Pluh 5radličný obracák

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 04 pro 2015 22:13

To je nesmysl,dřív traktor někde v kopečku převrátí těžký nesený otočný pluh,vím o čem mluvím,měl jsem 5ti radličného pružinového Jupitera s váhou okolo 1800kg a několikrát jsem stál na jednom zadním kole a ještě s předními ve vzduchu,tak jsem hned ubíral radlici. Polonesený pluh má opěrné kolo,takže je další opěrný bod a navíc Agronom má opěrné kolo za poslední radlicí,čímž se posouvá mnohem blýž k ose pluhu. Horší to bude na pluzích,které mají opěrné kolo uprostřed,tím je celá váha pluhu na poměrně velké boční páce,kterou drží traktor,tam je to ryziko samozřejmě větší.
Moje ZTéčko má okolo 6t a oral jsem hodně prudké kopečky,takže to mám vyzkoušené a s Agronomem jsem neměl jediný problém.

to JardaX:
To že ten Agronom na jednu stranu překrýval skývy a dělal kopec může být i díky blbě nastavenému záběru první radlice za zákryt kola,na obou stranách to musí být stejné,jinak není možné aby takhle blbě zaklápěl,vidím to na olšové ruce řidiče a nejspíš s tím neuměl dělat.
Navíc tam má prý hydraulicky stavitelnou první radlici,tak o to líp se to dá seřozovat.
Pokud je nějaká ta pvní radlice hnutá,tak narovnat,vybrousit,zavařit a vystužit a jede se dál.
Možná to těleso půjde koupit,ale bude stát dost,raději bych to opravil,ale může se napsat meil a poptat cenu tady:
http://www.ross-universum.cz/
Vyrábějí vše na roudnické pluhy,nechal jsem si od nich jednou poslat jeden čep k opěrnému kolu a měli ho bez problémů,
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod Jarda X » 04 pro 2015 23:09

Tak právě tam(ross-universum) jsem se ptal, prý není a nebude. Nemohu tvrdit, že to nepůjde srovnat( a křivé to opravdu je po prohlédnutí orby jsem pluh prohlížel a vidět to je). Otázka je co bude to těleso dělat při svařování, jestli se to nebude kroutit, protože to zakřivení si myslím že vzniklo. když to majitel povařoval výztuhami, po té co zjistil popraskání.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 05 pro 2015 00:02

Možná to bude pasovat od Kvernelandu,když je stejná odhrnovačka a listové pero,tak to možná bude pasovat i zbytek :?:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod neznalek » 06 pro 2015 22:57

bold píše:jak převrátí?
To nějak nechápu? Pluh potřebuje hlavně tah, jestli myslíte převrátí dozadu tak to bych pochopil, 16145 šla v tom 6radličném občas po zadních. Ares tento problém nemá....


normálně do strany, při otáčení v kopci sem často jezdil po třech, chtělo si trošku hrát s otáčením pluhu a bylo to v pohodě...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod bold » 07 pro 2015 08:55

tak tohle se mně nikdy nestalo, 16145 je osazená hromadou závaží v kolech. Navíc je u nás největší kopec krtinec. :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 07 pro 2015 10:44

Ve velkých svazích to už může s traktorem škubnout,samozřejmě nejvíce záleží na mezičlánku mezi volantem a sedačkou.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod bold » 07 pro 2015 16:19

pluh se zvedá hydraulikou (tlakem) a spouští vlastní váhou, kde vytláčí olej z pístnice (takže žádný volný pád, ale relativně pomalu) když se točím na svahu, tak ho nechávám nakloněný proti svahu. Nuž jsem člověk bojácný a snažím se předejít mimořádným situacím.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 07 pro 2015 19:22

Tak nějak. Je třeba plánovat dopředu v jaké poloze pluh otáčet. U Agronomu je to trochu nedostatek,proti kopci se mu nechce převracet,resp. jde špatně přes mrtvý bod,takže se ho vždy snažím převracet z kopce,ale pokud možno abych byl s traktorem stočený vůči pluhu co nejvíc do pravého úhlu,pak je vše v pohodě.
Ale hezky se to píše,někdy je to komplikace a nejde to,hlavně v nějakých špicích a patvarech,ale se svým traktorem jsem s tím neměl nikdy problém,u neseného pluhu to bylo horší.
Líbí se mi ty hřebenové otoče,co mají ty Opalácké Europy a jim podobné,tam už to je v pohodě a pluh se dá otáčet kdykoli a jakkoli.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod bold » 07 pro 2015 19:47

ta mrtvá poloha je peklo... někdy jsem musel najet do brázdy aby se to vůbec začalo sklápět.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod Jarda X » 26 pro 2015 21:22

Tak jsem pořídil také pěti radličný obracecí pluh, ale na místo agronoma mám overum, byl krapet dražší a bude na něm dost práce, ale zde v zemědělském podniku je používají v barvě MF pomalu od revoluce a jsou to prý držáky. A orají opravdu pěkně. Jen původní majitel(něměcko) s tím asi lámal skály, všechny držáky mezi rámem a slupicem jsou povařené(dám nové), že u některých nelze ani použít díry na změnu záběru.
Přílohy
P10601172.jpg
P10601172.jpg (54.53 KiB) Zobrazeno 15330 krát
P10601162.jpg
P10601162.jpg (86.16 KiB) Zobrazeno 15330 krát

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod koprkam » 11 bře 2016 20:43

Ahoj přátelé. Mám doma Zetor 16145 a sháním pluh. Na internetu jsem našel pluh Ostroj Evropa 5. Myslíte, že ho utáhnu? Ještě přemýšlím nad Agronomem a Jupiterem. Pokud ale nebudou peníze, spokojím se i s PHX. Co si myslíte o té Evropě? Půdy tu máme kamenité (Moravský kras). Traktor by měl mít asi 5.5t
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod Mr.Equable » 11 bře 2016 22:40

Ta Europa by měla mít něco mezi 3,5-4tunami. Bál bych se, co na to hydraulika. Agronom má cca 3t. Co se týče výkonu, ti musí říct jiní, co mají 160ku v tvé oblasti. Já u nás taham 6x35 PHXo a agronoma 5x35 se 125koněma. Já bych za 160ku volil třeba něco 4x40 nesenýho.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod Jarda X » 12 bře 2016 01:49

Evropa má střižná cca 3t a pružinová cca 3,3, ty starší měli slabší rám a tak tam bude váha určitě nižší.
A pokud dá 16145 třeba toto na odkazu níže, tak bych se toho až tak nebál.

https://www.youtube.com/watch?v=LTD2ySqppjI

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod bold » 12 bře 2016 09:34

za 160 tak max 180cm záběr, víc nedá. Podle toho odkazu to lechtá tak 15cm. U nás 6 radlic při 30cm záběru do 20cm hloubky. Hlavně musí být polonesený, nesený tak max 4rák.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 12 bře 2016 10:33

to bold:
Ještě bych ti to trochu upřesnil,záběr pluhu není úplně rozhodující,ale tvar radlic.Ty máš Agronoma 6x30,co má radlice jak Privát Roto a ty mají opravdu velký odpor. Měl jsem Priváta 5x30 a nyní mám Agronoma 5x40 s těmi velkými odhrnovačkami a ten mi jde lehčeji,ikdyž má o 50cm větší záběr. Do težkých půd je rozhodně lepší použít šroubové nebo pološroubové radlice.

Měl jsem i Pružinového Jupitera 5x40, tahově jde bez problému a tahal jsem ho se svým ZTéčekm co má v mém případě okolo 120-130k,bohužel těch 5radlic je na hydrauliku hodně,tak jsem přešel na poloneseného Agronoma. Evropa není těžký pluh,záleží v jakém je provedení,ale na poloneseném pluhu jestli je o 500kg více nebo méně už nehraje velkou roli,naopak když je těžší,tak více dotíží traktor a má menší prokluz a více utáhne.
Co se týče Evropy 5r.,tak si myslím,že je to za 161ku optimální pluh do všech podmínek.Navíc ty Opalácké pluhy mají stavitelný záběr,takže lze záběr doupravit podle potřeby.

to Jarda X:
gratuluji k novému nábydku,ikdyž osobně bych do takového pluhu nešel,ale je to tvoje rozhodnutí a snad budeš spokojený.
Než jsis to koupil,zjistil jsis v jakých cenách jsou na to díly?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod koprkam » 12 bře 2016 14:21

Jsem pro tu Evropu docela rozhodnutej. Myslím si, že by ho měla zmoct, protože v družstvu jezdila 16245 Super s 5r Lemkenem. Chtěl bych pruziňáka, ale jsou blbě k dostání.
Pak taky řeším podmítač. Myslím si na SMS Rokycany DB 450, má 4.6t. Myslím si, že za 161 to je optimální. Co si o těchto diskáčích myslíte vy?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod tele » 12 bře 2016 14:55

koprkam píše:Jsem pro tu Evropu docela rozhodnutej. Myslím si, že by ho měla zmoct, protože v družstvu jezdila 16245 Super s 5r Lemkenem. Chtěl bych pruziňáka, ale jsou blbě k dostání.
Pak taky řeším podmítač. Myslím si na SMS Rokycany DB 450, má 4.6t. Myslím si, že za 161 to je optimální. Co si o těchto diskáčích myslíte vy?

O jedněch SMS DB 400 na prodej vím, jsou v solidním stavu, tahala je 16145 a ta agregace byla tak akorát. Ve větším kopci toho měla plný brejle 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 12 bře 2016 20:30

to koprkam:
možná bych se nebál jít i do Evropy se střižným jištěním,jedna je nyní na bazoši i s pěkným pěchem.

http://stroje.bazos.cz/inzerat/58150193/Prodam-7radlicny-pluh-Ostrojhrudorezy.php

http://stroje.bazos.cz/inzerat/58024374/opall-agri-Pluh-evropa-5.php

Jak jsem měl toho pružinového Jupitera,oral pěkně,ale když bylo dost sucho,tak se mi místy některé radlice zvedaly a nechtěly orat,u nás je dost jílovito a za sucha je beton.
Pokud nemáš pole vyloženě na extrémním šutru a skále a pole je pravidelně proorávané a znáš ho,tak dokážeš efektivně dělat i se střižným jištěním.
Když jsem si toho střižného Agronoma kupoval,tak jsem měl taky obavy že budu v našich podmínkách víc stát než orat,ale pokud děláš opakovaně pořád stejné pole,tak v tom nevidím problém a víš kde to trochu přizvednout v místech kde je jen trochu hlíny atp. Horší je to když jdeš někomu na službu a neznáš to pole,kde není problém najít pařezy, panely či obrubníky,přeorané polní cesty atp.,tak tam je potřeba si vzít více šroubů. :cry:

Na disky se záběrem 4m je těch 160 koní dle mého názoru nezbytné minimum,samozřejmě záleží jak hluboko to zarveš,se 4mi metry jde potrápit i 200koňový traktor,když to pustíš do hloubky do 20cm. Ona i ta váha traktoru je potřeba,jak to začneš táhnout někde do kopce,tak i ta 161ka si poskáče :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod Jarda X » 12 bře 2016 21:59

Poulm
to Jarda X:
gratuluji k novému nábydku,ikdyž osobně bych do takového pluhu nešel,ale je to tvoje rozhodnutí a snad budeš spokojený.
Než jsis to koupil,zjistil jsis v jakých cenách jsou na to díly?[/quote]

A proč by jsi do něj nešel? Co se týka opotřebitelných dílů, tak na B201 komplet přezutí od opall agri za 2900,- a na tento 3100,-. To mi nepřijde tak špatné. Nepočítám, že budu chodit pro origo, to nedělá ani místní zem. podnik. Ty pluhy tady v tomto podniku jsou přes dvacet let a pořád orají a myslím, že mohou za tu dobu mít naoráno klidně kolem 30000 ha a chlapi co s nimi dělali a dělají, tak mi řekli, že mě přežije. Jen se musí dát do kupy, má za sebou opravdu hodně. Už jsem ho dal do opravy a dnes je na něm tak 200-250 hodin práce plus nějaký materiál. Ale bude jak nový, komplet čepy(i uložení čepů), komlet držáky slupic, přetěsněné pístnice, jen obutí asi ještě jednu sezónu zůstane. V ND co se na něm udělalo, jsem zjišťoval, že už bych byl na cca 350000,- :lol: .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 12 bře 2016 22:34

Podívej,nechci kritizovat tvůj stroj,vzhledově vypadá,že bude orat dobře a jestli ho dáš kompletně do kupy,téměř do stavu nového,tak ti určitě poslouží.
Já jenom za sebe můžu říct,že by se mi nechtělo jít do nějaké zahraniční značky,která stojí několikrát víc jak nějaký Agronom a ještě bych na něm musel pracně udělat kompletní generálku.
Toť vše,nic víc,neber to osobně.
Spíš jsem zvědavý na nějaké foto či video z testovacích oreb.Čím to vlastně budeš tahat?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod Jarda X » 13 bře 2016 01:02

Pořizovací cena byla, dá se říci cena železa, cca 20,-/kg, takže shruba v cenách Agronomů. Tahat to bude Valtra N111 chipla na cca 140 koní.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 13 bře 2016 01:27

Tak to bude pěkná souprava,pak nahoď nějaké foto pro pokochání se :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod miso243 » 13 bře 2016 10:07

koprkam píše:Jsem pro tu Evropu docela rozhodnutej. Myslím si, že by ho měla zmoct, protože v družstvu jezdila 16245 Super s 5r Lemkenem. Chtěl bych pruziňáka, ale jsou blbě k dostání.
Pak taky řeším podmítač. Myslím si na SMS Rokycany DB 450, má 4.6t. Myslím si, že za 161 to je optimální. Co si o těchto diskáčích myslíte vy?

16145 a 16245 Super nie je možné brať celkom 1:1. Super má uzávierku predného diferenciálu, väčšie pneumatiky, ale hlavne silnejšiu hydrauliku. Mali sme obe a bol to dosť rozdiel. Obracák sme síce nemali ale mali sme sejaciu kombináciu. Sused pred pár rokmi kúpil pluh Opal 4-ák obracák typ neviem. Má 16145 a 12245 a nosí ho tou 120-tkou lebo druhý ho nezvláda nosiť.
K tým diskom. Neviem aké máš pôdy ale pokiaľ to nie je piesok na rovine, tak optimum budú v zábere 3 m. 4m budú dosť na hrane a v kopčekoch sa traktor bude trápiť. Pri väčšej hĺbke a ťažšej pôde ich ani nepotiahne. U nás sa bežne ťahali 4m škodovkami.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod Jarda X » 13 bře 2016 17:56

Jak zahloubím, tak něco nafotím a dám sem :lol: .

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod koprkam » 16 bře 2016 21:07

To poulm:
S tou sedmiradličnou Evropou by jsi doporučil poslední dvě radlice upálit? Nebo jak je to u těchhle pluhů řešený? Jinak s hrudořezem si nedělám moc iluze, myslím, že by to neutáhla.

S tou secí kombinací máte pravdu. V družstvu jsme měli 3m Amazonu a tahali ji 16245 (ale jednou z prvních ještě to byla Zetorácká, takže hydraulika si myslím 4,5t, ale kombinaci zvedala i 12045 se silnějším čerpadlem, tímto prosím poulma, jestli by nevěděl, jaký to může být) v pluhu jezdila Supra. S těma diskama, no já nevím no. Když jsem tak brouzdal po stránkách výrobce, tak jsem s hrůzou zjistil, že ty disky maj skoro stejně, kolik traktor (některý typy bezmála 4,5t ve 4m). Jelikož máme dostat od družstva pola jen TTP, tak je tahle technika zatím pasé, ale je lepší být informovanej.
Jinak je jasný, že 16245 Super je lepší než 16145, pokud by to ale byla taková hrůza, tak bych pro začátek dal vodu do kol, to by mělo skoro tunu přidat. Chtěl bych tu hydrauliku překopat na 6,5t, ale není místo na větší písty, nevím asi 16245 má jinačí tu zadní konzolu.
Jinak ty větší kola, fakt je to přínos? Já si teda osobně myslím, že když budou kola s větším průměrem, tak přece budou víc trpět převody ne? Ale obvodová síla na kolech bude větší (alespoň myslím). Hold jako obvykle něco za něco. Na 16145 by šli dát 38" kola taky(dokonce jsem to i někde viděl 16145 v předu 28" v zadu 38"), ale chtělo by to pár úprav. Myslíte, že by je zapsal do TP Zetor, nebo bych musel psat na Slovensko?
Jinak podmítat... No bezorebnou technologii nemám v plánu dělat. Takže podmítat před orbou, já nevím +-10 cm? To by asi zmohla. Pola máme dostat více méně na rovince.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod tonik » 16 bře 2016 22:00

SMS 4m má ideální pracovní rychlost 10km, při rychlejší jízdě se rozhoupe a dělá vlny. Kamarád tahal s JD 6910S 150ps plný brejle (161-162 má tak 140ps) Pokud namontuješ kola 38, zvýšíš tím rozdíl mezi rychlostmi a to pro polní práce není nic moc. Nehledě na to že má 161-162 pouze dvoustupňovej násobič.
Další věc je cena pneu, 34 se daj sehnat za 13 a 38 stojí 20.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod koprkam » 17 bře 2016 06:36

Já mám teda na štítku motoru napsanejch 114 kW, takže by to mělo mít +- 155 koní. K těm gumám. Já se právě ptal, jestli je to až tak velká výhoda, moc se mi to nezdá.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod miso243 » 17 bře 2016 08:14

161 má normálne 18,4-34. 162 super má vzadu tuším 20,8/38 radiálne pneu. Má ale iný prevod diferenciálu a v konečnom dôsledku nižšiu max. rýchlosť. Ťahové vlastnosti a komfort jazdy teda budú niekde inde. Na 161 možno dať tiež 38 ale myslím len 16,9.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod koprkam » 17 bře 2016 10:26

Já myslím, že v návodu je 18.4x38.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pluh 5radličný obracák

Příspěvekod poulm » 17 bře 2016 10:50

to koprkam:
ty pluhy Europa se většinou dělaly v základu 5radlic a pak se na příruby přidávaly další přídavné díly,takže ten sedmiradličák v pohodě skrátíš odmontováním dvou posledních radlic. Já bych to třeba řešil jenom odmotováním samostatných těles a rám přídavných dílů tam nechat,ničemu ti nepřekáží a česem si možná pořídíš silnější stroj,nebo budeš mít nějaký rok dobré polní podmíky,kdy s tou 160kou utáhneš 6radlic.
Také si letos budu na Agronoma přidávat 6tou radlici s tím že ji budu podle potřeby sklápět,lépe mi to bude pasovat na převodové poměry mého traktoru a navíc když máš dobře spodmítané na 10-15cm,tak se pak oře mnohem lehčeji.

Co se týče těch Krystalů,tak se již běžně prodávají v Agrozetech atp. větší upravená čerpadla co tam jdou strčit,ale to ti pořád řeší jenom průtok a né tlak. Maximální tlak bude přece regulovaný někde jinde nějakým pojistným nebo redukčním ventilem.Takže pokud chceš mít na ramenech větší nosnost,tak stejně musíš dát pomocné válce pod ramena. Proto si myslím,že pro tu 161ku je lepší pluh polonesený než nesený,traktor tak netrpí.Několikrát jsem viděl díky velké zátěži na Krystalech ulomené polosy či popraskané portály, skříně atd.Nosnost hydrauliky sice jednoduše zvedneš pomocnými válci,ale zbytek traktoru už není dostatečně dimenzovaný na tak zvýšenou zátěž.Jestli ty Supry měli oproti 161ce masívnější skříně,portály a poloosy to netuším,ale nejspíš ano.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

PředchozíDalší

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků