postreky cez GPS

Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

postreky cez GPS

Příspěvekod tipclub » 01 lis 2009 07:29

mate s tym niekto skusenosti?ake programy pripadne existuju?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod lukasbranka1 » 01 lis 2009 18:40

jedine funkcni to ma JD jen GS2 myslim tim promena aplikce plus automaticke rizeni na souvrati se otoci sama jen 8x30 rada ale tu v postrikovaci nikdo nema takze se otaceji sami ridici a pak jen potvrdi a na druhou stranu to jede samo
system kdy agronom pripravi pole a mnozstvi aplikace ulozi na kartu a tu preda traktoristovi a ten jen prijede na urcene pole ktere si vyvola pak zvoli promena aplikace s pametoveho media a na GS2 se mu objevi to co mu agronom pripravil i s barevnym rozlisenim davky pak staci jen jezdit a vse funguje samozdrejme i ovladani sekci vysky ramen nad zemi ovladani oje atd.
po ukonceni prace na poli se ulozi provedena prace na kartu tu pak odevzda dal kde si muze agronom skontrolovat vysledek
bohuzel ale zatim to u me nikdo nevyuziva i kdys by mohli dokonce ani nekontrolujou jak je prace provedena traktotisti to ani nechteji protoze by byly videt jejich chyby takze zatim jen sbiraji data vynosove mapy
a jeste jedna komplikace pocitace pro obsluhu umi cesky tam neni problem ale sovare pro pocitace je jen angilcky je jich nekolik ale cesky ani jeden a pry je celkem drahy no a bes nej v pocitaci mas jen soubory s daty ale nic neuvidis
chce to cas porat toho pribyva u nas uz na autotrek seji a veskere plosne prace a porat se hadaji kdo si ho vezme do traktoru a pak jsou v traktorech DVD prehravace noviny a tak dokonce nekteri si i zdrimnou v kazdem pripade jsou o hodne mene unaveni a jen si to chvali
a nejen to pry o 10% snizene prejezdy takze jeste uspora /www.deere.com/en_US/ProductCatalog/FR/series/ams/displays_receivers/displays_receivers.html
Naposledy upravil lukasbranka1 dne 13 lis 2009 20:55, celkově upraveno 1

Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2008 00:22

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod Jano SK » 04 lis 2009 12:06

Co si presne myslel pod postrekmi cez GPS? Lebo to je trochu siroky pojem a nie je z toho jasne, co sa vlasnte pytas.

Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod tipclub » 06 lis 2009 19:23

myslel som nieco take:mam PDA s GPS ci by to neslo urobit nejakym sposobom cez toto.ci je nejaky program alebo take nieco.

Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2008 00:22

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod Jano SK » 08 lis 2009 22:45

..stale si nepovedal, co to GPS ma robit...
Ak chces nejakym sposobom riadit traktor / samochod alebo vypinanie sekcii a pod, tu si z PDA asi velmi nepomozes.

Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod tipclub » 17 lis 2009 08:10

no mam vacsinu poli nesumernych a chcel som si pomoct s PDA aby som zbytocne nechodil 2 razy po tom istom mieste alebo aby som nieco nevynechal, kamarat mi vravel ze cez Google Earth by to slo.........neviem, pochybujem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod lukasbranka1 » 17 lis 2009 19:21

u JD toto neni problem a lze to rozvinou do vse ho co te jen napadne nejvetsi minus je cena (bohuzel )
PDA jsem uz videl fungovat jako GPS ale neumi to udelat aplikaci na pozemku nebo ukazovat stopy
fungovalo to jako mapa nebo turistila letecka GPS navadeni na bod nebo nekolik bodu atd .pro zemedelce je treba specificy program a to bohuzel umi jen zemedelske GPS

Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2008 00:22

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod Jano SK » 18 lis 2009 22:02

Lukas - ano, u JD sa da vsetko a nic nie je problem...

Tipclub - ak mas nejaky tahany/neseny postrekovac za traktorom - neviem o ziadnom realnom vyuziti PDA.
Co sa pouziva, je pomoc pri riadeni stroja, aby isiel v rovnobezkach alebo rovnakych krivkach. Najlacnejsie a najjednoduchsie riesienie je GPS primac so svetelnou listou, ktora pomocou LED a maleho display navadza na stred stopy. Signal staci neplateny GPS, tam je presnost okolo 30 cm, ale to je vzdy vyrazne lepsie ako penovac. Investicia je mala, GPS sa da prehodit napr.do traktora na rozmetadlo hnoja a pod. Tieto prijmace nemaju moznost exportu dat, t.j.ze by sa dali vytiahnut udaje. Vyssi level je asistovane riadenie - priamo mechanicky je ovladany volant - je tam maly krokovy motorcek, ktory otaca volantom. Taketo GPS uz stoji radovo viac, ale opat sa da prehodit na iny stroj. Najvyssi stupen su systemy, ktore davaju priamo impulz do riadenia stroja - nie cez volant, ale na elektroniku, ale to uz nie su univerzalne zariadenia pre kazdy typ stroja.
Okrem toho sa pomocou GPS da ovladat vypinanie jednotlivych sekcii - opat sa setri pekrytie pri postreku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod lukasbranka1 » 19 lis 2009 18:50

u nas je to tak ze 8x30 umi autotac uz v zakladu a nove 7x30ameriky taky
takze v jednom podniku kde maji dva postrikovace postrikovace fungujou jen GS2600ale traktory co s nema jezdi autotrac nemaji tak jedu GS2 maji aktivovanou i jako autotrac a v pripade ze ji maji v postrikovaci tak ovlada postrikovac (automaticke otvirani zavirani sekci aplikacni mapy vyska ramen navadeni atd . )pokud neumi autotrec tak se nic nedeje
dalsi varianta odstavi postrikovac a prehodi GS2 a antenu do 8 nebo 7 kde uz vse je (dokoupili cca 40cm kabel )a maji traktor ktery sam ridi a tim sejou a vsechny plosne prace traktoristi si to jen chvali ctou noviny prenosne DVD atd ,
prehozeni cca 15minut v rejstriku si jen vyberou jiny traktor a naradi a jedou zadny problem
chtel jsem rict ze tento system je prenositelny mezi vsemi stroji JD a nezalezi ne stupni vybavy bude fungovat jen tak kolik stroj umi a co ma GS2 aktivovane

Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2008 00:22

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod Jano SK » 19 lis 2009 22:16

Lukas, pozri co sa Tipclub pytal - podla mna jednoduchu otazku na zakladne vyuzitie GPS pri postrekovani. Zjavne nema JD 8x30 a ani 7x30 ( samozrejme nechcem Tipcluba nejako urazit) a Ty si to zahltil reklamnych prospektom na JD, okoreneny tym, ze je to vysada JD a nikoho ineho.

Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod tipclub » 25 lis 2009 09:54

jasne ze nemam JD, mam obycajny tahany 1000 l postrekovac.....myslim ze poľskej vyroby.Dakujem Jano SK za radu, chcel by som nieco fakt aby mi to trochu ulahcilo postreky, chcel som penovy znackovac ale ked poradis kde a za kolko sa da kupit ten svetelny prijimac tak by som ti bol vdacny

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod lukasbranka1 » 25 lis 2009 18:44


Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2008 00:22

Re: postreky cez GPS

Příspěvekod Jano SK » 25 lis 2009 22:56


Zpět na Postřikovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků