Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

A.Massey

Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod A.Massey » 26 lis 2006 21:54

je to supr mašina svýho věku, dá se seřizovat na důležitejch místech a vejde se do ní víc než do posranej amazone stejně starej, výsevek se jednoduše dělá, u podlěanej amazone 50x točé klikou jak pitomec apak se až něco dozví, a míń se do vejde. Jak vidite privatku vy,,, ptám se těch co ji maj nebos ni dělaj-hl soukromníci....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 29 kvě 2006 20:53
Bydliště: MB

Příspěvekod jarous » 23 pro 2006 00:16

Cus,sel sem s ni vsecko az do letoska.ted amazone D8-40.u ty amazonky bych tu vysevni zkousky nevidel jako pitomost-pekne mi to vychazi,ne jak u privat drill,tam se mi zdal vysevek pohyblivej a spis orientacni,takze pro me jasen lepsi Amazone.jo a ma automaticky kolejaky,coz privat nema.cus

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 29 kvě 2006 20:53
Bydliště: MB

Příspěvekod jarous » 23 pro 2006 00:17

jo a amazone je rok vyroby tusim 1993 nebo 1994.jen pro uplnost

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 23 pro 2006 01:20

jarous píše:Cus,sel sem s ni vsecko az do letoska.ted amazone D8-40.u ty amazonky bych tu vysevni zkousky nevidel jako pitomost-pekne mi to vychazi,ne jak u privat drill,tam se mi zdal vysevek pohyblivej a spis orientacni,takze pro me jasen lepsi Amazone.jo a ma automaticky kolejaky,coz privat nema.cus

No já Amazone secí mašiny neuznávám...jsou to divný mašiny a ten výsevek je tam hroznej dělat..u jednej sem točil 150x a pak se může to až zvážit a vypočitat výsevek, u privátky sem točil 10X a mám to přesný na 5kila u obilí!!! seje mě krásně..jeteláček mám taky... vejde se do ni 2,5q ječmene a je lehká a jednoduchá!!! secí mašinu od amazone už nikdy nechci!!!!! od amazone jen rozmetadlo na průmyslový hnojiva....
no a privátka může mit taky kolejáky automatický.... hydr znamenáky mám taky.... takže není co řešit... nechápu lidi co furt chválej amazone když to co má amazone v letech 1993 měla privátka v těcjto letech už některá taky,,,já ji má z roku 1994-březen!!!s lavičkou origoš... tahám ji za 7211...

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Příspěvekod karelk » 23 pro 2006 16:38

Jakej je výpočet pro stanovení kolik sem toho vysel? Už sem to zapoměl. Karel
karel

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 23 pro 2006 20:41

Tak tenhle stroj sem si koupil jako starsi po jednom soukromnikovi a byl to nehorsi stroj ktery sem kdy mel, do nasypky zatekalo, udelat vysevek na repku naprosto nemozny, moznost tvorby kolejovych radku zadna, znamenaky to radsi zadny, nasypka tak vysoko ze by na to clovek potreboval stafle, a jak v secce bylo min nez 20kg osiva tak uz to delalo chyby. :evil: Jediny co se mi na ni libilo bylo posuvne ostri na bodkach. Za cas sem koupil asi o 8let starsi Issarii a to bylo nebe a dudy :!: stokrat lepsi :!: I stara konska byla lepsi :!:

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 23 pro 2006 22:59

medulin píše:Tak tenhle stroj sem si koupil jako starsi po jednom soukromnikovi a byl to nehorsi stroj ktery sem kdy mel, do nasypky zatekalo, udelat vysevek na repku naprosto nemozny, moznost tvorby kolejovych radku zadna, znamenaky to radsi zadny, nasypka tak vysoko ze by na to clovek potreboval stafle, a jak v secce bylo min nez 20kg osiva tak uz to delalo chyby. :evil: Jediny co se mi na ni libilo bylo posuvne ostri na bodkach. Za cas sem koupil asi o 8let starsi Issarii a to bylo nebe a dudy :!: stokrat lepsi :!: I stara konska byla lepsi :!:

Tak tos koupil asi takovej unikát jako prodával soused co ji měl dobitou jako psa... dělal s ni snad 12let a měl ji novou... ta naše je pravěj opak toho co ti tady řikáš!!! mě seje přesně na 5kg u obilí.... jetelák seje uplně přesně!!! no řepku s ni seje známý a řikal že musel přehodit vrchní a spodní výsev apak to selo moc dobře...ty 4-5kg/ha usel přesně v poho...no znamenáky nevim, lae já mám hydraulický ovládání a koejáky se na to daj koupit taky nebo esli seš zručnej tak si je můžeš i udělat... no ale rozhodně narazils na šmejda ....takovýhle nejsou privatky co oni řikáš ty!! já sem s ni spokojenej nad míru...mám ji trochu vylepšenou a ta mě přežije...roli taky hraje rok výroby...

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 23 pro 2006 23:12

karelk píše:Jakej je výpočet pro stanovení kolik sem toho vysel? Už sem to zapoměl. Karel

u privatky je to tak že si nasypeš osivo co budeš sejt a dáš pod ni (pod botky)neděravý! plátno, plachtu apod.. a desetkrát zatočíš klikou kterou nasuneš na kolo ozubený u zásobníku a pak to zvážíš (sesypeš z plachty do beliku nebo přímo do váhy) a navážíš třeba 2348g a to znamená že na ha vyseješ 234,8kg osiva... no a měnit se to dá na přívírání a otvírání pobíracích válečku...-výsevní ustrojí... když to není vyhrkaný (je to bez vůle) tak seje privatka na 5kg přesně u obilí na ha.
No a jinak si výsevek spočitáš jako agronom podle prodejního dokladu (MKS, HTS, čistota a klíčivost=užitná hodnota osiva. a pak náká ta korekce na stanoviště a pak si todle co ti vyjde nastavíš na secí mašině........je to jednoduchý - formalita....někdo to ani nepočitá už se to jen odhaduje u většiny co znám...ale já to seju přesně...

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 25 pro 2006 00:30

Tak tu moji zrejmne vyrabeli kdyz byla velka hospodarska krize :!: Opravdu to byla hruza jeste ten stavoznak v nasypce ten byl zralej na patent. Ale kdyz si s ni spokojeny tak je to dobre ale ja uz bych nikdy takovyhle peklo nechtel! Nevim proc treba neuznavas amazone cim vicekrat tocis klikou tim mas presnejsi vysevek pak mas k dispozici kalibracni kolecko podle ktereho si nastavis vysevek bez vazeni.

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 25 pro 2006 01:29

medulin píše:Tak tu moji zrejmne vyrabeli kdyz byla velka hospodarska krize :!: Opravdu to byla hruza jeste ten stavoznak v nasypce ten byl zralej na patent. Ale kdyz si s ni spokojeny tak je to dobre ale ja uz bych nikdy takovyhle peklo nechtel! Nevim proc treba neuznavas amazone cim vicekrat tocis klikou tim mas presnejsi vysevek pak mas k dispozici kalibracni kolecko podle ktereho si nastavis vysevek bez vazeni.

já sem si něco zažil s amazone 3m s vibračkama a od tý doby prostě dost..poznal sem na tom že amazone není to co každý řiká....

Příspěvky: 49
Registrován: 09 kvě 2006 20:43
Bydliště: náchodsko-trutnovsko

Příspěvekod vvv » 01 bře 2007 15:17

zdar chlapi
Taky mame 3m privatku, ják říkáte stavoznak to je hotovo to si fakt ten patent zaslouží, pak věčný ztrácení korbičky, ty lanovody k znamenákům..to mluví za všechno. A ani kolejáky nejsou moc dobře pořešený. A setí řepky ibilným zásobníkem KATASTROFA. ale velká výhoda je nízká hmotnost a není potřeba náhon.
Dělal jsem s 6m roudnickou diskovou, tam taky ty kolejáky a znamenáky teda nic moc ( tam přemýšlím o vzduchu dozadu na páky, 2 brzdový válce z liazky na ruční brzdu a bude) ale jde s tim dobře dělat když jsou organický zbytky to je proti klasický botkový strašná výhoda, ale když se to pustí do země prěz tlak tak má 80 do prdu i po rovince.
Ale ta přeprava!!!!

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Příspěvekod accuphase » 01 zář 2007 20:50

ja mam tiez isariu.. 8)

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 06 lis 2007 19:46

Ahoj chlapi já mám taky isarii 2m nesenou tahal sem ji za 3011, ale už je pro mě ouzká. tak sem si koupul privátku 3m. koupil sem ji skoro v dezolátnim stavu. kdyz sem pro ni přijel a vytáhl ji z kopřiv tak sem ji tam skoro chtěl nechat, když sem vyděl jak sou ušoupaný dláta a s tím i botky. ale chtěl za ni 9000 tak sem ji vzal že ji dám do kupi. takže celou sem ji rozebral,vyčistil a natřel. i s nápisama sem si pohrál 8) . ted už dělám ty njhorší botky, ale řeknu vám je to pakárna. uritě ste to taky někdo dělal. jen odřezat botky na nejtech co sou přichycený k páskovině a potom je vyrazit není jen tak. a taky sem myslel že ten litinovej držáček co drží ty páskoviny sbotkou je skrz něj šroub a von je tam nalisovanej nějakej čep s vysoustruženim a se závitama na každej straně. a to je o ty páskoviny skoro přešoupaný. takže to všechno vrtam a dávam tam šrouby. ale už se pomalu chýlim ke konci. potom ještě nový hadice na vísev a je od nový k nerozeznání. snad mi bude na jaře v polích šlapat. sousedi si jí teda chválí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 06 lis 2007 20:26

chlapi, muj soused prodava privatku trojmetrovou, je to ta novejsi už, ma obsluznou lavku....je jak nova, neosoupana....(vim o čem mluvim, taky jsou takovou míval) tedka třetim rokem stoji a driv s ni obdelaval 10 ha.....tak kdybyste mel nekdo zajem zjistim co a jak...

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 06 lis 2007 21:06

Velká škoda kdybych neměl tuhle tak bych ji vzal. schvalně se ho zeptej co by za ni chtěl.

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Příspěvekod Staňa » 27 pro 2007 21:44

Nemáte někdo výsevní tabulku na roudnickou 3m

Příspěvky: 34
Registrován: 26 pro 2008 14:35
Bydliště: Strakonicko

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod Manny » 09 črc 2010 09:48

I když pozdě ale také se přidám do diskuze, roudnická privátka je hrozná sečka, to říkám z vlastní zkušensoti. Výsev dělá vestejnoměrný, zbytečně komplikované nastavení dávkování a stejně se ta dávka pořádně nenastaví. Měli jsem sečku saxonia A 201, perfektní mašina. Miná jí vystříala sečka amazone D7 s pracovní šířkou 2.5m , jediné, co se na ní u předělo, je to, že se místo bodek dali disk, pro lepší setí. Jinak je stejná jako saxonia, stejná převodovka i stejhé "hadice" s tím rozdílem, že sjou z plastu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod neznalek » 09 črc 2010 14:38

díky za připoměnutí vlákna, sečka stále stojí u souseda ve stodole přikrytá dekou a je nevyužítá, předpokládaná cena 17tis, možná by i slevil. Jinak k příspěvku výše, sečka je to dobra, ale pokud narazíš na kus to pár stech ektarech kdesi v ZD, tak vysevek nikdy nenastavíš a pokud ano, tak jej neudržíš :wink: kdyz je vysevni ustroji nevybehane, seje na deko přesně...taky vlastní zkusenost :wink:

Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2007 08:58

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod Mirek » 09 črc 2010 22:38

Pro Manny: nechápu co je na tomto secím stroji špatného, mám ho také, je to rok výroby 1992, tudíž s ním seji 18 sezonu a to bez jakýchkoli problémů. Seji s ním jak obiloviny, tak řepku, hořčici, hrách, jetel, vojtěšku i travní směsi a nikdy se s výsevkem nevyskytl žádný problém. Samozřejmě si před setím musíš výsevek pečlivě nastavit, ale to je nutností u každého secího stroje, nevidím v tom žádný problém (kdysi na učňáku nás to pečlivě naučili). Mnohokrát jsem koukal po jiných secích strojích, ale zatím měnit nechci. Jediné co bych na tomto secím stroji vytkl, nebo mě by více vyhovovalo, je že by mohl být větší objem výsevní skříně.
P.S. máš příšerný pravopis.

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod agromanCR » 11 dub 2011 20:28

Ahoj,
má otázka je možná trochu nemístná ale zeptám se. Mám možnost koupit Roudnickou sečku která původně měla záběr 6 metru, ale majitel ji zkrátil na polovinu tzn. 3m. Sečka ma celou původní nápravu (ve předu a v zadu 2 kola). Vypadá asu takhle: http://stroje.bazos.cz/inzerat/9647181/seci-stroj.php
Mě by zajímalo, jak je u těchto seček zajištěno zvedání secích botek (na souvrati, přejezdech) a množství výsevku.
Taky bych se chtěl ještě zeptat, jestli se dá pohom výsevních válečku předělat z pohonu od zadního kola traktoru na kolo sečky?
Děkuji

Příspěvky: 9
Registrován: 14 čer 2009 16:58

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod ekosedlák » 24 říj 2012 13:52

Pokud můžu říct svou zkušenost s Amazonkou, tak tu bych nechtěl ani náhodou. Za ty hrozné peníze, co za ni sousední JZD dalo nejsou schopni ani na ní mít jetelák, takže pokud si objednáte Amazonku službou na setí - třeba ovsa s podsevem jetelotrávy, tak zaplatíte hektarově dvojí setí, ani nemrknete, zem poničená od rotačních bran na prach (že prý se ty rotační brány na druhé setí zásadně nesundávají), takže pak to měl člověk po setí strach i zaválet, přestože to bylo u luštěninové směsky nutné - a kamení tím pádem zůstalo taky navrchu. Rotačka pak byla při sečení nadmíru spokojená - nože létaly pryč jak o závod.

Navíc: není nad počítač i u secího stroje. Pokud bylo zapotřebí snížit výsevek jetelotrávy na méně, tak to pořád jen hlásilo "error", hráli jsme si si tou vymožeností hezky dlouho a pole jen a jen trpělo. Člověk měl 100 chutí vyřešit tu bedýnku kladivem. Ať si ty vymoženosti nechají, jen to zbytečně zdržuje a prodražuje stroj - porucha na poruchu.

Roudnická sečka je ověřený, jednoduchý stroj, a v posledních verzích to mělo i ty kolejové meziřádky automatické. Je škoda, že ROSS v Roudnici skončil, každý stroj má své mouchy i přednosti ale po zkušenostech s cizinou: vše ostatní je předražený nakrášlený brak. Vychvalovaná Saxonie - u převodovek prý praskala kolečka - hlavně u krajních převodových stupňů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod neznalek » 24 říj 2012 15:24

ekosedlák píše:Pokud můžu říct svou zkušenost s Amazonkou, tak tu bych nechtěl ani náhodou. Za ty hrozné peníze, co za ni sousední JZD dalo nejsou schopni ani na ní mít jetelák, takže pokud si objednáte Amazonku službou na setí - třeba ovsa s podsevem jetelotrávy, tak zaplatíte hektarově dvojí setí, ani nemrknete, zem poničená od rotačních bran na prach (že prý se ty rotační brány na druhé setí zásadně nesundávají), takže pak to měl člověk po setí strach i zaválet, přestože to bylo u luštěninové směsky nutné - a kamení tím pádem zůstalo taky navrchu. Rotačka pak byla při sečení nadmíru spokojená - nože létaly pryč jak o závod.

Navíc: není nad počítač i u secího stroje. Pokud bylo zapotřebí snížit výsevek jetelotrávy na méně, tak to pořád jen hlásilo "error", hráli jsme si si tou vymožeností hezky dlouho a pole jen a jen trpělo. Člověk měl 100 chutí vyřešit tu bedýnku kladivem. Ať si ty vymoženosti nechají, jen to zbytečně zdržuje a prodražuje stroj - porucha na poruchu.

Roudnická sečka je ověřený, jednoduchý stroj, a v posledních verzích to mělo i ty kolejové meziřádky automatické. Je škoda, že ROSS v Roudnici skončil, každý stroj má své mouchy i přednosti ale po zkušenostech s cizinou: vše ostatní je předražený nakrášlený brak. Vychvalovaná Saxonie - u převodovek prý praskala kolečka - hlavně u krajních převodových stupňů.


u moderních secích stroju neni žádné zařízení na přísev podsevů ve základní výbavě ( u některých jen za příplatek)...to zaprvé, zadruhé- i bez jeteláku se dá secí kombinací zasít podsev bezproblému, s tím, že při druhém setí sečku posadim na válec a rotační brány tedy nejdou do země... zem na prach není chyba secí kombinace, ale předchozí přípravy a v poslední řadě, pokud Vám to nekdo sel a naučtoval tak, jak popisujete...tak je otázka proč jste si to tak nechal udělat :wink: Ono ne vždy je chyba ve stroji, ale je spousta jinych předevšim lidských faktoru, které bývají pro praci stroje a jeji vysledek tak nejak stěžejní :idea:

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod medulin » 24 říj 2012 19:14

Nemám amazonku, ale můj secí stroj hlásí error když se výsevní hřídel otáčí pomalu dochazelo by k nerovnoměrnému dávkování. Tohle hlášení se nechá vypnout správnou volbou je rozpojit válečky a tím pádem zvednout otáčky nad spodní hranici. Myslím že u toho stroje to bude to samé.

Směsku není problém sít zamíchanou na hloubku 2cm

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod tomous » 01 lis 2012 23:23

No asi takhle:Privat drill jsme měli asi 10 let_hrůza. Nechápu co na ní kdo vidí,ale budiž. Prodal jsem ji před 8 rokama za 35tis. a za 30 koupil amazone D7 30 a za 2 tis. jetelák kterej na ní mám danej a nemůžu si ju vynachválit!!! Tom

Příspěvky: 34
Registrován: 16 bře 2009 10:32

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho věk

Příspěvekod 7011 » 22 dub 2013 07:41

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat zda jste sní nekdo sel a s jakym vysledkem kukuřici chtel bych to zkusit davam jen asi 0,3-0,4 ha ročně.
DÍKY za odpověd Jirka

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho

Příspěvekod kolda91 » 22 bře 2015 12:55

Cau, taky bych se chtel zeptat na tu kukurici, jestli s ní ma nekdo zkusenosti. Existuje naka minimalni davka osiva, ktera musi byt ve skrini, aby to selo? Dasli otazka je, co je to na prilozenem obrazku v tom cervenem ovalu? K cemu ta paka slouzi, v navodu na pouziti sem to nak nenasel a katalog ND taky nic nerika. Diky za odpoved
22101_2.jpg
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho

Příspěvekod Mr.Equable » 22 bře 2015 13:12

ta páka v kroužku slouží na změnu znamenáků. Na tej páce jsou lanka a vedou ke znamenákům. Přestavením páky na jednu či druhou stranu, vždy jeden znamenák klesne na zem a druhý se zvedne.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho

Příspěvekod kolda91 » 22 bře 2015 13:59

Jeste jedou dekuji za odpoved. Nevis, jake je minimum osiva, co musi byt ve skrini? Podle tohoto obrázku by to mělo být vpodstatě jedno, jelikoz na spodni vysev do jde spodem a ta lopatka bere vpodstate i to minimum co se tam nachazi. Premyslim prave o koupi jedne privatky a ihned po dovezeni bych chtel zacit set jecmen a proto bych chtel vedet, kolik by tam melo byt osiva. Budu osevat cca 1500m2, coz by melo byt cca 25-30kg osiva a mam strach ze se me to v te skrini ztrati :) .
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (33.82 KiB) Zobrazeno 18545 krát
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho

Příspěvekod bold » 22 bře 2015 14:17

na mašinu musíš někoho postavit aby ti nahrnoval štětcem obilí do válečků. Tohle je jedinná nevýhoda. Ještě před 3 lety jsem s ní sel ročně víc jak 40ha a naprosto bezproblémů, až na tu nutnost mít tam obsluhu při ukončování- kdyby někdo chtěl tak mám diskovku 6m. Prodám za cenu 10kč/kg.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Privatka od ross roudnice- nejlepší mašina z mašin svýho

Příspěvekod tozer » 22 bře 2015 21:08

kolda91 píše:Jeste jedou dekuji za odpoved. Nevis, jake je minimum osiva, co musi byt ve skrini? Podle tohoto obrázku by to mělo být vpodstatě jedno, jelikoz na spodni vysev do jde spodem a ta lopatka bere vpodstate i to minimum co se tam nachazi. Premyslim prave o koupi jedne privatky a ihned po dovezeni bych chtel zacit set jecmen a proto bych chtel vedet, kolik by tam melo byt osiva. Budu osevat cca 1500m2, coz by melo byt cca 25-30kg osiva a mam strach ze se me to v te skrini ztrati :) .

pokud bys chtěl mám k prodeji amazone D7, 2,5 m záběr, dá se s ní vysévat prakticky cokoli, sel sem s ní i mák a to bylo v násypce cca 4kg osiva, pomocníka k přihrnování sem nepotřeboval :D

Další

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků