Vedení porostu pšenice.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 01 kvě 2017 20:42

fastluk píše:Ako myslis utieklo ?
A do postrekovaca v akom poradi pridavat komponenty ?
A faza je 31-32 ci kolko ?

Generativně 31, vegetativně 37. To se stává při podobném průběhu počasí jako letos. Rozpust hnojiva, přidej regulaci a nakonec fungicidy.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 01 kvě 2017 20:56

A do riti rozumiem. Dufam ze zajtra stihnem postriekat lebo hlasia dast.
A este otazka ze ktora faza generativna 31 ci vegetativna 37 je dvolezitejsia pre regulaciu lebo sa toho najviac bojim zeby som dobre zreguloval.
A hnojivo tych 10 kg mocoviny a 5 kg horskej soli mozem kludne dat nepopalim nic lebo ja prvy krat vo lekom pestujem psenicu a nikdy som tolko vela pripravkov nemiesal naraz.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 01 kvě 2017 21:03

fastluk píše:A do riti rozumiem. Dufam ze zajtra stihnem postriekat lebo hlasia dast.
A este otazka ze ktora faza generativna 31 ci vegetativna 37 je dvolezitejsia pre regulaciu lebo sa toho najviac bojim zeby som dobre zreguloval.
A hnojivo tych 10 kg mocoviny a 5 kg horskej soli mozem kludne dat nepopalim nic lebo ja prvy krat vo lekom pestujem psenicu a nikdy som tolko vela pripravkov nemiesal naraz.

Mixu se neboj. Je dobré mít třetí kolénko do 25 cm, jinak hrozí polehnutí.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 01 kvě 2017 21:07

Takze kedze este len druhe je viditelne len po rozrezani ahned pri nom je klas tskze nemusim sa zatial bat? A prve sa da nahnatat pekne.
A este sa mozem opytat preco sa sleduje klas jeho vyska pri regulacii a na co si treba dat pozor alebo neviem preco sa sleduje. A preco sa este sleduje vzdialenost klasu od kolienka ci od uzlu dajakeho ?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 01 kvě 2017 22:24

fastluk píše:Takze kedze este len druhe je viditelne len po rozrezani ahned pri nom je klas tskze nemusim sa zatial bat? A prve sa da nahnatat pekne.
A este sa mozem opytat preco sa sleduje klas jeho vyska pri regulacii a na co si treba dat pozor alebo neviem preco sa sleduje. A preco sa este sleduje vzdialenost klasu od kolienka ci od uzlu dajakeho ?

Těch 25 cm je myšleno po vymetání. A ty to budeš mít hodně těsně. Klas dlouží od cca 1 cm a při použití regulace při dloužení klasu by se zasáhlo do jeho vývoje. Výsledkem může být menší počet zrn v klásku a tím nižší výnos.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 01 kvě 2017 22:45

tele píše:
fastluk píše:Takze kedze este len druhe je viditelne len po rozrezani ahned pri nom je klas tskze nemusim sa zatial bat? A prve sa da nahnatat pekne.
A este sa mozem opytat preco sa sleduje klas jeho vyska pri regulacii a na co si treba dat pozor alebo neviem preco sa sleduje. A preco sa este sleduje vzdialenost klasu od kolienka ci od uzlu dajakeho ?

Těch 25 cm je myšleno po vymetání. A ty to budeš mít hodně těsně. Klas dlouží od cca 1 cm a při použití regulace při dloužení klasu by se zasáhlo do jeho vývoje. Výsledkem může být menší počet zrn v klásku a tím nižší výnos.


Klas dlouizi ? To ako myslis ako jeho dlzku ci vzdialenost od kolienka alebo nie o ine ? Co je to vlasne dlouzeni klasu ?
Alebo dajak mi to vysvetlit aj s tym klasok aj stou regulaciou zeby som porozumel problematike

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 02 kvě 2017 08:07

fastluk píše:
tele píše:
fastluk píše:Takze kedze este len druhe je viditelne len po rozrezani ahned pri nom je klas tskze nemusim sa zatial bat? A prve sa da nahnatat pekne.
A este sa mozem opytat preco sa sleduje klas jeho vyska pri regulacii a na co si treba dat pozor alebo neviem preco sa sleduje. A preco sa este sleduje vzdialenost klasu od kolienka ci od uzlu dajakeho ?

Těch 25 cm je myšleno po vymetání. A ty to budeš mít hodně těsně. Klas dlouží od cca 1 cm a při použití regulace při dloužení klasu by se zasáhlo do jeho vývoje. Výsledkem může být menší počet zrn v klásku a tím nižší výnos.


Klas dlouizi ? To ako myslis ako jeho dlzku ci vzdialenost od kolienka alebo nie o ine ? Co je to vlasne dlouzeni klasu ?
Alebo dajak mi to vysvetlit aj s tym klasok aj stou regulaciou zeby som porozumel problematike

Bratko, něco si taky dohledej na netu, biologii tu vyučovat nemohu. Pomůže Ti, když si každých 5 dnů vyfotíš rozřízlou rostlinu s komentářem a příští rok se na ní podíváš :wink: Každý nějak začínal.

Příspěvky: 83
Registrován: 05 led 2007 00:47

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod dvordy » 04 kvě 2017 21:03

Chtěl bych se zeptat, zda je toto rez pšeničná? Odrůda je Genius. Doporučíte mi nějaký účinný fungicid?

Obrázek Obrázek
bilder upload

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 04 kvě 2017 21:10

dvordy píše:Chtěl bych se zeptat, zda je toto rez pšeničná? Odrůda je Genius. Doporučíte mi nějaký účinný fungicid?

Obrázek Obrázek
bilder upload

Vyfot na makro, je to blbě vidět. Pravděpodobně ne, dobře jí sejme epoxikonazol.

Příspěvky: 83
Registrován: 05 led 2007 00:47

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod dvordy » 05 kvě 2017 20:11

Zkoušel to vyfotit, ale moc to nejde, tak snad bude něco vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bilder kostenlos

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 05 kvě 2017 20:30

dvordy píše:Zkoušel to vyfotit, ale moc to nejde, tak snad bude něco vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bilder kostenlos

Rez tam nevidím.

Příspěvky: 83
Registrován: 05 led 2007 00:47

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod dvordy » 05 kvě 2017 21:56

A co by to mohlo být?

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Duke » 07 kvě 2017 20:00

Zaznívají názory, že by se mělo opakovat kracení, pokud bylo provedeno před mrazíky a uběhla delší doba... V mém připadě jsem většinu ploch naposledy krátil přesně před měsícem (EC 30 - 0.7 CCC, EC 31 - 0,7 CCC + 0,2 TPE), ale ten měsíc rostliny téměř nedloužily. Teď začne růst, ale pravděpodobně účinné látky již jsou odbourány. Osobně se přikláním k dokrácení až etefonem. Báze i internodia mně připadají dost silná i pevná. Zásadní dloužení zatím nepozoruju. Dokracovat? ( třeba 0,2 TPE - EC 33, klas 5 mm, celková suma N 200 až 225 kg, obavu mám hlavně u Rebella)...

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Duke » 07 kvě 2017 20:08

Ačkoli jsem Rebella sel jen asi 125 kg (tedy cca 250 zrn na metr), téměř regeneračně nehnojil, mám nyní dost přehuštěný porost (1500 stébel na metr). I z toho důvodu jsem neaplikoval žádný CCC a krátil jsem prohexadionem s TPE... pár odnoží to odstřelilo, ale je tam stále moc... U Tobaku bych to asi neřešil, ale u klasovky jako je Rebell...??? Nějaká rada? :-)

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Duke » 07 kvě 2017 20:10

tele píše:
dvordy píše:Zkoušel to vyfotit, ale moc to nejde, tak snad bude něco vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bilder kostenlos

Rez tam nevidím.


Podle mně je to následek mrazíků... U nás takhle vypadájí všechny pšenice... Opakovaně až mínus 7... :(

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 07 kvě 2017 20:20

Duke píše:Zaznívají názory, že by se mělo opakovat kracení, pokud bylo provedeno před mrazíky a uběhla delší doba... V mém připadě jsem většinu ploch naposledy krátil přesně před měsícem (EC 30 - 0.7 CCC, EC 31 - 0,7 CCC + 0,2 TPE), ale ten měsíc rostliny téměř nedloužily. Teď začne růst, ale pravděpodobně účinné látky již jsou odbourány. Osobně se přikláním k dokrácení až etefonem. Báze i internodia mně připadají dost silná i pevná. Zásadní dloužení zatím nepozoruju. Dokracovat? ( třeba 0,2 TPE - EC 33, klas 5 mm, celková suma N 200 až 225 kg, obavu mám hlavně u Rebella)...

Vidím to stejně :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 07 kvě 2017 20:28

Duke píše:Ačkoli jsem Rebella sel jen asi 125 kg (tedy cca 250 zrn na metr), téměř regeneračně nehnojil, mám nyní dost přehuštěný porost (1500 stébel na metr). I z toho důvodu jsem neaplikoval žádný CCC a krátil jsem prohexadionem s TPE... pár odnoží to odstřelilo, ale je tam stále moc... U Tobaku bych to asi neřešil, ale u klasovky jako je Rebell...??? Nějaká rada? :-)

Někdo přidá ke krácení atonik nebo apikal, pomůže to odhodit pár dalších. Neviděl bych to tak tragicky, za týden to nebudeš vidět tak černě :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 07 kvě 2017 20:31

Duke píše:
tele píše:
dvordy píše:Zkoušel to vyfotit, ale moc to nejde, tak snad bude něco vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bilder kostenlos

Rez tam nevidím.


Podle mně je to následek mrazíků... U nás takhle vypadájí všechny pšenice... Opakovaně až mínus 7... :(

Tipuji nedostatek N, možná málo kyslíku, plíseň sněžná.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod fastluk » 08 kvě 2017 12:33

Ahojte chcem sa poradit chcem postriekat psenicu len s cistou mocovinou 20kg na hektar rozpustenu v postrekovaci.
Chcel som dneska ale dnes u nas fuka strasne a chcem zajtra a ci mozem lebo 2. 5.(maj) som reguloval aj daval fungicid ci este pockat ci mozem kludne. ?
Lebo 3 krat za sebou by som chcel takto postriekat psenicu s tyzdnovym rozostupom. Dakujem

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 08 kvě 2017 13:31

fastluk píše:Ahojte chcem sa poradit chcem postriekat psenicu len s cistou mocovinou 20kg na hektar rozpustenu v postrekovaci.
Chcel som dneska ale dnes u nas fuka strasne a chcem zajtra a ci mozem lebo 2. 5.(maj) som reguloval aj daval fungicid ci este pockat ci mozem kludne. ?
Lebo 3 krat za sebou by som chcel takto postriekat psenicu s tyzdnovym rozostupom. Dakujem

Pojedeš sólo pouze s močovinou? Aplikovat lze kdykoliv, ale nepřijde mi to příliš ekonomické.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod karfík » 09 kvě 2017 21:02

TELE: můžeš mě prosím poradit co mám dát za partnera a případně jakou dávku na ha k Amistaru do pšenice na prap.list? Vždycky jsem to kombinoval s Arteou,ale už bohužel nejde sehnat.Díky

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 09 kvě 2017 21:50

karfík píše:TELE: můžeš mě prosím poradit co mám dát za partnera a případně jakou dávku na ha k Amistaru do pšenice na prap.list? Vždycky jsem to kombinoval s Arteou,ale už bohužel nejde sehnat.Díky

Syngenta má Magnelo, nebo chlorotalonil + epoxiconazol od méně věhlasné konkurence, dobře funguje 1,2 Amistar opti +0,4 epoxiconazol

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod karfík » 09 kvě 2017 22:15

tele píše:
karfík píše:TELE: můžeš mě prosím poradit co mám dát za partnera a případně jakou dávku na ha k Amistaru do pšenice na prap.list? Vždycky jsem to kombinoval s Arteou,ale už bohužel nejde sehnat.Díky

Syngenta má Magnelo, nebo chlorotalonil + epoxiconazol od méně věhlasné konkurence, dobře funguje 1,2 Amistar opti +0,4 epoxiconazol

A když bych dal 0,7l Soprano + 0,6l Amistar? Bude to dostačující kombinace v těchto dávkách?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 10 kvě 2017 07:20

karfík píše:
tele píše:
karfík píše:TELE: můžeš mě prosím poradit co mám dát za partnera a případně jakou dávku na ha k Amistaru do pšenice na prap.list? Vždycky jsem to kombinoval s Arteou,ale už bohužel nejde sehnat.Díky

Syngenta má Magnelo, nebo chlorotalonil + epoxiconazol od méně věhlasné konkurence, dobře funguje 1,2 Amistar opti +0,4 epoxiconazol

A když bych dal 0,7l Soprano + 0,6l Amistar? Bude to dostačující kombinace v těchto dávkách?

Zcela, já minulý rok aplikoval 0,7 + 0,5 do klasu a fungovalo to spolehlivě.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Rolník74 » 10 kvě 2017 07:43

Dotaz,mám viriato klas 2-5cm a mam tam na 2ha z sesti oves hluchý.Na druhem poli mám pannoni setou v listopadu klas kolem 1cm a tam je oves taky...mám koupeny axial,kdy to tam můžu navalit?A druha vec pannonia seta 12.9. je extra hustá,zkrácená 0,4moddus,dvakrát 0,5boru,fulhum,dvakrat 3d a nyni ma klas 2-5cm,někde už ctvrty kolinko,mám do ni pripraven aktivator plus a cerone,ale nevim kdy a jestli společně...predpokladam,ze brzy nastane období sucha,ale je fakt hustá a nakrmena!dik.

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod zemědělec » 10 kvě 2017 11:46

Během velké periody/dloužení klasu/tam nikdy nedávat žádný POR.Potom před začátkem metání bude několik dní poslední šance na zásah.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 10 kvě 2017 20:08

Rolník74 píše:Dotaz,mám viriato klas 2-5cm a mam tam na 2ha z sesti oves hluchý.Na druhem poli mám pannoni setou v listopadu klas kolem 1cm a tam je oves taky...mám koupeny axial,kdy to tam můžu navalit?A druha vec pannonia seta 12.9. je extra hustá,zkrácená 0,4moddus,dvakrát 0,5boru,fulhum,dvakrat 3d a nyni ma klas 2-5cm,někde už ctvrty kolinko,mám do ni pripraven aktivator plus a cerone,ale nevim kdy a jestli společně...predpokladam,ze brzy nastane období sucha,ale je fakt hustá a nakrmena!dik.

S Axialem počkej na EC 47, určitě ještě něco vzejde. Do Pannonie Ti asi nezbyde jiná varianta. Naděje umírá poslední :wink: Jak vypadá zdravotně Viriato? U mě padlí báze a staré listy, sem tam nespecifické skvrny, ošetřeno prochloras + propiconazol + topsin + atlas kolem 15.4.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 10 kvě 2017 20:09

zemědělec píše:Během velké periody/dloužení klasu/tam nikdy nedávat žádný POR.Potom před začátkem metání bude několik dní poslední šance na zásah.

Můžeš to konkretizovat?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod winis » 12 kvě 2017 19:46

Dá se nějak z ozimé pšenice vystříkat oz. ječmen?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 12 kvě 2017 20:09

winis píše:Dá se nějak z ozimé pšenice vystříkat oz. ječmen?

Monitor, Huricane, Corello, možná Attribut. Včera jsem to řešil s kolegou, myslím si, že v časně založené pšenici je pozdě.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků