ruský návěs

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

ruský návěs

Příspěvekod standais » 22 pro 2015 16:15

http://bobruiskagromach.com/assets/ufil ... pst-12.jpg
http://www.obchod-agrospektrum.cz/Prive ... ST-12.html
http://stroje.hyperinzerce.cz/zemedelsk ... nlaR1IkTZU

máte někdo zkušenost s těmito ruskými návěsy? docela vážně o něm uvažuju, je v podstatě za stejný peníze co polák, ale od rusáků očekávám takovou humpoláčtější výrobu, tudíž by měl i něco vydržet. měly by být i příští rok na techagru tak bych je tam okouknul na živo. díky za ohlasy a názory.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 35
Registrován: 21 lis 2012 19:24

Re: ruský návěs

Příspěvekod berdys » 22 pro 2015 18:42

Koukni se na UMEGA mi mame 16tunu vozim na ní 18,5tuny pšenice bez jedineho problemu. A cenove to je nastejno . Mame vyklapení dozadu a na levou stranu . pneu 600/55-22,5 zatim bez jedinneho problemu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 23 pro 2015 01:47

díkes, nechám to jako alternativu. nicméně co ten rusák? hlavní traktor by v tom jezdila 161, ale potřeboval bych to sem tam potáhnout i se 6011 s osivem nebo práškem, tak aby to zas nebylo nějaký hovado.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: ruský návěs

Příspěvekod roman7711 » 23 pro 2015 09:55

Jak to chceš tahat, když to má dvouhadicové brzdy?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 23 pro 2015 14:03

tak snad není takovej problém to předělat, ne?
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: ruský návěs

Příspěvekod roman7711 » 23 pro 2015 15:27

No nevim, je to zásah do konstrukce. Dokud se nic nestane tak pohoda. Třeba na to umí dát rusáci i jednohadicové brzdy a bude to potom moci jezdit pouze 25 km/h, ale to by ti nevadilo, když to budeš tahat 160-kou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruský návěs

Příspěvekod poulm » 23 pro 2015 15:29

Proč by jsi měl něco předělávat,prostě to připojíš jenom na jednu hadici,na tu červenou plnící a brzdit ti to taky bude v pohodě.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: ruský návěs

Příspěvekod roman7711 » 23 pro 2015 17:18

Brzdit to bude, to jsem nepsal, ale nesmí se to tak provozovat. Taky jsem tak jezdil, ale vím, že to tak být nesmí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 23 pro 2015 18:08

však to už se řešilo v jiným vlákně
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ruský návěs

Příspěvekod bold » 23 pro 2015 20:48

byl tam i s jednookruhem, ale já bych byl asi skeptický, nevím jak je na tom rus s legislativou české republiky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: ruský návěs

Příspěvekod jardys451 » 23 pro 2015 22:48

Moc bych od toho nečekal, nelíbí se mi ty poměrně úzké kola. Každopádně cena je dobrá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 24 pro 2015 15:09

bold píše:byl tam i s jednookruhem, ale já bych byl asi skeptický, nevím jak je na tom rus s legislativou české republiky.

co přesně máš na mysli?
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ruský návěs

Příspěvekod bold » 24 pro 2015 19:56

Poslední odkaz byl na jednookruh
A s tou legislativou je to tak, že nevím zdali dovozce uvádí výrobek do souladu s českou legislativou. Všechno co se dotáhne do republiky musí schválit ministerstvo dopravy....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 25 pro 2015 03:54

tak předpokládám, že návěs prodávají i s příslušnými doklady a je tudíž homologován.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ruský návěs

Příspěvekod bold » 25 pro 2015 11:43

no já osobně bych si to prověřil. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: ruský návěs

Příspěvekod jardys451 » 25 pro 2015 12:35

No, známý s tím měl taky problém. Nechal si v Polsku na zakázku udělat místo dvouokruhových jednookruhové brzdy, a na technické ho pak vyhodili.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 25 pro 2015 15:24

aha, tak to máme první zádrhel na co si dát pozor :lol:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruský návěs

Příspěvekod poulm » 25 pro 2015 19:00

Ono se sem tahá kde co a ne vše je v souladu s naší legislativou.
Mnozí opomíjejí i jakékoli dovezené pracovní stroje ať už tažené,nesené či samojízdné,nové či staré.
Všechny by měly mít technické osvědčení,že je to způsobilé k provozu na naších komunikacích,bez toho může být problém a poliše to poslední dobou také zajímá čím dál více.
U starého werku člověk lecos překousne,ale jak už se začné stříkat statisícema za něco nového,tak je potřeba si tohle všechno ošéfovata ověřit.
Teď hned z hlavy nevím tu vyhlášku,ale mám pocit,že všechny nové přívěsy a návěsy za traktor už musí mít dvou-okruhové brzdy.
Resp.návěs či přívěs kupovat vždy s platnými TP a STK,pokud prodejce chce něco takového cizího prodávat na našem území,tak ať se postará i o přihlášení,bez toho bych mu předem nedal ani korunu. Toť je můj pohled.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ruský návěs

Příspěvekod bold » 25 pro 2015 20:54

a záležitost dvouokruhových brzd na traktor s jednookruhem je otázka pár tisícikorun (ovládací ventil, koncovky, šroubení,hadice.)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 25 pro 2015 21:11

tak jasně, bez papírů bych si to taky nevzal. to o těch 2hadicových brzdách jsem taky slyšel. holt technickou asi budu muset dělat s pujčeným traktorem. okouknu to v brně a popovídám si s prodejcem, protože jak to vypadá, budu pravděpodobně jeden z prvních majitelů tohoto návěsu v čr, pokud to teda klapne :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ruský návěs

Příspěvekod bold » 26 pro 2015 09:42

Tak se pak pochlub :-) a za rok,dva se tě budu ptát na zkušenosti :lol: že bych do toho šel taky :)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: ruský návěs

Příspěvekod fortschritt » 29 pro 2015 00:26

Dle platné legislativy je každý návěs, či přívěs nad 5tun NOSNOSTI povinen být vybaven dvouhadicovým systémem brzd. Divili byste se, kolik střelců prodává dopravní techniku bez TP a SPZ s tím, však si to zařiďte sami.A jelikož obchoduji hojně s PL, tak vím, že v PL mnohdy nemají opravdu nic... uháním je o to měsíce, až něco pošlou. Je škoda tady popisovat, kolik peněz a úsilí nám stálo dát PRONAR na papíry tak,že techničák máte hned ten den při koupi stroje. Jinak čekačka až 6 měsíců!
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ruský návěs

Příspěvekod bold » 29 pro 2015 10:48

přesně o těch střelcích jsem mluvil... koupíš nový stroj a pak se divíš jaký problém je dotáhnout legislativu. Jen bych upřesnil že ty dvouhadicové brzdy jsou od určitého roku schválení. takže na zde vyráběné či dovážené vleky v dřívější době se to nevztahuje. Ale všechno nově dovezené (co tady nebylo schválené před určitým datem) je třeba dvouhadic.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: ruský návěs

Příspěvekod fortschritt » 29 pro 2015 10:57

A pak je samozřejmě třeba řešit náhradní díly... Většina lidí říká: co se může na vlečce pokazit? koupím to od překupníčka, však vlek je vlek.. A ono ouha... ve žních na dvanáctituně vozíte najednou šestnáct tun a praskne listové péro. Voláte překupníčkovi,ať vám ho dodá, ve většině příkladu Vám řekne, že nemá,nebo nebere/nechce brát telefony, dělá,že už neexistuje atd.. a co Vy na cestě? Máte se pos..t? Nejsem kecal, tyto problémy řeším deno-denně, kdy volají mi, jako výhradnímu dovozci,že něco potřebuji

Druhý VĚTŠÍ problém nastane za 4 roky na technické kontrole. Volá mi zemědělec, že neprošel na TK s návěsem, že stroj nemá boční světýlka, nemá blatníky, které překrývají kola atd atd... prostě Vás vyhodí z TK a přívěs je nezpůsobilý na provozu na pozemních komunikacích.. ptá se, proč? Ti poláci jsou hrozné ku..y.... ale pravda je JINDE! Ono totiž když my objednáváme stroje pro ČR, tak už v objednávce je daleko více změn, oproti PL verzi! Což mnoho lidí neví.. v PL to projde a jezdí,ale bohužel u nás to možné není!

A od nového roku, kdy bude vše online, vše fotit, tak už ani penízky v kapsičce moc nepomůžou. Ještě máme 3 dny na TK se starýma vlečkama :D co jsem tam byl, tak fronty jako bejk. Dnes jedu podruhé :D
co se plazí neuteče

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: ruský návěs

Příspěvekod miki » 29 pro 2015 12:21

On je hlavně problém v naší legislativě v porovnání s okolními státy (i třeba s Německem). Zdá se mi, že jsme papežštější než papež
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: ruský návěs

Příspěvekod Rolník74 » 29 pro 2015 13:45

Taky mě končila technická v červnu příštího roku,ale raději jsem dva traktory a čtyři vozy udělal už před měsícem a mam čtyři roky klid...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: ruský návěs

Příspěvekod standais » 29 pro 2015 19:25

ty boční světýlka mě docela zajímají, to se bavíme o těch oranžových pozičkách co jsou z boku na korbě/rámu? jinak některý návěsy na obrázcích blatníky mají, takže by podle mě neměl být problém... ale jak jsem už říkal, okounku to v brně, nafotím, přidám své dojmy a případně i řeči, co do mě prodejce bude hustit :lol: jinak drobná otázka: po novém roce už nepůjde dělat technickou tak, že mi technik přijede a udělá traktory a vleky na dvoře? nebo se nic nemění a bude jen navíc fotit?
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruský návěs

Příspěvekod poulm » 30 pro 2015 15:21

Na všech forech se hojně diskutuje o těch STKáčkách co budou příští rok a myslím si,že se zbytečně vyvolává panika a lidi se záměrně stresují.
Pravdou je,že nikdo pořádně neví jak to bude fungovat a co bude a ani samotní technici na STKáčkách vám toho moc nepoví,protože sami taky neví a čekají na příslušné postupy a co se týče zemědělské techniky jako takové,tak je tam velké množství nevyřešených otazníků.
Dále každé vozidlo by mělo odpovídat takovému stavu,jak bylo vyrobené a ve své době schválené,tak je nesmysl,aby si nějací technici vymýšleli nějaké nové konstrukční prvky.

Docela by mně zajímalo,má vůbec smysl investovat tak velké poníze do nového traktorového návěsu? Teda pokud neberu v úvahu velké podniky,které mají řádově v tisících hektarech.
Dát za nějakou 12-15ti tunu řádově 350-500tis je celkem dost a návratnost takové investice je velký otazník a životnost takového návěsu je také silně diskutabilní,nehledě na to,že na mnohých jsou materiály i nátěry také silně ošizené. Není nic zvláštního vidět na dva roky starém návěsu vylézající půchýře,pláty odpadlé barvy a rezivějící hnízda.Jak to bude vypadat za 10let?
To se na mně nezlobte,to si raději koupím starý slušný autovlek či návěs za pár korun a udělá mi stejnou práci.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků