MYŠI

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

MYŠI

Příspěvekod vsvarc » 04 lis 2007 08:21

máte také letos problém s přemnožení hraboše polního :?:

tady v kraji mizejí porosty před očima ..... vyžraný kola už mají několikametrové průměry

co s tím :?: :?:
zemědělství není práce, ale styl života

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 04 lis 2007 17:58

S Hrabosema zatim problemy nejsou, a existuje na to jedina moznost a to granulovana nasraha.S hrabosema maji problemy ti kteri vsechnu slamu drti a kombajn to nerovnomerne rozhazuje a tvori se tam periny kde se hrabosi zdrzuji,takze kvalitni poskliznova podmitka a nenechavat strniste mesic nepodmitnute.
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 04 lis 2007 19:36

Tomáš K píše:.S hrabosema maji problemy ti kteri vsechnu slamu drti a kombajn to nerovnomerne rozhazuje a tvori se tam periny kde se hrabosi zdrzuji,takze kvalitni poskliznova podmitka a nenechavat strniste mesic nepodmitnute.


Věř mi že v tomhle u mě problém nebude... nepěstuji obilí po obilí , vše se podmítá hned za kosou a pak se vše ještě oře, na " slámové matrace"(peřiny) si dávám hodně pozor protože to není problém jen myší ale hlavně vláhy a plísní

a s tou návnadou ... já jsem to včera pohodil 7kg/ha "Lanirat Micro" bude to stačit ... píšou tam sice 5-10kg ale zdálo se mi to hrozně málo .. asitak 1 granule na metru čtverečním
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 04 lis 2007 20:19

U nas jich je letos taky moc kdyz jdu po poli tak se mistama propadam az pod kotniky. Dneska sem umistil na zkousku 2 berlicky tak sem zvedavej jestli to bude mit efekt.
K tem granulim bych se chtel zeptat jestli neni nutnost to hlasit treba na SRS nebo na nejakej urad :?:

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 04 lis 2007 21:36

co já vím tak se to musí hlásit akorát myslivcům a těm jsem to nahlásil... tak snad ...
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Příspěvekod Lucky » 05 lis 2007 12:05

Jo jo taky s tím mám problémy ze začátku to bylo jen v řepce a ted to mam i v pšenicích. Do řepky jsem hodil lamirát micro , bylo tady hrozný sucho tak řepka vůbec nerostla a tak vyžrali místama velký koláče. A známej vorá a měl to tam taky. A v pšenici po orbě je to to samé, ted sem dal na 50ha 13 berliček tak snad to pomůže. A s tím hlášením se to myslím musí hlásit myslivcům a pak ještě někam mě posílali takovou tabulku od prodejce postřiku (i Lamirátu) co tam má být vyplněno tak dyštak přepošlu.

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 05 lis 2007 12:41

Lucky píše:a pak ještě někam mě posílali takovou tabulku od prodejce postřiku (i Lamirátu) co tam má být vyplněno tak dyštak přepošlu.


:!: to by mě fakt zajímalo nerad bych něco pos.. tak prosím napiš to sem nebo na sz ... dík.
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 05 lis 2007 19:13

Uff, pred rokem a pul vsechno vychcipalo pri tani a zatim se nepremnozili. Sem tam myska. Kluci, uprimnou soustrast. Mysi to je zver! Mimochodem... neni na to i postrik? Tu jeden chlapek strikal necim pole a pak chcipaly kocky, mysi i psi. No, musel to byt peknej sajrajt.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 05 lis 2007 19:29

Na zahrade mysi resim tim, ze to tech der nalevam moc a jak vybyvaji je rezu rycem nebo necim(je to morbidni ale ucine).Na pole jsem jednu daval granule ale prisel sem na to ze to vlastne nema moc cenu protoze pokud tam ty mysi sou a jich stejne par zabiju beztak prijdou jine a mam to to same(nektere roky sou strane a nekere ne,letos zatim bez vetsich problemu). S cim mam spis hodne velke starosti sou slimaci,plzi, mlzi a takove ty sracky (hlavne slimak spanelsky), to je nejhorsi co muze byt, toho se nada zbavit postrikem, proste nicim a po desti kdyz obejdu pole tak hlavne v repce to je jeden vedle druheho.
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 07 lis 2007 23:07

Tak na zahradu bych radsi pustil kocoura. On tu mysku vystoura.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků