Kleště na balíky

Příspěvky: 12
Registrován: 25 čer 2015 20:08

Kleště na balíky

Příspěvekod petr456 » 07 kvě 2017 18:57

sonarol-chwytak-do-bel-1700-kuznica-zbaska-166569422.jpg
sonarol-chwytak-do-bel-1700-kuznica-zbaska-166569422.jpg
Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem kleští. Potřebuji je na balíky 125cm a chci aby jsem je musel co nejméně zmáčknout ty balíky těmi kleštěmi. Jedny jsou dělané na balíky až 150cm a druhé až 170cm. A nevím které by lepe chytli ty balíky 125cm aby jsem je moc nezmáčkl. U každých kleštích je jiný pohyb zavírání. Jestli má někdo s tímto zkušenosti. Děkuji za radu.
Přílohy
sonarol-chwytak-do-bel-1500-maszyny-rolnicze-kuznica-zbaska-166568437.jpg

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Kleště na balíky

Příspěvekod zemědělec » 07 kvě 2017 20:21

Používáme ty první, senáž. balíky 130cm, seno 155cm a je to v pohodě. Bez problému i balíky 110cm.

Příspěvky: 12
Registrován: 25 čer 2015 20:08

Re: Kleště na balíky

Příspěvekod petr456 » 07 kvě 2017 20:35

Mě přijdou lepší v tom že jsou ty klepeta asi delší a ten balík lépe chytí jakoby "obejmou" ale zase mi přijdou dost široky že když budu balíky dávat do stodoly k sobě že se mi bude blbě z nich vyjíždět z těch balíků nebo budu strkat do těch ostatních. Chci je skládat na placato na sebe aspoň 4 abych dal.

Příspěvky: 12
Registrován: 25 čer 2015 20:08

Re: Kleště na balíky

Příspěvekod petr456 » 07 kvě 2017 21:51

Díky za odpověď. Máte stím zkušenosti se stohováním s kleštěma?

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Kleště na balíky

Příspěvekod jardys451 » 08 kvě 2017 01:34

Prý alespoň 4 patra kleštěmi :D Senáž na sebe 4 nedáš, a když jo, tak ti to spadne. 4 na sebe dávám slámu a seno, a to tak že ty horní 2 tam dám najednou. Na ten 4. ti bude totiž chybět kousek zdvihu. Ale možná jiný nakladač, jiné kleště, jiný traktor... kdo ví... Jinak bych doporučil ten první typ kleští asi.. je dobré když tam nejsou ty ostré hrany těch žeber. Jsou ale i na větší balíky a budou o dost těžší než ty poslední. To, že nechceš balíky moc mačkat je trochu hloupost. zmáčkneš ho tolik, kolik sám chceš. Předpokládám že ti po uchopení praská igelit. Pokud balík chytáš tak jak máš, tak nebude chyba na straně kleští. Spíš to chce líp zabalit a hlavně líp slisovat....

Nejšetrnější alternativou s balíky ve folii bude asi zařízení typu fleximall. Moc se s tím ale nebude dát stohovat, řekl bych tak max 2 patra.

https://www.google.cz/search?q=za%C5%99 ... xGX9Y74LVM:

Příspěvky: 12
Registrován: 25 čer 2015 20:08

Re: Kleště na balíky

Příspěvekod petr456 » 08 kvě 2017 10:17

jardys451 píše:Prý alespoň 4 patra kleštěmi :D Senáž na sebe 4 nedáš, a když jo, tak ti to spadne. 4 na sebe dávám slámu a seno, a to tak že ty horní 2 tam dám najednou. Na ten 4. ti bude totiž chybět kousek zdvihu. Ale možná jiný nakladač, jiné kleště, jiný traktor... kdo ví... Jinak bych doporučil ten první typ kleští asi.. je dobré když tam nejsou ty ostré hrany těch žeber. Jsou ale i na větší balíky a budou o dost těžší než ty poslední. To, že nechceš balíky moc mačkat je trochu hloupost. zmáčkneš ho tolik, kolik sám chceš. Předpokládám že ti po uchopení praská igelit. Pokud balík chytáš tak jak máš, tak nebude chyba na straně kleští. Spíš to chce líp zabalit a hlavně líp slisovat....

Nejšetrnější alternativou s balíky ve folii bude asi zařízení typu fleximall. Moc se s tím ale nebude dát stohovat, řekl bych tak max 2 patra.

https://www.google.cz/search?q=za%C5%99 ... xGX9Y74LVM:



Senáž nechávám ležet tak jak vypadne z baličky na plochou stranu. Jde mi o seno chci ho takhle skladovat do stodoly podle mě je to skladnější a lépe se to skládá, přesně jak říkáš tak ty poslední dva vezmu najednou. Ty první kleště mají 215kg a druhé 180kg. Podle mě je lepší když ty žebra jsou delší. Balík nechci moc zmáčknout aby při senážích balík nenasál vzduch. Ten fleximall nebo flexibal se mi také moc libí to je podle mě nejlepší řešení na tu senáž ale je to cenově jinde než ty kleště. Ale zase ty první kleště mi přijdou širší jako ta konstrukce. Abych nestrkal do ostatních balíku až budu vyjíždět z balíku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Kleště na balíky

Příspěvekod Adam » 08 kvě 2017 21:23

Ja používam ten druhý typ - menší. Robíme balíky 120-130cm a netreba ho veľa otvarať ani stlačať nato aby si udržal balík. Pri stohovaní v senníku trochu buchneš do vedlajšich balikov ale neni to nič strašne. Podľa mňa pokiaľ nepotrebuješ manipulovať s balikmi 150cm a viac, tak sa ti viac oplati ten menší.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 12
Registrován: 25 čer 2015 20:08

Re: Kleště na balíky

Příspěvekod petr456 » 10 kvě 2017 20:00

Adam píše:Ja používam ten druhý typ - menší. Robíme balíky 120-130cm a netreba ho veľa otvarať ani stlačať nato aby si udržal balík. Pri stohovaní v senníku trochu buchneš do vedlajšich balikov ale neni to nič strašne. Podľa mňa pokiaľ nepotrebuješ manipulovať s balikmi 150cm a viac, tak sa ti viac oplati ten menší.



Vyjdou asi o 2000,- levněji no. A jsou menší to je taky výhoda. Já budu mít možnost půjčit si ten první typ od známého tak uvidím. Každopádně díky za odpovědi

Zpět na Nakladače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků