Secí kombinace

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Secí kombinace

Příspěvekod pawell89 » 21 dub 2016 15:42

Rad bych slyšel váš nazor na volbu seciho stroje za zetor16145 se zesilenou hydraulikou, rozhoduji se mezi seci kombinaci 3m s rotačnima branama a diskovym secim ustrojim např.KVERNELAND/ACCORD anebo taženou Vaderstad Rapid 300C s přihnojovanim , pudy mam lehči kamenité ,polovinu vyměry kopcovito, ročně by se sela cca 30ha. Neoram , použivam radličkovy podmitač. Sečka by sela pšenici ,ječmen ,řepku , možna hrach . Jde mi o to která z těchto seček bude dělat lepsi praci při bezorebném zpracovaní půdy ? Děkuji za vaše nazory a zkušenosti . Popřipadě stačila by 161 na Vaderstad vykonově ? děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Secí kombinace

Příspěvekod Mr.Equable » 21 dub 2016 16:16

Já bych řekl, ač nemám moc, spíše žádné, zkušenosti, že je lepší pro bezorebmou něco s diskovou přípravou.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 118
Registrován: 27 bře 2015 12:48

Re: Secí kombinace

Příspěvekod jozef1975 » 23 dub 2016 21:35

Po radlickovom podmietaci zasejes dobre s kombinaciou aj vaderstadom. Otazka je ci sa ti vaderstad oplati na 30 ha. 3 metrovu zvladnes bez problemov. Myslim ze na youtube su aj videa takychto suprav.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Secí kombinace

Příspěvekod neznalek » 24 dub 2016 21:53

pawell89 píše:Rad bych slyšel váš nazor na volbu seciho stroje za zetor16145 se zesilenou hydraulikou, rozhoduji se mezi seci kombinaci 3m s rotačnima branama a diskovym secim ustrojim např.KVERNELAND/ACCORD anebo taženou Vaderstad Rapid 300C s přihnojovanim , pudy mam lehči kamenité ,polovinu vyměry kopcovito, ročně by se sela cca 30ha. Neoram , použivam radličkovy podmitač. Sečka by sela pšenici ,ječmen ,řepku , možna hrach . Jde mi o to která z těchto seček bude dělat lepsi praci při bezorebném zpracovaní půdy ? Děkuji za vaše nazory a zkušenosti . Popřipadě stačila by 161 na Vaderstad vykonově ? děkuji


zaseješ dobře s obojím, ale na 30 ha bude Rapid jednak drahý a v případě většího počtu menších parcel to bude také mínus pro Rapid.... (délka soupravy, s nesenou se dostanete všude)

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Secí kombinace

Příspěvekod pawell89 » 26 dub 2016 20:27

neznalek píše:
pawell89 píše:Rad bych slyšel váš nazor na volbu seciho stroje za zetor16145 se zesilenou hydraulikou, rozhoduji se mezi seci kombinaci 3m s rotačnima branama a diskovym secim ustrojim např.KVERNELAND/ACCORD anebo taženou Vaderstad Rapid 300C s přihnojovanim , pudy mam lehči kamenité ,polovinu vyměry kopcovito, ročně by se sela cca 30ha. Neoram , použivam radličkovy podmitač. Sečka by sela pšenici ,ječmen ,řepku , možna hrach . Jde mi o to která z těchto seček bude dělat lepsi praci při bezorebném zpracovaní půdy ? Děkuji za vaše nazory a zkušenosti . Popřipadě stačila by 161 na Vaderstad vykonově ? děkuji


zaseješ dobře s obojím, ale na 30 ha bude Rapid jednak drahý a v případě většího počtu menších parcel to bude také mínus pro Rapid.... (délka soupravy, s nesenou se dostanete všude)



Děkuju za rady , vypada to že volba padne na 3 nesenou kombinaci z duvodu velikosti a tvarů polí.Chtěl jsem se jestě zeptat použivate spíse mechanicke nebo vzduchove kombinace ? Sice jsem puvodně přemíšlel o Rapidu starší se necha sehnat za cca 300tisic na něm mě nejvice lakalo přihnojovani a že bych traktor tak nezatěžoval .

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Secí kombinace

Příspěvekod tonik » 26 dub 2016 20:30

Mechanika je jednoduší ale hlavně to chce diskové výsevní ústrojí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Secí kombinace

Příspěvekod neznalek » 26 dub 2016 20:40

mel jsem jak pneumatickou, tak teď nově jsem se vrátil k mechanice. Hlavně tedy kvůli jednoduchosti ( méně hejblat - méně potencionálních problémů). Výhoda pneumatické je ale jasná, u nesenných lepší těžiště - zpravidla blíž k traktoru a také větší a líp plnitelný zásobník. Kotoučové botky beru už jako nutnost a jiné bych v mých podmínkách ani nechtěl.

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Secí kombinace

Příspěvekod pawell89 » 26 dub 2016 20:52

tonik píše:Mechanika je jednoduší ale hlavně to chce diskové výsevní ústrojí.


S tím počitam že vyběr padne na diskove vysevni ustroji . Chtěl bych aby rotačni brany byli kvalitnějsi koukal jsem napr na KVERNELAND/ACCORD anebo mechaniku Amazone

Příspěvky: 118
Registrován: 27 bře 2015 12:48

Re: Secí kombinace

Příspěvekod jozef1975 » 26 dub 2016 21:36

Pozri si aj Pottinger Vitasem, mavaju dobre ceny , mal som sice problem s vysevkom ale nejak sa to upravilo. Mam na nej 1760 ha a prvy krat idem menit noze na rotackach. Inak len skrabky na packer valci. A keby som ju kupoval este raz tak ten valec chcem pogumovany, nelepi sa tak. Tie skrabky su najvacsia otrava na celej sejacke.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Secí kombinace

Příspěvekod medulin » 26 dub 2016 22:14

jozef1975 píše:Pozri si aj Pottinger Vitasem, mavaju dobre ceny , mal som sice problem s vysevkom ale nejak sa to upravilo. Mam na nej 1760 ha a prvy krat idem menit noze na rotackach. Inak len skrabky na packer valci. A keby som ju kupoval este raz tak ten valec chcem pogumovany, nelepi sa tak. Tie skrabky su najvacsia otrava na celej sejacke.


Na 1760ha první nože :shock: Po 1500ha jsem dával 4. sadu z toho byla jedna navařená tvrdokvem. Za to škrabky na válci mám teprve druhý a s tvrdokovem a ještě dlouho tam budou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Secí kombinace

Příspěvekod neznalek » 27 dub 2016 11:40

medulin píše:
jozef1975 píše:Pozri si aj Pottinger Vitasem, mavaju dobre ceny , mal som sice problem s vysevkom ale nejak sa to upravilo. Mam na nej 1760 ha a prvy krat idem menit noze na rotackach. Inak len skrabky na packer valci. A keby som ju kupoval este raz tak ten valec chcem pogumovany, nelepi sa tak. Tie skrabky su najvacsia otrava na celej sejacke.


Na 1760ha první nože :shock: Po 1500ha jsem dával 4. sadu z toho byla jedna navařená tvrdokvem. Za to škrabky na válci mám teprve druhý a s tvrdokovem a ještě dlouho tam budou.


taky se mi zdá, že je tam navíc nula :shock: Hřeby me u 3m Sulky vydrželi cca 300-400 ha maximálně ( nesjížděl jsem na krev), kamarád letos na 3m Lemkenu natočil na první sadu 436ha, ale nože tam defakto už nejsou. Obyč škrabky vydrží cca dvě sady hřebů. Nyní mám FOX D + Vitasem ADD a po 50 ha už některé škrabky nechávají, budu je muset posunout

Příspěvky: 118
Registrován: 27 bře 2015 12:48

Re: Secí kombinace

Příspěvekod jozef1975 » 27 dub 2016 14:20

Kludne vam odfotim display aj noze , este som ich nevymenil. Su origo cervevene. Ked sme uz pri tom jeden som skusal povolit aby som mal istotu ze tie nove pasuju ,lebo som dostal aj nove podlozky kvoli tomu ze nove noze su uz delene. Na sroboch bolo lepidlo na zavity. Pri montazi novej sady ste tam dali lep na zavity?

Příspěvky: 118
Registrován: 27 bře 2015 12:48

Re: Secí kombinace

Příspěvekod jozef1975 » 27 dub 2016 14:36

photostudio_1461782573037.jpg
photostudio_1461782573037.jpg
Chlapi klamal som, to cislo je 1698 ha. Teraz som bol odfotit display aj rotacky. Skusim dat fotky az sa podari.
Přílohy
photostudio_1461782518808.jpg
photostudio_1461782518808.jpg (44.75 KiB) Zobrazeno 10125 krát
Naposledy upravil jozef1975 dne 27 dub 2016 20:50, celkově upraveno 1

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Secí kombinace

Příspěvekod zemědělec » 02 dub 2017 10:08

Nechci zakládat nové téma, tak to dám sem. Chci vás požádat o zkušenosti se secí kombinací Kverneland s-drill.Co si dát do výbavy a co lze oželet při omezeném rozpočtu. Záběr 3m.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Secí kombinace

Příspěvekod Mr.Equable » 02 dub 2017 19:58

obecně: pokud nestříkáš pree, nebo jezdíš podle navigace, tak jsou zbytečné kolejový znamenáky. Dobrý jsou i utláčecí kolečka za diskovíma DXD botkama. Já mam na sečce ventilátor hnanej hydromotorem. Výhoda pokud máš pasivní přípravu, nemusíš točit kardanem. nevim, za co vše si můžeš připlatit a co je v základu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Secí kombinace

Příspěvekod zemědělec » 02 dub 2017 21:28

Diskový botky s kolečkama jsou v základu.Bylo by to s rotačkama, tak ten hydropohon oželím. Pree znamenáky by se hodily/1150eur/. Co zavlačovače /1000eur/? Lemken je taky za kolečkama nemá.Monitor signus nebo stačí FGS? Jaký válec k rotačkám do lehčích až stř. půd?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Secí kombinace

Příspěvekod neznalek » 02 dub 2017 22:28

zemědělec píše:Diskový botky s kolečkama jsou v základu.Bylo by to s rotačkama, tak ten hydropohon oželím. Pree znamenáky by se hodily/1150eur/. Co zavlačovače /1000eur/? Lemken je taky za kolečkama nemá.Monitor signus nebo stačí FGS? Jaký válec k rotačkám do lehčích až stř. půd?


Zrovna za hydropohon ventilatoru bych i připlatil - nezasíra se vzdusník/hlavy osivem, když se točí kolo a nefouká turbína a taky turbina samotná vydrží víc ( nemá rázy od neustálého zapínaní vyvoďáku -mechanický pohon jsem měl (jina značka) - řemínky dvakrat za sezonu, nová turbína 22 tis. Kč)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Secí kombinace

Příspěvekod Mr.Equable » 03 dub 2017 16:40

Ja píše neznalek, hydr.motor je lepší, fouká to furt a nezcpe se ti osivem, když někde chytíš kolečkem a netrpí tolik, když musíš na souvrati pořád vypínat a zapínat. Já mam taky rotačky a připlatil sem si za hydr.motor. Zavlačovače za mě ano, pole pak hezky učesaný a když je nějaký semínko na povrchu, tak ho zahrnou. Já mam počítač, na kterym nastavuju cyklus kolejáků a ukazuje otáčky, prázdnou násypku a hodnoty setí(Hektary, čas, vzdálenost apod.) na běžné setí podle mě stačí. Nevím, co umí ten lepší. Pree znamenáky by možná šly udělat i doma a levněji. Na tutich sečkách jsou dost humpolácký a těžký, Horsh má jednoduše a elegantně vyřešený.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků