Vaše výnosy

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 17 srp 2015 21:28

tele píše:
karfík píše:Tak to nějak nechápu co píše UKZUZ o FRISKY. Středně odolná proti napadení rzí plevovou a odolná proti napadení rzí pšeničnou. Dle provok. testů odolná proti rzi travní. Máš s ní praktickou zkušenost, případně jsi ji někde viděl v terénu?

Např. v Nabočanech, u Trio-D a na všemožných jiných polních dnech naprosto nejtragičtější odrůda vzhledem k napadení rzí plevovou. Dokonce lidé od LG/Nickerson pod tlakem napadení slibovali stažení z katalogu, ale jak je vidět, osivo je namnožené, je třeba ho blbcům prodat :mrgreen: Nevěř firemním kecům a snaž se získat co nejvíc informací z praxe.

Já to sledoval z druhý strany republiky stejně. Akce od Hanáckých osiv nebo Ag.Prefarmu a frisky zrzavá až na kořenech. Navíc tam Bayer zkoušel novej fungáč (Boogie Xtra) a ani ten tomu nepomohl. Přitom na zbytku pšenic bylo vidět, že šlape a myslim si, že příští rok bude určitě stát minimálně za zvážení aplikace Boogie. P.S. doufám, že nebude stát 2x co Hutton :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 17 srp 2015 21:55

rsv píše:
tele píše:
karfík píše:Tak to nějak nechápu co píše UKZUZ o FRISKY. Středně odolná proti napadení rzí plevovou a odolná proti napadení rzí pšeničnou. Dle provok. testů odolná proti rzi travní. Máš s ní praktickou zkušenost, případně jsi ji někde viděl v terénu?

Např. v Nabočanech, u Trio-D a na všemožných jiných polních dnech naprosto nejtragičtější odrůda vzhledem k napadení rzí plevovou. Dokonce lidé od LG/Nickerson pod tlakem napadení slibovali stažení z katalogu, ale jak je vidět, osivo je namnožené, je třeba ho blbcům prodat :mrgreen: Nevěř firemním kecům a snaž se získat co nejvíc informací z praxe.

Já to sledoval z druhý strany republiky stejně. Akce od Hanáckých osiv nebo Ag.Prefarmu a frisky zrzavá až na kořenech. Navíc tam Bayer zkoušel novej fungáč (Boogie Xtra) a ani ten tomu nepomohl. Přitom na zbytku pšenic bylo vidět, že šlape a myslim si, že příští rok bude určitě stát minimálně za zvážení aplikace Boogie. P.S. doufám, že nebude stát 2x co Hutton :D

Jsem na něj zvědav - bixafen, prothioconazol a spiroxamin je slušná kombinace

Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2010 09:35

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Pavel12 » 18 srp 2015 22:13

Zdravím,jaké by jste mi doporučili opravdu prověřené odrudy ozim.pšenice(potravinu)..letos cubus,slušny výnos,ale chyběl dusík,minule dva roky bohemka,ta se taky moc neosvědčila,hlavně za vlhkych žní.Letos zvažuji Tobak,preferuju odolnost proti poléhání(alespon´střední),celkově odolnější proti chorobám a plísním i na ukor menšího výnosu,středně rané odrudy..

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 18 srp 2015 23:01

Pavel12 píše:Zdravím,jaké by jste mi doporučili opravdu prověřené odrudy ozim.pšenice(potravinu)..letos cubus,slušny výnos,ale chyběl dusík,minule dva roky bohemka,ta se taky moc neosvědčila,hlavně za vlhkych žní.Letos zvažuji Tobak,preferuju odolnost proti poléhání(alespon´střední),celkově odolnější proti chorobám a plísním i na ukor menšího výnosu,středně rané odrudy..

Ujasni si pojmy s dojmy :mrgreen: Tobak Tvoje kritéria určitě nesplňuje - poléhá, neumí fusaria, z pozdních výsevů je ke sklizni na konec žní. Specifikuj kolik hnojíš, jaké máš předplodiny, oblast, přísušek atd. Napadá mě Dagmar, Chevalier, Golem, Genius

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod bold » 19 srp 2015 09:24

Měl bych na tebe prosbu, páč jsem absolutní neznalec rostlinolékařství. Potřebuju blbuvzdornou odrůdu. Střední úroveň pěstování. (dusík cca 100-150kg, dva fungicidy max 3x, retacel+ modus standartně, dělám pouhých 10-20ha) Doposud jsem to řešil vychytrale- vzal jsem to co okolní velká firma. Letos Sultan, nic moc.....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 19 srp 2015 20:41

bold píše:Měl bych na tebe prosbu, páč jsem absolutní neznalec rostlinolékařství. Potřebuju blbuvzdornou odrůdu. Střední úroveň pěstování. (dusík cca 100-150kg, dva fungicidy max 3x, retacel+ modus standartně, dělám pouhých 10-20ha) Doposud jsem to řešil vychytrale- vzal jsem to co okolní velká firma. Letos Sultan, nic moc.....

Mulan (pro mě jistota výnosu), ale na ten je 150kg dusíku minimum. Tam bych to rozmezí viděl spíš 150 - 180kg. S osobní zkušeností mohu doporučit 2x fungáč (3x je ještě lepší, ale dá se udělat i na 2), dobře si hlídat krácení a když budeš mít odvahu a dáš do produkčního hnojení 50kg N, tak vyjde i potravina. Nebo teď dělam druhej rok Lear, je to sice C-čko, ale zdravotní stav parádní, nelehla a výnos letos skoro 8,5.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 19 srp 2015 22:14

bold píše:Měl bych na tebe prosbu, páč jsem absolutní neznalec rostlinolékařství. Potřebuju blbuvzdornou odrůdu. Střední úroveň pěstování. (dusík cca 100-150kg, dva fungicidy max 3x, retacel+ modus standartně, dělám pouhých 10-20ha) Doposud jsem to řešil vychytrale- vzal jsem to co okolní velká firma. Letos Sultan, nic moc.....

Elán - méně náročný na N, výnosný, slabší fusaria, Dagmar - zdravá, max. plasticita, Mulan - výnos, sucho, nestabilní kvalita, Hewitt - výnos, zdraví, čistokrevná krmná, Etana - blbuvzdorná, výnos, výkonný klas, Elly - sucho, zdraví, poléhavá, Gordian - výnos, zdraví, nepoléhavý, Grizzly - krmná, sucho, výnos, zdraví, Golem - kvalita, výnos, sucho, blbuvzdorná. Sultána bych se nebál, v čem se Ti nepovedl? Letos naprosto nečekaný porost Avenue - zamazání při pozdním setí, 150 kg N v březnu, 2x 0,5 l CCC v EC 25-30, jeden fungicid do klasu a výnos ze 105 ha 9,1 t/ha. Tohle ale nedoporučuju, byla to z prdele klika :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Pavel Toman » 20 srp 2015 07:53

Pro zajímavost napíšu naše výnosy a v letošním roce:

Avenue - letos u nás prvně, průměr 6,77 t/ha. Setá po řepkách.
Ludwig - naše stálice - průměr 6,53 t/ha. Setá po řepkách.
Vanessa - máme ji druhým rokem - průměr 6,77 t/ha, všechna setá po kukuřicích
Nordika - letos na zkoušku, setá první říjnový týden, po kukuřici - průměr 5,75

Celkový průměr ze 414 ha máme 6,59 t/ha.

Všechny pšenice dostaly 1 fungicid během sloupkování (Soleil, Artea, Opera top) a jednu regulaci (Moddus, Flordex).
Hnojení - na regeneraci 150 - 230 kg LAV, produkční 150 l Damu (Celkový průměr máme 112 kg N/ha). Na část plochy šla ještě s fungicidem Magnitra.

Problém s chorobami letos žádný, jen Nordika měla na cca 30 % výměry v pozdní fázi rez plevovou.

Nic víc ty pšenice nedostaly.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod bold » 20 srp 2015 08:01

elan jsem měl, a ten se celkem zadařil. Takže mezery mám v hnojení :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 20 srp 2015 09:02

Pavel Toman píše:Pro zajímavost napíšu naše výnosy a v letošním roce:

Avenue - letos u nás prvně, průměr 6,77 t/ha. Setá po řepkách.
Ludwig - naše stálice - průměr 6,53 t/ha. Setá po řepkách.
Vanessa - máme ji druhým rokem - průměr 6,77 t/ha, všechna setá po kukuřicích
Nordika - letos na zkoušku, setá první říjnový týden, po kukuřici - průměr 5,75

Celkový průměr ze 414 ha máme 6,59 t/ha.

Všechny pšenice dostaly 1 fungicid během sloupkování (Soleil, Artea, Opera top) a jednu regulaci (Moddus, Flordex).
Hnojení - na regeneraci 150 - 230 kg LAV, produkční 150 l Damu (Celkový průměr máme 112 kg N/ha). Na část plochy šla ještě s fungicidem Magnitra.

Problém s chorobami letos žádný, jen Nordika měla na cca 30 % výměry v pozdní fázi rez plevovou.

Nic víc ty pšenice nedostaly.

S Vanessou po kukuřici bych byl opatrný s ohledem na fusaria. Divím se, že máš ještě trpělivost na Ludwiga :mrgreen: Jinak výnosy solidní.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 20 srp 2015 09:06

bold píše:elan jsem měl, a ten se celkem zadařil. Takže mezery mám v hnojení :-)

Zrovna Elán dokáže z nižšího hnojení dusíkem umotat celkem slušný výnos a kvalitu :wink:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 20 srp 2015 14:05

Ludwig jsme taky přestali dělat. Dělal se dlouhá léta,parádně přezimovával,ale výnosově nic extra.Nikdy jsme ho neměli přes 70q. Navíc poměrně dost lehal

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tozer » 28 srp 2015 17:16

zdravím kolegové, chci se poptat jaké máte zkušenosti s pšenicí Avenue???? jak je na tom s tou vychvalovanou raností a výnosem?
letos sem měl Seladon výnos cca 7t/ha....

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 28 srp 2015 21:11

tozer píše:zdravím kolegové, chci se poptat jaké máte zkušenosti s pšenicí Avenue???? jak je na tom s tou vychvalovanou raností a výnosem?
letos sem měl Seladon výnos cca 7t/ha....

Letos 6-9,1 t/ha dle předplodiny. Ke sklizni byla první. Moc bych na ní nespoléhal, má nízkou mrazuvzdornost. Kvalita mrzká, náchylnější na paty.

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tozer » 29 srp 2015 10:45

dík za odpověď....tak asi zůstanu u seladona, nebo jakou bys mi doporučil krmnou odrůdu do 700 m.n.m.??

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 29 srp 2015 20:36

tozer píše:dík za odpověď....tak asi zůstanu u seladona, nebo jakou bys mi doporučil krmnou odrůdu do 700 m.n.m.??

Florett nebo Grizzly, máš-li dost vody, tak Hewitt. Florett má horší přezimování, nesnáší pozdní setí, ale nikdy mě nezklamal. Ale je to už stará odrůda :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Pavel Toman » 31 srp 2015 13:26

Já jsem s Avenue spokojený, ale u nás jsme minimalisti co jedeme na krmnou kvalitu. Ranost je na úrovni pozdních ozimáků. Dostala jeden fungicid a ok, regulaci jsme dělali spíš pro podporu kořenů, krátit jí nemá smysl. Letos byla u nás poprvé, takže zimovzdornost těžko soudit. Při 110 kg N dala od 52 do 75 q.
Klatovsko 450 - 500 m/n/m.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 01 zář 2015 20:02

Pavel Toman píše:Já jsem s Avenue spokojený, ale u nás jsme minimalisti co jedeme na krmnou kvalitu. Ranost je na úrovni pozdních ozimáků. Dostala jeden fungicid a ok, regulaci jsme dělali spíš pro podporu kořenů, krátit jí nemá smysl. Letos byla u nás poprvé, takže zimovzdornost těžko soudit. Při 110 kg N dala od 52 do 75 q.
Klatovsko 450 - 500 m/n/m.

Můžeš trochu rozvést tu regulaci na podporu kořenů? Čím jste to stříkali a v jaké fázi?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tomous » 01 zář 2015 21:00

Že by Moddus? Nebo Fulhum.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 01 zář 2015 21:41

tomous píše:Že by Moddus? Nebo Fulhum.

Ty stříkáš Moddus na podporu kořenů? V jaké fázi, a jak to zabírá?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 01 zář 2015 21:57

Pavel Toman píše:Já jsem s Avenue spokojený, ale u nás jsme minimalisti co jedeme na krmnou kvalitu. Ranost je na úrovni pozdních ozimáků. Dostala jeden fungicid a ok, regulaci jsme dělali spíš pro podporu kořenů, krátit jí nemá smysl. Letos byla u nás poprvé, takže zimovzdornost těžko soudit. Při 110 kg N dala od 52 do 75 q.
Klatovsko 450 - 500 m/n/m.

2x 0,5 CCC v EC 25 a 30 na udržení odnoží. Nad 150 kg N/ha bych si nedovolil jakoukoliv odrůdu nekrátit.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Buclík » 02 zář 2015 10:20

Tele mi umyje hlavu, ale s tou podporou odnoží použitím CCC dávám svou letošní zkušenost. Někde kolem EC 28 jsem do Tobaku foukl 1,5 l CCC, jak je napsáno na etiketě a zežloutlo - odumřelo mně třetina odnoží. Pak už jsem ničím nekrátil. Narval jsem do Tobaku 185 kg dusíku, nic nepolehlo, dusíku v zrnu zbytečně vysokých 14,6. Výnos 7,5t/ha, zlikvidováním odnoží(200-300klasů/m2) jsem se připravil aspoň o 2t/ha.Rozvoj kořenů se chystám podpořit Smáčedlem 3D s něčím dalším od stejného producenta. Krátit budu co nejpozději,nejdříve po velké periodě až poleze praporcový list.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tomous » 02 zář 2015 13:05

rsv píše:
tomous píše:Že by Moddus? Nebo Fulhum.

Ty stříkáš Moddus na podporu kořenů? V jaké fázi, a jak to zabírá?

Moddus stříkám hlavně na zkrácení a zesíleni. To mám vyzkoušený. Jestli funguje i na podporu tvorby kořenů jak uvádí výrobce nevím,proto ten otazník. Fulhum používám,ale nevedu si žádný pokuse,takže nemám s čím porovnat.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 02 zář 2015 21:55

Buclík píše:Tele mi umyje hlavu, ale s tou podporou odnoží použitím CCC dávám svou letošní zkušenost. Někde kolem EC 28 jsem do Tobaku foukl 1,5 l CCC, jak je napsáno na etiketě a zežloutlo - odumřelo mně třetina odnoží. Pak už jsem ničím nekrátil. Narval jsem do Tobaku 185 kg dusíku, nic nepolehlo, dusíku v zrnu zbytečně vysokých 14,6. Výnos 7,5t/ha, zlikvidováním odnoží(200-300klasů/m2) jsem se připravil aspoň o 2t/ha.Rozvoj kořenů se chystám podpořit Smáčedlem 3D s něčím dalším od stejného producenta. Krátit budu co nejpozději,nejdříve po velké periodě až poleze praporcový list.

Nejvice krati sucho ;-)

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 02 zář 2015 22:24

Buclík píše:Tele mi umyje hlavu, ale s tou podporou odnoží použitím CCC dávám svou letošní zkušenost. Někde kolem EC 28 jsem do Tobaku foukl 1,5 l CCC, jak je napsáno na etiketě a zežloutlo - odumřelo mně třetina odnoží. Pak už jsem ničím nekrátil. Narval jsem do Tobaku 185 kg dusíku, nic nepolehlo, dusíku v zrnu zbytečně vysokých 14,6. Výnos 7,5t/ha, zlikvidováním odnoží(200-300klasů/m2) jsem se připravil aspoň o 2t/ha.Rozvoj kořenů se chystám podpořit Smáčedlem 3D s něčím dalším od stejného producenta. Krátit budu co nejpozději,nejdříve po velké periodě až poleze praporcový list.

To tím C-čkem nebylo. To jsem si jist. C-čko nedokáže odpálit 300 klasů v žádný fázi, natož tak v 28. 14,6 je zbytečně vysoký N-látky? Proč? Takovou pšenici bych letos dokázal udat u západních sousedů za 5, možná 5,2 + doprava. Pokud ten Tobak měl 550 a více klasů, tak nevěř tomu, že ses připravil o 2 tuny na výnose. A ještě poslední otázka, čím chceš pak honit krácení na poslední chvíli? Etefonem a klepat se, aby sis nepřipekl klas? Hodně štěstí teda, na to nemam osobně koule. Sázim na jistotu s C a Moddusem klasicky kolem tý 30.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 02 zář 2015 22:26

tomous píše:
rsv píše:
tomous píše:Že by Moddus? Nebo Fulhum.

Ty stříkáš Moddus na podporu kořenů? V jaké fázi, a jak to zabírá?

Moddus stříkám hlavně na zkrácení a zesíleni. To mám vyzkoušený. Jestli funguje i na podporu tvorby kořenů jak uvádí výrobce nevím,proto ten otazník. Fulhum používám,ale nevedu si žádný pokuse,takže nemám s čím porovnat.

Já teda osobně krátim C-čkem a Moddusem posiluju, ale nikdy jsem neslyšel, že by měl vliv na kořeny. Ať už negativní nebo pozitivní. Narozdíl od C, který kořeny brzdí, ale to se dá řešit.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 03 zář 2015 12:34

rsv píše:
Buclík píše:Tele mi umyje hlavu, ale s tou podporou odnoží použitím CCC dávám svou letošní zkušenost. Někde kolem EC 28 jsem do Tobaku foukl 1,5 l CCC, jak je napsáno na etiketě a zežloutlo - odumřelo mně třetina odnoží. Pak už jsem ničím nekrátil. Narval jsem do Tobaku 185 kg dusíku, nic nepolehlo, dusíku v zrnu zbytečně vysokých 14,6. Výnos 7,5t/ha, zlikvidováním odnoží(200-300klasů/m2) jsem se připravil aspoň o 2t/ha.Rozvoj kořenů se chystám podpořit Smáčedlem 3D s něčím dalším od stejného producenta. Krátit budu co nejpozději,nejdříve po velké periodě až poleze praporcový list.

To tím C-čkem nebylo. To jsem si jist. C-čko nedokáže odpálit 300 klasů v žádný fázi, natož tak v 28. 14,6 je zbytečně vysoký N-látky? Proč? Takovou pšenici bych letos dokázal udat u západních sousedů za 5, možná 5,2 + doprava. Pokud ten Tobak měl 550 a více klasů, tak nevěř tomu, že ses připravil o 2 tuny na výnose. A ještě poslední otázka, čím chceš pak honit krácení na poslední chvíli? Etefonem a klepat se, aby sis nepřipekl klas? Hodně štěstí teda, na to nemam osobně koule. Sázim na jistotu s C a Moddusem klasicky kolem tý 30.

Pod tohle se podepíšu, proto ta moje poznámka o suchu :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod jaris » 08 zář 2015 22:30

Nechci zakládat nové téma. Jen bych potřeboval poradit, jak se počítá výsevek u oz. pšenice na MKS(3,5 - 4), vždy se to bralo na kg, ale přišla jiná moda, tak ať to taky tak dělám. Děkuji

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 08 zář 2015 23:24

jaris píše:Nechci zakládat nové téma. Jen bych potřeboval poradit, jak se počítá výsevek u oz. pšenice na MKS(3,5 - 4), vždy se to bralo na kg, ale přišla jiná moda, tak ať to taky tak dělám. Děkuji

HTS (v gramech) x celkový počet semen / 1000 a zohledníš klíčivost. V praxi: Chci vysít 3,5 MKS, HTS je řekněme 47 g a klíčivost 95%. Tzn. 47 x 3 500= 164,5 Kg/ha + 5% = 173 kg/ha výsevek. Chápeme se?
Btw proč 3,5 - 4 MKS? Kdy chceš sít? Co to je za odrůdu? Jaký máš alespoň trochu podmínky? Podle mě, v tomhle má drtivá většina z nás mylné představy. Větší výsevek neznamená větší výnos, ba naopak. Akorát větší problémy. Pokud bude zájem, pojďme se pobavit, myslím, že fundovaní lidé tady na to jsou, diskuze by mohla být přínosná a setí je za dveřmi. :-)

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 09 zář 2015 06:57

Kolik teda kdo sejete pšenice? My jsme byli zvyklí se starou mašinou (pneusej bez přípravy) sít 180 kg/ha a s přibývajícím datumem se postupně zvedalo do 200 kg/ha. Seje se od konce září do listopadu,podle času a počasí. Výnosy byly kolem 6 t/ha. předloni jsme si nechali zaset 180 kg/ha družstevním Vaderstatem,porost výrazně hustší a průměrný výnos 9,2 t/ha (to byl ale extrémní rok).
Loni jsme koupili novou mašinu od Pottingeru,výsevek se zachoval a bylo to strašně hustý,třeba Cimrmanova ranná byla vyloženě vytažená a blbě se mlátila,bylo hrozně moc slámy. Průměrný výnos byl letos myslím 8,5 t/ha.
Ještě dodám,že nadmořská výška je od 300 do 400 m.n.m a snažíme se v posledních letech jet Éčkový a Áčkový odrůdy,loni to byla Cimrmanova ranná,Genius a Bohemia.Teď budeme set Bodyček,Genius a třetí ještě nevím.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků