Jaký postrikovač?

Příspěvky: 8
Registrován: 27 zář 2012 18:07

Jaký postrikovač?

Příspěvekod lipovak » 02 lis 2013 23:09

Můžete mi porsím poradit, jestli starší postřikovač Hardi s cenovkou 25tis, nebo nový z některých polských v podobné cenové relaci? Použití na pár hektarů. Díky za zkušenosti.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Jaký postrikovač?

Příspěvekod citrusek » 03 lis 2013 08:01

Polský postřikovač jsem měl a už nikdy víc. Většina lidí si je chválí, ale já jsem chytl asi zrovna nějakyho zmetka. Od nova klepalo čerpadlo a když bylo v postřikovači míň vody, tak nedávalo tlak. Ramena praskaly než se vyztužily. Stříkat s tím bylo utrpení. Před dvěma rokama jsem koupil Hardi 1000l, 18 metrů záběr a je z roku 1993 a to je jiná liga. Stál 45 tis a je k němu i monitor na sledování dávky, elektronické přídávání tlaku z kabiny a postřik se zapíná pákou z kabiny. Jsem s ním spokojený a za dvě sezóny nebyla ani jedna porucha. To o polákovi říct nemůžu, tam vydržely membrány nebo ventilky v čerpadle sezónu. Jediné co jsem na ten Hardi kupoval byly nové trysky a nějaké gumičky. Takže za mě jednoznačně starší Hardi.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaký postrikovač?

Příspěvekod bold » 03 lis 2013 10:08

taky mám hardi nesený 800l stál sice 40tis. ovšem před 8mi lety. od té doby jsem řešil 2x prasklé trubky páč zamrzlo trochu vody. Jinak žádný problém. teď jsem si koupil sadu trysek. Takže abych to shrnul, jediný problém byl způsobený zanedbáním ošetřování. je tedy fakt že náhradní díly jsou pořádně drahé, ale pokud se nic nezanedbá tak nejsou třeba. (když jsem ho kupoval tak jsem dostal sadu ventilů a membrán- doposud jsou origoš zabaleny) A abych nekecal tak jsem vyměnil gumičky v otočných tripletech. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Postřikovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků