Sulky

Sulky

Příspěvekod Knightjiri » 02 led 2017 12:22

Zdravím chlapci chci se zeptat kdo by jste měl zkušenosti se sečkou sulky (konkretně SULKY SPI 3m [je to pneusej] ) dělaly se v kombinaci s rotačkama. Já mam možnost jednu takovou botkovou mašinu koupit a chci se zeptat jaké mate zkušenosti? Jaké sou ceny dílu popřípadě od koho je kupujete? Já mám nejblíže agrozet a ten je nezastupuje co sem koukal. Mašinu chci na svejch par hektaru, tahat samostatně bez rotaček original si člověk mohl dokoupit podvozek, který bych si samozřejmě vyrobil a pak mašina pojede solo. Jaký máte názor? Zatím seji službou a toto by mi ušetřilo finance aspoň doufám. předem děkuji za odpověď. :P

Re: Sulky

Příspěvekod tomous » 02 led 2017 13:34

Díle bude mít určitě moreau agri. Jinak radši popřemejšlej nad diskovejma botkama.

Příspěvekod Knightjiri » 02 led 2017 16:03

disková botka stoprocentně ale mašina za 20 tis. to je relativně dobrej kauf a že zrovna nemá disky to se nechá dodělat vždy :D :D :D
Todle je ona https://stroje.bazos.cz/inzerat/6744621 ... -Sulky.php

Příspěvekod tonik » 02 led 2017 17:22

Mám pocit, že to není klasickej pneusej, ale mechanická sečka s přifoukávánim vzduchu.
Máš představu co tě bude stát výroba podvozku?
Není lepší koupit něco mech. origo. Amazone atd

http://www.agriaffaires.cz/pouzite-zari ... ej-3m.html

http://www.agriaffaires.cz/pouzite-zari ... -s-30.html

Příspěvekod neznalek » 02 led 2017 18:14

Léta jsem měl SULKY Optiline MP3 ( podle fotek se ale jedná o tentýž stroj - asi novější model). Měl jsem pod tím originál SULKY rotační brány a sečka měla jednodiskové botky. Spokojenost byla vynikající, výsevek seděl. Náhradní díly určitě Moreau agri...ale pokud se něco nezměnilo, tak dodací lhůty věcí, které nejsou na skladě klidně i dva měsíce... je potřeba s tím počítat. Za 9 let provozu na cca 100ha ročně se měnila turbína, která měla mechanický pohon řemínkem od převodovky rotačních bran ( určitě lepší by byl hydromotor)- roztrhla se( nová 22 tis bez daně), tři držáky botek na rám, jedna sada zavlačovačů (prillinger) a ložiska na ostruhovém kole -za pár kaček na každé prodejně ND. Nevím jak je řešený pneusej -ale tohle má turbínu, která tlakuje do vzdušníku, kde se proud vzduchu dělí do jednotlivých semenovodů, kam samotíží spadává osivo nadávkované mechanicky hnaným výsevním válečkem - Vzdušník nutno aspoň jednou za sezonu vyčistit od přepadaného osiva, případně prachu nebo vody, pokud sečka parkuje venku. Navíc sečka v inzerátu má dvě ostruhová kola, což značí, že bude mít asi system Reguline, což by měl být systém schopný vysévat na počet jedinců/hektar... tedy přesnější, ale taky citlivější na kvalitu a čistotu osiva ...

Příspěvekod Knightjiri » 02 led 2017 19:26

ta vyroba podvozku by neměla byt tak drahá tady přikládám originální nákres

Obrázek

Příspěvekod Knightjiri » 09 led 2017 19:45

Tak už je doma děkuji za rady hlavně Neználkovy :P
Obrázek

Zpět na Setí obilí a řepky