Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 12 črc 2015 10:57

rsv píše:Tepee 8t, objem 650kg, 9% vlhkost, nakonec nedal propad a je krmák.

Pěkná OH, letos moc nevycházej :wink:

Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2015 18:57

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod M.a.r.v.i.n » 21 črc 2015 13:28

rsv píše:Tepee 8t, objem 650kg, 9% vlhkost, nakonec nedal propad a je krmák.


Jak velky je prusvih kdyz nevyjde potravina? Je tam velky rozdil ve vykupnich cenach?

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 21 črc 2015 20:45

M.a.r.v.i.n píše:
rsv píše:Tepee 8t, objem 650kg, 9% vlhkost, nakonec nedal propad a je krmák.


Jak velky je prusvih kdyz nevyjde potravina? Je tam velky rozdil ve vykupnich cenach?

Co vím naposled, tak 200 Kč.

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Dark » 21 črc 2015 21:51

Zapomněl si říct na tuně :mrgreen:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 21 črc 2015 21:55

Dark píše:Zapomněl si říct na tuně :mrgreen:

Pochopitelně, moje chyba. Díky za upozornění. :) On snad někdo doufal, že na metráku? To bych začal dělat potravinu zase :D

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 01 dub 2016 15:34

Jelikož nám vyloučili Hutton z OP, máte někdo osvědčenou náhradu? Případě víte o někom, komu se to povedlo přeregistrovat a dá se použít v OP?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 01 dub 2016 16:41

rsv píše:Jelikož nám vyloučili Hutton z OP, máte někdo osvědčenou náhradu? Případě víte o někom, komu se to povedlo přeregistrovat a dá se použít v OP?

Dobře funguje Delaro 0,5 l/ha v kombinaci třeba s Topsinem a čekal bych, že vyzkoušíš Boogie. Hlavně se nedívej do ceníku :mrgreen:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 01 dub 2016 16:49

tele píše:
rsv píše:Jelikož nám vyloučili Hutton z OP, máte někdo osvědčenou náhradu? Případě víte o někom, komu se to povedlo přeregistrovat a dá se použít v OP?

Dobře funguje Delaro 0,5 l/ha v kombinaci třeba s Topsinem a čekal bych, že vyzkoušíš Boogie. Hlavně se nedívej do ceníku :mrgreen:

Boogie vezmu určitě, jen mě zajímalo, jestli nebyl někdo stejně šikovnej jako sufláci s tebuguardem. Všechny tebuconazoly vyloučený z OP, jen tebuguard bez omezení. Co si o tom má člověk pak myslet? P.S. ještě pošilhávám po Rombus trio, máš zkušenost?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 01 dub 2016 18:57

rsv píše:
tele píše:
rsv píše:Jelikož nám vyloučili Hutton z OP, máte někdo osvědčenou náhradu? Případě víte o někom, komu se to povedlo přeregistrovat a dá se použít v OP?

Dobře funguje Delaro 0,5 l/ha v kombinaci třeba s Topsinem a čekal bych, že vyzkoušíš Boogie. Hlavně se nedívej do ceníku :mrgreen:

Boogie vezmu určitě, jen mě zajímalo, jestli nebyl někdo stejně šikovnej jako sufláci s tebuguardem. Všechny tebuconazoly vyloučený z OP, jen tebuguard bez omezení. Co si o tom má člověk pak myslet? P.S. ještě pošilhávám po Rombus trio, máš zkušenost?

Ještě tam patří Tebucur třeba 8) Rombus jsem používal, do Floretu na padlí a braničnatku byl vynikající. Třeba na něj letos dojde :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 02 dub 2016 10:28

On ten rombus má docela dobrý složení a podle mě přijatelnou cenu. Ale až teď jsem si všimnul, že je vyloučen z podzemních vod, takže zas hovno.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 02 dub 2016 18:26

rsv píše:On ten rombus má docela dobrý složení a podle mě přijatelnou cenu. Ale až teď jsem si všimnul, že je vyloučen z podzemních vod, takže zas hovno.

Allegro, Bell, Delaro, Tango :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 02 dub 2016 18:30

Odpoledne jsem prolezl obilí a zdá se, že se probudily CHPS. Na bázích postižen Golem, Meridian, Dromos, Jindra.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod winis » 02 dub 2016 21:46

Pouzivate Bumper super? V nejake kombinaci?

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 02 dub 2016 22:56

winis píše:Pouzivate Bumper super? V nejake kombinaci?

Přidával jsem ještě atlas.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 02 dub 2016 23:05

winis píše:Pouzivate Bumper super? V nejake kombinaci?

Sólo na podzim :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 03 dub 2016 00:18

Tak mi z toho všeho teď vypadly 2 zajímavý kombinace. Tango + Zamir a druhá Amistar + Mirage + Tango. Měl jsem v plánu použít morfolin a prochloras s azolem a druhou verzi jsem ještě říznul strobilurinem, který dám raději teď, než později.
EDIT: OP podzemních vod

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 03 dub 2016 09:02

rsv píše:Tak mi z toho všeho teď vypadly 2 zajímavý kombinace. Tango + Zamir a druhá Amistar + Mirage + Tango. Měl jsem v plánu použít morfolin a prochloras s azolem a druhou verzi jsem ještě říznul strobilurinem, který dám raději teď, než později.
EDIT: OP podzemních vod

Napiš dávky. Tak fungicid se bude aplikovat nejdřív za týden, může se to ještě vyvinout, každopádně to vypadá na vražednou kombinaci CHPS, padlí a skvrnitosti v EC 32 a do klasu silný azol na rez. Prostě mi vychází 2 fungicidy po tisícovce, ať na to koukám zleva zprava :mrgreen:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Rolník74 » 03 dub 2016 10:55

tele píše:
rsv píše:Tak mi z toho všeho teď vypadly 2 zajímavý kombinace. Tango + Zamir a druhá Amistar + Mirage + Tango. Měl jsem v plánu použít morfolin a prochloras s azolem a druhou verzi jsem ještě říznul strobilurinem, který dám raději teď, než později.
EDIT: OP podzemních vod

Napiš dávky. Tak fungicid se bude aplikovat nejdřív za týden, může se to ještě vyvinout, každopádně to vypadá na vražednou kombinaci CHPS, padlí a skvrnitosti v EC 32 a do klasu silný azol na rez. Prostě mi vychází 2 fungicidy po tisícovce, ať na to koukám zleva zprava :mrgreen:

Tak na tom budem stejně,mam v Pannonii padlí a maličko paty,protože jsem na prvním kolenku, tak nevím jestli není nejvyšší čas.Mel jsem Představu sportak a k němu Talius,ale pokud dáš nějaké svoje smrtící kombinace,tak budu rád...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 03 dub 2016 20:38

Rolník74 píše:
tele píše:
rsv píše:Tak mi z toho všeho teď vypadly 2 zajímavý kombinace. Tango + Zamir a druhá Amistar + Mirage + Tango. Měl jsem v plánu použít morfolin a prochloras s azolem a druhou verzi jsem ještě říznul strobilurinem, který dám raději teď, než později.
EDIT: OP podzemních vod

Napiš dávky. Tak fungicid se bude aplikovat nejdřív za týden, může se to ještě vyvinout, každopádně to vypadá na vražednou kombinaci CHPS, padlí a skvrnitosti v EC 32 a do klasu silný azol na rez. Prostě mi vychází 2 fungicidy po tisícovce, ať na to koukám zleva zprava :mrgreen:

Tak na tom budem stejně,mam v Pannonii padlí a maličko paty,protože jsem na prvním kolenku, tak nevím jestli není nejvyšší čas.Mel jsem Představu sportak a k němu Talius,ale pokud dáš nějaké svoje smrtící kombinace,tak budu rád...

0,6 Hutton+0,8 prochloras je jistota, sociálnější varianta je 0,8 Bumper+0,6 Tango, luxus je Capalo v 1,6, za tisícovku Kantik ve 2 litrech, rizoctonii řeší kombinace Delaro 0,8+Topsin 0,5-0,7, výborně bude fungovat Boogie, ale je to za 1700 bez slevy a zřejmě nejlepší fungicid na trhu. Tohle jsou varianty, které řeší střední napadení CHPS, vyčistí skvrnitosti a padlí a ve středně hustých porostech odolnějších odrůd zajistí dobrý zdravotní stav až do vymetání. U odrůd náchylných na padlí je dobré přidat Atlas nebo Talius 0,1-0,15.

Příspěvky: 4
Registrován: 06 dub 2016 20:21

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod farmargh » 06 dub 2016 20:22

ahoj, mam doma 20l fungicidu Alert S. Luzi tu uz asi 10 let :D co myslite? muzu ho pouzit? nebo je to blbost a mam to vyhodit? diky

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tonik » 06 dub 2016 20:45

Bude problém ho rozmíchat, ale stříknul bych ho teď do pšenic.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod rsv » 06 dub 2016 22:02

tele píše:
Rolník74 píše:
tele píše:Napiš dávky. Tak fungicid se bude aplikovat nejdřív za týden, může se to ještě vyvinout, každopádně to vypadá na vražednou kombinaci CHPS, padlí a skvrnitosti v EC 32 a do klasu silný azol na rez. Prostě mi vychází 2 fungicidy po tisícovce, ať na to koukám zleva zprava :mrgreen:

Tak na tom budem stejně,mam v Pannonii padlí a maličko paty,protože jsem na prvním kolenku, tak nevím jestli není nejvyšší čas.Mel jsem Představu sportak a k němu Talius,ale pokud dáš nějaké svoje smrtící kombinace,tak budu rád...

0,6 Hutton+0,8 prochloras je jistota, sociálnější varianta je 0,8 Bumper+0,6 Tango, luxus je Capalo v 1,6, za tisícovku Kantik ve 2 litrech, rizoctonii řeší kombinace Delaro 0,8+Topsin 0,5-0,7, výborně bude fungovat Boogie, ale je to za 1700 bez slevy a zřejmě nejlepší fungicid na trhu. Tohle jsou varianty, které řeší střední napadení CHPS, vyčistí skvrnitosti a padlí a ve středně hustých porostech odolnějších odrůd zajistí dobrý zdravotní stav až do vymetání. U odrůd náchylných na padlí je dobré přidat Atlas nebo Talius 0,1-0,15.

Až bude jednoho krásnýho dne boogie k dispozici, tak ceníkovka je 1450/litránek.

Předchozí

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků