luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvky: 22
Registrován: 19 bře 2012 10:22

luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvekod jzms » 27 lis 2016 14:20

Zdravím, řeším otázku koupě lučních bran. Jsem celkem rozhodlý pro firmu MANDAM, 6m hydraulicky sklápěné, ale nevím jestli těžký závěs nebo lehký závěs, jednopíst,nebo dvojpíst. Chci je koupit na cca 8 ha zničených luk po divočácích. 5ešil jste to někdo s myslivcema ? Zatím je to s nimi tak na soud...

Příspěvky: 8
Registrován: 17 pro 2012 18:34

Re: luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvekod staaniiik » 27 lis 2016 14:46

mám mandam jednopíst 8m - nekvalitní železo, praská rám - ty trubky co vedou horem přes síť jsou jako papír, a na myslivce platí mimosoudní vyrovnání po dvou soudních stáních, alespoň u nás :o)

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvekod miki » 27 lis 2016 15:45

Myslivci mě občas dají nějaký ten zastřelený kousek. Je otázkou jak to je zničený. Staň se myslivcem a divočáky si bouchej sám
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvekod bold » 27 lis 2016 18:36

No u soudu padne otázka jak jsi řešil či předcházel škodě? Pokud nebudeš mít aspoň nějaký papír že jsi je žádal či upozorňoval, nebo provedl nějaké opatření (pachové ohradníky a pod) tak soud prohraješ. Mrkni se do zákona o myslivosti, tam najdeš odpovědi na tvé otázky.
P.S. Pokud jsi majitelem pozemků, tak bys měl být členem honebního společenstva a na schůzi se lze dožadovat zvýšení tlaku na myslivce, neb ti mají honitbu pouze pronajatou právě od HS.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvekod tonik » 27 lis 2016 18:41

Čau, mám 2 stroje MANDAM a oba dva jsou z bláta, podmítač TORNÁDO práská rám a disky se ojíždějí každej jinak.

Ale k lučním branám EXCELENT 6m
- ohýbá se rám
- praskají spojovací oka třmenů
- povolují a vypádávají šrouby ze třmenů řetízků.

Koupeno od System agro s.r.o. Novotinky 1 přístup katastrofa, závoláte co potřebujete a měsíc se nic neděje.

Příspěvky: 22
Registrován: 19 bře 2012 10:22

Re: luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvekod jzms » 29 lis 2016 09:00

no vidíte , a mě se zdály ty mandamy nejrobusnější co jsem viděl. Nikdy jsem nechtěl kupovat takové, které se zlomí už i na obrázku, a že těch nabídek je. Mám teď odkaz na firmu JBL , ty vypadají fakt dost masivně, česká výroba , cena jako ty polské. Poptám se.
Ta moje louka je na hranici dvou honiteb, což je hotové neštěstí. Spolky jsou mezi sebou rozhádané, jeden se vymlouvá na druhého ,že v 200 m na každou stranu nesmí střílet, ikdyž to není pravda, nesmí tam jenom postavit posed bez domluvy. Řeč jednoho jejich hospodáře byla, dones si lístek na naftu, aniž by se podíval o kolik plochy se jedná. Byly vyzváni písemně odborem životního prostředí ke sjednání nápravy ale neděje se nic

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: luční brány jednopísté nebo dvou písté ?

Příspěvekod bold » 29 lis 2016 10:33

Tak to je další bolševický spolek. Máš pravdu, na hranici nesmí pouze umístit myslivecké zařízení. Ale jsou povinni nahradit škody, pokud tedy prokážeš že ses snažil škodám předejít- pak jim zůstanou oči pro pláč. S tím mysliveckým zařízením je to složité, ale nic nebrání vlastníkovi aby si na svém pozemku postavil malou rozhledu a nic nebrání myslivci z této rozhledny pozorovat okolí. Další lze domyslet. Pokud ale myslivci nechápou že se jejich zvěř pase na našich pozemcích tak zasluhují ukončit svou činnost. U nás byl taky boj. Ale dokázali jsme coby vlastníci uchopit Honební společenstvo a pronajmout honitbu jedincům, kteří respektují osobní vlastnictví a stačí zavolat že je někde problém a druhý den je tam posed a zvýšená aktivita.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Brány, smyky, válce.....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků