Setí pšenice špaldy

Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2012 11:56

Setí pšenice špaldy

Příspěvekod JendaM » 20 pro 2015 18:28

Zdravím, chtěl jsem se zeptat. Nemáte někdo zkušenost se setím pšenice špaldy? Letos jsme ji zkoušeli set prvně. A náš Farmet Falcon to absolutně nezvládal - hned se ucpali semenovody. Nakonec jsme to zaseli starou sexkou, ale museli sme vyhodit semenovody a pouštěli jsme to rovnou zem a pak převláčeli. Takže jistě chápate že to neni ideálni :D... Jestli ste se s tím někdo zabejval napište prosím s čim máte zkušenost. Díky :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Setí pšenice špaldy

Příspěvekod bold » 21 pro 2015 08:45

sel jsem sexkou se zvýšenou kontrolou semenovodů, zacpali se jen párkrát a ojediněle. Teď seju horschem CO-4 a naprosto bez problémů.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Setí pšenice špaldy

Příspěvekod fortschritt » 24 pro 2015 12:21

Taky jsem špaldu sel SEXKOU. Měl jsem člověka na plošině. Nakonec jsem přišel na vychytávku. Onu, jak máte už za těch 40 let měněné semenovody za různé náhražky, tak není vhodná moc vrubovaná hadice. Tak samo moc dlouhá. prostě se to za ty vrůbky popř. za tu délku zachytí a je konec.. Druhý rok už jsem si nechal udělat hadice na míru a všechny semenovody jsem zrepasoval a už dobré. Nemám tam sice na konci ten nátrubek, ale myslím si, že je tam zbytečný.
co se plazí neuteče

Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2012 11:56

Re: Setí pšenice špaldy

Příspěvekod JendaM » 24 pro 2015 13:36

Jo díky za odpovědi :)

A na ty sexce, co jste měli za semenovody? Ty (asi) originál gumový, jakoby varhánky? Nám se to cpalo i v tom... Zkoušeli jsme tam dát i jiné, ale nesehnali jsme vhodnou hadici, tak aby byla hladká, dost ohebná a přitom dost velkej průměr. A co jste měli za odrůdu? My tam máme rakouskou "Oberkulmer Rotkorn". Přemýšlel sem totiž, že to osivo možná bylo ještě blbější než je běžný, tady totiž byly třeba tři čtyři klásky pohromadě, ještě na klasovým vřetenu a to když se někde postavilo napříč tak bylo hotovo.

A taky by mě zajímalo jak se to klidí? Neucpává to síta?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Setí pšenice špaldy

Příspěvekod fortschritt » 25 pro 2015 10:54

Ty hadice se ještě vyrábějí originál, záleží, kolik chceš do toho investovat. Já mám firmu, který mi za 2 000 Kč utočila hadici daného průměru a délce 20 m. Ale tady ty origo dle mě budou ještě lepší. Odkaz je zde: http://www.agrozetshop.cz/semenovod/d-108295-c-1218/ ale pokud se Ti s tím chce :"jeb*t, myšleno s nasazováním, tak tady bohatě stačí klasická hadice. http://www.agrozetshop.cz/hadice-semeno ... 29-c-1218/

Jestli ccheš, mám pár semenovodů ještě doma, nových. Tak kdyby něco, tak napiš.
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Setí pšenice špaldy

Příspěvekod bold » 25 pro 2015 11:42

obejít sběrné dvory, obrat staré vysavače a hadic je habakuk.... :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Setí pšenice špaldy

Příspěvekod fortschritt » 25 pro 2015 11:49

Nevím, jak je to možné, ale ty z vysavačů se mi cpaly při ječmeni a špaldě.
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Setí pšenice špaldy

Příspěvekod bold » 25 pro 2015 13:02

u špaldy je problém, ale u ječmene nikdy...
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků