předradličky a pýr

Příspěvky: 22
Registrován: 02 čer 2009 20:47

předradličky a pýr

Příspěvekod ferguson » 22 říj 2009 19:55

Nemáte někdo zkušenosti jak pracuje pluh s předradličkami v silně zaplevelené půdě pýrem? Mám 6ti radličný MF725 a dost se mi to cpe. Je to strniště po hořčici (výška asi 50cm), je tam ten pýr a čerstvě rozmetávaný hnůj. Bude to s těmi předradličkami horší nebo lepší. Jinak mi hlavně nepište že jsem to měl postříkat. Nemůžu, jsem EKO. :( A podmítat to taky nešlo. Bohužel mám radličkový podmítač. :( Šprajcne se to pod ty zahrnovačky a dál už to znáte. Měnil jsem nastavení kolmosti slupic, hloubky, rychlosti i ty zahrnovačky jsem dal až úplně nahoru a pořád se to cpe.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 21
Registrován: 18 říj 2009 08:45
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: předradličky a pýr

Příspěvekod Pavel Buben » 28 říj 2009 19:30

Čau,já mám bessona s kukuřičnýma předradličkama nožonýma klojidla a zarání pířovic a jiných bordelů uplně bez problémů a normáním pluhem to bývalo téměř nemožné.Pavel :wink:
Naposledy upravil Pavel Buben dne 08 pro 2009 09:19, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: předradličky a pýr

Příspěvekod poulm » 08 lis 2009 21:51

Zdravím, já používám dost často různé "zelené" hnojení, letos jsem zaorával dvoumetrovou hořčici apod., zatím se mi nejlíp osvědčuje, když to před orbou podiskuji nějakými velkými těžkými disky,podle hustoty dvakrát až třikrát šikmo do kříže a pak to jde vždy zaorat normálním pluhem. Mám obyčejného roudnického priváta, který obecně hůř zaorává zbytky a i tím to po diskách bez problémů zaklopím. Radličkový podmítač mám taky,ale při větší hustotě se zacpe každý. Jak říkám, zkus diskový podmítač s co největším průměrem disků a s co největší hmotností, ale pokud možno, tak bez prutových válců, ty se taky rády ucpávají. Já si většinou půjčuji obyčejné staré BDTéčka na které ještě naložím nějaké betony a závaží co vleze a jezdím tak dlouho až je vše na kaši, orba je pak bezproblémová.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: předradličky a pýr

Příspěvekod premo » 09 lis 2009 18:15

já to raději přejedu mulčovačem pokud je nějaké zelenéhnojení nebo moc rostliných zbytků .

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník