Závěs na autovlek

Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2015 00:01

Závěs na autovlek

Příspěvekod zod.john » 19 čer 2015 12:32

Zdravím, potřeboval bych poradit od někoho, kdo si dodělával zadní závěs na BSS(Panav)jak na to, v Panavu nám řekly, at na to rovnou zapomenem, prej kvůli brzdám, ale spousta lidí tahá dva vleky, jde to vubec legálně? Nevím přesně označení vleků, ale jsou to klasický autovleky předělávaný na traktorový a mají nosnost 12,5t

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Závěs na autovlek

Příspěvekod bold » 20 čer 2015 08:56

nuž dva vleky jest možno, ale! První vlek musí mít schválené tažné zařízení. Nuž pokud výrobce neschválí, tak to ofic nepůjde 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Závěs na autovlek

Příspěvekod poulm » 21 čer 2015 20:13

Já jsem si také dodělal na svůj přetypovaný autovlek zadní závěs, pokud je člověk trochu zámečnicky zručný, tak to není nic těžkého.
Bohužel ho zapsaný nemám a nejspíš ani nikdy mít nebudu. Ono je podobných věcí na zemědělských a jiných strojích mnoho,které nejsou a nikdy nebudou echt podle vyhlášky, jedná se přece o zvláštní vozidla. Pak už je to jenom o tom, jestli do toho rizika člověk jde nebo ne.
Ale jak říkával můj otec, když je vůle, tak je i cesta, takže věřím, že existuje způsob jak to do TP dostat. :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Závěs na autovlek

Příspěvekod bold » 22 čer 2015 09:28

staré vleky to někdy měli ofic. Já mám na 7 tuně originál díry na závěs včetně vývodu na vzduch a zásuvky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Závěs na autovlek

Příspěvekod poulm » 22 čer 2015 14:14

Mnohé staré vleky mají od výroby vzadu konzoli pro závěs a mnohé tam ten závěs i měly.
Mám doma ještě jeden malý autovlek PzS 53A,co je konstrukčně jako sedmituna,ale má jiné nápravy a kola jko V3Ska a tyto měly všechny vzadu závěs a vývody,tak jsem je jenom opravil a mám je také funkční,ale v TP také nejsou :roll:
Otázka teda zní,jestli tam opravdu zapsaný být musí nebo ne,když se seriově na vlečky ty zadní závěsy dávaly výrobcem.
I dnes je to problém u nových traktorových návěsů či přívěsů různých značek,většina z nich už tam tu přípravu má,nebo jsou rovnou dodané i s tím závěsem,ale legislativně je jim to už horší provézt.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Závěs na autovlek

Příspěvekod bold » 23 čer 2015 09:10

někde jsem viděl TP od vleku kde byl zapsaný závěs. rovněž na STK vyžadovali zapsání tažného do tp pokud bylo namontováno.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků