díra v obchodu

Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

díra v obchodu

Příspěvekod sep » 04 úno 2011 00:49

zdravím všechny a rád bych zde rozpoutal diskuzi o tom proč se nikdo (podotýkám pravděpodobně) nepokusil káry, sklápěčky ,nízké a s malou tonáží( cca do 5 tun ) vyrobit a postavit svůj výrobek na čísla ? na trhu nevím zatím o jediném českém výrobci kár za traktory a myslím že by to mohl pomoci některé agro dílně .pokud mám najivní představy prosím opravte mne.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: díra v obchodu

Příspěvekod miki » 04 úno 2011 08:16

Téměř všichni výrobci (domácí i zahraniční) nabízejí návěsy od 1,5t. Bohužel cena za nový je dosti vysoká. Dalším řešením je použití vozíku za auto
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2011 23:01

Re: díra v obchodu

Příspěvekod sep » 04 úno 2011 09:40

a máte nějaké adresy na výrobce abych se podíval na ty ceny?

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: díra v obchodu

Příspěvekod miki » 04 úno 2011 09:57

To je problém dodavatelů a výrobců. Ceny buď nejsou vůbec na netu nebo jsou na dotaz. Jeden si koupí traktor za milion, druhý za 750 tisíc
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: díra v obchodu

Příspěvekod Lukáš Tříska » 04 úno 2011 10:55

síla sílu zmáhá

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: díra v obchodu

Příspěvekod farmářJH » 04 úno 2011 11:38

když si vezmeš, že vše je nové, koupíš nápravy od výrobce, nebo jen části a nápravy vyrobíš, musíš k nim mít papíry o homologaci pro schválení, musíš pro výrobu mít další atesty nejen svářečské zkoušky,ale kompletně povolení pro konstrukci a výrobu strojíreských výrobků, přidáš k tomu ochranu zinkem(u zemědělských strojů neocenitelná věc), lakovna, kompletace.....tak ti vyjde, že se to vyplatí až v nějaké sérii. Musíš k tomu mít výrobní dokumentaci, min. jeden kus dát na zkoušky .... prostě schválenej typ, schválená výroba (že jsi schopen to podle toho typu vyrábět pořád stejně ve stejné kvalitě).....divíš se, že je málo výrobců? že jsou ceny vysoké? prostě to není jako když se dohodneš se sousedem a něco si svaříte.
Včera jsem zase koukal na stránky čínských výrobců. Nebýt tak drahá doprava, že se tyhle objemné věci vyplatí jen omezeně a že většina CE certifikací, se kterými se ohánějí jsou podvod (viz teď ty lyžařské přilby, v mailu mám také CE na nějaké výrobky a k tomu odkazy na normy EU, za to, že to splňují a je to pravé ovšem nezodpovídá výrobce,ale ten, kdo to do EU doveze, proto tam musí být i jeho jméno) tak bych se divil, že se to v našich podmínkách ještě dá dělat. :?
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 13
Registrován: 03 led 2013 12:48
Bydliště: Plzeň

Re: díra v obchodu

Příspěvekod makrde » 05 bře 2013 10:55

výrobci jsou pošli mi email sz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 32
Registrován: 31 pro 2009 20:56

Re: díra v obchodu

Příspěvekod Bílý jednorožec » 25 kvě 2013 21:33

IMG_0582.JPG
IMG_0582.JPG (152.08 KiB) Zobrazeno 5512 krát
Také jsem hledal káru na manipulační jízdy po zahradnictví a farmě. Už jsem si ji
nakreslil a hledal výrobce. Jenže. Nikdo nemá zájem vyrábět něco nového a zejména ne pořádného. Sraček za pár kaček
je plný trh. Kup si ale káru na hnůj s deklarovanou nosností 0,5 tuny , která má na trubkové nápravě 30mm čep 22 mm a
kolečka jako u dětské postýlky. Je sic za pár tisíc, prvním pohledem už vidíš flignu. Navíc plechová korbička s jedním
nátěrem odejde na hnoji za pár měsíců. Až jsem objevil u Kamírů v Pacově nádhernou káru od irské firmy JFC. Bytelná
konstrukce, plastová vana, široká kola. Závěs na čep ISO 50, který maji naše zahradnické traktůrky. Jeden den objednal,
druhý v poledne už byla kára zapřažená a kluci vozili kobylince z výběhů. Stojí sic 15 tisíc, ale jako všechny ostrovní
zemědělské mašiny, je to stroj dimezovaný
IMG_0590.JPG
IMG_0590.JPG (167.04 KiB) Zobrazeno 5515 krát
na mnohaleté používání bez oprav.
Posuďte sami, máme z ní s vnuky radost.
Vladimír-zahradník

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků