Molčík nebo Oehler

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Molčík nebo Oehler

Příspěvekod bandas » 25 kvě 2020 19:11

Ahoj, rozhoduji se mezi zakoupením návěsu Molčík nebo Oehler. Cenově vychází velmi podobně, máte s nimi někdo zkušenosti?
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Příspěvky: 35
Registrován: 21 lis 2012 19:24

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod berdys » 25 kvě 2020 19:41

mame Umegu a spokojenost

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod tonik » 25 kvě 2020 21:33

Spíš to chce něco co jezdí ve velkém počtu a z těchto to není ani jeden. A když se podívám na fabriku Oehleru , tak je dílna standartního družstva větší.

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod bandas » 26 kvě 2020 12:33

Pěkná rada.... Většinou jezdí Pronar, ten ale nechci.... Molčík i Oehler je pořád o kategorii výše. Pak jezdí Strautmann, Fliegl,Farmtech. Ty jsou ale s cenou úplně někde jinde....
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod kas » 26 kvě 2020 13:16

bandas píše:Pěkná rada.... Většinou jezdí Pronar, ten ale nechci.... Molčík i Oehler je pořád o kategorii výše. Pak jezdí Strautmann, Fliegl,Farmtech. Ty jsou ale s cenou úplně někde jinde....


Neřekl bych, že Pronar je o třídu horší než Molčík. Zkuste poptat u majitelů této techniky. Zkuste poptat ceny Fliegla, možná budete cenami překvapen. Každý z těchto návěsů je ale svojí konstrukcí někde jinde, takže záleží na požadavcích. Např. Fliegl: Kvalitní povrchová úpravy, dobré zpracováni, málo železa, krátký zadek.
Molčík: Nekvalitní povrchová úpava
Pronar: Hodně železa, delší zadek u většiny typů, .... atd.

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod Dark » 26 kvě 2020 21:57

Já bych Pronara taky neřadil mezi Béčka, jezdí tady okolo pár přívěsu a plat na balíky a vcelku sou všichni spokojeni. Ohledně návěsu o jaký typ máš zájem? Vana, třístranka, jedna náprava, tandem? Třístranky mi už delší dobu přijdou hooodně podobné od Oehler, Strautmann i Fliegla, nedělaj to náhodou nějak ve spolupráci?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod tele » 26 kvě 2020 22:54

bandas píše:Ahoj, rozhoduji se mezi zakoupením návěsu Molčík nebo Oehler. Cenově vychází velmi podobně, máte s nimi někdo zkušenosti?

U Molčíka před pár lety velké dohadování ohledně dodání oka na cca 15 t návěs, argumentovali tím, že je zemědělské návěsy neživí :(

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod MartinT » 28 kvě 2020 21:12

Loňské žně a pak část senáží jsem odjezdil s novou vanou Pronar T700M a nemůžu si s stěžovat. Snad jen bych volil větší pneu. Ten co jsem tahal má tuším 550/22,5 a když bylo mokřeji tak to do terénu moc nebylo při té tonaži. Ale jinak na jízdní vlastnosti nejde říct špatného slova, za traktorem sedí pěkně. Tažný prostředek Claas Arion 650 Cmatic, spřežení přes K80, spodní plato.

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: Molčík nebo Oehler

Příspěvekod bandas » 29 kvě 2020 19:17

Díky za odpovědi. U Pronara vím, že výrobky samotné nejsou úplně špatné, ale zajímavou cenu mají pouze v základu - očesané a nejlépe na protektorech. Pokud si přidáte výbavu a lepší kola, dostanete se na cenu konkurence. U Molčíka jsem o problémech povrchových úprav už slyšel vícekrát. Navíc argument, že je zemědělské návěsy neživí taky stojí za to.... :shock:
Vidím to tedy na Oehler, zpracování mi přijde dobré a už jsem se byl podívat i na starší stroj (8 let) a zdál se pořád v dobré kondici....
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků