Priprava vleku na STK

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Priprava vleku na STK

Příspěvekod Vašek » 28 led 2017 22:34

Dobry den, pojedu s vlekem poptve na STK takze nevim na co si dat pozor. Koupil jsem vlek s propadlou stk. Na vleku neni rezerva a ve predu jsou je bile odrazky a nejsou tam svetla. Je potreba rezerva a dodelat ty svetla?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: Priprava vleku na STK

Příspěvekod venca43 » 29 led 2017 07:31

Rezerva musí být, světla podle toho co to je za vlek. Jinak musí být výrobní číslo , neucházet vzduch, brzdit i ruční brzda, stejný pneu na nápravě , a celkově je dobrý když trochu 'vypada'.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Priprava vleku na STK

Příspěvekod bold » 29 led 2017 10:11

Rezerva? u zemědělského vleku?
Jako první bych řešil rok výroby- od toho se odráží výbava vleku. Dále bych oslovil STK na kterou pojedu co požadují a na co se mám zaměřit.Nebo bych to moc neřešil- zkontroloval jestli neuchází vzduch, jestli brzdí všechny kola, jestli mám pneu stejného typu a shodné s tím co je v techničáku, poměřil bych vlek jestli sedí s údaji v TP zkontroloval světla a vyrazil na STK. Správně by to nemělo na silnici neb to nemá stk- takže dopravit na podvalníku- ale to asi nikdo nedělá, pokud tě zastaví pomáhači tak máš smůlu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: Priprava vleku na STK

Příspěvekod venca43 » 29 led 2017 10:48

Mně vždycky technik říkal, že tam být musí. Jestli to tak není omlouvám se za chybnou informaci.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Priprava vleku na STK

Příspěvekod Vašek » 29 led 2017 11:23

Takze ta rezrva neni nutna.? Je to vlek PS50 1966. Prave premyslim nad mobilni stk nekdo rika ze je to od 2016 nerealny ze to zrusili ale nekdo zase rika ze stale jezdi. Masel jsem kontatk na netu tak tam chci v pondeli volat je to nejakej ing Maňas.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Priprava vleku na STK

Příspěvekod bold » 29 led 2017 13:05

Tady jde hodně o přístup stk k legislativě. Základ je mít v pohodě údaje z TP a vozidla (typ pneu, rozměry a pod) Vyhláška se časem měnila a tak některé stroje mají jen zadní světla, některé i přední obrys, některé musí mít odrazky po stranách a pod. Rezerva bývala povinná, ale mám pocit že to už není (neviděl jsem na nových vlecích rezervy- traktorové) Ale jde opravdu o přístup konkrétního STK. Aneb pokud mně někde budou dělat vyloženě pakárnu, tak se tam už neobjevím. Většinou technik poradí a pokud to není vážná závada, tak to pustí, třeba na měsíc ale pustí. Pak vezmu závady, odstraním je a mám klid. Rozhodně se u traktorových vleků nestresujum hlavně aby to svítilo a brzdilo, nemělo gumy na hadry a většinou není problém.
Hlavně trojuhelník a další nezbytnosti nařízené legislativou a je klid.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 31
Registrován: 06 říj 2012 20:57

Re: Priprava vleku na STK

Příspěvekod GAGI » 29 led 2017 19:56

V pátek jsme měli na STK vlek,který se předělával před 4 roky z automobilového na traktorový.Samozřejmě musí souhlasit Vinkod,neucházet vzduch,vyměnit viditelně popraskané vzd. hadice,kontrola pneu,jestli není prasklý rám nebo péra(dotáhnout držáky per-klepou po nich kladivem),eletrika,kontrola vůle čepů oje, jeden zakládací klín,funční klika ruční brzdy,samozřejmostí je čistota vleku popř.nátěr.A bacha,vše fotí,takže sundat zbytečnosti(nálepky atd.my tam měli ceduly LONG VEHICLE).Brzdy se na válcích nekontrolovaly,ale samozřejmě musí fungovat a co se týká rezervy,nevím,ale byla tam.Měly by být taky vyznačeny na rámu tlaky pneu.Na vleku jsou zátěžáky,páka na nich se musí sama vracet a lanka naplý.Nic néní 100% takže když tě na STK na něco upozorní,tak se s nima nehádat,většinou se to dá nějak domluvit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Priprava vleku na STK

Příspěvekod poulm » 07 úno 2017 11:38

Myslím,že v případě rozporů je základní vyhláška a popř. její novely:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-302#cast5
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků