skušenost s čínskou výrobou

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod bold » 24 črc 2011 16:26

Zdar všichni. Mám v plánu koupit mulčovač za traktor, nejlépe kladívkový. používání spíše menší (příkopy,kraje polí a pod.) potřebuju něco co se dá vyosit a popřípadě sklopit. výkon traktoru 70-80Hp Budu vděčný za každý názor co koupit a na co dát pozor. Jsem mechanik, umím posoudit konstrukci, neposoudím ale vnitřní stav převodovek a možný výkon.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod poulm » 24 črc 2011 20:11

Dost často jsou vidět v inzerátech krystaly s vysekávačem příkopů od technických služeb,silnic apod. za zajímavé peníze,něco takového by se ti neuživilo? S klasickým mulčovačem se moc do příkopy nedostaneš a stím se dají krásně vysekávat okraje polí,meze,příkopy atd. Jeden můj známý zemědělec si to koupil a je spokojený jak želva. Sice to nemá velkou výkonnost,ale na takové to požvýkání krajů je to dobré.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod bold » 24 črc 2011 21:05

to nééé, je to jednoúčelový stroj a opatrovat ho kvůli 20hodinám práce mně připadá zbytečné. měl jsem kdysi půjčený, záběr tak cca150cm dal se naklopit do příkopy a šlo to s ním super. Zatím to seču normální sekačkou (polská záběr 160) a jde to, ovšem děsím se křovin volně vyrůstajících z příkopy, navíc na příkopech rostou mnou nasazené stromečky, takže je potřebuju obsekávat
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod farmářJH » 24 črc 2011 22:45

hm, kladívkáče prodává Agrostroj Pelhřimov, pro ty to dělá někdo jinej a od těch jsem měl kdysi půjčenej zkušební. Ale nemám 1000ot a ty to vysloveně chce. Čína je veliká a zboží moc, mrkni na alibaba.com a bude ti to jasné :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod bold » 25 črc 2011 09:24

Osobně mám s čínskou kovovýrobou dobré skušenosti. Koupil jsem dětem lopatku na písek, když jsem zapadl tak jsem s tím vyhrabal auto a po této skušenosti jsem ji dětem zabavil, páč kdyby s ní někoho praštili tak ho zabijou.
jeden místní zemědělec si koupil čínský mulčovač, má ho ale pouze 14dní takže skušenosti žádné. Kvalita vypadá dobře,každopádně materiálu je tam dost. Záleží co vydrží ten zbytek.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod farmářJH » 25 črc 2011 12:33

u čínských výrobků je několik věcí. Ty dobré jsou kopie západních strojů. CE jsou převážně falešná, tedy do té míry, že jsou to koupené certifikace, ale nikdo nic nezkoušel. Materiály u kopií jsou většinou stejné jako originál, pokud mají s nějakým problém, použijí i pevnější. Což je v podstatě plus. Akorát u strojů jejich vlastní konstrukce to bývají neuvěřitelné paskvily, samodomo hadr. "Naštěstí" jde většinou o ukradené okopírované know how :)
Třeba nakladače se teď vozí přes Itálii jako Italská výroba.....ovšem pravdou je, že tam jde jen o Italskou montáž a motor, elektriku, aby se vyhnuli problémům s čínskými motory , elektronikou a el. výbavou.
Klidně si kup čínu, dnes je to většina zboží, co můžeš koupit i u nás.....nechávají si tam vyrábět díly nebo jsou tam přesunuté celé značkové výroby.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod bold » 25 črc 2011 14:27

Já čínu asi koupím, ale potřeboval bych nějakého odvážlivce který už koupil a řekne mně co je schopno utáhnout mých 70-80Hp. S bočním posuvem. :)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod claas celtis 456 » 25 dub 2012 19:03

Zdravím, koupili jsme čínu záběr 140 cm, jsou na něm kladiva a plánujeme s tím hlavně obsekávát ohrady a meze kolem polí, tady jsou stránky prodejce pro představu o co jde http://www.dabaki.cz/nabidka/picniny-a- ... erie-bcrh/ zkušenost zatím žádná, ještě se nevyjelo, ale kdyby později někoho něco zajímalo tak podám informace. Sami jsme velmi zvědaví jak bude sloužit.

Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2010 20:03

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod pyrotoman » 27 lis 2013 20:24

Zdravim, tak jak se ten mulčovač Dabaki osvědčil?? Zvažuju jeho koupi, ale chci ten se záběrem 180 cm. :D

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod claas celtis 456 » 27 lis 2013 23:04

Zdarvím,
abych pravdu řekl s mulčovačem jsme odpracovali asi 30 hodin, takže nemůžu dělat závěry jestli je to dobrá volba nebo není, ale zatím nic neupadlo nic se nezlomilo ani neohlo a převodovka je taky v pořádku. Vetšinu času jsme s ním podsekávali ohradníky, kde byly místy dost vzrostlé trnky a poradil si s tím. Máme ho zapřažený za 7711 motorově je to předimenzovaný, ale museli jsme na předek přihodit nějaké závaží, protože se jí nechtělo moc zatáčet. Kdyby vás ještě něco zajímalo, stačí se zeptat a já se pokusím odpovědět. Jo vlastně upadlo pár takovejch těch krycích plechů co jsou před rotorem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod Mr.Equable » 27 lis 2013 23:57

zdravim, tak já o dabaki taky přemýšlím. Budu nespíš pořizovat na jaře, takže pokud by byl nějaký zádrhel, tak prosím info. a jak je to s jednáním prodejce a dopravou? Díky :)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod marek 67 18 » 07 bře 2015 11:47

Ahoj taky mám dabaki BCR 140 mam ho 1 sezonu odpracováno asi 40 hodin zatím je to malo na posuzení ale mužu říct že plechařina masivní materiálem nešetřili važí 490 kg má to 2 pístnice takže jde vysunout vedle traktoru a další pístnicí se naklápí můše séct i kolmo zdvihlý používám ho na příkopy a dělá pěknou práci , vzadu je kopírovací válec tak to i pěkně kopíruje terén zatím jsem sním spokojený a když se něco pokazí tak to spravím :D

Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2016 18:28

Re: skušenost s čínskou výrobou

Příspěvekod jaroslav5245 » 16 čer 2016 18:36

zdravím,
pořídil jsem mulčovač dabaki bcrl 125 a po hodině práce jsem u cesty trefil na pařez a rozbila se uhlová převodovka
chci se zeptat na Vaše zkušenosti, popřípadě jestli měl někdo problémy s převodovkou

Zpět na Mulčovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků