CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvky: 23
Registrován: 12 říj 2007 19:37

CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvekod Caha » 14 led 2012 21:00

Chci se zeptat má někdo zkušenosti s tímto manipulátorem ? Claas scorpion 7040, 7045, ve fóru jsem nic kolem toho nenašel. Zvažuji koupi mírně jetého manipulátoru cca nosnost 4 t, výška zdvihu 7 m , docela se mi claas zamlouvá, nebo máte zkušenosti s jiným manipulátorem než je Merlo, Manitou, a JCB? o těchto značkách se tu píše dost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvekod VonVagel » 16 led 2012 21:53

Myslim si ze jich tady par jezdi. Nejlepsi bude zeptat se ve svem okoli. Pokud si ze Severni Moravy muzu poradit kam se obratit. V mistnim podniku maji 7040 nasazenou v zivocisne vyrobe. Rocne natoci 2000Mth. Co mam zpravy tak bez nejakych zavaznych poruch. Dal bych si pozor co budes kupovat. Na vyber muze byt az 3 motory a potom ruzne prevodovky. Velkou vyhodu ma tento nakladac ve "vario" prevodovce. Motor DEUTZ taky slusny. Rozdil mezi 7040 a 7045 je jen v tom ze 7045 ma protizavazi!
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvekod neznalek » 16 led 2012 22:45

Claas dělá teleskopy v kooperaci s jinym výrobcem, nebo už ne? Bejvalo tomu tak, ale nevzpomenu si se kterým. POkud tomu tak je, tak jich tu jezdí víc než jen těch v barvách Claas

Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2008 00:22

Re: CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvekod Jano SK » 17 led 2012 01:12

CLAAS teleskopicke manipulatory nevyraba, ale na zaklade dohody predava vo svojich farbach stroje KRAMER, ktory patri do skupiny Wacker/Neusson. Vela v original KRAMER zltej farbe by ich nemalo byt, pretoze do agro idu stroje exkluzivne cez CLAAS, do stavebnictva / odpady a pod idu pod znackou KRAMER.

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Re: CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvekod cendar » 11 bře 2012 22:11

Scháním manuál k teleskopu Claas Targo. Nemáte někdo? Nebo nevíte, kde by se dal sehnat?
Díky

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Re: CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvekod Lnena » 20 zář 2017 21:29

Dobrý den, letošní sezonu jsem si vyzkoušel několik nakladačů. Několik JCB, několikrát merlo, několikrát manitou, jednou class scorpion. Na manitou mi vadí, že to furt někam jede a člověk musí stát na brzdě nebo vyřazovat, jcb je v podstatě pomalý, bez plného plynu se mu moc nechce, merlo mi uživatelsky celkem vyhovovalo, především vyšší posazení řidiče a tím pádem lepší výhled, ale všechny strčil do kapsy scorpion. Sešlápnu plyn, jede, pustím, stojí, ovládání výlučně jednou rukou, jednou nohou bez vyřazování, hbitý i na kadla, slušný výhled... Tu operaci provede nejrychleji bez zbytečného používání ovládacích páček.

Ale chtěl bych vědět, zda někdo máte zkušenosti se zdravotním stavem a náklady na servis u tohoto stroje?
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: CLAAS SCORPION 7040, 7045

Příspěvekod K10 » 21 zář 2017 20:39

Lnena píše:Dobrý den, letošní sezonu jsem si vyzkoušel několik nakladačů. Několik JCB, několikrát merlo, několikrát manitou, jednou class scorpion. Na manitou mi vadí, že to furt někam jede a člověk musí stát na brzdě nebo vyřazovat, jcb je v podstatě pomalý, bez plného plynu se mu moc nechce, merlo mi uživatelsky celkem vyhovovalo, především vyšší posazení řidiče a tím pádem lepší výhled, ale všechny strčil do kapsy scorpion. Sešlápnu plyn, jede, pustím, stojí, ovládání výlučně jednou rukou, jednou nohou bez vyřazování, hbitý i na kadla, slušný výhled... Tu operaci provede nejrychleji bez zbytečného používání ovládacích páček.

Ale chtěl bych vědět, zda někdo máte zkušenosti se zdravotním stavem a náklady na servis u tohoto stroje?



Claas Scorpion mimo skladových kusů již nekoupíte, jak již zde bylo uvedeno pro Claas jej vyráběl Kramer, který pokračuje ve výrobě ve vlastních barvách. Letos také Kramer uzavřel strategickou dohodu s koncernem John Deere takže servis a prodej od letoška provádí v ČR firma Strom Praha.

Zpět na Nakladače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník