vlek

Příspěvky: 21
Registrován: 03 lis 2013 17:03

vlek

Příspěvekod kubis » 17 led 2014 15:57

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, když mám nový ale doma vyrobený vlek za traktor jak ho přihlásit.
Děkuji za odpověď

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: vlek

Příspěvekod Brano » 17 led 2014 16:25

viewtopic.php?f=122&t=1957
Ak si zo Slovenska, u nás sa to prihlásiť dá normálne, má to Cčkovú značku. Máme tak prihlásený aj traktor aj vlečku...lepšie zaplatiť za toto ako riskovať pár sto € pokutu. :wink:

Příspěvky: 21
Registrován: 03 lis 2013 17:03

Re: vlek

Příspěvekod kubis » 17 led 2014 21:32

ahoj,
díky za odpověd ale jsem z česka ale to bude podobný ale mám s tim nejdřív na technickou nebo na úřad?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vlek

Příspěvekod bold » 18 led 2014 10:29

postup bude asi tento
1, jdeš na úřad, zjistíš co je třeba
2, zděsíš se
3, jezdíš bez papírů, popřípadě vlek stojí v kopřivách

nebo
1, jdeš na úřad, zjistíš co je třeba
2,posíláš kolkované žádosti kde je třeba a investuješ nemalou částku
3,jedeš na stk
4,máš vlek svůj za cenu staršího koupeného s papíry.

Tohle je můj názor, ohledně legalizace čehokoliv v tomto státě jsem velkým pesimistou- berte na mě ohled. Jsou to osobní skušenosti z jednání na úřadech a českým úředníkem a jeho výkladem zákona. Nervy na to nemám, to už radši investuji svou energii na to , jak se systémem vy...bat. Vše co jsem chtěl legálně většinou ztroskotalo na jednání s úředníkem. :evil: :oops:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: vlek

Příspěvekod Brano » 18 led 2014 19:07

Ja som rád, že u nás umožnili zlegalizovanie týchto podomácky vyrobených kocúrov. V našom prípade to stálo 2 x 33€ (traktor+ vlečka).T bol poplatok za vydanie ŠPZ a potom sa platila poistka, tam si nie som istý koľko to bolo ale myslím že 24€ traktor a 16€ vlečka. Poistka sa platí každý rok, ale stále sa to ešte oplatí. Tie peniaze si traktor na seba zarobí a behať bez toho v dnešnej dobe keď je policajt už pomaly aj na poľnej ceste je dosť o hubu. Tie pokuty sú dosť vysoké,až likvidačné :!:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek

Příspěvekod poulm » 18 led 2014 19:31

to Kubis
a jak ten tvůj vyrobený vlek vypadá,je to nějaká dvoukolová kára nebo něco většího?
Jinak s úřady je to jak píše bold.
Za úvahu by bylo dobré zjistit,pokud na je na Slovensku nějaký takový samodomo s "C"čkovými papíry a pojištěním,může to na takových papírech vyjet i do zahraničí třeba i po té polňačce?
Tím pádem si jakože půjčím od strejdy ze Slovenska přívěs nebo traktor a budu s ním tady "dočasně" jezdit,třeba na sezonu atp.
Co vy na to?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 21
Registrován: 03 lis 2013 17:03

Re: vlek

Příspěvekod kubis » 18 led 2014 22:19

je to jen 5 tunová dvoukolová kára :) a myslim že by to nemělo cenu.
já jsem s tim este nejezdil, protože mi ji nedávno přivezli. Ale chtěl jsem zjistit možnosti :D
díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: vlek

Příspěvekod winis » 18 led 2014 22:48

Tady v okolí dávaj pokuty za to že závěsovina která dřív nemusela mít SPZ (avšak má velký techničák) tak už ji dneska mít musí. Podle nějakýho zákona prej....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek

Příspěvekod poulm » 19 led 2014 00:29

Závěšovina,myslíš tím ty staré traktorové nosiče kontejnerů nebo nástaveb RMA a jiné tažené pracovní stroje?
V těchto věcech zákon hovoří jednoznačně a evidentně jako vždy pomáhači v tom nemají jasno.
Zkušenosti mne naučili,že při střetu s úředníkem či jiným orgánem je zapotřebí mít perfektně proštudovaný zákon k dané problematice a znát svá osobní práva.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vlek

Příspěvekod bold » 19 led 2014 10:43

veškerá činnost v naší banánové republice vyžaduje nastudování zákona. Pak člověk zjistí že ho státní úředník z 90% prachsprostě buzeruje hřešíc na neznalost zákona z občanovy strany. Pokud dojdeš na úřad perfektně vybaven znalostmi, tak zjistíš že úředník zákon nezná a omezuje se pouze na dobře naučené citace určitých pasáží ze zákona aniž by znal zákon celý. Rovněž manipuluje se zákonem tak, aby nemusel hnout tužkou. Na druhou stranu stačí pár vyostřených střetů, prokázání své znalosti zákona a zničehož nic to jde. (ale kdo má furt študovat zákony podle toho kam zrovna potřebuje jít něco vyřídit)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: vlek

Příspěvekod winis » 19 led 2014 11:21

Jednalo se o tenhle valník.

Odůvodnění příslušníků bylo, že podle nějakýho zákona (už si to přesně nepamatuju, je to pár let) musí být valník otypovanej a na číslech jinak že nemůže na silnici. I když ve velkym TP má napsáno že SPZ nepotřebuje, to je prej zrušený a musí se SPZ udělat.
Přílohy
2012-03-18 11.50.13b.jpg

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: vlek

Příspěvekod neznalek » 19 led 2014 14:23

já letos vyfásnul 100kč za plošinu bez SPZ...origo výroba, mám i stítek... ale co sem tak zjistoval, tak snad jednonápravové tovarní vyroby bez SPZ mají mít nějakou vyjimku z tohoto.... vim ,že třeba velke fekály a sberací vozy (oboji dvojose) se na SPZ dodatečně stavěli

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vlek

Příspěvekod bold » 19 led 2014 14:52

on ti dají 100kč a oba jste spokojení. Znalec je to nechá sepsat, a pak pošle svého právního zástupce na úřad a nárokuje náklady na právního zástupce a ušlý zisk. :lol: Protože tovární výroba do určitého roku nepotřebovala SPZ. Kupříkladu třeba HON alias UN 053 je samojízdný stroj a SPZ nepotřebuje. Stejně tak účelové nádstavby (či jak se to všechno dá nazvat) rovněž nepotřebují spz. Zrovna výše uvedený vlek bych nazval rozmetadlem a fertik.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: vlek

Příspěvekod Denis » 19 led 2014 16:35

Tady mají k postřikovači osmikubíkovou cisternu z Malacek (myslim), nikdy to nemělo SPZ a problémy s tím nikdy nebyly. Horší to bylo po silnici 1. třídy s TX 66 na 800 gumách. Slabý tři metry osumdesát se sklopenýma schůdkama.

Příspěvky: 21
Registrován: 03 lis 2013 17:03

Re: vlek

Příspěvekod kubis » 05 čer 2014 21:45

takže když mám 4-5ti tunový vlek (jednonápravový) tak ho musim přihlásit nebo ne?? :) on neni zase až tak velký.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vlek

Příspěvekod bold » 05 čer 2014 21:49

nemusíš, ale na cestě nemá co dělat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek

Příspěvekod poulm » 06 čer 2014 08:05

Zkus třeba táhnout za osobákem ten malý svačinový vozíček 1,2x1,2m na těch malých bantamových kolečkách bez spz,stk a pojištění a uvidíš co ti chrániči poví,to je to samé.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2014 07:41
Bydliště: JM

Re: vlek

Příspěvekod Jiřik » 06 čer 2014 12:48

Když se tak bavíte o vlecích ,tak mám vymyšleno rozmetadlo na hnůj 4,7t se štítkem a chci ho nechat pojistit a potom udělám výměnnou nástavbu
2 nebo 3 stranný sklápěč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek

Příspěvekod poulm » 10 čer 2014 07:36

Pořád to bude samodomo sklápěčka se štítkem od rozmetadla :roll:

Jak jsem byl teď na dopravce ohledně přetypování vleku, tak tam měli také formulář "Stavba jednotlivého vozidla"
Když jde postavit přívěs za osobní auto domácí výroby s následným přidělením TP,tak by snad mohl jít i traktorový přívěs.
I tohle vydím jako cestu,ale je potřeba se pořádně obrnit nervy a trpělivostí.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vlek

Příspěvekod bold » 10 čer 2014 08:11

doporučuju nakoupit několik láhví kvalitního alkoholu, sehnat motivační kazetu na uklidnění pocuchaných nervů a zabukovat si pobyt v léčebném zařízení pro nervově choré. A pak směle do toho k legalizaci. Po prvním setkání s ouřadem propadnete beznaději (to je účel neb státní úředník se přece nebude otravovat s prostým lidem) pokud se nedáte zvyklat tak lze vykročit do dalšího kola. po několika pokusech se lze probojovat do postupového místa.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek

Příspěvekod poulm » 10 čer 2014 08:59

Asi tak,pokud člověk nemá na úřadě dobrého známého,který to popostrčí, tak je dost obtížné to úspěšně dotáhnout do úspěšného konce.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků