Podmítací disky UNIA

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Podmítací disky UNIA

Příspěvekod Zetor power » 09 bře 2015 23:31

Ahoj všem

nemá někdo zkušenost s disky unia ARES T XXL ? (záběr 3m)

jaké Polské disky jsou nejlepší ? je toho tolik a nejde se v tom vyznat .... :(

Unia, grano, akpil, agro masz , atd.

myslíte že jdou podmítací disky použít na orbu pro přípravu na setí ?? vím že je třeba rychlost ale i tak mě zajímá jestli někdo nemá nějaké rady
ono ty nove brány jsou o ničem a branosmyk je další stroj ale podmítací disky by šlo využít i na srovnaní orby na malé pozemky , co ?

děkuju všem co poradí , zatím mam jen obyčejné brány tažené 6m ,ale bez smyku o ničem a na malé pozemky nic moc ,hlavně na rohy ...
doufám že se zapojí do fóra i Bold :)))

jasně že amazone atd. jsou lepší to já vím, ale nepotřebuju mít nový profi stroj na pár Ha , a starší zatím nevidět...,cenou jsou o polovinu levnější a váži
skoro stejně ale jen ty co sem psal ty xxl unia

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod tomous » 10 bře 2015 00:16

Mám Mandam. Ve 3m má 100k co dělat. Prácu dělají pěknou,ale připravovat na setí bych s tím nechtěl. To radši 6m smyk. Na menší kousky proč ne.

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod Zetor power » 10 bře 2015 01:04

tomous píše:Mám Mandam. Ve 3m má 100k co dělat. Prácu dělají pěknou,ale připravovat na setí bych s tím nechtěl. To radši 6m smyk. Na menší kousky proč ne.


Aha , to ani neznám , to já zase Polské jo ? :D :D :D

tak ono ty disky myslím že chtějí rychlost cca 12km a po orbě to asi není reálné že ? to je ten důvod ?
a co dělá lépe , kompaktor nebo smykobrány ?
a zkoušeli jste to někdo s podmítacími disky branovat ? mam takové malé hektarové kousky ,takže by to nevadilo dělat práci trochu déle ,jen
mi záleží na kvalitě přípravy půdy před setím, ono si to pak secí kombinace srovná ještě trochu (rotační brány).
díky za každou radu...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod Mr.Equable » 10 bře 2015 09:10

Kvalitu polských disků znám a to značku Bomet. Strašnej šmejd, disky praskají a rychle se opotřebí, hřídel je strašné bláto, co hektar, tak musím dotahovat a už ani není kam, jak se natáhla. zkoušel jsem s nimi i přípravu po orbě. Ta rychlost tam tolik nechybí, ale zase se zahlcují a jelikož mam jen prutový válec, tak neni žádné zpětné uložení a půda je pak moc nadzvedlá. Podle práce, kterou jsem vyděl u sousedů, tak je lepší kompaktor, než brány. Nevim, jak se kompaktorem dají srovnat rozory, ale práci dělá parádní.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod bold » 10 bře 2015 09:36

o kvalitě polských výrobků jsem se nespočetněkrát rozepsal- nemá smysl se opakovat. A ohledně porovnání kompaktor/bránosmyk. Každé je na něco dobré, nelze říct že je to či ono lepší. Kompaktor půdu pěkně promísí ale bere větší "špónu" což je nevýhodou na jaře kdy není záhodno vytahovat mokřejší část ornice. U nás funguje bránosmyk na setí jařin neb pouze strhne brázdu nevytáhne mokro. při sušším roce či podmínkách je lepší kompaktor neb pěkně promíchá a připraví.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod tomous » 10 bře 2015 18:00

No nesrovnával bych Bomet s Mandamem-je to ůplně jinej stroj. Jinak rychlost stačí cca 10kmh.Pod 8 to stojí zaprd. Jinak prácu dělá určitě lepší kompaktor než bránosmyk,ale taky je na kompaktor potřeba víc koníků.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod skacel99 » 25 čer 2015 19:58

Jak se tu řešilo chystání na setí diskama - jde to.
Máme nesený 3m disky Vogelnoot,vzadu prstencový válec.Je to ideální varianta pro nouzové setí například na podzim do zoraných slíňáků,kde jsou velký lavice a kde by se smykobrány roztrhaly.
Párkrát jsme to tak praktokovali - byly lavice cca metr dlouhý,tak se to napřed nakoso trošku pokrájelo radličkovým podmítačem a pak po řádcích diskama.Pěkně rozkrájely ten slín a prstencový válec to rozkrájel nadobro. Sice to moc nerovnalo,ale sít se do toho dalo.
Nejdůležitější je asi válec,jakej je tam typ.

Když jsme ještě seli pneusejem,na stejným poli jsme na jaře chystali stejným způsobem pod jarní ječmen a výsledek byl celkem solidní (prvně se to ale přehrklo smykobránama) Nebylo to nějak extra zapatlaný a dalo to zhruba 50q/ha a to je to nejhorší pole,kde děláme ječmen.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod AGportal.cz » 24 lis 2015 20:15

Zdravím taky se rozhoduji pro disky a zrovna BOMET KOMPAKT mě zaujalje to tento typ: http://www.bomet.pl/oferta_tekst-110.html

Nicméně, když jsem si přečetl Vaše reakce, tak jsem ještě hledal a našel jsem STALTECH U 27: http://www.staltech.biz/products.php?id=5

Nemáte někdo zkušenosti popř. doporučit jiný, chtěl bych šíři 2,5m to je podmínka, ročně by obdělával okolo 10ha

Předem všem děkuji za názory.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod Zmaila » 26 lis 2015 08:08

Nejsem uživatel, ale také sháním disky. Řeším to o vlákno vedle. V podstatě můj neprofesionální názor po nějaké době průzkumu je, že je k dispozici celá řada výrobců z Polska,Česka a zbytků Evropy. Pokud se ti jedná o kompaktní disky jako mě s průměrem 560, tak plus minus nabízejí všichni výrobci to samé se stejnou geometrií (Pokud pominu Lemken Rubin který imituje ještě Rolmako z Polska). Občas mi dokonce přijde tak velká podobnost strojů, že se zdá jako když vyjedou z jedné továrny jen s jiným lakem. Jistě tam bude rozdíl v kvalitě materiálu a ceně. Mě osobně se pozdává vzhledem k ceně a tomu co si myslím že to bude dělat na poli - Nopozm Slatinany(CZ), Rolmako(PL), Staltech(PL), Agrotom, Unia(PL).
Kromě Rolmaka vím o Českých prodejcích kteří na to dají záruku a servis. Teď u mě je to jen o hledání nejlepšího poměru cena výkon.Kupovat budu na jaře. Zmaila

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod AGportal.cz » 26 lis 2015 18:38

Me se taky líbí Staltech, můžeš mi poslat nějaký kontakty na prodejce? nějak to nemůžu najít :)
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 14
Registrován: 11 úno 2013 13:25

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod mildalulda » 27 lis 2015 13:36

nopozm jsem koupil letos, první podmítky v letošním suchu, myslím že obstojně, tahám forterou 106, první podmítky i dvojka bez násobiče, ale z traktoru bys vypadl. pak jsem připravoval pod řepku (po prohloubení samá hrouda - jako rozbíjení hroud) celkem se ucpával. Jsem s něma spokojený. cenovka 150 + dph, takže oproti pšonkovi min o 50 více, než inzerce na bazoši.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod tomous » 27 lis 2015 17:27

No jo,ale oni nemají položený disky. Mě se teda vůbec nepozdávali a radši koupil mandam.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod Rolník74 » 27 lis 2015 22:16

mildalulda píše:nopozm jsem koupil letos, první podmítky v letošním suchu, myslím že obstojně, tahám forterou 106, první podmítky i dvojka bez násobiče, ale z traktoru bys vypadl. pak jsem připravoval pod řepku (po prohloubení samá hrouda - jako rozbíjení hroud) celkem se ucpával. Jsem s něma spokojený. cenovka 150 + dph, takže oproti pšonkovi min o 50 více, než inzerce na bazoši.

Jaký máš záběr?Kolega bude řešit na jaře,ale potřebuje záběr za 7245.

Příspěvky: 14
Registrován: 11 úno 2013 13:25

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod mildalulda » 10 pro 2015 11:56

záběr je 3 metry

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod homolkahomik » 11 pro 2015 13:38

Já mám bomet 3m tahám to 12145 už asi 3 sezónu práci to dělá slušnou ale letos na ta sahara to vubec nechtělo do země je to lehký mám to dotížené... ale stejnak.. ja teda balíkuju tak mám uklizené pole ale jak je někde moc slámky z drtiče tak je problém to skoro nic nedělá.o) zatím mi nic neprasklo a vše drží.. obdělávám jen 10-15 ha orné podle toho kdo přijde abych mu podmitnul..

kupoval sem ho už od kamaráda jako 5ti letý za 10000kč misto 2,2m kromexinu, jinak popravdě do nového bych nešel .o) za tu cenu cca 50 tis bez Dph bych raději připlatil za výše zmiňovaný inter, nebo mandam

http://postimg.org/image/sp4jvcqfb/

http://postimg.org/image/c0himl6lt/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod venca43 » 23 říj 2016 09:37

Má někdo praktické zkušenosti s disky Unia? Celkově kvalita? Zajímá mě polonesená verze ,disky 660/6mm.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Podmítací disky UNIA

Příspěvekod houmi » 18 srp 2018 10:04

Nějaké nové zkušenosti s disky od UNIA a sice Ares P TX 3? Ložiska? Rám? Váha s válcem 3,3t.. V porovnání s Rubínem má o tunu víc, tak na materiálu nešetřili..

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník