UN 053

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: UN 053

Příspěvekod jurysek » 11 led 2015 01:45

Tak rychloupínák od bratrů slováků je v přepočtu asi za 16 tis Kč...váží cca 40kg a těžiště to posune o cca 30 cm dále. Jako, není to moc, ale když mám lopatu naplněnou na hranu únosnosti, tak to už je docela dost... Cena mi přijde hodně taková...západní :shock: :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 12 led 2015 00:10

Aha no cena je taková poměrně vysoká ale zase když by člověk měl jít všechen ten materiál nakoupit nechat si to vypálit někdy ty ruzný věci k tomu....No ale svařil by si to doma sám tak by to bylo lacinější o něco asi. Muselo by se to trochu baj oko spočítat jestli by to šlo do 10 tisíc třeba doma udělat :wink: Jak kdo má kde známosti asi, ale v dnešní době ty bokovky různý už moc nejdou.

Jinak bych to s tou sniženou nosností zas tak špatně neviděl. Je to sice o 30 cm dopředu ale podle mě to nebude zas až tak razantně znát. Já mám UN 050 dělali sme si na to vidle paletovací rám bez vidlí má 150 Kg a plus dvě vidle veliký netroufám si říct kolik má jedna ale sám jí hrozně těžko nasazuju. Těžká jako kámen :D Takže ten rám s vidlema má pak něco kolem 250 kg třeba a paletu obrubníků 1300 kg s tím vezmu hydraulika jako prd a dá se s tím jet v pohodě. Někde když je pak dolík nebo něco a trochu sem za to vzal a pak ubral plyn tak se jako zhoup na předek ale nic hroznýho.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 19 led 2015 19:34

Nemáte někdo nějakou zkušenost z čeho udělat zuby na radlici? Origo jsou moc drahý nedám nějakejch 900 kč za jeden zub když jich tam je 6 celkem :shock: :smich:

Nevím jak to udělat aby to tam vydrželo......Dík za typy 8)

http://bagry.cz/var/ezwebin_site/storag ... un_053.jpg

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: UN 053

Příspěvekod bold » 19 led 2015 20:08

navařit staré, nebo metalšrot a přizpůsobit.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 19 led 2015 22:24

No právě že nemám vubec žádné nebyli na té lopatě už. Tak scháním nějaké..... :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: UN 053

Příspěvekod bold » 03 úno 2015 13:34

mám volnou lopatu bez zubů, původně jsem z ní chtěl udělat roštovou lopatu. Spodek horší stav. úchyty a pod bezvadné. kdyby někdo chtěl jako záložní na horší práce.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 03 úno 2015 22:01

Ahoj píšeš bez zubů tak to počítám bude asi malá lopata viď?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: UN 053

Příspěvekod bold » 04 úno 2015 09:31

jj malá, klasika. sehnal jsem velikou roštovou :-) Ale cena příznivá (zjistím kolik mně stála ve šrotě)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 09 úno 2015 19:56

Jasný ok. No velikou taky scháním spíš normální velikou než tu roštovou :-) ale když se nějaká objeví tak za to chtěj hrozný peníze a stav je většinou taky nic moc :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 10 úno 2015 18:24

Prosím vás neřešil jste někdo výměnu palivového kohoutu na honu? Koupil jsem novej http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... -Zetor-UR1 ale to není on ted nevím jestli má menší nebo větší závit než ten origo z hona. A jiný se prý nedělaj takže zase zrada :evil: Tak nevím čím to nahradit. Neřešil jste to někdo?
Jinak novej korek do toho starého kohoutu jsem dával a přitahoval ale stejně to houno pomohlo furt sákne a kape :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: UN 053

Příspěvekod bold » 10 úno 2015 18:59

já tam mám kohout z motorky :-) už jsem tak koupil a podivoval se kterak to výrobce vlastně myslel :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 10 úno 2015 19:37

Aha no mě to taky napadlo prostě nějakej jinej kohout co tam bude pasovat závitem že jo. A mohl by jsi dát foto prosím jak to tam je udělaný a jak ten kohout vypadá?
Myslíš že ty trubky co koukaj z rámu jsou původní s těma matkama převlečnejma? Děkuji ti.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: UN 053

Příspěvekod Martis » 10 úno 2015 19:43

Jojo, je tam kohout jako ze starýho fichtla, ale je na prd, má malý průtok a rád se zacpavá a navíc těsnící vlastnosti taky nemá ideální. Mě to asi před půl rokem začalo okolo slzit až týct, tak jsem se nasral a napojil jsem to bez kohoutu. Jinak jsem si už koupil jeden malej, ale na něj dosud nedošlo, páč mi tam zatím nějak nechybí :lol:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: UN 053

Příspěvekod Martis » 10 úno 2015 19:47

Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 11 úno 2015 11:59

Ahoj a jak jsi tam ten kohout měl přidělanej? To pasovalo normálně na ty trubky z jedný strany? Nebo už to tam bylo jinak předělaný?
Na přímo to taky jde ale pak když máš plnou nádrž a potřebuješ vyčistit najednou skleničku, nebo ti nedej bože praskne tak co s tím :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: UN 053

Příspěvekod Martis » 11 úno 2015 19:17

Jelikož od nádrže vede kovová trubička, tak se lehce navaří kousek tubičky s maticí (stejný jako při zapojování trubek na vzduch) a na druhý konec jednoduše gumová hadička se svorkou, ale jak jsem psal, párkrát jsem zastavil přívod nafty a už ten kohout netěsní :x
Pokud budu potřebovat zastavit naftu, kolíček to jistí :lol:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 12 úno 2015 15:21

No zkusím se stavit v hydraulice někde a splašit dva přechody z tý 18 nebo 14 ted nevím co to je na Honu na ten kohout ze Zetora ten je 16x1,5.
Jesi něco takového dělají.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Stohař

Příspěvekod jurysek » 21 úno 2015 10:29

Tak přátelé, stohař byl minulý týden ozkoušen, funguje to pěkně Obrázek
8) :P


Dva balíky, takže cca 6-7q uzvedne. Musím říct, že mě to překvapilo, bál jsem se, že se budu převracet i s jedním...

Mně to stačí nahoru házet po jednom, takže pohoda...

Jenom by mně zajímalo, co to rameno snese-chtěl bych tím nahrnovat i hnůj. Někdo mi říkal, že se tím nahrnovat řepný chrást na kupu, a ten byl těžký...ale jestli to bylo primárně určené ke stohování slámy, tak to budu muset asi spíš šetřit...

Ještě potřebuji sehnat jinou pístnici na výložník - stará bylo po 25 letech v kopřivách vyrezlá...
Nemáte někdo zkušenost se slovenskou firmou http://www.minarikovci.sk? I s poštou mi nabízejí hydraulický válec - 63 mm - 32 mm, 500 mm- 685 mm, asi za 3200Kč včetně poštovného... :shock: To mi přijde nějak moc málo, tak mám strach, aby to nebyl nějaký šrot..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 21 úno 2015 18:25

Ahoj pěkný to se ted bude stohovat :wink: koukám pěkné galeje kolem skladováku :D To by asi hon bez hnanýho zadku měl problémy co?
Koukám kapota v jiné barvě to jste jí spravovali? Já to dělám ted taky. Měl jsem to uchycení uplně vylágrovaný a ty dorazi tam v předu totálně probouchaný snad o 5 cm takže kapota pomačkaná popraskaná. Jak s tím zacházeli víš.... :evil: Takže sme jí celou zrepasovali vyvařili,porovnali jako nová :wink: Ted je opískovaná a čeká na nějakou hezkou žlutou barvu. Jo a ten filtr vzduchovej a ten výfuk jste předělávali už vy? Šlo by to nějak nafotit prosím tě?

K té pístnici ty řikáš na výložník, ale napsal jsi rozměr pístu 63/32 to je pístnice na řízení ne? Na výložníku jsou 110/55 písty.

Jinak jsem se chtěl ještě všeobecně zeptat jak startuje Hona když jste zacouvaný někde v hale u stěny a nejde odklopit kapota na zmáčknutí čudla? Nebo už máte všichni automat čudla? :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: UN 053

Příspěvekod neznalek » 21 úno 2015 19:30

Jinak jsem se chtěl ještě všeobecně zeptat jak startuje Hona když jste zacouvaný někde v hale u stěny a nejde odklopit kapota na zmáčknutí čudla? Nebo už máte všichni automat čudla? :D[/quote]

Dodělat okénko v kapotě :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 21 úno 2015 22:10

No to bylo právě tak předtím než jsme se dali do opravy kapoty. Někdo kdysi do ní vyříznul díru na ruku aby mohl mačkat čudla. Ale to se mě tak nelibí, takže sme kapoty vyvařili okýnko zadělali ted je jak originál :wink:
No a právě proto sme řešili jak to udělat aby se čuld zmáčknul bez odklopení. No a nakonec z toho vzniklo toto.... :D Funguje to jednoduše a uplně parádně.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 25 úno 2015 23:18

Přetěsňoval jste už někdo píst stabilizace zadní nápravy? Já ho přetěsnil a chtěl jsem se zeptat jestli se musí nějak odvzdušňovat když je ted prázdnej a dám ho tam připojím tu hadici od nádrže povolím ten šroubek nahoře na té plechové baňce a až poteče ven utáhnu. Stačí to nebo se to musí udělat ještě nějak jinak? Krom toho že budu hýbat nápravou sem a tam aby se olej protek všude.....
Děkuji za typy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 03 bře 2015 19:49

Nemáte někdo prosím vás katalog Dílenskou příručku? Kde je nějaké seřizování a ruzné věci pči opravách? Děkuji.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 12 bře 2015 16:44

Prosím vás kluci nemáte někdo na svém Honu ještě originál nápis ZTS? Potřeboval bych rozměr té samolepky délku a výšku. Moc by mě to pomohlo chci si je nechat vyrobit :wink: Děkuji mocrát za odpověď.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 03 led 2014 00:24
Bydliště: Ředice

Re: UN 053

Příspěvekod Michal(6911) » 01 dub 2015 22:16

Zdravím tak zas něco na Hona :D Udělali jsme zaváží dozadu a dám tam pořádnou podtlakovku z vlaku :twisted:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: UN 053

Příspěvekod jurysek » 06 dub 2015 18:04

Hoj,
bahýnko kolem kravína bude, dokud se neudělá asfalt :D :lol: Jaksi jsme nic nerestituovali ani levně nepořídili akcie nějakýho JZD... Ale nebylo to tam tak hrozný, jenže se to napodzim rozjezdilo kvůli stavbě a pak už nestihlo dát trochu dopořádku... :? :lol: Jinak ohledně průchodnosti terénem se 4x4..on ten hydrodynamickej pojezd má svý limity, takže když zajedu do hlubokýho hnoje, tak to túruješ a stejně se sotva hneš.. A taky mám všechny 4 gumy sjetý skoro na plátna..:-) Takže bez 4x4 bych se tam hnul blbě :lol: takhle je to úplně v pohodě...
Ale na rovinu-jinýho HONa než se 4x4 bych nebral...ty stroje se už neprodávaj tak draho a když už ho pořizuju, tak to chce univerzální stroj...což jenom s předkem není.. Je zajímavý, že např. při nahrnování kupy hnoje na betoně by mi předek i stačil-do lopaty nabereš plno, tím se veškerá váha stroje přesune dopředu a stroj neprohrabuje..ale problém nastane, když chceš třeba shrnovat podlahu chlíva-břit lopaty se opře o beton, předek se odlehčí, proklouzne na hnoji a pak se bez zadního náhou nehneš...nebo když chceš shrnovat a urovnávat štěrky na podklad-dáš lopatu otočí trochu na stranu, couveš a pak je po tobě rovina jak po grejderu :wink: 8) 8) To bez zadního náhonu zase neuděláš. Ale záleží, jako moc s tou mašinou plánujete dělat.... Překopávat to na zadní náhon bude asi záležitost fakt dost složitá, radši bych do toho nevratal a koupil jinej...

S takovou kapotou sme to už koupili takže nevím...ale chtělo by to nějaké tlumení, při zavírání se na to musím úplně pověsit, aby to tak nemlátilo.. Výfuk je tam klasickej jako na traktoru, akorát je v kapotě díra, aby tam pasoval...vlastně ani nevím, že by to HON měl mít jinak...a vzduchovej filtr je prostě pod kapotou..ale vyfotit to můžu. Pískování a novej lak bych na to nedal-jednak bych se bál, že by mi vymašličkovanou mašinu v kravíně spíš někdo ukrad.. a prostě je to stroj do chlíva :lol: Myslel jsem pístnici na výložník toho stohaře-nakonec ji objednám u české firmy Charvát, cena je tam jenom o pár stovek vyšší a nebudu riskovat zase nějaký šrot z Polska...
Aut. čudla nemám, ale docela by se hodil...takhle každou chvíli zapomenu a musím pak vylejzat z kabiny a obcházet celej nakladač abych ho dal... :roll: :lol: Mám tam díru v kapotě :-)

Michal(6911) píše:Ahoj pěkný to se ted bude stohovat :wink: koukám pěkné galeje kolem skladováku :D To by asi hon bez hnanýho zadku měl problémy co?
Koukám kapota v jiné barvě to jste jí spravovali? Já to dělám ted taky. Měl jsem to uchycení uplně vylágrovaný a ty dorazi tam v předu totálně probouchaný snad o 5 cm takže kapota pomačkaná popraskaná. Jak s tím zacházeli víš.... :evil: Takže sme jí celou zrepasovali vyvařili,porovnali jako nová :wink: Ted je opískovaná a čeká na nějakou hezkou žlutou barvu. Jo a ten filtr vzduchovej a ten výfuk jste předělávali už vy? Šlo by to nějak nafotit prosím tě?

K té pístnici ty řikáš na výložník, ale napsal jsi rozměr pístu 63/32 to je pístnice na řízení ne? Na výložníku jsou 110/55 písty.

Jinak jsem se chtěl ještě všeobecně zeptat jak startuje Hona když jste zacouvaný někde v hale u stěny a nejde odklopit kapota na zmáčknutí čudla? Nebo už máte všichni automat čudla? :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: UN 053

Příspěvekod jurysek » 20 čer 2015 09:54

Tak už se stohařem rovnáme do výšky. Jde to vcelku dobře, lépe než jsem si myslel :D Nová pístnice od firmy Charvát (velmi profi. přístup, pístnici uděljí přesně na míru, včetně tloušťky ok, umístení otvorů pro hydr. atd..) a poměrně levně. Jediný problém je, že rozvaděč hydrauliky je už asi trochu vyverglovaný, tak člověk s těma pákama musí pořád hrkat aby našel tu správnou polohu.. :? :lol: Ještě zkusím nějak přesněji určit nosnost. Nicméně pevnost toho svařeného stohaře ji asi více než dostatečná, protože když jsem to předevčírem nouzově startoval "napřímo" u startéru, měl jsem páky ovládání hydrauliky omylem zalehlé v poloze dolů a nakladač se mi na tom stohaři zvednul cca metr na zem :shock: (na špicích vidlí, takže je vidět že sme je s kolegou dobře přivařili..:D) 8)

Obrázek

Obrázek

Příspěvky: 2
Registrován: 23 čer 2015 19:39

Re: UN 053

Příspěvekod Lukáš Guzej » 23 čer 2015 20:05

Zdrávím,jsem rád že jsem našel toto fórum a hlavně že nikdo z vás nezapoměl na vynikající stroj UN 053

Příspěvky: 2
Registrován: 23 čer 2015 19:39

Re: UN 053

Příspěvekod Lukáš Guzej » 23 čer 2015 20:08

Příprava na zimu..
Přílohy
1383323509362.jpg
1383323509362.jpg (24.95 KiB) Zobrazeno 16465 krát

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: UN 053

Příspěvekod jurysek » 08 říj 2015 15:35

Tak mám Hona opět u "lékaře" :( Mám praskliny v rámu mezi otočej a kabinou..celý ten profil je prasklej, až se divím, že se mi ta mašina při práci neprohnula :roll: :-) Pravděpodobně jsem to s tím asi koupil.. No, každopádně mi to známej dává do pořádku, vyvaří to a dá nové výztuhy... Takže pořád nějaké investice, už už jsem začínal uvažovat o nějakém teleskopu ale zatím na to dlabu, ty výdaje u dnešních moderních strojů bývají ještě tak 3 krát vyšší...

PředchozíDalší

Zpět na Nakladače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník