Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod chomyz » 15 pro 2008 18:08

Na českém trhu se postupně etabluje více a více čínských značek nakladačů, např. v Polsku už mají pořádný tržní podíl. Samozřejmě hlavním důvodem je hooodně zajímavá cena, slušná technika inspirovaná zhruba většinou staršími modely renomovaných značek z 90.let (oblíbené čínské joint venture :) , žádný hightech - to vše by mohlo být papírově slušnými důvody i pro uplatnění v zemědělství. Otázkou je především kvalita dílenského zpracování a zajištění servisu. Jeden velký Neumeier byl kdysi nafocen na FW při dusání siláže - nemá už někdo nějaké praktické zkušenosti s těmito stroji? Podotýkám praktické a něčím podložené. Ať už co se týká malých smykáčů (značky Neumeier, Racoon, Sunward, Hanward) nebo velkých kolových nakladačů (Neumeier, LongGong, LiuGong (pod krycím názvem Warynski), XCMG). Očekávám, že v dohledné době dorazí i další značky - YTO, Foton atd.

Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2008 12:12
Bydliště: Detva(SR)

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod ondro » 27 pro 2008 21:31

S čínskymi strojmi by skúsenosti boli.

Je jasné, že stroje sú aj také, aj také. Niektoré stroje z Číny dosahujú už pekné parametre, nepoviem ktoré, aby sa tu zbytočne nerozbehla diskusia, už sa o nich rozprávalo dosť. Tých strojov je ale stále ako šafranu. Podstatne viac je ale nepodarkov, asi každému, kto sa pohybuje v oblasti stavebných strojov, prišla ponuka z Číny, robiť obchodného zástupcu pre firmu Caise a poviem Vám také stroje sa mi veľmi nepáčia. zatiaľ najhoršie čo som z Číny videl, bol vysokozdvižný vozík YTO, "5-tonka", a to bol horor, fakt by som do toho nesadol, nesedel ani jeden poklop, tesnenia netesnilo, schádzala z toho farba atď.....samozrejme ľudí stále láka tá cena strojov a teda postupne tú snáď bude iba a iba Čína. Škoda, že nejdú tak s cenou dole aj naši výrobcovia, stále im nedochádza, že s takou "čínskou" cenou by toho vyrobili omnoho viac a na jednom kuse by im stačil možno tretinový zisk z toho, čo majú teraz....
http://www.detvastroje.sk - informačné centrum o strojoch Detvan

http://www.forum.detvastroje.sk - prvé slovenské fórum o stavebných strojoch

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod bold » 28 pro 2008 11:09

Já bych vyjádřil svůj názor co se týče Čínských strojů-mám asi takový názor-pokud jim někdo pošle celou fabriku (nářadí,přípravky,formy) tak to ještě jde .Příklad uvedu ZETOR 25-koupili licenci a dělají traktory,modernizují ale pořád je to 25.
Odbočím od tématu-Když se přesouvala výroba Crystalů na slovensko (soudruzi ze SSSR to tak chtěli) tak postavili fabriky ale neměli lidi, vyřešili to tak že sebrali pár pastevcům stáda a nahnali je do fabriky (klidně se zeptejte jak dlouho se čekalo na 8011) navíc i tak nestačili kapacity tak se výroba předních náprav přesunula do Rumunska-což byla úplná katastrofa)
Musím tady podotknout že nemám nic proti bratrům slovákům, nakonec tu výrobu zvládli,jen to chvilku trvalo.
No a teď co jsem vlastně chtěl naznačit-pokud začne někdo něco dělat bez skušeností a bez potřebného zázemí,tak to končí obvykle zmetkem-neříkám že jsou všechny výrobky z Číny aušus (koupil jsem synovi lopatičku-toporo z dubu lopata 2,5mm plech,máme ji doposud akorát je trochu těžší než normální lopatičky) ale pokud se jedná o složitější stroj je potřeba mít se na pozoru.
Musíme si uvědomit jedno,jsme stát se strojírenskou tradicí,pokud bylo něco made in czechoslovakia tak to bylo z kvalitní ocele a kvalitně obrobeno. Musíme si holt zvyknout že všechny státy nemají takové skušenosti se strojírenstvím a že některé obrobky nebudou až zas tak kvalitní-Konkrétně majitelé Crystalů můžou posoudit kvalitu ND vyrobených na slovensku a vyrobených v polsku.Opět bych chtěl podotknout že tu nechci vyvolávat nějaké mezistátní rozepře,ale každý národ má něco.Osobně necítím zášť proti žádnému národu ani žádnému člověku jako takovému-akorát někteří víc opálení mně štvou svými nároky na přídavky a sociální jistoty ...HOWG
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod chomyz » 03 led 2009 15:14

to Ondro: ... nepovieš ktoré, aby sa tu zbytočne nerozbehla diskusia, bolo už o nich dost napísané.... Člověče a kde bolo napísané - já myslel že fórum je právě proto aby se rozběhla diskuse :( Chápu, že kopeš za jinou značku, ale klidně to hoď do placu, jestli víš o nějakých praktických zkušenostech :)

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Miro » 03 led 2009 15:42

bold píše: ... i tak nestačili kapacity tak se výroba předních náprav přesunula do Rumunska-což byla úplná katastrofa) ...



Toto čítam asi štvrtý krát vždy od iného autora. Máš k tej výrobe nejaké podklady ? Mal som debatu v jedným autorom tohto výroku asi pred rokom a nevedel to ničím podložiť len starým článkom z časopisu, ktorý sa traktorom nevenoval.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod bold » 03 led 2009 22:28

Miro píše:
bold píše: ... i tak nestačili kapacity tak se výroba předních náprav přesunula do Rumunska-což byla úplná katastrofa) ...



Toto čítam asi štvrtý krát vždy od iného autora. Máš k tej výrobe nejaké podklady ? Mal som debatu v jedným autorom tohto výroku asi pred rokom a nevedel to ničím podložiť len starým článkom z časopisu, ktorý sa traktorom nevenoval.

Tuto informaci mám od tchána-on se znal se šéfem výroby v zetoru-pokud máš zájem pozjišťuju další informace.Přesouvala se tam výroba předních náprav přímo z Brněnského zetoru-Bylo to v době stěhování UŘ II na Slovensko-než se tam rozběhla výroba naplno tak se nápravy dělali v Rumunsku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2008 12:12
Bydliště: Detva(SR)

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod ondro » 03 led 2009 23:44

chomyz píše:to Ondro: ... nepovieš ktoré, aby sa tu zbytočne nerozbehla diskusia, bolo už o nich dost napísané.... Člověče a kde bolo napísané - já myslel že fórum je právě proto aby se rozběhla diskuse :( Chápu, že kopeš za jinou značku, ale klidně to hoď do placu, jestli víš o nějakých praktických zkušenostech :)


Čau chomyz,
tu vôbec nejde o to, či kopem za Detvu alebo nie :)

Myslel som stroje LiuGong ktoré sa predávajú pod značkou Waryński u Vás v ČR. Písalo sa už o tých strojoch a ľudia o tom vedú hlavne u Vás v ČR veľké dohady, ľudom sa nepáči, že na to lepia tie nálepky Waryński a vraj tým klame predajca ľudí. Musím priznať, že aj keď to nie je teda tá moja obľúbená značka a Číny sa tu všetci bojíme, tieto stroje sa mi pomerne dosť páčia. V podstate tieto stroje majú v sebe agregáty ako aj iné stroje, motory Cummins, nápravy ZF atď. Teda už rozhoduje kvalita spracovania. Vypadajú k svetu a vraj sa ich už celkom dosť u Vás predalo, možno sa tu aj nájde niekto, kto ten stroj vlastní, celkom rád by som počuj práve jeho referencie.

Tu si o tých strojoch môžete prečítať :arrow: http://bagry.cz/cze/clanky/aktuality/ko ... tu_zbaveny
Naposledy upravil ondro dne 04 led 2009 11:40, celkově upraveno 1
http://www.detvastroje.sk - informačné centrum o strojoch Detvan

http://www.forum.detvastroje.sk - prvé slovenské fórum o stavebných strojoch

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod chomyz » 04 led 2009 08:10

Díky Ondro :)
taky se mi ten nápis Warynski zdá jako oblbování lidí, (navíc nevím, o kolik moc má u nás Warynski z minulosti lepší image :D ), na druhou stranu Neumeier, který se tu prodává nejdýl tak je od začátku pod tímhle matoucím německým jménem a ani jsem nezjistil, který čínský výrobce to ve skutečnosti je... Taky mě docela překvapilo, že ty LiuGongy začal prodávat ZTS Jindř. Hradec, který patří mezi největší a tradiční prodejce nakladačů v ČR, evidentně jim po ukončení výroby slovenských větších nakladačů chyběl tenhle sortiment. Pro mě je to jakási záruka, že by měl aspoň fungovat servis na ty stroje (máme od nich 5ks B-861 a servis byl co pamatuji vždy bez problémů). Každá firma musí vědět, co si může troufnout prodávat, aby ty případné problémy unesla a neodnesl to zákazník... Osobně čekám, kdy se nějaký větší číňan objeví v zemědělství právě místo nějakého KNB, UNC-200 nebo UNK-320, protože ty nakladače se prodávají v podstatě za ceny teleskopů (tj. cca za polovinu ceny renomovaných značek) a u nakladače dle mě obzvlášť platí že nové je nové, byť s menším komfortem a nulovým image. No uvidíme... :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Polci » 04 led 2009 09:17

Cítím tu trochu obavu prodejců, že je čínští výrobci "zválcují" jako textilní, sklářský a mnoho dalších průmyslových odvětví... Bohužel se dnes ze stále větší části výrobků (v tomto případě nakladačů) stává pouze spotřební zboží, není prvotním cílem, aby nakladač vydržel 20 let, ale aby jen tak,tak přežil záruku... A ruku na srdce - i rádoby osvědčení výrobci pod tlakem ceny, zisku a konkurence posuvají předchozí "držáky" do této čínské kvality...Takže, dokud celý svět bude brblat před zdravotní závadností třeba čínských hraček, občas armáda námi placených úředníků (jakoby chránících kupující), 0,00001% tohoto šuntu, který sem proudí po tisících tun, slavně "odhalí", nebude se nic dělat s plagiátorstvím, kradením know-how atd. a prostě a jednoduše se to nezakáže dovážet, bude to nadále tak, že podniky, které jsou touto hrozbou potencionálně ohroženy, budou pod tímto tlakem postupně "slábnout" a následně zaniknou. Do té doby, než Číňané nebudou ohrožovat opravdu vlivná odvětví, tak se k nim celý svět bude chovat "připosraně" a bude stále více záviset na dovozech spotebního zboží z Číny. My budeme rádi, že si koupíme fešné vařečky z plastu, které dopadnou jako ony slavné lžičky z NDR...Takže já osobně se snažím (pokud to je technicky možné) co nejvíce bojkotovat čínské zboží....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod bold » 04 led 2009 11:08

Polci píše:Cítím tu trochu obavu prodejců, že je čínští výrobci "zválcují" jako textilní, sklářský a mnoho dalších průmyslových odvětví... Bohužel se dnes ze stále větší části výrobků (v tomto případě nakladačů) stává pouze spotřební zboží, není prvotním cílem, aby nakladač vydržel 20 let, ale aby jen tak,tak přežil záruku... A ruku na srdce - i rádoby osvědčení výrobci pod tlakem ceny, zisku a konkurence posuvají předchozí "držáky" do této čínské kvality...Takže, dokud celý svět bude brblat před zdravotní závadností třeba čínských hraček, občas armáda námi placených úředníků (jakoby chránících kupující), 0,00001% tohoto šuntu, který sem proudí po tisících tun, slavně "odhalí", nebude se nic dělat s plagiátorstvím, kradením know-how atd. a prostě a jednoduše se to nezakáže dovážet, bude to nadále tak, že podniky, které jsou touto hrozbou potencionálně ohroženy, budou pod tímto tlakem postupně "slábnout" a následně zaniknou. Do té doby, než Číňané nebudou ohrožovat opravdu vlivná odvětví, tak se k nim celý svět bude chovat "připosraně" a bude stále více záviset na dovozech spotebního zboží z Číny. My budeme rádi, že si koupíme fešné vařečky z plastu, které dopadnou jako ony slavné lžičky z NDR...Takže já osobně se snažím (pokud to je technicky možné) co nejvíce bojkotovat čínské zboží....

Bojkotovat čínské zboží zas tak úspěšně už nejde-bohužel 80% toho co koupíš je z číny (bavím se o běžných věcech ,ne o televizi či autu) včera jsem nakupoval v Ikei 80% zboží stvořil čínský průmysl a lid, zbylých 20% turci.Tak nevím jestli už pozdě na varovné signály typu bojkot Číny.Bohužel nás odrovná všechny.Jo holt měli čich na porevoluční situaci ve světě, Fatra jim prodala stroje a šablony na nafukovací blbosti,jen se podívejte co je napsané na nafukovacích hračkách vašich dětí kdo to vyrobil. Ta samá situace nastává když si podrobně prohlédnete čínské traktory- je to starý zetor jak vyšitý.Teď krachuje české sklo-hádejte kam se přesune výroba......
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod chomyz » 05 bře 2009 18:24

Tak se nám tu v ČR usídlují další nové značky kolových nakladačů: Caise (asi jako Abidas :D ), Heli a ChengGong (CG Kobelco).
Naposledy upravil chomyz dne 08 bře 2009 09:09, celkově upraveno 1

Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2008 12:12
Bydliště: Detva(SR)

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod ondro » 06 bře 2009 13:36

Och, Caise :lol: :lol: :lol: :lol:

Asi každý, kto len na nete napísal slovo bager alebo nakladač, dostal mail o spolupráci s Caise priamo z Číny....

Ja som dostal už štvrtý krát ponuku byť zástupcom ich firmy v SR :lol:
http://www.detvastroje.sk - informačné centrum o strojoch Detvan

http://www.forum.detvastroje.sk - prvé slovenské fórum o stavebných strojoch

Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2008 00:22

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod Jano SK » 10 bře 2009 23:44

K tym cenam vseobecne lacnych veci z Ciny a pod. by som mal jednu malu basnicku otazku - ked sa do niecoho ide investvovat, naozaj je najdolezitejsie pozerat aka je cena? Co tak zistit naklady? Pretoze cena je faktura za dodavku stroja, co ale tym zdaleka nekonci...Potom este pride vela faktur za naftu, ND, a pod. a co je este velmi dolezite a uplne ignorovane, ak po 5 rokoch by bolo vhodne stroje predat - aj by nejaku fakturu bolo vhodne vystavit. Takze az potom je mozen zratat vsetky dosle a pripadnu jednu vydanu fakturu za predaj stroja, vydelit odrobenymi motohodinami a s prekvapenim zistit, ze naklady na jednu MH (hektar, alebo cokolvek podstatne) toho "lacneho" ting-tonga niesu az take nizke...Pretoze napriklad 5 rocny pravidelne pouzivany nakladac takehoto vyrobcu (ak je vobec este pokope) je nepredajny, maximalne za cenu zeleza do zberne.

Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2008 12:12
Bydliště: Detva(SR)

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod ondro » 11 bře 2009 19:31

Bravóó...no len prax je trošku iná, na toto ľudia vôbec nehľadia... :roll:
Ja zastávam teóriu- Čistokrvného Číňana si človek kúpi iba raz....
http://www.detvastroje.sk - informačné centrum o strojoch Detvan

http://www.forum.detvastroje.sk - prvé slovenské fórum o stavebných strojoch

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod chomyz » 13 bře 2009 18:32

No tak děkuji za příspěvky, nicméně úmyslně jsem dal do názvu vlákna to slovo: zkušenosti. Tím jsem myslel praktické a z užívání čínských nakladačů v praxi. Ne zobecňování pouček o šuntu z Číny, aniž jsem s těmi nakladači pracoval byť jen jeden den... :( No třeba se někdy někdo odhodlá :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod jurysek » 12 pro 2016 23:07

Má někdo nějaké nové informace?
Pět let záruka BEZ omezení motohodin...:-) Já se podělám...ale asi se na to zajedu podívat, je to někde u Žďáru nad Sázavou.. Jako náhrada za Honíka by to mohlo být pěkné, motor Perkins:-)
http://www.machineryzone.cz/nove/kolovy ... g-916.html

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod tomous » 13 pro 2016 13:35

Do Žďáru to mám cca 25 km,ale o žádném prodejci těchto nakladačů nevím...

Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2015 10:30

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod inspiring » 23 pro 2016 14:04

http://www.gunstigcz.cz/ v Agrospoji už maji nějakou dobu reklamu.
Kdyby měl někdo nějaké info či zkušenosti, rád je uvítám :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Čínské nakladače - má někdo zkušenosti?

Příspěvekod jurysek » 20 lis 2018 21:14

Tož už asi měsíc drandím XCMG, a je to dobrý... Až na ten smrad plastů v kabině a z topení... :!:

Zpět na Nakladače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník