Sulky

Sulky

Příspěvekod Knightjiri » 02 led 2017 12:22

Zdravím chlapci chci se zeptat kdo by jste měl zkušenosti se sečkou sulky (konkretně SULKY SPI 3m [je to pneusej] ) dělaly se v kombinaci s rotačkama. Já mam možnost jednu takovou botkovou mašinu koupit a chci se zeptat jaké mate zkušenosti? Jaké sou ceny dílu popřípadě od koho je kupujete? Já mám nejblíže agrozet a ten je nezastupuje co sem koukal. Mašinu chci na svejch par hektaru, tahat samostatně bez rotaček original si člověk mohl dokoupit podvozek, který bych si samozřejmě vyrobil a pak mašina pojede solo. Jaký máte názor? Zatím seji službou a toto by mi ušetřilo finance aspoň doufám. předem děkuji za odpověď. :P

Re: Sulky

Příspěvekod tomous » 02 led 2017 13:34

Díle bude mít určitě moreau agri. Jinak radši popřemejšlej nad diskovejma botkama.

Příspěvekod Knightjiri » 02 led 2017 16:03

disková botka stoprocentně ale mašina za 20 tis. to je relativně dobrej kauf a že zrovna nemá disky to se nechá dodělat vždy :D :D :D
Todle je ona https://stroje.bazos.cz/inzerat/6744621 ... -Sulky.php

Příspěvekod tonik » 02 led 2017 17:22

Mám pocit, že to není klasickej pneusej, ale mechanická sečka s přifoukávánim vzduchu.
Máš představu co tě bude stát výroba podvozku?
Není lepší koupit něco mech. origo. Amazone atd

http://www.agriaffaires.cz/pouzite-zari ... ej-3m.html

http://www.agriaffaires.cz/pouzite-zari ... -s-30.html

Příspěvekod neznalek » 02 led 2017 18:14

Léta jsem měl SULKY Optiline MP3 ( podle fotek se ale jedná o tentýž stroj - asi novější model). Měl jsem pod tím originál SULKY rotační brány a sečka měla jednodiskové botky. Spokojenost byla vynikající, výsevek seděl. Náhradní díly určitě Moreau agri...ale pokud se něco nezměnilo, tak dodací lhůty věcí, které nejsou na skladě klidně i dva měsíce... je potřeba s tím počítat. Za 9 let provozu na cca 100ha ročně se měnila turbína, která měla mechanický pohon řemínkem od převodovky rotačních bran ( určitě lepší by byl hydromotor)- roztrhla se( nová 22 tis bez daně), tři držáky botek na rám, jedna sada zavlačovačů (prillinger) a ložiska na ostruhovém kole -za pár kaček na každé prodejně ND. Nevím jak je řešený pneusej -ale tohle má turbínu, která tlakuje do vzdušníku, kde se proud vzduchu dělí do jednotlivých semenovodů, kam samotíží spadává osivo nadávkované mechanicky hnaným výsevním válečkem - Vzdušník nutno aspoň jednou za sezonu vyčistit od přepadaného osiva, případně prachu nebo vody, pokud sečka parkuje venku. Navíc sečka v inzerátu má dvě ostruhová kola, což značí, že bude mít asi system Reguline, což by měl být systém schopný vysévat na počet jedinců/hektar... tedy přesnější, ale taky citlivější na kvalitu a čistotu osiva ...

Příspěvekod Knightjiri » 02 led 2017 19:26

ta vyroba podvozku by neměla byt tak drahá tady přikládám originální nákres

Obrázek

Příspěvekod Knightjiri » 09 led 2017 19:45

Tak už je doma děkuji za rady hlavně Neználkovy :P
Obrázek

Příspěvekod simir0 » 20 bře 2017 00:46

Ahoj, vypadá pěkně tak ať slouží... už jsi zjišťoval na kolik vyjdou ty diskové botky? Čím to budeš tahat? Taky by se mi líbilo něco takového... Nemáte někdo třeba zkušenost se slovenským secím strojem PROSTROJ?

Zpět na Setí obilí a řepky