou hodně málo :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 16 pro 2009 16:54

Já jsem se svým strojem spokojený, každý si musí svou soupravu složit sám tak,aby mu to vyhovovalo na svoje pole.

Tady je příklad toho, že se ZTéčka umí s ledasčím poprat:

http://www.youtube.com/watch?v=pmQhSU956LA&feature=fvsr

Ale trochu mu to klouže,protože má mokro a nemá závaží v zadních kolech.

Můj známý taky oral s ZT303 + 6PHX35 ale víc to zatížil, na předek a do zadních kol si dal dvě sady závaží a dostal traktor přes 7tun,což je tuším víc jak Z16145,pak už to neprokluzovalo. Do kopce se sice plazil,ale jel.

ZTéčko je dobrým příkladem toho, že ne vždy záleží jen na výkonu motoru, ale na dobrém zpřevodování, dostatečné hmotnosti a rozvoru traktoru.Kdo ho má,tak vím o čem mluvím. U mnohých nových traktorů tyto parametry vídávám dost podceněné.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 16 pro 2009 18:22

poulm píše:Já jsem se svým strojem spokojený, každý si musí svou soupravu složit sám tak,aby mu to vyhovovalo na svoje pole.

Tady je příklad toho, že se ZTéčka umí s ledasčím poprat:

http://www.youtube.com/watch?v=pmQhSU956LA&feature=fvsr

Ale trochu mu to klouže,protože má mokro a nemá závaží v zadních kolech.

Můj známý taky oral s ZT303 + 6PHX35 ale víc to zatížil, na předek a do zadních kol si dal dvě sady závaží a dostal traktor přes 7tun,což je tuším víc jak Z16145,pak už to neprokluzovalo. Do kopce se sice plazil,ale jel.

ZTéčko je dobrým příkladem toho, že ne vždy záleží jen na výkonu motoru, ale na dobrém zpřevodování, dostatečné hmotnosti a rozvoru traktoru.Kdo ho má,tak vím o čem mluvím. U mnohých nových traktorů tyto parametry vídávám dost podceněné.

jj, to máš pravdu. môj má 11 ton. všetko dobré! 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 17 pro 2009 11:32

Můj známý jezdí s traktorem Challenger kelom 300koní a tahá pluh Ostroj polonesený otočný,tuším že je to Evropa,v základu 6radlic a má to nadstavené na 9,je to moc hezká souprava,zkusím zajistit nějaké fotky.
Nedávno naorával na řepu hlubokou orbu 30cm,tak měl jen těch šest, tak jsme to ze srandy pověsili za mé ZTéčko a hloubku stáhli na 20-22cm, záběr byl něco málo přes 2m, měl jsem dost velký prokluz ale jakš takš jsem to táhl. Kdyby byl pozemek na rovině s písčitou půdou a optimální vlhkostí, tak by to s trochou přidaných závaží i šlo celkem normálně. Z toho usuzuji, že bych agronoma o pěti radlicích o záběru kolem 170-180cm na větších plochách uživil,konstrukčně i vahově je podobný jak ta Evropa. Své pozemky mám malé,tam mi stačí můj privát, ale mám možnost na příští rok udělat i nějaké desítky hektarů na kšeft, tak bych do toho chtěl jít.Možná mi bude stačit obyčejný PHX, ale "zákazníci" chtějí orby bez rozorů a skladů.
To je celá příčina proč jsem se zde do této diskuze ohledně agronoma vložil.
Ať se po inzerátech dívám jak chci, tak je agronom pořád nejlevnější z řad starých polonesených 5-6ti radličných pluhů.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 17 pro 2009 16:47

Takový nesmělý dotaz, nemá tu někdo návod na pluhy Agronom?? Nějak mně je záhadou jak zacházet s tím 4 pístnicovým zázrakem. Kdy propojit okruhy a kdy je mít natvrdo. Taky nastavení hloubky pomocí těch půlměsíčků je mně dost nejasné.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 17 pro 2009 18:52

bold píše:Takový nesmělý dotaz, nemá tu někdo návod na pluhy Agronom?? Nějak mně je záhadou jak zacházet s tím 4 pístnicovým zázrakem. Kdy propojit okruhy a kdy je mít natvrdo. Taky nastavení hloubky pomocí těch půlměsíčků je mně dost nejasné.

4??? počítaš do toho aj zadný piest?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 18 pro 2009 16:00

Co jsem měl možnost vidět, tak ty agronomy dělali v různých provedeních,počínaje jištěním radlic (šroub,pružina,hydraulické a pneumatické válce),různé odhrnovačky,dláta ostří,předradličky atd., až po různé úpravy na konstrukci a kloubech pro otáčení. Ty půlměsíčky slouží jako dorazy pro pístnici, která zvedá opěrné kolo,čím víc půlměsíčků,tím je menší hloubka orby. Další dvě velké pístnice co otáčí pluh fungují úplně stejně jako otáčení neseného pluhu s jednou pístnicí,akorát jsou dvě a zapojené do kříže,když se jedna zasouvá,tak se druhá vysouvá,jakoby se přetlačovaly navzájem. Samozřejmě že tam je zase regulovatelný doraz,aby šlo seřídit jak daleko se má pluh přetočit, resp. aby byl pluh v rovině a bralo to stejně na obě strany.

Toť vše, jsou to jen mechanické a logické věci, ale i ty umí člověka potrápit.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 18 pro 2009 16:36

poulm píše:Co jsem měl možnost vidět, tak ty agronomy dělali v různých provedeních,počínaje jištěním radlic (šroub,pružina,hydraulické a pneumatické válce),různé odhrnovačky,dláta ostří,předradličky atd., až po různé úpravy na konstrukci a kloubech pro otáčení. Ty půlměsíčky slouží jako dorazy pro pístnici, která zvedá opěrné kolo,čím víc půlměsíčků,tím je menší hloubka orby. Další dvě velké pístnice co otáčí pluh fungují úplně stejně jako otáčení neseného pluhu s jednou pístnicí,akorát jsou dvě a zapojené do kříže,když se jedna zasouvá,tak se druhá vysouvá,jakoby se přetlačovaly navzájem. Samozřejmě že tam je zase regulovatelný doraz,aby šlo seřídit jak daleko se má pluh přetočit, resp. aby byl pluh v rovině a bralo to stejně na obě strany.

Toť vše, jsou to jen mechanické a logické věci, ale i ty umí člověka potrápit.

tie piesty sú jednočinné a z hornej úvrate padá pluh len svojou váhou, pre dobré otáčanie musí mať švung.. :) je tam ešte aj tretí,stabilizačný piest, je uchytený trochu zošikma.celé to bolo odpojené cez trojcestný kohútik, ale mizerne, takže prepúšťal olej do tretieho piesta, čo malo za následok,že sa časom stále viac a viac krivili držiaky. dosť dlho trvalo,kým som to prekukol a tretí piest som nadobro vyhodil.aj ten blbý ventil s ním. :evil:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 19 pro 2009 09:09

accuphase píše:
bold píše:Takový nesmělý dotaz, nemá tu někdo návod na pluhy Agronom?? Nějak mně je záhadou jak zacházet s tím 4 pístnicovým zázrakem. Kdy propojit okruhy a kdy je mít natvrdo. Taky nastavení hloubky pomocí těch půlměsíčků je mně dost nejasné.

4??? počítaš do toho aj zadný piest?

Jasně obešel jsem to dokola a počítal :-))
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 19 pro 2009 09:24

poulm píše:Co jsem měl možnost vidět, tak ty agronomy dělali v různých provedeních,počínaje jištěním radlic (šroub,pružina,hydraulické a pneumatické válce),různé odhrnovačky,dláta ostří,předradličky atd., až po různé úpravy na konstrukci a kloubech pro otáčení. Ty půlměsíčky slouží jako dorazy pro pístnici, která zvedá opěrné kolo,čím víc půlměsíčků,tím je menší hloubka orby. Další dvě velké pístnice co otáčí pluh fungují úplně stejně jako otáčení neseného pluhu s jednou pístnicí,akorát jsou dvě a zapojené do kříže,když se jedna zasouvá,tak se druhá vysouvá,jakoby se přetlačovaly navzájem. Samozřejmě že tam je zase regulovatelný doraz,aby šlo seřídit jak daleko se má pluh přetočit, resp. aby byl pluh v rovině a bralo to stejně na obě strany.

Toť vše, jsou to jen mechanické a logické věci, ale i ty umí člověka potrápit.

Dík za vysvětlení.
Princip činosti je mně jasný, to že jsou půlměsíčky na hloubku to jsem pochopil taky, šlo mně spíš o konkrétní údaje ( hloubka orby 20 cm = 5 půlměsíčků).
Co se týče pístnic mně šlo o ten trojcestný ventil- kdy povolit a kdy utáhnout.Občas jsem měl problém s přetočením pluhu, když bylo víc oleje v uzavřeném okruhu (zadní-přední pístnice) a rvalo se to proti sobě.Jak tady píšete ohýbají se tím dorazy a praskají hadice.
Taky jsem uvažoval že tu pomocnou pístnici vyhodím a dám to jen na jednu zadní (hydraulických okruhů mám dost)ovšem otázka je jak to bude přetáčet- pokud máte někdo takto upravený pluh tak napište jak to chodí (chodí to dobře ale neseje to :-) )
Jinak jsem s tímto výtvorem nadmíru spokojen, poměr cena-výkon je super. Díly jsou dostupné údržba skoro žádná. Problémy žádné až na ty nejasnosti s obsluhou.
Mám doma návod na jiný pluh a je tam dost vychytávek o kterých člověk neví, takže jsem uvažoval že pokud někdo tento návod má tak budou i vychytávky pro obsluhu. Přece jenom je to složitější pluh než jednostraný nesený troják :-) .
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod accuphase » 19 pro 2009 10:34

daj tam tri hadice, každú okrem, ten pomocný piest vyhoď. drží pluh pri orbe,aby ho nevyhadzovalo,prenáša silu na TBZ a stredný rám, je to akási vzpera, inak ho tam netreba... iba čo to všetko kazí.. :wink:
hĺbkový doraz som mal prerobený, dve 24ky skrutky na krížom..mesiačiky na ňom neboli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 19 pro 2009 14:17

accuphase píše:daj tam tri hadice, každú okrem, ten pomocný piest vyhoď. drží pluh pri orbe,aby ho nevyhadzovalo,prenáša silu na TBZ a stredný rám, je to akási vzpera, inak ho tam netreba... iba čo to všetko kazí.. :wink:
hĺbkový doraz som mal prerobený, dve 24ky skrutky na krížom..mesiačiky na ňom neboli.

Já myslel že je to kvůli starým hydraulikám které měli jen 2 polohy (nahoru dolu) takže nebyla rychlospojka na zvedání. No uvidím, až bude chvilka tak to skusím překopat- hadice jsem si už naštěstí koupil i s rychlospojkou, nějak jsem počítal s předěláním.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 20 pro 2009 03:16

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 20 pro 2009 10:14

mám ten kratší závěs, při otáčení na úvrati je to jakž takž, jde to zlomit do pravého úhlu ale je to tak tak.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Lucky » 22 pro 2009 14:03

Ja mam ten delší a taky už sem jednou na souvrati chytal vzorek okem pístu, a kámoš vedle ten u novýho traktoru propích kolo ten má zrovna ten kratší závěs. když sem ho přivez domu tak sem se budil v noci hrůzou že sem propích kolo a ted je to už v poho.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 22 pro 2009 16:18

zaklad je otáčet se se zvedlým pluhem. To jde zlomit do pravého úhlu. Ale taky mám strach že na to někdy zapomenu a bude prů....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod neznalek » 08 led 2010 10:47

někdo tady sháněl tento pluh. Dneska vyšel novy inzerat http://stroje.bazos.cz/inzerat/4977715/Prodam-pluh.php ....byl v inzeratu jestli si dobře pamatuju už nekdy na podzim za 25tis.....tedka je za 32tis. a myslim, že i tak cena dobrá....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 17 led 2010 21:27

Ten vypadá pěkně, bohužel můj primární problém teď po novém roce je nedostatečný kredit, každý výdaj bolí, ale to jistě znáte všichni. :cry:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 10 bře 2011 15:16

Pěkný,někomu ještě hodně poslouží:

http://stroje.bazos.cz/inzerat/9270611/Pluh-obracak.php

Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 11 bře 2011 09:44

Pěkný a kvalitní, ovšem pro většinu lidí tady je cena dost vysoká :roll:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 24 dub 2012 13:25

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 12 srp 2012 17:12

Včera můj kamarád testoval čerstvě koupeného Agronoma 735, souprava je to velice pěkná,mrkněte na to.

http://www.stream.cz/uservideo/750855-jd8200-agronom-roto-735

http://www.stream.cz/uservideo/750856-jd8200-agronom-roto-735-2
Přílohy
P8110005b.gif
P8110005b.gif (133.54 KiB) Zobrazeno 24120 krát
P8110004 b.gif
P8110004 b.gif (144.29 KiB) Zobrazeno 24120 krát
P8110003 b.gif
P8110003 b.gif (155.84 KiB) Zobrazeno 24120 krát
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 12 srp 2012 17:13

a ještě pár fotek
Přílohy
P8110008b.gif
P8110008b.gif (165.71 KiB) Zobrazeno 24120 krát
P8110007b.gif
P8110007b.gif (146.51 KiB) Zobrazeno 24120 krát
P8110006b.gif
P8110006b.gif (128.19 KiB) Zobrazeno 24120 krát
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 28 dub 2014 06:47

Tak jsem si o víkendu pořídil také jednoho Agronoma:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Foto z cesty:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 28 dub 2014 09:55

pěkná hračka. Ať sloluží. :) pak se pochlub, jak se s tim traktor pere.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 28 dub 2014 13:57

Škoda,že to nemám momentálně kde vyzkoušet :roll:
Ale jak s tím začnu,tak udělám nějaké videjko :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 16 čer 2014 09:22

Tak to dopadá vždycky, člověk něco dlouze shání, pak to sežene,problematicky doveze a za chvíli se to samé objeví kousek za barákem :evil: :lol: :lol: :lol:

http://stroje.bazos.cz/inzerat/35911313/Obracak.php

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Rolník74 » 16 čer 2014 10:05

takže do něj jdeš?! :)

PředchozíDalší

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků